Janusz Korwin-Mikke i Max Kolonko

Zaczęty przez Krzysiak, 19 Maj 2014, 22:22

Krzysiak

Od pewnego czasu zauważam w mediach lekką histerię związaną z osobą Janusza Korwin-Mikke i partią Kongres Nowej Prawicy

A wszystko zaczęło się od sondażu który pokazał że partia ta może dostać się do Euro Parlamentu

No i tak trochę zgłębiłem temat i media oraz inni politycy strasznie zaczęły przekręcać jego wypowiedzi
Osobiście nie do końca zgadzam się z wszystkimi poglądami tego polityka ale muszę przyznać że:

- w niektórych sprawach porostu mówi prawdę a prawdo boli najbardziej  :p_arr:

i tak trafiłem na kanał pana Max Kolonko - MaxTV który o dziwo też gada z sensem mimo to że siedzi po drugiej stronie oceanu a też w jakiś sposób jest tępiony w Polskich mediach
Największe wrażenie zrobił na mnie odcinek o "Rewizja granic"

https://www.youtube.com/watch?v=3a-PN4n0USs&index=6&list=PL1cAturoTLPOQdA9swQSNE7SWTyucPP5K

a dlaczego bo odcinek powstał 11 grudnia 2013 roku
a Putin z Ukrainą z robił dokładnie to samo parę miesięcy później  :fright:


A zapomniałem o panu Wojtku który o  dziwo tu bardzo modrzę gada:
https://www.youtube.com/watch?v=TJvOUZv8F3Y
- a osobiście za WC kwadrans nie pałałem do niego sympatią

A "Boso przez świat" bardzo mi się podobał  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

_Aleksander_

Mi osobiście Janusz Korwin-Mikke przypomina powiedzenie "The solution of every problem is another problem"  XD

apohawk

Problemem jest to, że 'political corectness' i kontrola mediów doprowadziła do tego, że gdy ktoś wprost "mówi jak jest", to nagle jest wielki szok i oburzenie.
Często trafiają się kontrowersyjne wypowiedzi JKM na jakieś poboczne kwestie, co potem media cytują i próbują go tym pogrążać. Językiem czasem postrzeganym jako agresywny i dosadny przedstawia swoje poglądy. Jest człowiek konsekwentny.
Zarówno Janusz Korwin-Mikke, Mariusz Max Kolonko i Wojciech Cejrowski mówią wprost, za to ich cenię. Za to samo ceniłem George'a Carlina.
Dla zabawy skorzystałem z testu http://ewybory.eu/test-wyborczy/ i wyszło mi KNP, chociaż głosować na nich miałem zamiar już przed tym testem ;)
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 20 Maj 2014, 12:02
Zarówno Janusz Korwin-Mikke, Mariusz Max Kolonko i Wojciech Cejrowski mówią wprost...
No sorry, oni nie mówią wprost - oni po prostu sieją demagogię.
Nie widzę nic złego w trzymaniu się swoich poglądów nawet wtedy, gdy są odmienne od moich, ale nie lubię jak się mną manipuluje w tak perfidny sposób, jak oni potrafią.
Nie chce mi się grzebać po sieci i analizować poszczególnych wypowiedzi, ale drobna próbka z wczoraj na temat "myszki miki":
http://weglowy.blogspot.co.uk/2014/05/weglowy-masakruje-korwina.html

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Nie trawię ani JKM ani Kolonko ani kowboja WC.

generalnie zbyt upraszczają, dopasowując fakty pod swoje teorie, niepasujące fakty pomijają.

pawzdy

Cytat
No sorry, oni nie mówią wprost - oni po prostu sieją demagogię.
Co w takim razie sieją towarzysze tusk, kaczyński, miller? Przy nich Korwin, Max czy Cejrowski to grzeczne dzieci z piaskownicy. Oczywiście mówimy o poziomie demagogii.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

a czy ja wybielam Tuska? Kaczyńskiego? Millera?

Może i poziom demagogii maja większy. Ale skrajnie odległy jestem jednak od pana JKM i WC.

Martin Fox

I dlatego, jak na lemminga przystało, zagłosujesz na PO? :P

Tobas

Ja z kolei tak jak się zaklinałem, że nie pójdę więcej do wyborów, tak jestem coraz bliżej TR.
Wszystko co do tej pory robią - robią bardzo konsekwentnie.
Najbardziej mi pasuje ich walka o świeckość i OZE ;)

PoznanskaPyra

Mnie z tej ekipy najbardziej rozbraja Maksiu :D Tak komunizmu i "lewactwa" nienawidzi, ale o tym jak mu się udało do USA dostać w czasach PRL-u to już ciiii  XD Chodził jakiś czas do mojego dziadka na siatkówkę jak na UAM studiował, nagle wyparował i znalazł się w USA.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ufol

