Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - deway

#1
Archiwum / Odp: Future by Design
12 Luty 2010, 12:41
Polecam przeczytać dwie krótkie świetne pozycje.

"Projektując Przyszłość" - Jacque Fresco

http://zeitgeistpolska.org/www/download/ProjektujacPrzyszlosc.pdf

"Ruch Zeitgeist - Przewodnik"

http://zeitgeistpolska.org/www/download/Activist%20Orientation%20Guide.pdf

Źródło: http://zeitgeistpolska.org/www/download/ksiazki.html
#2
Archiwum / Rozmowy głosowe
05 Listopad 2009, 13:43
Jeśli uważacie, że to ważne, wykopcie to:
http://www.wykop.pl/ramka/256110/rozmowy-glosowe

Pozdrawiam
#3
Archiwum / Dni Dawcy Pamięci Ani Seweryn
19 Wrzesień 2009, 17:50
Dni Dawcy Pamięci Ani Seweryn

Ani niestety nie można już pomóc... 22-letnia studentka AWF w Katowicach zmarła 4 lipca 2009 r. po trwających ponad rok zmaganiach z ostrą białaczką szpikową. Ta choroba nie zawsze jednak musi się tak kończyć.

W Polsce co 1,5 godziny stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka.
Tym chorym można pomóc! Potrzebni są dawcy szpiku kostnego.

http://www.wykop.pl/ramka/237709/dni-dawcy-pamieci-ani-seweryn


Jak zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego - podstawowe informacje:
http://pokazywarka.pl/dawcy_szpiku_kostnego/


Rejestracja potencjalnych dawców:
3 października 2009 (sobota) - godzina 16.00 - 20.00
4 października 2009 (niedziela) - godzina 12.00 - 20.00

Miejsce: Katowice - Lotnisko Muchowiec
Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki
http://www.biegkukuczki.pl

Pamiętaj, weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
#4
Mam w domu liczarkę/sorter bilonu firmy Scan Coin, model SC202
http://www.scancoin.com/document.asp?levelid=83&objectid=613&type=2

Kupiłem ją na odsprzedaż, działała, działała, ale kiedy ją przywiozłem do Katowic, włączyłem do przedłużacza (szkoda że to nie była lista przeciwprzępięciowa) to usłyszałem w środku dźwięk w stylu "pyk pyk". Potem udało mi się ją włączyć na chwile, potem już przestała działać w ogóle. W serwisie powiedzieli mi, że zabawa z tym to gruba kasa więc sobie odpuściłem.
Czy któryś z forumowiczów ma pomysł na ten sprzęt? Jeśli uda mu się coś zdziałać mogę odpalić stówkę czy dwie za pomoc. Ja się na tym zupełnie nie znam, nie mam do tego sprzętu, a może ktoś z Was chciałby spróbować albo ma jakiegos znajomego w okolicy Katowic kto mógłby mi pomóc.
Kontakt ze mną w tym temacie lub na Prywatnych Wiadomościach.





















#5
Cytat: Troll81 w 27 Lipiec 2009, 11:39
odłącz kabelek diody od płyty głównej :D przestanie mrugać :D
;D gdzieś przeczytałem jeszcze wypaśniejsze rozwiązanie: "weź czarny Marker i zamaluj" XD


Znalezione w internecie:

CytatCo do XP, ja kiedyś zauważyłem podobne działanie, pomógł programik "xpantispy" - eliminuje ruch sieciowy (czytanie z dysku) związany z svhost.

