Pomoc sprzętowa w uzyskaniu wyższego RAC

Zaczęty przez Troll81, 28 Maj 2008, 00:55

Troll81

Zakładam ten wątek po to by userzy którzy pragną zmodernizować swoje maszyny mogli tu składać "requesty" o sprzęt do członków drużyny B@P. Ja sam co prawda mam całkiem szparką maszynkę jednakże ktoś kto siedzi na powiedzmy athlonie 1,6 może byc zainteresowany wzięciem athlona 2,5 który niektórym moze już zbywać. mam kilka pentiumów 3 "tulipanków do oddania. Sa jacyś biorcy????

geconboinc

ja mam centrino lapka 1,5 wiec jestem w potrzebe nowego sprzetu ale i tak lipa bo na stale mieszkam we francji wiec problem z dostawa

   

bartsob5

w dzisiejszych czasach przesylka wszedzie dotrze, pozostaja jedynie koszty...

p.s. ustawienie 'miedzynarodowy' jest umyslne?

geconboinc

tak bo nie dalo sie wpisac dwoch krajow... a jednak z republice francuskiej zostaje na stale... wiec juz mam jakis sentyment do tego kraju...

   

REPAIRMAN

#4
Hmm,, ja tam sobie ustawilem ustawienia na Polske, a co z tamtad pochodze ;)

Edit:

Ok, juz nie zasmiecam


Troll81

Przypominam że topic jest do zgłaszania requestów o sprzęt.

kcbigfoot

u mnie komputer liczy całe 24h :) posiadam amd athlon xp 1700+ nie jest to hit sezonu :D moze ma ktos zbędny procesor pod socket a :) pozdrawiam
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

Troll81

Jak masz płytę która obsłuży mobilny proc to możem pogadać
a jakiego masz tego athlona 1,7 ?? palomino czy t-breed ?

kcbigfoot

Cytat: Troll81Jak masz płytę która obsłuży mobilny proc to możem pogadać
a jakiego masz tego athlona 1,7 ?? palomino czy t-breed ?
Procesor: Thoroughbred-B (zielony laminat)
Płyta główna: Gigabyte GA-7VASMFS
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

Troll81

hm.. nie moge znaleźć na stronie gigabyte tego modelu. Masz w biosie możliwość ustawiania mnożnika??

kcbigfoot

Cytat: Troll81hm.. nie moge znaleźć na stronie gigabyte tego modelu. Masz w biosie możliwość ustawiania mnożnika??
Mnożnika (multiplier) nie jedyne co to moge ustawić magistrale FSB z poziomu biosu jak i również przez przełącznik na płycie. Tutaj umieściłem manuala do mojej płyty niestety wersja niemiecka ;p
GA-7VASMFS
W razie problemów z tłumaczeniem mam tutaj jakis odpowiednik mojej płyty.
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

maro86


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

No to poszukaj jakiegoś nowszego albo zmodowanego biosu, bo bez ustawiania mnożnika w biosie mobilny athlonek ustawi sę na minimalny mnożnik i nic nie wskórasz.

kcbigfoot

Cytat: Troll81No to poszukaj jakiegoś nowszego albo zmodowanego biosu, bo bez ustawiania mnożnika w biosie mobilny athlonek ustawi sę na minimalny mnożnik i nic nie wskórasz.
Mam najnowszego oficjalnego biosa F6, nieoficjalnego szukać ze świeczką napisałem do FS zobaczymy może coś odpiszą.
Tutaj kilka stronek (1,2) z tym problemem jak widać mobile nie śmiga. Zostaje jedynie wymiana płyty głownej, ale to już nie warte zachodu przy tej podstawce. Dzięki za chęć pomocy.
Pozdrawiam
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

Troll81

dlatego się przesiadłem na msi neo2f na sockecie 939 z procem athlon 64 x2 3600. Bebechy zostały ze starego kompa i za kilka stówek mam szybszy sprzęt. Choć gdybym podejmował te decyzje dziś to wybrałbym platformę intela :D

bartsob5


maro86


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Bober

Ma ktoś jeszcze jakiś sprzęt do oddania? Chciałbym złożyć kompa pod Win XP głównie do internetu, więc cokolwiek lepsze od PIII się nada :)

Mchl

Możliwe, że będę się pozbywał swojej Aurory, ale to się wyklaruje najprędzej w ciągu kilku tygodni.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Mam chyba jeszcze athlona xp-m 2,5 do oddania

Mchl co to jest ta aurora?? borealis??

