Noszę się od pewnego czasu z zamiarem zakupu czytnika e-booków.
Nie wiem tylko co wybrać.
Wymagania stawiane przeze mnie:
- wyświetlacz e-ink i żaden inny (żadnego podświetlenia LCD i podobnych)
- dotykowy ekran
- najlepiej na Androidzie (żeby można było z niego normalnie korzystać)
- WiFi (3g nie wymagane)
- czytanie pdf'ów, doc'ów, jpg'ów i innych popularnych formatów
- łatwe wrzucanie dokumentów na czytnik
o czymś ważnym zapominam
Kumpel mówił o takim Sonym (http://allegro.pl/najnowszy-czytnik-sony-ebook-reader-prs-t1-vat-i2358091504.html) tylko nie wiem czy taki jest uzasadniony i czy nie ma jakiś szczególnych problemow z nim.
Cyfronie: sam chcialem niedawno taki temat zakladac....
rozwazalem tylko 1 czytnik, Amazon Kindle (niedotykowy, jakis taki) :)
tylko pomyslalem sobie... czy jest sens jak Amazon w PL nie dziala i nie ma wielu ksiazek w Amazonie po polsku ?
tak wiem jest tona sklepow w PL co ebooki sprzedaje, ale... w cenie normalnych ksiazek prawie
wiec jaki sens wchodzi w ekosystem Amazona, jak nie mozna z niego korzystać?
tia ksiazki w PDF mozna sobie czytac... ale to nie to samo, bo jest sztuczne skalowanie nie takie fajne powiekszanie czcionki jak w normalnych ebookach
i chyba poczekam jeszcze jakis czas na to
ja szczerze chcę nasze dokumenty niektóre w Laboratorium mieć na tym, żeby móc je mieć zawsze pod ręką. Jak potrzebuje jakiś kawałek normy, albo procedury - to zamiast całej półki mogę mieć jedno maleństwo :)
do tego celu uzywam akurat Samsung Galaxy Tab 10.1
do tego podpiete uslugi box, dropbox, google drive
calkiem przyjemnie sie czyta dokumenty jpg, doc, xls
dodatkowo mam LogMeIn i Remote Desktops
i calkiem niezle to dziala nawet na 3g
Jeżeli jesteś Cyfron w stanie poczekać 2-3 miesiące, to może uda mi się z Gridem pozytywnie Cię zaskoczyć :)
co - zamierzacie własnego e-inka stworzyć %)
Ja też się przymieżałem do zakupu. Ale cena powala, a pojemnosć nie powala. Mojej biblioteczki i tak bym nie przeniósł...
Na chwilę obecną tylko jeden czytnik jak dla mnie - kindle
no ale kindle ma problemy z czytaniem pdf'ów, wgrywaniem plików itd...
a pojemność - a karta SD - 32GB to na prawdę kupa pamięci na książki...
PDF to nie problem, można skorzystać z konwersji amazona, z calibre'a, z hamstera, a co do pojemności - nawet jak w najmniejszych jest 1,25GB pojemności użytkowej - to ile to będzie książek? Czytając jedną dziennie 365 pozycji daje nam rok zapasu - a mieści się ich więcej niż 365. Po co mam nosić ze sobą 10.000 pozycji, jeżeli ich nigdy nie przeczytam?
ale widzisz - żeby przeczytać PDFa to trzeba go konwertować, gdzieś coś z nim robić...
Syn znajomej ma jakiegoś takiego ... marka od nazwy amerykańskiego sklepu - może też Amazon. Sprowadził z USA ale ma polskie menu i co zabawne ma internet w nim za darmo przez roaming.
Cytat: Cyfron w 30 Maj 2012, 14:33
ale widzisz - żeby przeczytać PDFa to trzeba go konwertować, gdzieś coś z nim robić...
straszne... normalnie nie wiem, czy dałbym rade poświęcić te 15 sekund... tragedia życiowa <ironia mode off>
No cóż - jak dla mnie nadal to najlepszy czytnik (nie tablet) jaki jest.
mam Kindle touch od paru miesięcy i jestem zachwycony. Konwersja nie stanowi żadnego problemu :)
Cytat: Martin Fox w 30 Maj 2012, 15:28
No cóż - jak dla mnie nadal to najlepszy czytnik (nie tablet) jaki jest.