CytatJeśli tylko ci miga (dysk nie pracuje) to nie ma nic wspólnego z dyskiem. To miganie jest związane z jedną usługą dotycząca CD-ROM-u która odpowiada np. za odświeżanie ikonki i autostart. Jeśli ci to bardzo przeszkadza możesz to wyłączyć (rejestr klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom wartość AutoRun, gdy 0 to nie będzie migać - daje skutek po restarcie) ale oczywiście tracisz np. odświeżanie ikonki i takie tam

PS. a propos, zauważyliście że wpisując w poście samo XP od razu zmienia się to na uśmieszek: , musiałem wyłączyć uśmieszki w tym poście żeby można było pisać o Windowsie XP a nie "Windows "
#6
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
24 Lipiec 2009, 14:59
Dobrze, że tak piękne osoby promują stawanie się potencjalnymi dawcami szpiku ;D



Eva Mendes, Kylie Minogue, Rihanna, Sarah Connor.

DKMS jest największym na świecie centrum zajmującym się przeszczepami szpiku kostnego i wykorzystującym swoje zasoby do walki z białaczką.
http://pokazywarka.pl/dawcy_szpiku_kostnego/
#7
CytatJaki gatunek drzewa wybrać?

Wyjaśniamy, iż pierwszych 5000 uczestników zarejestrowanych w kampanii ,,Zasadź Drzewo"  otrzyma sadzonkę Trzmieliny brodawkowatej. Możesz także zasadzić inne drzewo, musisz tylko przemyśleć wybór jego gatunku, ponieważ nie każde zaadaptuje się do warunków klimatycznych w danej okolicy. Najmniej wymagające są drzewa owocowe. Aby otrzymać informacje na temat drzew jakie mogą być sadzone w Twojej okolicy, możesz skontaktować się z leśnikiem lub ogrodnikiem. Sprawdź dodatkowe linki dotyczące specyfiki gatunków drzew, które mogą być sadzone w Twoim kraju.

Wzrost Twojego drzewa zależy od kilku czynników, takich jak: wybrany gatunek, miejsce zasadzenia, staranność, z jaką je zasadzisz i jak będziesz się o nie później troszczył. Ważna jest również pora roku, w jakiej będziesz sadził drzewo - najlepsza do tego jest wiosna.
W akcji można sadzić drzewa jakie się chce, sadzonkę dostajemy jednak taką a nie inną, to projekt Europejski więc musieli wybrać coś co wszędzie rośnie.
Tylko co mnie zmartwiło, że to krzew a nie drzewo ;) Miało być: posadzić drzewo, spłodzić syna i wybudowac dom ;) a tu jakiś krzak z tego wyszedł ;D


Wiele roślin jest trujących, np. bardzo popularny i bardzo ąłdny kwiat który stoi koło mojego biurka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Difenbachia
CytatRoślina silnie trująca
Sok tej rośliny jest trujący. Zawiera kryształy szczawianu wapnia (rafidy), które po spożyciu podrażniają błony śluzowe i wywołują ich obrzęk. Objawami zatrucia są mdłości, biegunka, opuchnięcie języka, zaburzenia rytmu serca, odurzenie i paraliż[4].
Sprawdzcie swoje kwiaty doniczkowe, może wasi sprzedawcy mają coś wspólnego z NWO :D
#8
Pierwszym 5000 osobom, które włączą się do tej akcji, poczta dostarczy za darmo sadzonkę drzewka (Euonymus europeus), wraz z instrukcją sadzenia. Za posadzenie drzewka i udokumentowanie tego zdjęciem, mamy także szansę na nagrodę. Click a Tree to akcja Komisji Europejskiej, która ma nas zachęcić do działań na rzecz środowiska.

http://www.wykop.pl/ramka/213749/posadz-drzewo-za-darmo-wlasnymi-rekoma

;D potem zostanie mi tylko jeszcze spłodzić syna i wybudowac dom ;)
#9
Archiwum / Odp: Newsletter
20 Lipiec 2009, 16:39
CytatW Czechach liczy blisko 23 tysiące osób spośród nieco ponad 10 milionów mieszkańców czyli jakieś 0,23%. W Polsce liczy ok 31 tysięcy osób spośród prawie 39 milionów 0,07%. Mamy więc sporo do nadrobienia.
Ciągle wraca temat Czechów, a to zupełnie nie jest tak, że oni są super, powiem więcej jesteśmy obecnie lepsi w rozwoju od Nich.

