Witam
Czy nie możemy wykorzystywać żyroskopów znajdujących się w naszych telefonach? Telefony z androidem to już nie taka nowość i dużo osób ma nieużywane g1 czy inne starsze telefony w których jest żyroskop. Można je podłączyć i niech liczą dla B@P.
są chyba zbyt mobilne na potrzeby projektu. No chyba ze twój telefon leży na podłodze..... :D
hhhmm. czemu nie ;).
zbyt mobilne Trollu ??? mozna się zastanowić. nad wprowadzeniem innych projektów będę się zastanawiał po zrobieniu nowej wersji Managera. problemem technicznym może byc dostęp do akceleremetru (dla aplikacji), ale nie dużym i nie najważniejszym.
moja g1 od paru tygodni leży na ruterze z baterią która trzyma kilka minut i liczy enigmę więc mobilność jest równa 0,001...
Zawsze można wykorzystać stary telefon zamiast kupować sensor QCN za 160 złotych...
to moze napisac sterownik utylizujący akcelerometr w telefonie podpiętym po kabelku do kompa??
Najpierw napisać aplikację na Androida do projektu QCN.
Starą komórkę podpiąć do zasilacza i z włączonym Wi-Fi oraz Native BOINC zabetonować (płytko, żeby wi-fi nie tłumiło za bardzo) w posadzce w piwnicy ;)
Wg. mnie czujniki wykrywają takie drgania, że mogą bez problemu stać na biurku nawet :) Teraz bez problemu starą g1 można kupić za grosze, na pewno bardziej to się opłaci niż czujnik za 160 zł ;p Do tego nie trzeba mieć włączonego komputera
tyle tylko ze trzebaby najpierw napisac sterownik :D
Ale do żyroskopu w andku jest API. Więc tylko pobierać wartości wystarczy i je odpowiednio przetwarzać na takie żeby zgadzały się ze specyfikacją QCN.
niby tak, ale jak go podepniesz pod USB to mozesz z komputera zczytywac dane a akcelerometru?
Pewnie jakoś można. Ale i tak wg. mnie lepiej by było gdyby powstała aplikacja do nativeboinc. Po co podpinać pod kompa.
bo przy okazji ładowałbys przez USB. a ponadto nie wszyscy mają w domu wifi
Ale mój pomysł jest lepszy bo jeżeli będzie aplikacja to równie dobrze możesz podłączyć pod usb i ładować i ciągnąć z niego neta. W twoim rozwiązaniu nie mogę podłączyć telefonu do gniazdka-rutera i nie patrzeć się czy mam włączony komputer.
widzę, że toczy się rozmowa o nowej aplikacji dla nativeboinc'a :). jednak będę o tym za kilka tygodni, ponieważ teraz robię nową wersję managera. co do aplikacji, będzie potrzebny jakichs most pomiędzy aplikacją a managerem (api jest dostepne aplikacja w Javie), ale to nie problem. problemem może byc jakość zyroskopów i akcelerometrów w telefonach (są one znacznie tańsze niż te, które wykorzystuje sie w badaniach, czy też w przemysle). byly one projektowane do celów zabawowych nie do badań, stąd też ich jakość może byc nie najlepsza. nie wiem jak mają się do czujników QCN.
akcelerometry używane w QCN to model Joywarroor instalowany w dżojstickach :D spokojnie powinien wystarczyć taki akcelerometr z telefonu.