21.08.05

Zaczęty przez Mchl, 21 Sierpień 2005, 17:25

Mchl

Dzisiaj prace nad forum. Na raie chyba wszystko dziala. Zaraz sprawdzimy, czy ten post zostanie zliczny, bo nie powinien byc.

<edit>

No i nie zostal  :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

O mateńko, człowieku, odetchnij choć niedzielą :)

Popatrzyłem sobie przed chwilą na newsy. Czy nie masz wrażenia, że jest tam strasznie dużo przewijania mimo, że nie ma praktycznie żadnych niułsów? Może da się jakoś skrócić ten moduł?

Pomyśl też czy nie warto by było umieścić jakichś tematów niezwiązanych z BOINC ściśle, a pośrednio, np. astronomia, fizyka lub w ogóle popularnonaukowy. Podobnie rzecz się ma z artykułami. Ja na przykład chętnie bym napisał serię artykułów w rodzaju "dlaczego czas płynie wolniej, gdy poruszamy się z prędkościami podświetlnymi"...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Akurat w niedziele mam troche wiecej czasu zeby sie zajac webmajstrowaniem ;)

Co do newsow to moze i racja. Nie dosc, ze nie spolszczone do konca, to mozna by popracowac nad tym zeby wyswietaly sie tylko tematy, w ktorych sa jakies wiadomosci. Trzeba dopsac do listy rzeczy do zrobienia ;)

W ramach rozrywki bawilem sie jeszcze RSSem. Udalo mi sie dodac pole pubDate (i wcale sie nie przyznam ze to reverse engineering z komercjalnego skryptu ;) ) i copyright. Z copyrightem mam problem ze znaczkiem. Niektore agregatory go parsuja inne zostawiaja jako kod html. Trzeba by poszukac innego sposobu na jego wstawienie.

<edit>

Aha, teamty popularno naukowe sa jak najbardzie w planach i pozadane :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Cos jakby mod od zliczania postow nie trzymal ustwien. Kolejny test

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Ha!

Już wiem o co chodzi w kwestii problemów "FireFox a RSS". Nie wiem czy używałeś firefoxa. Otóż jest on na tyle sprytny, że wykrywa kanały RSS na danej stronie i w pasku statusu wyświetla ikonę z możliwością natychmiastowego zasubskrybowania kanału. Informację o RSS pobiera z tagu META w nagłówku strony. W przypadku tego serwisu tag ten to

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS" href="backend.php">

(znajduje się tuż pod sekcją SCRIPT)

Jak widać w parametrze href FireFox usiłuje otworzyć skrypt backend.php, którego w najoczywistszy sposób nie znajduje - dostaje komunikat 404 - brak zasobu.

Moim zdaniem te META można by skierować na jedne z już istniejących skryptów generujących RSS. Ale najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie skryptu (nawet przez chytre sklejenie już istniejących), aby generowane były wszystkie "wieści".

Aha, i jeszcze jedno. FireFox umożliwia wybór stylu strony, jeśli jest zdefiniowanych kilka. Style definiuje się w liniach

<LINK REL="StyleSheet" HREF="themes/3D-FantasyBAP/style/style.css" TYPE="text/css">

Jeśli wpiszesz kilka takich linii (ze zmienionym jednym z parametrów - rel powinno być ustawione na "alternate stylesheet", czy coś takiego - nie pamiętam), to bez wysiłku i tworzenia dodatkowego kodu użytkownicy firefoxa będą mogli zmieniać sobie wygląd strony.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

A myslisz ze to byloby ok, zeby miec w jednym kanale wiadomosci ze strony i z forum? Mozna by sprobowac, chociaz bylby pewien problem z poustawianiem tego w kolejnosci chronologicznej.
A jak chodzi o ten meta tag to zaraz zmienie pewnie nazwe skryptu na standardowa dla nuke.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

:)

sorry, nie przewidziałem, że jeszcze nad tym siedzisz i zamiast zrobić kolejnego posta - edytowałem starego :)

Wiesz, myślę, że jeśli kanał generuje znaczniki <pubDate>, to nie ma ścisłej konieczności ustawiania wszystkiego chronologicznie. Powinny to załatwić czytniki RSS. Dodatkowo można wykorzystać znacznik <category>, który wskazuje... wiadomo co :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


matti_tm

O, RSS subskrybowany automatycznie zaczął działać - pokazuje nowe newsy.