Bober

Cytat: Troll81 w 12 Sierpień 2008, 09:38
Mam chyba jeszcze athlona xp-m 2,5 do oddania
Barton? Jaką mobo miałeś do tego?

Troll81

ECS - nie obsługiwała ustawiania mnożnika więc u mnie odpalił na najniższym. Ponieważ proc działa to nie miałaem powodów do zwrotu. Ale mogę komuś podesłać :D a procek oczywiście na rdzeniu bartka i szynce 266. można go ponoć na 3,4 puścić

Bober

Ja mogę wziąć tylko musiałbym płytę skołować. Pytanie jaką?

Mchl

Cytat: Troll81 w 12 Sierpień 2008, 09:38
Mchl co to jest ta aurora?? borealis??

Aurora to Aurora
Athlon XP 2500+ @ 3200+ + kilogram miedzi i 12 centymetrów wentylatora
1,5GB RAM
HDD 80GB + 80GB + 200GB
Jakieś tam DVD

Nie nadajesz imion swoim komputerom?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#24
ustawiam się chętny do aurory :D może bym jej mojego bartka-m zaaplikował :D dyski oddam na zbożny cel SKB@P

moje hosty zowią się troll :D

Widzę że wątek trochę podupadł. Czy miałby ktoś odpalić mi płytkę pod tulipanka albo bartka M ?? szkoda żeby całkiem szparkie procki leżały w kurzu na półce.

Bober


Troll81

a czego konkretnie potrzebujesz?? mam kilka tulipanków do oddania i płytę pod nie z obsługą ddr lub sdr

Bober

Tak jak napisałem wolałbym coś lepszego niż PIII. Mam znajomego, który korzysta z Celerona 400Mhz i przeglądanie netu jest dla niego wyzwaniem. Przesiadka na PIII raczej mu znacznie komfortu nie podniesie.

3Rni

Cytat: Bober w 12 Sierpień 2008, 12:26
Ja mogę wziąć tylko musiałbym płytę skołować. Pytanie jaką?

u mnie barton mobliny 2.8 chodził na abicie NF7-s / płyta ma duże możliwości OC/
przeważnie mobilek biegał na FSB=210-220 stabilnie x 11

8)

Troll81

bober na celku 1,1 całkiem nieźle się śmiga :D wiem bo używałem do neta i filmów starcza

lakixxl

a ja mam celerona M420 do oddania i celerona M440 jak przyjdzie poczta core duo :]
procki mobilne ! moze ktos sobie lekko lapka podgonic !
one swietnie sie kreca M440 http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=386165 M420 http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=399686
to moje osiagi ! jednak do pracy z BOINCIEM trzeba zrzucic po 50MHz

Troll81

nie mam lapka :( ale chętnie pobawię się mogilnym bartkiem jeśli dostanę aurorę :D

Mchl

Ale ja jeszcze na 100% nie jestem pewien, że się z nią będę rozstawał :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

a ja już rezerwuję potencjalne miejsca.

kcbigfoot

Cytat: Troll81 w 03 Czerwiec 2008, 22:10
dlatego się przesiadłem na msi neo2f na sockecie 939 z procem athlon 64 x2 3600. Bebechy zostały ze starego kompa i za kilka stówek mam szybszy sprzęt. Choć gdybym podejmował te decyzje dziś to wybrałbym platformę intela :D

Od września siedze na lapku z prockiem Intel Core 2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz :D

Pozdrawiam
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

Troll81


Bober


Troll81


PBT_marian_boss

Witam, w ramach podnoszenia swojego RAC może ktoś ma do odsprzedania po okazyjnej cenie CPU. Obecnie posiadam AMD Athlon 64 3200+ na socket 939 (płyta ASUS A8V-VM SE bez możliwości OC). Więc osoby posiadające takie CPU lub ewentualnie płytę główna która posiada dobre możliwości OC dla tego proca proszone są o kontakt.

Troll81

Może zamiast OC by mu 2jajowca wetknąć??