Intel Xeon E7 V4 96 cores / 192 threads

Zaczęty przez Krzysiak, 07 Listopad 2016, 23:35

Krzysiak

https://www.youtube.com/watch?v=5GCqSP-ZHbk

Jest moc  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Cztery xeony ;) Niemniej potwór fajny, roczna odznaka w WCG w dwa dni  :love2:

PoznanskaPyra

#2
Te procki mają 8 z przodu, dla przykładu 24 rdzeniowy Intel Xeon E7-8890 v4 co jest jednoznaczne z tym, że w jednej maszynie może znaleźć się aż 8 takich procesorów. Czyli 192 rdzenie i 384 wątki, brzmi fajnie :D Tylko weź tutaj policz coś z LHC, gdzie na wątek 4GB ramu idzie. Ciekawe co by na morelach powiedzieli jak bym 1.5 TB ramu zamówił :D

No i TDP samych procków to ponad 1300W, a dodaj tutaj straty na sekcjach zasilania, pamięć ram i jakieś ewentualne grafy. Ja bym tu wrzucił FirePro z odblokowanym FP64, wchodzą przynajmniej 4, ale przy takiej ilości procków teoretycznie można więcej. Więc 3KW pęknie jak nic. Nie wyobrażam sobie latem czegoś takiego uruchamiać :D Fakt, że mógłbyś robić wtedy za cały team ;) Bo to już nie łajba, a lotniskowiec.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

necavi

CytatCiekawe co by na morelach powiedzieli jak bym 1.5 TB ramu zamówił :D
W x-kom przy 6 kostkach (24GB) mieli już rozterki... %)

Cyfron

ja mam obecnie 16GB w dwóch kościach i mi brakuje - będę musiał wymienić chyba na 2 x 16... Ciekawe co na to :D

Troll81

kupujesz w sklepie dla śmiertelników :;D zakup w takim płytę na 8 procków :D

a gwarantuje ci ze w sklepie w którym zakupisz taka płyte i 8 takich procków kupisz i 2TB ramu :D