Rzecz ciekawa - dostałem dziś maila, że mam jedną prywatną wiadomość. Po kliknięciu na odnośniku (i zmodyfikowaniu go tak, zeby wskazywał na właściwy adres) okazało się, że "moduł nie został aktywowany". W forum tez mam informację, że "Masz 1 nową wiadomość", ale tez moduł nie jest aktywny...

No i zwróć uwagę, że jednak godziny umieszczenia wiadomości na forum wyświetlane są w jęz. angielskim.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Problem jest z wyciagnieciem pubDate z forum. Musze wyczaic w jakim formacie on to sobie zapisuje, bo pole w tabeli nie jest typu datetime tylko int(11). Jezeli to format czasu UNIX to pewnie da rade.
A jezeli chodzi o style, to w nuke podmienia sie cale skorki, ktore ustawia sie w profilu uzytkownika. Na razie zostawilem tylko jedna, ktora jest dosyc zgrabna i nieskomplikowana. Jak sie zalatwi co najwazniejsze bedzie mozna pomyslec o innych.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Cytat: "matti_tm"
Rzecz ciekawa - dostałem dziś maila, że mam jedną prywatną wiadomość. Po kliknięciu na odnośniku (i zmodyfikowaniu go tak, zeby wskazywał na właściwy adres) okazało się, że "moduł nie został aktywowany". W forum tez mam informację, że "Masz 1 nową wiadomość", ale tez moduł nie jest aktywny...
Wyglada na to ze nuke nie dogaduje sie ze skryptem forum. Sprobuj dostac sie do wiadomosci przez forum wlasnie. Masz ikonke na gorze miedzy Prfil i Wyloguj

Cytat: "matti_tm"
No i zwróć uwagę, że jednak godziny umieszczenia wiadomości na forum wyświetlane są w jęz. angielskim.
To ciekawe, bo u mnie wyswietla po Polsku... jak mozesz to sprawdz czy IE wyswietla tak samo.


<edit> Aktywowalem juz PM w nuke. Powinno byc juz ok.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "Mchl"Sprobuj dostac sie do wiadomosci przez forum wlasnie. Masz ikonke na gorze miedzy Prfil i Wyloguj

Już wszystko działa :)

Cytat: "matti_tm"To ciekawe, bo u mnie wyswietla po Polsku... jak mozesz to sprawdz czy IE wyswietla tak samo.

Przepraszam, źle się wyraziłem. Pod nazwą użytkownika i jego ikoną jest informacja o dacie dołączenia (rejestracji). Tam jest format angielski.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Juz widze. Zaraz bede szukal

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Przepraszam, ale idę spać. Wczoraj byłem z narzeczoną na weselu w Augustowie. Droga Augustów - Białystok jest po prostu FATALNA. Nie dość, że w kilku miejscach ruch jest wachadłowy (remonty nawierzchni), to na dodatek ilość TIRów po prostu PORAŻA. Nic tyli TIRy, TIRy, TIRy... Setki, tysiące TIRóe, dłuuuugie korki itp.. Że też nikt z nich myta nie pobiera... Droga zajęła nam ponad dwie godziny i jestem dziś wykończony.


Pozdrawiam i powodzenia. Będę jutro, pewnie z samego rana.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Za co ty czlowieku przepraszasz... Jeszcze Ci nie place za robote ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Cytat: "matti_tm"Ha!

Już wiem o co chodzi w kwestii problemów "FireFox a RSS". Nie wiem czy używałeś firefoxa. Otóż jest on na tyle sprytny, że wykrywa kanały RSS na danej stronie i w pasku statusu wyświetla ikonę z możliwością natychmiastowego zasubskrybowania kanału. Informację o RSS pobiera z tagu META w nagłówku strony. W przypadku tego serwisu tag ten to

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS" href="backend.php">


Dodalem jeszcze:
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS" href="backendforums.php">

Teraz Firefox powinien chyba znalezc tez kanal z tematami z forum

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org