Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Qba

#1
Archiwum / LINUX
06 Kwiecień 2006, 22:48
Ja korzystam ze zrodelek dostepnych w portage (dla niewtajemniczonych jest to system portow zaporzyczony bodajze z debiana i usprawniony na potrzeby gentoo)
#2
Archiwum / LINUX
02 Kwiecień 2006, 18:51
Faktycznie, jedyny minus tego rozwiazania to perkompilowane aplikacje liczace. Wlasnie kombinuje jak zdobyc zrodelka einsteina
#3
Archiwum / LINUX
31 Marzec 2006, 22:43
Dzieki za mile przyjecie :D

Z tego co wiem vida to po prostu instalator dla gentoo. Ma to jeden minus - prekompilowane pakiety. Na szczescie chyba mozna sobie pozniej wszystko przekompilowac.

Polski handbook gentoo jest obszerny, ale zawiera wiele niepotrzebnych informacji ktore latwo moga wprowadzic w blad uzytkownika.

Jeden dzien na instalacje gentoo to zdecydowanie za malo... Ja ostatnio stawialem moj serwer od absolutnego zera (ze stage 1)  w tydzien.
A tak apropo, moj skromny 350mHz juz od 2 dni liczy einsteina i gdyby nie to, ze ma na sobie serwer mysql, http, mail i wiele innych uslug to mialby wiecej mopsow.. bo narazie mam.. uwaga.. 200 jednych i chyba 500 2-gich :D:D:D

Aha woli obalenia teorii ze linuks gorzej liczy - jak zamknalem wszystkie serwery i zostawilem goly system osiagnal 650/1300, co jest niezlym wynikiem jak na pentiuma II 350mhz (tak mi sie wydaje)
#4
Archiwum / LINUX
30 Marzec 2006, 22:48
Widze, ze musze zabrac glos :D

Zaczne od tego, ze jedyna dystrybucja jaka sie do czegokolwiek nadaje to gentoo. Mam w domu serwer na gentoo stawiany od podstaw ze zrodel i porownujac prace gentoo ze slackware (ktory i tak jest dora dystrybucja) osiagam ponad 3x wiecej wydajnosci.

Wlasnie kompiluje mi sie boinc i jak tylko sie skonczy bede informowal co i jak. Jest jeden mankament - serwer to pentium II 350mhz i 196Mb ramu, wiec na zadne rewelacyjne wyniki nie licze. Swego czasu mialem tez gentoo na mojej maszynie i przyznam, ze w przeciwienstwie do innych dystrybucji gry windowsowe emulowane na gentoo chodzily lepiej niz na windowsie  8O

Niestety brak czasu sklonil mnie do powrotu do systemu spod znaku niebieskiego ekranu.

Co do platformy 64 Gentoo bardzo ladnie sobie z tym radzi. Mozna postawic caly system od zera pod 64Bit, co jak mozna sie domyslec znacznie poprawi wydajnosc w stosunku do windowsa  :D