:p_arr:
Od kilku miesięcy mam iRiver Story HD (http://www.iriver.pl/65,features,produkty.php) (kupiony w empiku).
Nie muszę konwertować pdfów, a skusiła mnie większa rozdzielczość ekranu (1024 x 768 zamiast 800 x 600 jak w Kindlach), co przy wykresach i schematach jest dużym plusem. Mieści kartę SD normalnej wielkości, więc do kopiowania dokumentów z laptopa nawet nie muszę stosować przejściówek.
Interfejs jest mniej przyjemny niż w Kindlach.
Zapowiada się ciekawie....
Nook simple touch - ja planuję zakup tego ustrojstwa :P Możliwość zrootowania i zrobienia z tego nooka+kindle+wszystkie inne formaty (andek) mnie pociąga :P
ciebie zawsze pociągało rootowanie :D
opłaca się kupować czytnik "Czytnik jest FABRYCZNIE odnowiony przez SONY (refurbish)."
taki jak ten:
http://allegro.pl/czytnik-sony-prs-t1-fvat-gw-24h-microsd-4gb-i2601338209.html
????????
a nie lepiej za ta cene nowego Kindle 4 WiFi ?
a kindle jest na androidzie? jednak jego bym chciał :)
Zastanawiam się nad wysłaniem sobie ze stanów tego czytnika, tylko nie wiem ile mogą mi cła doliczyć...
Nook jest na andku :)
a miałeś w ręce? bawiłeś się nim?
Ja jestem tak przekonany to prs-t1 bo moi dwaj znajomi go mają i mi się spodobał :)
Najwyżej myślę o prs-t2 - niedostępnym w ogóle jeszcze w Polsce, ale dużym plusem jest to, że obudowa jest matowa :D
Wolałbym nooka
1. Tańszy
2. Nówka
3. Mam sklep, który daje gwarancję, a nie tylko "gwarancję producenta"
a ile nook w tamtym sklepie kosztuje? dają FV ?
Ja jeszcze myślę ściągnąć sobie PRS-T2 z USA bo kosztuje tam w sklepie sony 130$ i darmowa wysyłka do stanów (chyba).
http://usbmedia.pl/pl/nook-simple-touch-dotykowy-ekran-czytnik-ksiazek.html
429.75 PLN i możesz dostać fakturę jeśli potrzebujesz.
to sobie go kup - ja sobie go zobaczę i podejmę decyzję :D
http://allegro.pl/czytnik-ebook-trekstor-reader-3-e-book-7-i4053042295.html (http://allegro.pl/czytnik-ebook-trekstor-reader-3-e-book-7-i4053042295.html)
A tego można kupić?
Nie mam pojęcia większego o tych czytnikach.
Chodzi mi o to żeby było wrażenie papieru, a na zdjęciach widać, że ekran wyświetla również w kolorach. Boje się ze tekst będzie wyglądał jak w tablecie albo komórce.
Poradźcie proszę.
Cytatekran dotykowy TFT 7"
czyli nie e-ink. czytaj. bedzie to tablet a nie czytnik ebooków
Mhmf... dzięki.
A "Wyświetlacz bezodblaskowy, czarno-biały, 16 odcieni szarości 15,2cm / 6" imitujący papier" to już pewnie to, chociaż nie ma ekranu e-ink tylko jakąś konkurencyjną technologię "sipix".
://allegro.pl/ebook-reader-thalia-oyo-6-2gb-wifi-okazja-i4041761747.html]http://allegro.pl/ebook-reader-thalia-oyo-6-2gb-wifi-okazja-i4041761747.html
http://forum.ebookreaders.pl/index.php?topic=201.0
CytatEkran Oyo wykonany jest w technologii SiPix. Dla użytkowników innych czytników opartych o technologię e-ink pearl, na pewno w oczy rzuci się mały kontrast. Ekrany SiPix wyświetlają obraz na szarym tle, przez co nie jest tak wyraźny jak ekrany e-ink pearl. Urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy, jednak jego precyzja i szybkość działania pozostawia wiele do życzenia
Dzięki.
Dotarłem do podobnych opinii i w końcu kupiłem to:
//allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-wifi-hsis-800mhz-mp3-i4059740528.html]http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-wifi-hsis-800mhz-mp3-i4059740528.html
|-?
za tę cene warto i to nawet bardzo. Moze nie ma szłu technologicznego ale za 200 zeta brac w ciemno :D
No one są "powystawowe" więc stąd ta cena. Jeden już jest mój, tak czy inaczej. :)
Tam jest funkcja "notes". Nie wiem co się za tym dokładnie kryje, ale chyba tak dobrze żeby pisać rysikiem po pdf.'ach i to zachowywać, to nie ma...
piszesz rysikiem ale nie po pdf. tworzy ci plik typu bmp i możesz go otworzyć i zmieniać itp...
To szkoda.
Miałem nadzieję że będę mógł robić notatki na marginesach książek... chyba, że pdf. przekonwertuję jakoś do bmp. i po tym będę pisał. Sporo pamięci taka książka zajmie pewnie, o ile się taka sztuczka uda i będzie funkcjonalna.
@Pantarhei moje gratulacje :boing:
Gdy się nim trochę pobawisz daj znać na forum o swoich spostrzeżeniach co do sprzętu i aukcji.
Necavi. Właśnie przyszedł :boing: XD
Do aukcji nie można mieć zastrzeżeń żadnych bo realizacja błyskawiczna via DHL. (swoją drogą to skąd mają 300 powystawowych egzemplarzy jednego modelu? Wykupili z marketów w całej Europie?).
Co do stanu fizycznego mojego egzemplarza to próżno usiłowałem znaleźć owe powystawowe mikroryski. Jak dla mnie nówka sztuka tyle, że w kartonie przyszła. Zapakowane pieczołowicie w styropian budowlany i bąbel-folie. ;) Dodali też kserokopie instrukcji obsługi.
Co do funkcjonalności to wgrałem sobie "Rzeźnie numer pięć" w pdf. Na początku nie wyglądało to dobrze - maciupkie literki i jakiś taki układ dziwny, ale zaznaczyłem w menu opcję "dopasowanie tekstu" i jest super.
To tyle się pobawiłem... Porównania nie mam z niczym... hmmmm... chyba ciężkawy jest (myślałem że będzie lżejszy) i taki, że boje się, że go wypuszczę z rąk (trzeba będzie jakiś pokrowiec kupić) chyba to przez pocieniane krawędzie - taki dysk prostokątny.
W każdym razie radochę mam jak dziecko. XD
ja też na początku miałem :D potem mija :D
Ten mój czytnik niestety nie ma funkcjonalności, która umożliwia wyszukiwanie fraz i wyrazów w pdf. Bardzo by mi się taka opcja przydała.
Z informacji na stronie producenta wynika, że system operacyjny w tym urządzeniu to Linux 2,6. Czy w związku z tym, nie można, w jakiś nie za trudny sposób, zmodyfikować oprogramowania tak by dodać tę funkcję?
Pewnie bredzę |-?
EDIT
Na stronie producenta jest "source code"
Niestety, większość PDF'ów to tak naprawdę bitmapy wklejone w kontener i w żadnym z takich dokumentów wyszukiwanie słów nie będzie działać. Ja jeszcze nie słyszałem o czytniku, który w reszcie z nich miałby takie wyszukiwanie (ale dużej ilości czytników w rękach nie miałem).
zobaczy czy wokół czytnika ni wytworzyła się grupa maniaków. Na moim można nawet odpalic dooma :D
Cytat: Troll81 w 27 Marzec 2014, 17:44
zobaczy czy wokół czytnika ni wytworzyła się grupa maniaków. Na moim można nawet odpalic dooma :D
A na Kindle Windows 95 ;)
http://krzyszp.info/content/windows-95-na-kindle
@kszyszp
Ja chciałem sobie wgrać trochę ustaw a mam je dostępne w takich pdf'ach które umożliwiają wyszukiwanie i kopiowanie słów (np przez Adobe Reader w komputerze).
Brak drobnej rzeczy a denerwuje... sądziłem że skoro nawet w komórce mogę wyszukiwać frazy w pdf to tu tym bardziej.
@Troll
Szukałem jakichś maniaków ale raczej to nie będzie kultowy model, (choć sprzedało sie do tej pory ponad 60 sztuk na alle.)
[Coś mi sie chrzani czasem nasze forum: ponawia się ledwo widoczny napis "false" u góry strony, nałożony na zakładkę "odpowiedz" nie mogę wtedy ani cytować, ani odpowiedzieć w normalny sposób i działa tylko - jak teraz - "szybka odpowiedź"]
Edit.
Tymczasem wysłałem prośbę do producenta. Pewnie nic z tego nie będzie... Zobaczymy czy Francuzi zaskoczą mnie pozytywnie.
przekieruja twoja prosbę do chinczyków :D
W takim razie jestem spokojny... XD
A poważnie, to Chińczycy już też programują te urządzonka? Jeśli tak, to jest to autentyczny "koniec cywilizacji białego człowieka". :deadman:
@Pantarhei
Wczoraj zakupiłem ten czytnik dla mojej mamy, więc liczba userów +1 ;)
Użyj Calibre i przekonwertuj ustawy do Epub i po kłopocie (Calibre ładnie to zrobi dla PDF'ów z tekstem).
Cytat: krzyszp w 28 Marzec 2014, 14:18
Wczoraj zakupiłem ten czytnik dla mojej mamy, więc liczba userów +1 ;)
Ha! To kiedy można się spodziewać Boinca na niego? :)
Konwertowanie do epub nic nie da bo opcji wyszukiwania nie ma w tym czytniku zarówno dla pdf. jaki i epub.
Od producenta odpisali mi tylko, że za parę tygodni wychodzi nowy model (OCEAN
http://www.bookeen.com/en/cybook-ocean
), który będzie miał tę opcję, więc rozumiem że nie będą modyfikować oprogramowania dla starego modelu.
Jak się przyjrzałem specyfikacji tego nowego urządzenia to hardwearowo różni się tylko większym o dwa cale ekranem i podświetleniem. Filozofia pozostaje ta sama: jeden przycisk menu i dwa lewo/prawo do odwracania stron. W związku z tym zastanawiam się, czy nie da się jakoś "wcisnąć" tego nowego systemu (też ma być na Lnukxe 2,6,31) do naszych urządzeń.
Ps. Coraz bardzie poznając nabytek stwierdzam, że nieprawdą jest jakoby miał Notatnik, Wydarzenia, Słowniki i Prersonalizację wygaszacza, o czym zapewniał sprzedawca.
BOINC'a spodziewać się nie należy (przynajmniej ode mnie) ;)
Na razie mam problem logistyczny - muszę wgrać mamie biblioteczkę na ten czytnik:
1. Nie mając go fizycznie w ręku.
2. W domu rodzinnym nie ma internetów.
3. Dla mojej mamy szczytem umiejętności technicznych (niedawno nabytych) jest wysłanie sms'a...
... ale dam radę ;)
wyślij jej karte SD :D powiedz gdzie ma ją wetknać.
Cytat: Troll81 w 29 Marzec 2014, 23:38
wyślij jej karte SD :D powiedz gdzie ma ją wetknać.
Trollu - a jak mam ją przygotować :)
Poradzę sobie oczywiście, ale jednak stresa mam :)
albo wyślij do mamy zaufanego który wykona zadanie za ciebie :D chyba z 5 boincowiczów mieszka w Zielonej górze :D
@Pantarhei, czy na karcie książki są zapisane normalnie, w głównym katalogu, czy jakieś egzotyczne foldery trzeba zakładać?
Nie używam w nim karty micro SD (nie była dołączona). Spróbuję jakąś znaleźć żeby sprawdzić. W każdym razie nie widziałem w czytniku opcji formatowania karty.
W samym urządzeniu, z perspektywy komputera z podłączonym do niego czytnikiem, są katalogi : Digital Editions (na książki), Pictures, Music, Fonts, i ukryte: system oraz adobe-digital-editions.
Wygląda na to, że nie trzeba zakładać żadnych dodatkowych folderów na karcie SD - czyta zawartość karty taką jaka jest, przy czym widzi tylko pliki które obsługuje. Pliki z karty nie są katalogowane automatycznie i np. książkę trzeba odnaleźć: to znaczy, w takim jakby menedżerze plików, przejść z folderu "cybook" na "sd" i tam odnaleźć książkę. Będzie się ona natomiast wyświetlała się w głównym menu jako "Aktualnie Czytana".
P.s. wracając do modyfikacji to ktoś już próbował zainteresować programistów instalacją androida http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1358818
.