W Czechach jest niby 22 984 osób zarejestrowanych w BOINC, ale tylko 5105 aktywnie liczy (można to sprawdzić sortując dane w statystykach po punktach zdobywanych przez userów na miesiąc).
W Polsce jest niby 31 582 osób zarejestrowanych w BOINC ale tylko 5041 aktywnie liczy.
Reszta osób to w statystykach zombi, byli ale się zmyli i nie liczą.

Więc w tej materii idziemy prawie łeb w łeb, tylko to co najważniejsze na przyszłość, Czechy przestały się rozwijać a Polska nie bo np.:
do największej drużyny w Czechach "Czech National Team" dołączyły od czerwca 22 osoby
a do największego Polskiego zespołu BOINC@Poland dołączyły od czerwca 253.

;D
#10
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
14 Lipiec 2009, 11:37
Troll81 z całym szacunkiem, bo wiem że jesteś dawcą krwi itp., ale po tym jak opisujesz pobranie szpiku z krwi obwodowej to można by pomyśleć, że po czymś takim jesteśmy wrakiem człowieka ;D a przecież to standardowa metoda i stosowana nie tylko przy szpiku. Please, stary ;) jak już piszesz o armagedonie to może też warto poprzeć to jakimiś publikacjami osób zajmujących się tym nacodzień i wspomnieć o tym, że krew się regeneruje.

CytatPobranie komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej (...)
dawca otrzymuje przez 4 lub 5 dni lek (Filgrastim, Neupogen) zwiększający liczbę komórek krwiotwórczych krążących we krwi obwodowej. Lek podaje się raz lub dwa razy dziennie (w odstępie 12 godzin) podskórnie. Następnie komórki krwiotwórcze są pobierane z krwi obwodowej w trakcie procedury nazywanej aferezą. Zabieg ten jest wykonywany w specjalistycznym ośrodku przy użyciu separatora komórkowego i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Krew pobierana jest w sposób ciągły z jednej żyły i mieszana jest poza ustrojem z płynem przeciwkrzepliwym. Następnie w separatorze komórkowym oddzielane są komórki krwiotwórcze, a krew pozbawiona tych komórek wraca do dawcy przez igłę umieszczoną w drugiej żyle. Zwykle do aferezy zakładane są dwie igły (wenflony) do żył w lewym i prawym dole łokciowym. Z technicznego punktu widzenia jest to dokładnie taki sam zabieg jak standardowe pobieranie płytek krwi wykonywane rutynowo w stacjach krwiodawstwa. Różnica polega właściwie na tym jaki rodzaj komórek ulega oddzieleniu. Zwykle jest konieczne wykonanie dwóch aferez w ciągu dwóch kolejnych dni.

Czy pobranie komórek hematopoetycznych jest bezpieczne dla dawcy i jakie mogą wystąpić powikłania? (...)
- Sam zabieg pobierania komórek (afereza) jest bezpieczny i jego zasada jest identyczna z powszechnie wykonywanym od kilkunastu lat pobieraniem płytek krwi od dawców w stacjach krwiodawstwa. Podstawowe objawy uboczne aferezy to ból w miejscu nakłucia żył (potrzebne jest nakłucie dwóch żył), oraz objawy będące następstwem podawania środków przeciwkrzepliwych w czasie aferezy takie jak delikatne mrowienie, drętwienie języka, ust, palców. Środek przeciwkrzepliwy (płyn konserwujący ACD-A) wiąże wapń i ww. objawy są wywołane przejściowym obniżeniem stężenia wapnia we krwi. Ustępują bardzo szybko po doustnym lub (jeśli potrzeba) dożylnym podaniu preparatów wapnia. Afereza może powodować również przejściowe obniżenie liczby płytek krwi.

