Zmiana wielkości sygnatury

Zaczęty przez LQG, 04 Listopad 2014, 10:17

LQG

Dlaczego silnik forum automatycznie przeskalowuje moją sygnaturę jeżeli nie odbiega ona wielkością od sygnatur innych użytkowników?

Troll81

bo przestają się mieścic odznaki :D

Dario666


LQG

Być może pomoże ale widzę że kamraci mają jeszcze szerszą na 2 wiersze i nie ma "BBC_resized".

Dario666

Klikając na Twoją sygnaturę, pojawia się ona w oryginalnej szerokości. Możliwe, że skrypt wykrywa, iż jest to AniGIF i go przeskalowuje.

LQG

Niestety, sprawdzałem i to samo robi z PNG.

Dario666

#6
Wrzuciłem sobie Twoją sygnaturę do swojej i  okazuje się, że w Mój_Profil -> Profil_Forum -> Własny_Tytuł   skrypt automatycznie wstawia BBCode "width=820 height=39"

Wysokość idzie zmieniać dowolnie, ale szerokość jest automatycznie korygowana do max 820.

Niektórzy mają szerszą sygnaturę, ale jak sobie ją również wrzuciłem to i tak skaluje ją do 820, czyli pewnie wprowadzili ją zanim ta opcja na forum zacząła obowiązywać. Trzeba by pogadać z adminem, żeby to skorygował. W sumie i tak taka długa sygnatura jest wstawiana w pole z suwakiem - np. na smartfonach.

LQG

Dlatego napisałem posta w tym temacie bo u mnie wstawia ten BBCode a u innych nie (nawet pomimo szerszej sygnatury). Napiszę do GRIDa.

krzyszp

Dłuższe sygnatury będą skutkowały rozjeżdżaniem się templatki na ekranach z niższą rozdzielczością... Ale mogę ewentualnie to skorygować (jeżeli w opcjach templatki jest taka mozliwość).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Cytat: krzyszp w 05 Listopad 2014, 15:29
Dłuższe sygnatury będą skutkowały rozjeżdżaniem się templatki na ekranach z niższą rozdzielczością... Ale mogę ewentualnie to skorygować (jeżeli w opcjach templatki jest taka mozliwość).

Uprzejmie proszę o usunięcie przeskalowania "bbc_img resized" z pola sygnatury. :)

krzyszp

Ok, znalazłem odpowiednią opcję i mamy problem - nie ma limitu aktualnie...

Którego theme'a używasz?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Nic nie zmieniałem czyli podstawowego. Przed linkiem do sygnaturki silnik dorzuca swoje czyli [img width=820 height=53] .

krzyszp

Spróbuj teraz, ustawiłem na 1600px (z wcześniejszego braku limitu).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG


krzyszp

No, to nie mam pojęcia... Może jakaś ręczna modyfikacja GRIDa się objawiła?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PDH

#15
Ciekawe, bo ja zmieniałem wczoraj sygnaturę -jest duża i wyświetla się cała, bez skalowania. Czyli problem dotyczy tylko jednej osoby?
Z tego co patrze to wszyscy mają class="bbc_img"> a kolega LQG ma class="bbc_img resized"

Poprawka...
Edytowałem profil i mam tak samo jak LQG...a było przed chwilą dobrze %)
Wyskakuje teraz
CytatObrazy w Twoim podpisie nie mogą być szersze niż 1600 pikseli
A faktycznie sygnatura ma 1283x80px :wth:

krzyszp

Przywróciłem domyślny brak ograniczeń, bo najwyraźniej SMF twierdzi, że 1283 > 1600  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PDH

Rozwiązałem problem linkując obrazek w innym serwisie niż oryginalny http://signature.statseb.fr :boing:
Ewidentnie coś jest gdzieś zrypane, że duże sigi z "statseb" skaluje do 820px
Proponuje każdemu kto ma problem wrzucić img z sygnatury na jakiś serwis upload :parrrty:

krzyszp

I w efekcie masz tę samą szerokość co ja bez kombinowania... ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Takie rozwiązanie to proteza, pytanie co się stało z silnikiem forum. Przecież po kliknięciu na przeskalowanej sygnaturze wyświetla już poprawnie.

krzyszp

Była aktualizacja spora gdyż silnik był mocno stary...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Ten problem istniał już przed aktualizacją tylko w końcu zaczął mnie wkurzać  %)

PDH

Cytat: LQG w 05 Listopad 2014, 18:38
Takie rozwiązanie to proteza, pytanie co się stało z silnikiem forum...
No niestety proteza tymczasowa. Ale codziennie nowych odznak się nie dostaje, więc na chwilę powinna starczyć.

PDH

Zmieniłem sygnaturę (3 wiersze), żeby się w 820px zmieściła i ręcznie edytowałem szerokość i wysokość podpisu w profilu "img width=713 height=110"
Teraz wyświetla poprawnie.

LQG

Znalazłem rozwiązanie ;D . Aby przechytrzyć silnik forum i zapobiec przeskalowaniu długiej (>820px) sygnaturki należy:
- ustawić trójwierszową w statseb.fr (poniżej 820px),
- taką zapisać w profilu forum,
- następnie na statseb zmienić na dwuwierszową ale nie zapisywać w profilu
- poczekać aż statseb wygeneruje dłuższą i voila!
Teraz już można cieszyć się długą sygnaturką bez przeskalowania.

GRID