Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - gskoczylas

#1
Na tym komputerze świetnie sprawdza się FreeHAL. Paczuszki są małe. Komputer przelicza jedną paczkę zazwyczaj w 30-60 minut. Jeżeli skończę testy i wyłączę komputer na dłuższy czas, to nie marnuję dłuższych obliczeń. Czasem FreeHAL nie ma nowych paczek przez pewien czas. Dlatego zastanawiałem się nad dodaniem tam drugiego podobnego projektu, tzn. nie wymagającego dużej pamięci i w miarę szybko przeliczanego nawet na takim staruszku.

Eksperymentalnie dodałem Enigmę jako drugi projekt. Liczy pierwszą paczkę. Na początku komputer twierdził, że da rade ją przeliczyć w 12 godzin, ale po niecałych czterech godzinach liczenia przemyślał to i teraz pisze, że do końca zostało jeszcze nieco ponad 15 godzin obliczeń. Czyli jedną paczkę będzie liczyć jakieś dwa do trzech dni (bo ten testowy komputer nie działa całą dobę bez przerwy). Trochę długo, biorąc pod uwagę okoliczności. Skoro jednak nie ma lepszych projektów dla zdyszanych staruszków, dobre i to.

UZUPEŁNIENIE

Po 6 godzinach obliczeń twierdzi, że do końca tej paczki zostało mu jeszcze ponad 19 godzin i zamiast ubywać — cały czas przybywa. Obawiam się, że jak na tak leciwy komputer te paczki są nieco za duże.
#2
Trzymać go włączony tylko do obliczeń nie ma sensu. Ja go wykorzystuję do pewnych testów, od czasu do czasu. W okresach, gdy jest wykorzystywany, jest włączony niemal codziennie przez wiele godzin. Taki okres testów trwa zazwyczaj około miesiąca, czasem dłużej. W tym czasie komputer nie jest bez przerwy wykorzystany.

Idea jest taka, żeby go wykorzystać, mimo małej mocy obliczeniowej, w przerwach między kolejnymi testami.
#3
Windows XP SP3, 512 MB RAM, Celeron 2 GHz.

Podczas testowania komputer działa cały czas, ale jest wykorzystywany dość często, zazwyczaj na krótko, zazwyczaj mało intensywnie. Większość czasu komputer się nudzi.

Oprócz słabego procesora ograniczeniem jest też wielkość pamięci RAM. Niektóre projekty nie da się na tym liczyć z powodu zbyt małej pamięci. Nie zamierzam inwestować w ten komputer.

Teraz mam tam FreeHAL i dobrze się sprawdza na tym komputerze. Jednak czasem FreeHAL ma przerwy i warto by mieć drugi podobny projekt w rezerwie.
#4
Ja mam pytanie trochę związane z tym wątkiem. Mam stary, kilkuletni komputer, który od czasu do czasu wykorzystuję do różnych testów. Czasem komputer działa kilka godzin, czasem kilka dni. Mógłbym na nim zainstalować BOINC, ale zastanawiam się, jaki projekt bądź projekty miałyby sens na takim komputerze.

Ponieważ ten komputer miewa dłuższe przerwy w działaniu i ma niezbyt dużą moc obliczeniową, więc moim zdaniem miałoby sens liczenie projektów, w których kolejne paczki szybko się liczą. Wtedy w razie dłuższej przerwy straty wynikające z przeterminowanych paczek nie będą wielkie.

Jednym z projektów, nadających się na taki sprzęt, jest FreeHAL. Zastanawiam się, czy są jakieś inne projekty, nadające się dla takiego starego komputera.