dr med. Jacek Toporski
Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu

http://zdrowie.med.pl/krew/bial5.html
#11
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
13 Lipiec 2009, 16:35
Cytat: Troll81 w 12 Lipiec 2009, 19:06
pobieranie z kości też nie było specjalnie bolesne. Za to odwirowywanie krwi robi armagedon krwinkom. I ma znacznie poważniejszy wpływ na twoje samopoczucie niż oddanie 450ml podczas standardowej donacji.
Mógłbyś rozwinąć tą myśl i poprzeć jakimiś danymi?
#12
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
06 Lipiec 2009, 18:54
Zmarła Ania Seweryn dla której zorganizowaliśmy akcje dawców szpiku, jeśli chcecie zostać potencjalnymi dawcami zróbcie coś z tym już dziś.

http://pokazywarka.pl/dawcy_szpiku_kostnego/
#14
Open'er Festival - Gdynia, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo) 2-5.07.2009 r.

Do sprzedania:
- jeden bilet - karnet na 4 dni ( 2,3,4,5.07.2009 ) z polem namiotowym

http://allegro.pl/show_item.php?item=673496398
#15
Archiwum / Odp: Tattoo
21 Czerwiec 2009, 16:44
Tattoofest, to naprawdę dobry festiwal. Kolega zadał mi nawet pytanie: "Czy po wejściu tutaj czułeś się jak w domu?", bo taka była atmosfera. Na festiwalu były także zagraniczne studia tatuażu i co mnie najbardziej zaskoczyło to to, że te były tam też osoby które wykonały te tatuaże, które są powyżej w postach ;D Naprawdę, raj dla oka. Jak szliśmy po zakończeniu pierwszgo dnia po rynku w Krakowie, to ludzie wydawali się jacyś tacy niepełni, niewytatuowani ;)

Poniżej małe zestawienie fotek, jeśli wrzucę na youtube'a filmiki to podam także linki do filmów.

#16
Archiwum / Odp: Tattoo
09 Czerwiec 2009, 21:37
Off-topic
Cytat: legis w 09 Czerwiec 2009, 20:44
fajne te fotki
mam małe pytanko czy w polsce jest jakies studio wykonujące skaryfikacje koagulatorem
jeśli wiecie o takim studio bardzo prosze o pomoc
thx
Polecam zapytać (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) na forum:
forum.bodymodifications.pl/hyde-park/gdzie-i-jak/25/ <- znalezione przez google
albo podpytać na festiwalu w weekend w Krakowie lub we wrześniu w Warszawie

Małe info czym jest skaryfikacja:
CytatSkaryfikacja była niegdyś typowa dla pierwotnych grup etnicznych, obecnie stała się popularna również w cywilizowanym świecie, obok artystycznego tatuażu i piercingu. Skaryfikacje wykonuje się między innymi poprzez wypalanie, odmrażanie a także wycinanie i usuwanie skóry.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skaryfikacja_(modyfikacja_ciała)

Cytatsikn removal - usuwanie warstwy skory za pomoca skalpela
cutting- nacinanie skory za pomoca skalpela
branding- przypalanie skory. dzieli sie na dwa sposoby:
1. nowoczesny przy uzyciu koagulatora
2. znany ludzkosci od wieków do ktorego wykorzystuje sie rozgrzane blaszki
chemical- przypalanie skory przy uzyciu kwasu, badz innych zracych. istnieje tez metoda poprzez zamrazanie naskorka ale konkretniej sie w to nie zglebialem
abrasive- wycieranie naskorka przy uzyciu roznych metod
tattoo gun- przy uzyciu maszynki do tatuazu (bez uzycia barwnika)
http://forum.bodymodifications.pl/hyde-park/gdzie-i-jak
#17
Archiwum / Odp: Tattoo
09 Czerwiec 2009, 10:32
Cytat: emik w 06 Czerwiec 2009, 23:01
ja również jakoś nie mogę się wybrać do studia, a planuję coś zrobić w tym stylu:
Mi podobają sie własnie tego typu tatuaże, a mianowicie te w których jest "głębia", przeźroczystość, trówymiarowość:









