Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Judge

#2
Projekt miesiąca / Odp: 2009.04: Prime Grid
23 Kwiecień 2009, 16:00
Informuję, że właśnie kończą się wu w pod-projekcie AP26. Obecnie zostało ich jeszcze 500, z tego co widać na stronie głównej.
Skupiamy się teraz nad jakimś konkretnym pod-projektem?
#3
a długo liczy się jeden wu?
#4
POEM@home
#6
nie chcę nic mówić, ale:
"I'm reducing the workunit queue to 6 per core. Increasing it to 20 seemed to make the work availability problem worse."
#7
również obstawiam przy milce.
#8
MilkyWay
#9
Mogę się mylić, ale dyskusja na temat zastąpienia obecnej metody przetrzymywania danych z ankiety w ogóle nie powinna mieć miejsca. Ciekawi mnie w którym miejscu wspomniałem o zmianie sposobu zapisywania danych z ankiety. A co jeszcze bardziej zastanawiające, że podejmę się modyfikacji skryptu forum. Ktoś tu chyba nie czyta postów, ponieważ najpierw opisałem metodę 'nowej' formy ankiety, według mojej wizji, a później dopisałem co można zrobić dodatkowo.

Cytat
stworzenie odpowiedniego skryptu, który sprawdzi czy wszystkie głosy były prawdziwe

Myślę, że to nie podlega dyskusji, a dla wyjaśnienia, bo może ktoś nie rozumie - czy adresy ip w wynikach ankiety nie powtarzają się [o ile takie byłyby zapisywane].
#10
Cytat: TJM w 10 Styczeń 2009, 21:38
Adres IP jako wyznacznik ważności głosu jest g... warty. Gdybym chciał sfałszować jakiekolwiek głosowanie, od razu wbiłbym w google, zassał listę proxy i jakiegoś proxy checkera, potem pozakładał różne konta (i jeszcze może na bezczela popisał z nich trochę postów, żeby je 'uwiarygodnić'). Jak wtedy skryptem cokolwiek sprawdzisz ?


Zakładam, że w grudniu ręcznie sprawdzano adresy ip, zapisane w bazie. Ale skoro takowe narzędzie się nie przyda, nie ma sprawy. Nie będę musiał marnować swojego czasu po to by komuś było lżej. Nie musisz mnie już namawiać.

Przy okazji przedstawię Ci prostszą metodę, którą i tak już znasz. Mając neostradę klikasz 'rozłącz', czekasz 3 sekundy i klikasz 'połącz'. Voila! A ile czasu mniej zmarnuję!
#11
Nie wiem czemu, straciłem możliwość edycji posta...

Co do uczciwości. Żadnym problemem dla mnie jest stworzenie odpowiedniego skryptu, który sprawdzi czy wszystkie głosy były prawdziwe i czy nie było zjawiska oddawania głosu z różnych kont (tych samych adresów ip). Nie znam obecnie struktury bazy danych głosów, jednak zwykle sposób jest ten sam, dlatego nawet można od razu owe głosy odfiltrować - za pośrednictwem jednego przycisku... a cała operacja trwa 3 sekundy.
#12
Cytat: Bober w 07 Styczeń 2009, 19:51
EDIT: I zgadzam się, że pomysł z umożliwieniem zmiany głosów nie był najlepszy. Nie będzie tego więcej.

Warto zadać sobie pytanie, dlaczego obecna ankieta na projekt lutego jest tak mało oblegana. Zaledwie kilkanaście głosów. Ponieważ wiele osób - Ci, którzy nie bawią się w to co najlepiej punktuje lub co najbardziej lubi, woli wybrać to co będzie najbardziej pożyteczne z tych, które mają największą szansę przejścia. Mówię tu generalnie o sobie, jak również pewnie pewnien odsetek B@P. Obecnie chętnie zagłosowałbym na Seti, ponieważ miało wygrać na styczeń i nie wygrało, a wiele osób miało tak wielką nadzieję. Wolę jednak zaczekać, bo możliwości zmiany głosu nie mam.

Chwilę o tym pomyślałem i jest tylko jedno rozwiązanie, które może rozwiązać problem:
Odbywają się 2 głosowania.

1. Głosujemy na wszystkie projekty, które mogą być. Każdy ma możliwość zmiany głosu. Ankieta trwa tyle, żeby na drugą część pozostały pełne 7 dni. Swoisty półfinał
2. Finał - przez 7 dni głosujemy na 5 najwyżej ocenionych projektów. Brak możliwości zmiany głosu. Wyniki ukryte.

Nie wiem jedynie czy 5 to nie za dużo, chyba lepiej byłyby 3.

