jednostki "pożerające" ram

Zaczęty przez miszol, 16 Styczeń 2007, 22:12

miszol

witam

mam pewien problem lecz ze względu że do kompa na którym on występuję mam ograniczony dostęp (widze go raz na dwa tygodnie),nie przyjrzałem sie problemowi dokładnie, więc o co chodzi:

po odpalniu kompa jest wszystko ok, po pewnym czasie zauważyłem że niektóre jednostki pożerają ram, w menadżerze zadań użycie pliku stron wynosi ponad 1GB! przy normalnym wyniku ~250MB - po resecie wszystko wraca do normy, lecz po pewnym czasie sytuacja sie powtarza.

nie wiem czy można temu zaradzić bo to pewnie wina jednostek, ale czy istnieje może jakiś sposób na to żeby ograniczyć ram dostępny dla menadżera BOINC?

Bober

W ustawieniach projektu (np. general preferences) można ustawić max procentowe wykorzystanie pamięci wirtualnej przez BOINC.
W przypadku RAMu jest ustawienie procentowego wykorzystania pamięci zarówno gdy komputer jest używany i gdy jest nieużywany, ale funkcja ta działa w SETI przy klientach 5.8.x i nie wiem czy przypadkiem nie tylko w SETI.

Mchl

To są ustawienia ogólnoboincowe, więc prawdopodobnie będzie działać z innymi projektami, tylko trzeba klienta (w odpowiedniej wersji) podłączyć do SETI (można mu zakazać pobierania jednostek).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org