O Korwinie można gadać godzinami i tematu się nie wyczerpie. Zatem, tak krótko, jak potrafię;
Dla idei konserwatywnej w Polsce zrobił tyle złego ile dobrego. Jako zdeklarowany Łysiakoman polecam lekturę aktualnego numeru tygodnika "do rzeczy", w którym Pan Waldemar bardzo trafnie podsumował dorobek Korwinowców. Kto nie lubi czytać niech obejrzy filmik z wypowiedzią dawnego rzecznika prasowego Upr.
https://www.youtube.com/watch?v=l5SxeYtukc8
Młodszym wyjaśniam, taki dawny Knp, także tylko wódz był tam rozpoznawalny. To swoją drogą ciekawe, ten człowiek na dłuższą metę wszystkich od siebie odrzuca, za wyjątkiem zdeklarowanych wyznawców. Potrafi wzorowo zrazić do siebie ludzi tradycjonalistycznych, do których również się zaliczam. Pewnie i tak na niego zagłosuję, bo cały nasz tzw. polityczny establishment to klasyczna zbieranina cwaniaków potrafiących jedynie doić uczciwych podatników. Wszystko, czego się dotkną zamienia się w gówno, tzn. nie działa, nie opłaca się, zaczyna przynosić straty, chociaż wcześniej było dochodowe etc. To tacy Midasowie na odwyrtkę.

apohawk

W moim okręgu JKM nie kandyduje, więc bezpośrednio na niego nie zagłosuję i nie muszę się z każdej jego wypowiedzi tłumaczyć. W moim okręgu na nr 1 jest Robert Jarosław Iwaszkiewicz i oto jego odpowiedzi na ankietę 'rzeczypospolitej': http://www.rp.pl/artykul/1101340.html
Gdzie tu demagogia?
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 21 Maj 2014, 14:47
W moim okręgu JKM nie kandyduje, więc bezpośrednio na niego nie zagłosuję i nie muszę się z każdej jego wypowiedzi tłumaczyć. W moim okręgu na nr 1 jest Robert Jarosław Iwaszkiewicz i oto jego odpowiedzi na ankietę 'rzeczypospolitej': http://www.rp.pl/artykul/1101340.html
Gdzie tu demagogia?
Ależ proszę, nie przytaczaj argumentów z samej kampanii wyborczej. Wg mnie liczą się codzienne opinie wydawane przez liderów ugrupowań, bo de facto to one obowiązują w działaniach partii po wyborach*

*Nie dotyczy Tuska, bo jak wiadomo, on co innego mówi, a co innego wprowadza w życie zawsze...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Cytat: krzyszp w 21 Maj 2014, 14:58*Nie dotyczy Tuska, bo jak wiadomo, on co innego mówi, a co innego wprowadza w życie zawsze...
To kolejna kwestia, przez którą nie chcę głosować na partie obecnie przesiadujące w sejmie, często zmieniają, to co mówią. Czy KNP zmieni poglądy i postulaty, jeśli dojdzie do władzy? Nie wiem, bo nie byli u władzy. JKM wypowiedzi i poglądy ma dość monotonne w skali lat/dekad.
No good deed goes unpunished.

Martin Fox

Ja tam zagłosuje na listę JKM, jak robię przy każdych wyborach.Wiem że przekroczenie progu to będzie dużo, ale z drugiej strony mam nadzieję że choć jeden europoseł będzie taki który będzie zadawał pytania. To już by mnie satysfakcjonowało, bo na teraz to łykamy wszystkie pomysły bez zastanawiania się i pytania "dlaczego"

Troll81

heh..... ja daruje sobie wątek polityczny. Rzygam już tym szczerze....

Dario666

Wcześniej SETI znajdzie cywilizacje w innej galaktyce, niż w tym burdelu się cokolwiek zmieni.

Większość ma jakieś przywileje, a reszta musi na nich zapierd... i jeszcze się z nich śmieją, że zdechną na emeryturze,jeśli jej dożyją.

pawzdy

Cytat: Dario666 w 21 Maj 2014, 23:11
Wcześniej SETI znajdzie cywilizacje w innej galaktyce, niż w tym burdelu się cokolwiek zmieni.

Większość ma jakieś przywileje, a reszta musi na nich zapierd... i jeszcze się z nich śmieją, że zdechną na emeryturze,jeśli jej dożyją.

:p_arr:
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

AiDec

Cytat: apohawk w 21 Maj 2014, 16:13
JKM wypowiedzi i poglądy ma dość monotonne w skali lat/dekad.