Metoda rzetelna i prosta. W finale ludzie wiedzą, co najlepiej chcieliby w danym miesiącu, głosują i czekają na wyniki.
#13
Projekt miesiąca / Odp: 2009.01: Rosetta@home
05 Styczeń 2009, 22:43
Poprostu zwiększcie sobie limit zapasu. Mi pobrało 11 próbek, a to zapas na conajmniej tydzień przy obecnym trybie pracy.
#14
Projekt miesiąca / Odp: 2009.01: Rosetta@home
04 Styczeń 2009, 16:03
Proponuję dla rozetki zwiększyć ilość dni na zapas, bo tak mają obecnie wszyscy...

i wszystko jasne. http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_status.php
#15
Archiwum / Odp: Promocja BOINC@Poland
04 Styczeń 2009, 11:42
userbar nie zachęci kogoś kto kompletnie nie ma o tym pojęcia, lepszy już jest ten napis, ale bardziej bym go rozbudował.
#16
Archiwum / Odp: Promocja BOINC@Poland
04 Styczeń 2009, 10:14
Każdy z nas jest zapewne aktywny na kilku forach. Może lepiej byłoby na początek stworzyć sygnaturkę, którą każdy by na swoich forach poustawiał. Tylko, że jej treść musiałaby zachęcić potencjalnego odbiorcę, czyli np. gif z "wspomóż projekty naukowe|pomóż lepiej zrozumieć świat|polska grupa BOINC|BOINC@POLAND" lub coś w ten deseń, a odnośnikiem musi być strona główna. Na stronie głównej trzeba zrobić wielkimi literami odnośnik do artykułu Bobera, żeby ktoś się nie zniechęcił tylko przeczytał i ewentualnie podjął decyzję.

Dlaczego tak?

Jestem programistą/webmasterem i zajmowałem się już promocją kilku stron. Taka forma promocji byłaby dużo lepsza niż ręczne katalogowanie bo jeżeli ktoś ma dużo postów, to dużo odnośników zostanie zaindeksowanych przez roboty z tej jednej strony.

Taką formę reklamy trzebaby ogłosić w newsie, bo nie każdy czyta ten temat.

Ta metoda byłaby dobra, bo przeciętny Kowalski, który nie zna się na komputerze, tymbardziej nie będzie wiedział co to przetwarzanie rozproszone i się od razu zniechęci. Natomiast na forach, gdyby cały zespół tych 3k ludzi umieściło na powiedzmy nawet 500 forach to już jest ogromna reklama, bo tam można szukać potencjalnego liczydłowego.
#17
Superkomputer B@P / Odp: Krytyka SKB@P
02 Styczeń 2009, 15:07
Witam, mimo iż na B@P aktywny jestem od niedawna, to chciałbym powiedzieć parę słów.

Nie wiem czy mogę siebie nazwać ekologistą, jestem zwykłym zwolennikiem wyłączania światła, jeżeli jest niepotrzebne, gaszenia silnika samochodu, jeżeli planuję dłuższy postój. Komputer natomiast działa u mnie zwyczajnie cały dzień, czasem tylko w nocy. Tak było zawsze i tak jest teraz. Pewnego dnia po dłuższej przerwie z Boinc pomyślałem sobie, że komputer się marnuje, stojąc. I mimo, iż wielkiej mocy obliczeniowej to on nie ma, znowu wróciłem do liczenia, stosując się jednak do 'projektu miesiąca'.

SKB@P jest według mnie dobrym projektem, natomiast zgodnie z Twoim myśleniem Artur, wydaje mi się, że zamiast kupować nowe kompy, które będą tylko liczyć, powinniśmy zrobić w Polsce globalną akcję promocji pomocy naukowej. Skoro podobno komputer jest już w każdym domu, (a nigdy nie ma tak, że komputer chodzi tylko gdy coś robimy, zawsze ma przerwę) to ich przydatność dużo bardziej by wzrosła gdybyśmy liczyli nawet na 60%.
Innymi słowy: Boinc w każdej szkole, Boinc w każdej firmie, Boinc w każdym domu.

Domyślam się, że takie coś byłoby zgodne z Twoimi poglądami?

Zorganizowanie tego oraz rozreklamowanie w internecie nie byłoby trudne, gorzej z narodem. Osobiście próbowałem namówić swojego tatę do liczenia, ale on nie lubi tego co mu jest niepotrzebne. Tak by też mogło być z wieloma innymi.

Nie patrząc na to ile surowców pochłonął SKB@P, pozwala on też zachęcić innych do uczestniczenia w projektach. I nie jesteśmy przeciwnikami ekologii. Myślę, że każdy kto liczy projekty czysto potrzebne naukowo, czy przyczyniające się do poprawienia świata działa na jej korzyść. Bo i tak musiałyby zostać stworzone superkomputery by to przeliczyć. Wtedy oni zużyliby tony surowca, a tak my zużyjemy, tylko wymiernie mniej.

Dziękuję za uwagę.
#18
Rozalia ode mnie :)
#19
WCG, choć mój komp ciężko go ciągnie.