Chociaż ja obecnie dalej nie mam tego jednego jedynego wzoru który chciałbym wrzucić na swoje ciało ;) tym bardziej że nie moge sobie pozwolić na tatuaż w miejscach widocznych, bo pracuje z klientami i troche to dziwnie wygladałoby, koszula, krawat i "dziara" na całą ręke, klient nie potrafiłby się skupić ;D
#18
Archiwum / Tattoo
06 Czerwiec 2009, 20:06
hello, 13-14 czerwca w Krakowie organizowany jest Tattoofest (Festiwal Tatuażu) ;D a na nich tatuaże, piercing, suspension, skaryfikacja itp. itd. ;)

jade za tydzień, może wróce z tatuażem (na razie nie mam), będzie ciekawie:
http://www.tattoofest.pl/tf/index.php?static=198
Tattoo Battle, Bobo's Loco Carneval będzie ostro, na razie widywałem tylko takie rzeczy na filmach ;D Jade z ciekawości, no i przez to, że zawsze ceniłem prace różnych artystów, nie ważne czy na ciele czy nie.

Czy ktoś z forumowiczów ma tatuaż, a może jakąś modyfikacje ciała lub doświadczył suspension? Chwalić się ;D jeśli ktoś ma fotki.
#19
Mój licznik przebił 25 000 ;D Pamiętam jak zaczynałem patrząc na te kilka punktów... teraz już leci :P
#20
TANPAKU / TANPAKU na Wiki
05 Czerwiec 2009, 17:57
Czy ktoś wie co się dzieje z projektem TANPAKU?

Trzeba uaktualnić dwa artykuły na Wiki, bo linki są martwe i ten projekt nie ma statusu czy żyje czy nie:
http://www.boincatpoland.org/wiki/TANPAKU
http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
#21
Czy ktoś wie co się dzieje z projektem TSP@home?

Trzeba uaktualnić dwa artykuły na Wiki, bo linki są martwe i ten projekt nie ma statusu czy żyje czy nie:
TSP@home
Lista_projektów
#22
Archiwum / Google Wave
04 Czerwiec 2009, 11:42
Google Wave

Google zabrało się za coś co jest dla mnie bardzo ważne. Szukałem takiego narzędzia, ale z tego co widze tylko google zmierza w dobrym kierunku i jako tak wielka organizacja może to wprowadzić i spopularyzować na rynku. Myśle, że wreszcie w komunikacji w internecie/intranecie osiągniemy taki poziom prostoty jaki umożliwia nam współczesna technologia.

Poniżej link do artykułu na temat tej nowej usługi, na samym końcu jest filmik, który polecam obejrzeć:
http://www.wykop.pl/ramka/189523/wave-nowa-usluga-od-google



PS. Docelowo kod Wave ma zostać udostępniony na zasadach Open Source, więc nie muszę pisać, że dzięki temu ta usługa będzie czymś niesamowitym, bo każdy będzie mógł ją ulepszać.
#23
Cytat: Troll81 w 03 Czerwiec 2009, 11:43
To się zaznacz na mapce :D
Jestem na mapce od dawna, ale zostałem pominięty :attack: XD
#24
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
03 Czerwiec 2009, 14:29
Prosze admina/moderatorow o wydzielenie z tego tematu wątków:
"Dawstwo pośmiertne - oświadczenie woli"

Off-topic
Cytat: 155kpol w 03 Czerwiec 2009, 12:32Już zamykam dzioba w tym temacie i obiecuję nie ripostować
Nie wiem czy "sztuczne" kończenie dyskusji jest właściwe. Dla mnie dyskusja kończy się dopiero wtedy kiedy po obu stronach nie ma już argumentów ;)

