Jak wygląda sprawa zużycia energii przy włączonym liczeniu projektów BOINC?
Ja jak liczyłem to zawsze z podłączonym kablem. Miałem smartfona firmy ACER ale tylko testowo się nim bawiłem. Zostawiałem go na całą noc na kablu.
Ale pewnie baterię żera liczący smartpfon dwa razy szybciej.
Zrobię test - naładuję mojego LG P350 do pełna i policzę Enigmę... pewnie na 1.5WU wystarczy baterii
to zależy od smartfona (procesor, bateria). mój htc wildfire (ARMv6 @710 MHz) wytrzymuje ok. 8 godzin na baterii podczas liczenia.
mój nowy HTC Sensation (dualcore 1.29GHz) ok. 2.5 godziny (primegrid). nowe modele raczej mniej wytrzymają ze względu na szybki i prądożerny procesor.
Galaxy ACE też nie wykazywał szybkiego padania baterii (wykazał natomiast co innego - zawieszanie klienta z dziwnych przyczyn, więc obecnie nie liczy)
edit:
Galaxy S II - przy odpalonych na 100% 2 wątkach (PG) bateria zjechała od 100% do 4% w ciągu 3h10min
przy pełnym obciążeniu i podłączeniu zasilania (ładowarka) bateria ładuje się w tempie 1% w 18 minut, zasilanie z USB nie wystarcza do pokrycia bieżącego zużycia przy pełnym obciążeniu.
HTC Desire S posiadający baterię o nominalnej pojemności 1450 mAh (ma już kilka miesięcy) po 5h 30 min rozładował się do 12% i poprosił o podłączenie grożąc przy tym przejściem w tryb oszczędzania energii (w międzyczasie wykonałem kilkuminutową rozmowę).
Prawdopodobnie przyzwyczajenie do pozostawiania co wieczór telefonu na ładowaniu (nawet gdy nie był w pełni rozładowany) doprowadziło do pogorszenia stanu baterii.
Telefon będzie robił ok. 5000 pkt na miesiąc w Milky@Home (póki co tyle wychodzi (http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/show_host_detail.php?hostid=352856)), więc zainwestuję w kabelek do ładowania z USB w pracy. :)
:attack:
Szykują zegarek z Androidem :ph34r: :P
Cytat: pszyklejony w 12 Grudzień 2011, 14:23
Szykują zegarek z Androidem :ph34r: :P
Czujnik Radioactive@Home podłączany do zegarka...
Cholera, panienki bym na to kroił %)
Cytat: krzyszp w 12 Grudzień 2011, 14:54
Cytat: pszyklejony w 12 Grudzień 2011, 14:23
Szykują zegarek z Androidem :ph34r: :P
Czujnik Radioactive@Home podłączany do zegarka...
Cholera, panienki bym na to kroił %)
Na czas? :D
Na razie jest 37 hostów z Androidem w statystykach: http://pl.boincstats.com/stats/host_os_stats.php?pr=bo&st=0 (http://pl.boincstats.com/stats/host_os_stats.php?pr=bo&st=0)
Postaram się nakłonić kilka osób do zmiany użytkowania telefonu. 8)