Uruchomienie Boinca w trybie HIDE

Zaczęty przez Dario666, 27 Grudzień 2012, 19:44

Dario666

Witam

Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałeść.  :book:
Przeszukałem wiele forów dot. Boinca i nie znalazłem rozwiązania problemu uruchamiania klienta boinc.exe jako usługi pod Vistą - pewnie pod 7-ką jest podobny problem. Pod WinXP wystarczy uruchomić polecenie:
sc create boinc binPath= "c:\program files\boinc\boinc.exe --daemon" start= auto DisplayName= Boinc type= own obj= LocalSystem
mimo, że wg helpu parametr --daemon niby działa tylko pod Linuxem. W Viście ani parametr --daemon, ani --detach_console nie działają. Jak więc tego dokonać.
Drugie pytanie jest poboczne, ale również mnie interesuje. Chodzi mi o to, czy po uruchomieniu 32-bitowego Managera na 64-bitowym systemie operacyjnym, programy przetwarzające WU z poszczególnych projektów są ściągane w wersjach 64-bitowych (jeśli takie są dostępne).

Szopler

Witaj!
Tryb usługi ma wiele wad w przypadku BOINC'a np. nie policzysz nic na karcie graficznej, niektóre projekty CPU mogą również nie działać prawidłowo.
Nie ma --detach_console jest --detach.

stiven

 :ahoy:

Znam odpowiedź tylko na drugie pytanie. Aby manager pobierał i uruchamiał 64 bitowe aplikacje sam też musi być 64 bitowy.

Dario666

#3
Musiałem to sprawdzić na 100% i z załączonego rysunku wynika, że mimo, iż Manager jest 32-bit to procesy projektu PrimeGrid są uruchamiane jako 64-bitowe - chociaż nie wszystkie. Rys. 1.

Ja mam Managera w wersji 4.0.28 i na Rys. 2 jest fragment z listy opcji tego programu i tam jest --detach_console.

stiven

No to ciekawostka. W moim przypadku było inaczej ale być może... to kwestia tego jaki projekt liczysz. Przy okazji wg autorów niektórych projektów z różnych względów jest wielce niewskazane liczenie na starych wersjach managera. Część próbek może się wywalać albo np nie widzi GPU. Być może masz jakąś cudowną wersję pozbawioną tych wad ale numer 4.0.28 wskazuje, że jest to wersja pradawna.

Tobas

Jeżeli chcesz odpalić BOINC 64bit w trybie service to ściągnij to:
http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_5.10.45_windows_x86_64.exe
Podczas instalacji wybierz tryb service i już.
Nie pójdą na tym projekty GPU i niektóre CPU.

Szopler

Mam nadzieję, że to literówka (cyfrówka) i zamiast 4.0.28 powinno być 7.0.28 ;)

Dario666

Dokładnie. To jest czeski błąd z klawiatury numerycznej. Moja wersja to 7.0.28 czyli najnowsza stabilna  ;D