Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

czas obliczen

Zaczęty przez Borsook, 21 Październik 2006, 23:12

Borsook

Mam pytanie ile zajmuje wam (jesli ktos liczy) obliczenie teraz jednej WU. Czytalem na roznych forach ze niektorzy osiagali ok 1h na WU. Przegladalem wyniki innych kompow z ktorymi licze ta sama WU i srednia wychodzi jakies 4,5h. Wiec co jest? Czy tamte dane byly do jakis innych wielkosci WU czy tak marnie mi ciagnie?
Mam optymalke na SSE2 dla seti

Mchl

A z jakimi datami są te wypowiedzi o godzinie? Bo od jakiegoś czasu w SETI jest nowa aplikacja, a wraz z nią wydłużyły się także czasy przeliczania jednostek.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Borsook

---------- 21:57 22.10.2006 ----------

z początku września

---------- 19:30 25.10.2006 ----------

wczoraj przeczytalem wiadomosci z 22 pazdziernika z forum chyba pclab lub purepc juz dokladnie nie pamietam i tam wypowiadali sie ze przerabiaja jednostki SETI w jakies 4000sek. Podobno w tym projekcie INTEL jest lepszy, ze na jego procesorach uzyskuje sie o wiele krotsze czasy obliczen. Sprawdzilem to na stronce z wynikami i wydaje mi sie ze chyba tak jest bo np ATHLON x2 3800+ liczy WU w ok 16000 a Intel Core 1,8 ok 8000. Czy to mozliwe zeby az taka roznica byla w obliczeniach? Czy to tylko przez zle dobrana wersje optymalizacji SETI??

bartsob5

zwroc uwage, ze pod procesory intel sa inne optymalizacje niz pod amd... co wiecej, koledzy z purepc to raczej fanatycy i biorac pod uwage fakt, ze intele latwiej sie kreca, takie wyniki moga wychodzic...

TERVEPERKELE

Sprawdziłem swoje wyniki na AMD 3800 X2 na 2 sztukach - czasy obliczeń oscylują wokół 8800s (dane z 2006.10.27)