PS. W internecie jest dużo "opinii", ale mało faktów i argumentów, brońmy się przed tym. Jeśli już dyskutowac to na konkretach.
#25
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
03 Czerwiec 2009, 12:11
Cytat: 155kpol w 01 Czerwiec 2009, 22:55
Ps. A wracając do tematu szpiku. Czy on czasem nie jest pobierany z kręgów? Bo z tego co kojarzę to chyba jest ryzyko że jak chłopaki spartolą robotę i wbiją igiełkę nie tam gdzie trzeba to można do końca życia na wózku jeździć??
Pamiętajcie, że normalnie potencjalny dawca oddaje tylko 5 ml krwi do badania i tyle. Zostaje przy tej okazji zapisany w rejestrze dawców i czeka na kontakt (może się okazać, że przez całe życie nie zostaniemy dawcą szpiku dla nikogo).
Faktycznie dawcą zostaje się wtedy, gdy okaże się, że posiadasz takie same cechy zgodności tkankowej, jak chory pacjent, który szuka dawcy.

Ten kto faktycznie zostanie już dawcą szpiku ma do wyboru:
- pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (w Polsce stosowane w ok. 80% pobrań)
- pobranie szpiku kostngo z grzbietu biodrowego

Czy można samemu wybrać metodę przeszczepu komórek macierzystych?

Naturalnie uwzględniamy indywidualne życzenia. W konkretnych przypadkach ze względów medycznych preferowane lub eliminowane są jednak określone metody. Zasadniczo dawca powinien być przygotowany na obie metody.

Dwa sposoby pobrania komórek macierzystych:

1. Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej - w Polsce stosowane w ok. 80% pobrań do przeszczepów:
- Dawca otrzymuje przez ok. 5 dni wytwarzaną w organizmie substancję zbliżoną do hormonów (czynnik wzrostu). Lek ten pobudza produkcję komórek macierzystych w szpiku kostnym, które następnie specjalną metodą można pobrać bezpośrednio z krwi.
- Metoda ta znana jest na świecie od 1988 roku. Według obecnego stanu badań ryzyko wystąpienia odległych w czasie efektów ubocznych jest nieznane.
- Podczas zażywania leku mogą wystąpić grypopodobne symptomy.
- Nie ma konieczności pobytu w szpitalu.
- Zabieg pobrania komórek z krwi obwodowej trwa ok. 3-4 godziny.

2. Pobranie szpiku kostnego:
- Szpik pobiera się z grzbietu biodrowego (nie jest to rdzeń kręgowy). Od znajdującego się pod narkozą dawcy pobiera się ok. 5% szpiku i podaje go choremu.
- Dawca przyjmowany jest na odział zwykle dzień przed oddaniem szpiku, w szpitalu pozostaje 2-3 dni.
- Po pobraniu dawca może przez kilka dni odczuwać lokalny ból, podobny jak przy stłuczeniach.
- Szpik kostny dawcy ulega kompletnej regeneracji w przeciągu 2 tygodni.

Cytat: KrzychuP w 02 Czerwiec 2009, 11:29
ja wiem gdzie jest bank, bo już z 8 lat temu się tam wybierałem  XD
tylko zawsze qrka coś...   ;)
Polecam rejestracje w internecie:
https://www.dkms.pl/index.php?id=456&no_cache=1
Wypełnia się szybko i nie trzeba samemu chodzić za wszystkim.

Wtedy otrzymasz przesyłkę pocztową z formularzem rejestracyjnym i pałeczkami do pobrania śluzu oraz instrukcją, jak pobrać śluz z jamy ustnej. Pałeczki ze śluzem i formularzem rejestracyjnym należy odesłać do fundacji.
Jest to jedna z metod pobrania materiału genetycznego do badania, która nie wymaga wizyty u lekarza.