IMHO zle to odbierasz. To jest po prostu facet ktory nie jest choragiewka - nie zmienia pogladow, nie zmiania barw, od zawsze ma to samo zdanie - monotonia jest IMHO niewlasciwym okresleniem dzialan JKM. IMO Jego niezmiennosc jest na plus. Nie zebym JKM lubil - prywatnie Go nie lubie, nie chcialbym zeby to ON byl premierem czy prezydentem. Ale nie jako pierwszy lecz drugi czlowiek w Polsce, jako ten ktory patrzy pierwszemu na rece bylby mile widziany. I naprawde cenie Jego niezmiennosc (mimo ze nie zgadzam sie z niektorymi Jego pogladami - w swoim zacietrzewieniu przypomina mi Hitlera).

I uwazam ze wlasnie kogos takiego jak JKM albo niezyjacego Leppera potrzeba do pyskowania w Europarlamecie i nazywania tam rzeczy po imieniu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: AiDec w 22 Maj 2014, 10:31
I uwazam ze wlasnie kogos takiego jak JKM albo niezyjacego Leppera potrzeba do pyskowania w Europarlamecie i nazywania tam rzeczy po imieniu.
Nigel Farage z UK jest takim kimś od pyskowanie (polecam youtube - jego i jeszcze jednego gościa, który był w jego ugrupowaniu - ktoś przypomni nazwisko?). Niestety, mimo częściowo dobrej roboty oni też robią dużo złego - nie zawsze osłabianie unii jest nam na rękę.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

@AiDec ja właśnie tą monotonnię liczę na plus :)
@krzyszp nie wiem, czy z partii Farage'a, ale bodajże Bloomberg (nie jestem pewien, czy takie jest jego nazwisko) zdroworozsądkowo czasem trafia na YT, taki jakby starszy człowiek
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 22 Maj 2014, 14:17
@krzyszp nie wiem, czy z partii Farage'a, ale bodajże Bloomberg (nie jestem pewien, czy takie jest jego nazwisko) zdroworozsądkowo czasem trafia na YT, taki jakby starszy człowiek
Godfrey Bloom
Np.:
https://www.youtube.com/watch?v=o73LXO7LLp0

Jest politykiem antyemigracyjnym, ale w wielu sprawach ma rację...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Tak, właśnie o tego mi chodziło. Dzięki.
No good deed goes unpunished.

flaku

A to on nie wyleciał z ukipu za przyłożenie dziennikarzowi ulotką?
http://www.wykop.pl/link/1712530/dziennikarz-pyta-polityka-o-brak-czarnych-twarzy-na-ulotce-jego-partii-a-ten/

krzyszp

Tak, to on. Niemniej "nieoficjalnie" mówiło się także o innych powodach jego odejścia. Pamiętam coś o tym, że (chyba) zmienił zdanie na temat emigracji (tzn, nie był zbytnio jej przeciwny, co nie podobało się Nigelowi Farage).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

necavi

Czyżby udało się JKM zdobyć zaufanie wyborców znudzonych działaniem innych partii? Wygląda na to, że tak Link

Krzysiak

Po tylu latach to GIGANTYCZNY sukces trzeba przyznać

Mina p. Kurskiego po ogłoszeniu wstępnych wyników BEZCENNA  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

Może będzie przynajmniej wesoło.  XD

Jest takie powiedzenie, że nie ważne jak sie mówi byle się mówiło. A to raczej zapewnione.

krzyszp

Mnie martwi co innego.
Otóż po przeanalizowaniu życiorysów politycznych i programów większości wybieranych - NIKT nie zdobył mojego zaufania. A w przypadku kilku osób wręcz ciężko było mi określić, kim tak naprawdę są (i mniejsza tu o nazwiska). Tym samym nie miało dla mnie sensu głosowanie w ogóle - "mniejszego zła" postanowiłem nie wybierać od czasu pierwszego zwycięstwa PO...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

@krzyszp chyba pozostaje ci w takim przypadku tylko kandydowanie. sądzę, że miałbyś spore poparcie na tym forum  %)
No good deed goes unpunished.

krzyszp

@apohawk - ja się do kandydowania nie nadaję niestety - byłbym zbyt kontrowersyjny (piję, klnę, nie omieszkam "wygarnąć" jeżeli ktoś mnie sprowokuje) ;)

@bobcok - ładna próba, widzę że seo robi się coraz trudniejsze...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

PO - 32,13%
PiS - 31,78 %
SLD-UP - 9,44 %
Nowa Prawica - 7, 15%
PSL- 6,80 %

[smg id=10329 type=preview align=center caption="3b527628568e062bdcb30a471f5cb60e"]


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Cytat: krzyszp w 26 Maj 2014, 15:04@apohawk - ja się do kandydowania nie nadaję niestety - byłbym zbyt kontrowersyjny (piję, klnę, nie omieszkam "wygarnąć" jeżeli ktoś mnie sprowokuje) ;)
Zbyt kontrowersyjny to jest właśnie JKM, a się dostał. Dasz radę  %)
No good deed goes unpunished.