Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

a abstrahując od tego czy płyta może czy nie - to co mogę zrobić, aby upewnić się, że to na pewno nie pójdzie?

Co do wsadzenia do SKB@P4 - tak jak Troll powiedział - komp ma tylko AGP, a z większą ilością kompów u mnie bym się wstrzymał, bo w pomieszczeniu gdzie one są zaczyna się robić na prawdę ciepło i za jakiś czas może być problem ze stabilnością ze względu na wysokie temperatury.

Jak się zacznie lato, kompy będą chodzić, a pomiary watomierzem (jeszcze na niego czekam) pokażą, że jeszcze mogę coś wsadzić, to wtedy będę mógł myśleć o przyjęciu kolejnego kompa.
Na chwile obecną w grę by wchodziło postawienie kompa u kogoś innego.

Ktoś tutaj mówił, że może kompa w rack'u przyjąć do siebie do serwerowni - może tam kupić i złożyć kompa, gdzie ważna jest tylko wydajność a ilość wydawanego ciepła może być dowolna (w końcu serwerownia chyba będzie chłodzona?).

apohawk

Cytat: Cyfron w 13 Kwiecień 2011, 16:46
Ktoś tutaj mówił, że może kompa w rack'u przyjąć do siebie do serwerowni - może tam kupić i złożyć kompa, gdzie ważna jest tylko wydajność a ilość wydawanego ciepła może być dowolna (w końcu serwerownia chyba będzie chłodzona?).
Żebyś się nie zdziwił. Chłodzona raczej tak, pytanie w jakim stopniu. Różnie z tym bywa.
No good deed goes unpunished.

drWarlock


Szopler

Może przebudować kompy.. skoro ta płyta obsłuży ati to wsadzić tutaj ati, a gdzieś indziej wsadzić nvidie i zasilacz nowy...

AiDec

Wszystkie nasze mobo sa pod ATI.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Żadna nie obsługuje SLI? :/

lolek

A ja bym poszukał jakiegoś używanego mobo z obsługą PCI-Expres do SKB@P4 i tam wrzucił tą kartę. Tylko znają życie jest tam pewnie jakaś badziewna zasiłka?  %)

Sebastian M. Bobrecki

Hmm, dziwna sprawa  :( U mnie te karty działały na msi k9a2 paltinum która też niby jest pod ati i nie było żadnych problemów (a w szczytowym momencie były 4 karty).
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

AiDec

Sa mobo ktore mimo braku SLI moga obsluzyc wiel graf Nvidii. Ale ta w SKB@P3 do takich najwyrazniej nie nalezy. IMHO prawdopodobnie mobo z S2 mogloby obsluzyc te grafy, ale jako ze S2 jest naszym najstabilniejszym kompem, generujacym najwiecej punktow, to jestem przeciwny dotykaniu S2 chocby w rekawiczkach :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

a ja się zastanawiam, czy nie warto byłoby zaryzykować wsadzenie tych grafik do SKB@P2 a grafik z niego przełożyć do 3-ki...

Pigu

imho - ja bym podjął ryzyko

krzyszp

A ja bym podpiął maszyny do radioactive@home ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

jak będzie juz to działać, będzie stabilnie (a przynajmniej nie będzie przeszkadzało w liczniu innych projektów) to nie widzę problemu.

Prawdopodobnie będziemy kombinować z tymi grafikami  %)

Tomasz R. Gwiazda

to moze tak nowa plyte kupimy ? ze wsparciem Sli?
pod nowy procek ?

Cyfron

ja z kupnem czegokolwiek bym się wstrzymał, ponieważ nie wiem czy po prostu mogę postawić jeszcze coś u siebie (możliwości przyłącza prądowego, które ciągle nie jest sprawdzone)

Chyba, że składamy kompa, aby stał gdzieś indziej?

Tomasz R. Gwiazda

no ale zamiast tego niedzialajacego poprawnie, plyte wyciagamy i nowa wkladamy

a stara puszczamy w obieg :)

Cyfron

wczoraj byłem zmuszony wyłączyć wszystkie komputery, a dziś rano nie udało mi się uruchomić SKB@P3 - tego z 2x NV.
Komputer miał problemy z odpalaniem z dwoma grafikami, ale przecież chodził, restartował się i było ok, a teraz nie mogę go odpalić (z jedną grafiką wstaje, a z dwoma już nie).
Czego to może być problem?

Sebastian M. Bobrecki

Zamień je miejscami :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

zmieniane - bez skutku

komp startuje z jedna grafą, bez względu na to w który slot jest ta jedna grafa wsadzona.

Troll81

trza nowego kompa z PCIEx naruchać :D pracuję nad tym :D

Cyfron

Jak wychodziłem, to zostawiłem kompa "uruchomionego", czyli z kręcącymi się wentylatorami, po ok. 1h przyszedłem i po wciśnięciu resetu komputer zaczął wstawać, ale teraz wiesza się albo coś podczas startu windowsa. Pokazuje się logo i po chwili jakby się wyłączał-obraz znika,ale komp chodzi.
Do trybu awaryjnego da się bez problemu wejść, ale normalnie już nie.
Ktoś może coś poradzić?