FAQ (Najczęściej zadawane pytania)
http://www.dkms.pl/index.php?id=264&MP=264-397
#26
Ja jestem zaskoczony wynikiem województwa śląskiego, musimy sobie sprawić jakieś "Data Center" :attack: ;D

PS. Dopisz mnie do tego województwa, mieszkam w Katowicach.
Statystyki ciągle mi się rozjeżdżają, więc możesz skorzystać z linka:
http://pl.boincstats.com/search/result.php?name=deway
oba profile są moje.
#27
Archiwum / Odp: Dawca szpiku?
01 Czerwiec 2009, 09:11
Chcą, na pewno chcą ;D nawet taki. Tylko, że kasy ciągle mało na badania. Sponsorzy nie dają rady sfinansować wszystkich, więc się czeka. Czekając na badania przeliczaj próbki w projektach ;) Od czasu kiedy się wpisałem minęło X punktów itp. ;D

...a strona z wykopu, w ciągu 12 godzin ma już ponad 4500 wyświetleń ;D
#28
Archiwum / Dawca szpiku?
31 Maj 2009, 20:18
Pomóżcie mi to wykopać, bo oddawanie krwi jest znane, ale jak się wspomni o potencjalnych dawcach szpiku kostnego to ludzie nie wiedzą jak ten temat w ogóle ugryźć.

http://www.wykop.pl/link/190794/dawca-szpiku

Jeżeli ktoś z forum się tam wybiera, to dajcie znać na PW o której będziecie, może się uda spotkać.

#29
Zakończone projekty / Odp: SciLINC
31 Maj 2009, 17:44
W artykule:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
dałem mu status "Zawieszony" bo z tego co doczytałem projekt chyba wyzionął ducha:
http://www.scilinc.org/SciLINC/forum_thread.php?id=17
#30
Wiecie może co z tym projektem się dzieje?
Chciałem edytować dwa poniższe artykuły bo są zupełnie nieaktualne:
http://www.boincatpoland.org/wiki/NCSSM_Grid_Computing_Project
http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
#31
Wśród osób, które się znają, nie potrzebna jest weryfikacja, niestety nie każdy z Nas zna ponad 4000 osób z Naszego zespołu. Chciałbym wierzyć w to, że każdy jest uczciwy, ale bądźmy szczerzy, smutno to brzmi ale to tylko statystyka, że pojawi się/pojawiła się w tak dużym zespole osoba, która złamie ogólnie panujące zasady.

Trudno wykonać tutaj weryfikacje, bo co Nas identyfikuje? Dorobek punktowy też można "nabić" na kilku profilach, ale na pewno jest to trudniejsze niż zarejestrowanie kilku profili na forum, więc potencjalnie oszukujących można troche zniechęcić.
#32
Archiwum / Odp: Hasło naszego teamu
28 Maj 2009, 21:36
My name is BOINC, James Boinc.

BOINC z nami.

BOINC co bądź.
Bądź co BOINC.

PS. Ostatnie trzeba powtórzyć 15 razy na jednym wydechu ;D
#33
Cytat: Troll81 w 28 Maj 2009, 12:52
ale przydałoby się żeby ktoś określił listę rzeczy do zrobienia na wiki i tę listę można by uzupełniać a chętni odachaczaliby tematy za które się biorą i potem można by ich gonić :D
Właśnie takie coś przygotowuje od tygodnia ;D Trochę popoprawiałem temat z Listą projektów i kilka rzeczy w samych artykułach o projektach trzeba zrobić. Zaproponuje to w innym temacie, nie offtopujmy tego tutaj ;)
#34
Dodałem swoją stronę na MediaWiki:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Użytkownik:Deway

Jak na razie to strona stricte kontaktowa. Kiedyś dołoże opis mojej osoby ;D

Zapraszam do edycji portalu, wiele jest jeszcze do zrobienia, tak naprawdę dobrze opisane są tylko te najpopularniejsze hasła.
Jeśli ktoś nie wie co można jeszcze edytować, polecam poniższy artykuł i posprawdzanie ile jest jeszcze do napisania w samych projektach:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów

