Nowe dłuższe WU PPS Sieve

Zaczęty przez Nawiedzony, 30 Styczeń 2011, 21:44

Nawiedzony

Pojawiły się nowe, dłuższe WU PPS Sieve punktujące za 4523 (liczba pierwsza :D ) pkt

porównanie:
status - czas - czas cpu - pkt - aplikacja
Completed and validated    2,659.33    38.08    2,269.00    Proth Prime Search (Sieve) v1.38 (cuda23)
Completed and validated    5,283.09    69.69    4,523.00    Proth Prime Search (Sieve) v1.38 (cuda23)

krótsze Wu: ~1,17s / pkt
dłuższe Wu: ~1,17s /pkt

wiec punktacja praktycznie identyczna  :D tylko czas liczenie wyraźnie dłuższy

simonic

niestety koncza sie zlote czasy dla liczacych na nVidia w pps sieve :( zamiast 4523pkt/WU jest obecnie tyłko 3700pkt a docelowo bedzie ok 2200pkt. Punktacja spada 200pkt co tydzien.
Czas liczenia pozostal taki sam...


lolek

Pewnie ktoś z BOINC zmył im głowę za zawyżanie punktacji. Przypomnę że PPS Sieve na CPU również punktował nieproporcjonalnie do innych pod projektów.

toms83

Cytat: lolek w 27 Lipiec 2011, 12:18
Pewnie ktoś z BOINC zmył im głowę za zawyżanie punktacji. Przypomnę że PPS Sieve na CPU również punktował nieproporcjonalnie do innych pod projektów.

Wczytajcie się w temat na forum. Wszystko jest opisane dlaczego następuje zmiana.

_Aleksander_


simonic

Ponownie zmieniono punktacje dla PPS sieve. Tym razem zwiększono liczbe punktów o 50% z 2251 na 3371! :)
Podobno zwiększył się jednak również czas przeliczania próbek. Chociaż ja jeszcze takiej nie trafiłem z nowej serii ...


aborek

Też jakoś nie zauważyłem wydłużenia czasu obliczeń.

tito

A ja tak- jeszcze wczoraj były krótkie i płaciło lepiej. Teraz faktycznie próbki też się wydłużyły.

simonic

Cytat: tito w 16 Grudzień 2011, 09:09
A ja tak- jeszcze wczoraj były krótkie i płaciło lepiej. Teraz faktycznie próbki też się wydłużyły.

Potwierdzam. Zamiast 30min próbki liczą się 46 minut :(


aborek

Ja liczę PG na kompie, który ma dostęp do sieci przez GPRS, więc mam ustawiony spory bufor próbek. Jeszcze nie liczyłem pobranych dzisiaj.
Na razie jak się liczyły ok. 15 min. tak się liczą :boing: