W razie gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, Internet to nie tylko pornografia, koty i fejsbuk ;). Można też tam znaleźć ciekawe rzeczy, na przykład to: http://www.radiolab.org/ (http://www.radiolab.org/) - bogate archiwum podcastów popularnonaukowych z różnych dziedzin. Jest tylko jedno 'ale' - wszystko jest po angielsku
Na wniosek tow. Ufola zmieniłem nazwę wątku na bardziej ogólną, czyniącą ten wątek bardziej pojemnym
Internet jest po angielsku :D
Mała prośba do autora wątku, czy nie dałoby rady zmienić tytułu na ciekawe podcasty? Od dawna chciałem taki temat utworzyć, ale zawsze to odkładałem. Z mojej perspektywy wszelakie materiały dźwiękowe są wartościowe, kilka interesujących podcastów znam i pozwolę sobie wrzucić sznurki, zazwyczaj od razu do archiwów. Dziś proponuję coś lekkiego:
http://opiwie.wordpress.com/spis-odcinkow/ (http://opiwie.wordpress.com/spis-odcinkow/)
Dla wszystkich, którzy podobnie jak piszący te słowa, lubią poszukiwać nowych smaków, nie poprzestają na jednej marce i piwie wytwarzanym przemysłowo. Uwaga, informacja dla służb wszelakich. Nie jest moim celem promowanie spożycia alkoholu, niepełnoletni, nie wchodźcie na stronę pod powyższym adresem. Wiadomość o jej istnieniu zamieszczam wyłącznie w celach edukacyjnych. Mam nadzieję, że po takiej deklaracji nikt się do nas przyczepić nie zdoła. Audycji naukowych i okołonaukowych znam nieco, zapowiada się zatem ciekawa dyskusja.
Jeśli w temacie wrzucamy podcasty nie tylko popularnonaukowe to ja też wrzucę coś od siebie. Podcast cotygodniowy, 10 newsów które pominięto w mainstreamowych mediach. Głównie wydarzenia polityczne.
http://agentomasz.pl/
(obecnie strona w przebudowie, powinna być za kilka dni. Ostatni odcinek można obejrzeć tu: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/rok-weza-w-kieszeni )
Dzięki za zmianę tytułu wątku. Proponuję coś z okolic literackich, czyli tchnienie grozy.
www.tchnieniegrozy.pl
Opowiadania z lekkim dreszczykiem.
Teoria chaosu to podcast mocno zwariowany, lecz zdarzają się tam ciekawe i zarazem przemyślane audycje. Mam na myśli przede wszystkim te z udziałem Igora Witkowskiego. Przykładem jest ta:
http://www.teoriachaosu.com.pl/mp3/Teoria_Chaosu_Live_2012-06-29.mp3
Naprawdę niesamowity umysł, właśnie za to cenię tego pisarza. Nie znoszę ludzi, którzy zmuszają do całkowitego zgadzania się z nimi, tak było i koniec! Prawdziwy myśliciel zachęca czytelnika, w tym wypadku słuchacza, do samodzielnego używania mózgu.
Istnieją polskie podcasty naukowe, oto jeden z nich:
http://evt.pl/podkast-nauka/archiwum.php