Grzes

Nie mam pod ręką windowsa więc piszę z pamięci. Uruchom go w trybie awaryjnym i zajrzyj do dziennika zdarzeń, PPM w mój komputer, zarządzanie. Zobacz czy nie ma czegoś tam. Jeśli nic nie znajdziesz to odinstaluj stery do grafik i usuń je w menadżerze. Po restarcie jak wstanie to poinstaluj wszystko.

Nie twierdzę, że to problem z oprogramowaniem ale zgaduje najbardziej prawdopodobną wersję wydażeń, jeśli to grafa to bez sterów się system uruchomi, po zainstalowaniu spowrotem padnie.

Szopler

Pytanie - nasze dwa GPU Nvidii powodują, że komp w ogóle nie wstaje czy może jak się ładuje system to dopiero siada coś?

Cyfron

teraz nie pamiętam
Na początku był← problemy, żeby w ogóle kompa uruchomić, potem były problemy już przy starcie systemu, potem się wieszał/restartował - za dużo rzeczy, które mogą być zepsute (chyba, że ktoś mi poda rozwiązanie, nie polegające na "postaw windows od nowa"), więc teraz, żeby w ogóle coś liczyło, to liczy jedna grafa.

Szopler

no to faktycznie dużo rzeczy... tak pytałem bo PNT na ircu narzekają na stery NV 270 że niby dwie karty nie chcą działać, a chwalą NV 266...

Tomasz R. Gwiazda

a jak tam sie miewaja nasze zestawy? kiedy przekazenie do drWarlocka i kiedy NV zaczna liczyc ? cos wiadomo?

zeby nie bylo ze sie czepiam, bo sie nie czepiam :D

Cyfron

jeśli nie raportuje inaczej, to komputery (w miarę) chodzą bez problemów.

Przekazanie sprzętu drWarlockowi odbędzie się jakoś w okolicach wakacji - wtedy jakoś uda się nam to załatwić.
Komputer przygotowany czeka tylko na przekazanie.

NV, która leży na półce zacznie liczyć dopiero kiedy będzie jakiś komp z PCIe, żeby można było ją tam wsadzić (bo płyta główna w SKB@P3 nie łyka 2x2 rdzenie GPU)

Cyfron

SKB@P1 nie wstaje po restarcie (nic nie ruszane w środku, komputer normalnie wyłączony przez system)
Taki dostaje error podczas startu biosu, potem F1 i system zaczyna się ładować, tylko nie może się załadować i po jakimś dłuższym czasie zalicza restart (bez pełnego odpalenia systemu).

Narzędzie naprawy systemu windows podczas uruchamiania informuje o problemie z dyskiem uniemożliwiającym uruchomienie systemu.
W SKB@P1 jest najnowszy dysk jaki mamy na Sata (próbowałem inny kabelek i inne złącze na płycie - bez efektu).

Jakieś pomysły co to może być, czy tylko wymiana dysku i system na nowo?

PC Check'a nie odpaliłem, bo dziś czasu nie miałem (dopiero po weekendzie mogę się tym zająć)

Troll81

Pozostaje sprawdzenie jakąś płytką bootowalną czy dysk sie nie sypnął.

po odpięciu czujnika system też nie wstaje?

Cyfron

bez czujnika dokładnie te same objawy

Szopler

Dysk się sypnął skoro S.M.A.R.T. jest BAD. Tylko dlaczego?

Cyfron

komputer nie był w ogóle ruszany - tylko grzeczny restart zrobiony. Też się właśnie zdziwiłem...

Troll81

SMART po prostu sprawdził podczas restartu, pewnie bady wyskoczyły nawet wcześniej.

TJM

Mam pytanie - podobno czujniki podpięte były do dwóch SKB@P, czy w tym drugim działa ? Patrzę na zwracane rezultaty i niezmiennie widzę tylko jeden host u krzyszp.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Cyfron

Ja tylko podpiąłem czujniki i nawet nie podpinałem kompów do Radioactive@home, bo nie miałem czasu - miał się tym zająć GRID - jutro podjedzie do mnie na uczelnie i będzie zajmował się tymi kompami, bo ja raczej nie będę miał czasu.

Cyfron

Potrzebuje pomocy.
jedna karta grafiki z SKB@P2 (dokładnie to ATI HD5850) chodzi z odgłosów i głośności jak szlifierka kątowa podczas cięcia stali...
Wentylator jest tam w stanie agonalnym i skacz wzdłuż swej osi obrotu tworząc ten hałas.
Da się to jakoś naprawić, czy wymieniać całe chłodzenie (nie wiem czy się tego podejmę) czy wywalić kartę czy jeszcze coś innego?
Na chwilę obecną SKB@P2 odpaliłem bez tej karty (żeby się całkiem nie zwaliła, jeśli już tego nie zrobiła...)

Troll81

A daj fotke chłodzenia :D

Cyfron

chłodzenie jest takie jak tutaj (tylko że grafika jest gigabyte):
http://images.bit-tech.net/content_images/2009/10/ati-radeon-hd-5850-review/2.jpg

Troll81

Pozostaje chyba wymiana całego chłodzenia

http://allegro.pl/zalman-zm-vf3000a-chlodzenie-vga-5870-5850-583-i1776216311.html

Cyfron

ktoś jeszcze ma jakąś diagnozę/propozycję chłodzenia?
Widzę, że to co Troll pokazał, to nie ma chłodzenia dla pamięci...