Instrukcja dotyczącą pisania/edycji artykułów:
http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/instrukcja-jak-napisac-biuletynartykul-na-mediawiki/


#35
Zrobiłem nową tapete... chociaż ta mnie trochę rozprasza ;D

#36
Proszę o umieszczenie tego tematu w widocznym miejscu.
#37
Archiwum / Odp: Artykuł o BOINC
27 Maj 2009, 09:48
szybszy_PL naniosłem Twoje uwagi na tekst powyżej, dodałem jedno zdanie łączące, bo po przeniesieniu pytania "Jakie projekty działają w BOINC?" nagle mówimy o BOINC, którego pojęcia wcześniej nie wyjaśniliśmy.

Jeśli już gdzieś ten tekst umieściłeś, to go edytuj zmieniając część na:

Cytat: deway w 26 Maj 2009, 17:25Oprogramowaniem pośredniczącym pozwalające na udział zwykłego użytkownika komputera w naukowych projektach jest BOINC.

Jakie projekty działają w BOINC?
Aby przeczytać o projektach działających w BOINC odwiedź stronę:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
Przybliżenie czym jest BOINC w dalszej części tego artykułu.

Gdyby pojawiły się w jakimś temacie na forach pytanie o bezpieczeństwo można umieścić wtedy wpis:

CytatCzy to bezpieczne?
Nic w internecie nie jest w 100% bezpieczne. Można jednak śmiało twierdzić, że praca z BOINC jest bezpieczniejsza niż przeglądanie stron WWW, czy czytanie wiadomości e-mail. BOINC pracuje na porcie 80. tym samym, który jest wykorzystywany przez przeglądarki WWW, łączy się jednak tylko z tymi serwerami, które zostaną wskazane przez użytkownika podczas konfiguracji (są to oczywiście serwery projektów). Aby dokonać włamania na komputer użytkownika, włamywacz musiałby założyć własny projekt BOINC i skłonić użytkowników, aby wpisali adres jego serwera podczas konfiguracji. Ponieważ wszystkie oficjalne projekty wymienione są na oficjalnej stronie BOINC jest to mało prawdopodobne zagrożenie. Inny sposób to włamanie na serwer któregoś z projektów i modyfikacja danych pobieranych przez użytkowników. Na szczęście te serwery te są pod ciągłą obserwacją nie tylko ze strony obsługi projektów, ale także ze strony tysięcy użytkowników, którzy z pewnością podniosą alarm w razie zauważenia jakichkolwiek anomalii. Ponadto wprowadzono system podpisywania kluczem cyfrowym wszystkich plików rozsyłanych do klientów, co jest kolejnym utrudnieniem dla włamywaczy. Należy jednak jeszcze raz powtórzyć: nic w internecie nie jest w 100% bezpieczne.
#38
Poniżej wklejam zmodyfikowany trochę przeze mnie artykuł z powyższego linku, który zamieścił PBT_Michal.
Dodałem grafikę i hasło, które wymyślił szybszy_PL.
Jeśli ktoś chce go wykorzystać to wystarczy wybrać opcje Cytuj i przekleić kod poniższego tekstu na inne forum.






Jak wykorzystać wolną moc obliczeniową swojego komputera?
Za pomocą przetwarzania rozproszonego i BOINC.

Co to takiego?
Przetwarzanie rozproszone, polega na jednoczesnej pracy wielu komputerów nad jednym problemem. W uproszczeniu wygląda to tak, że komputery pobierają pewną porcję danych z serwera, wykonują zaprogramowane obliczenia, po czym przesyłają rezultaty swojej pracy z powrotem do serwera, gdzie są dostępne dla naukowców. Oprogramowaniem pośredniczącym pozwalające na udział zwykłego użytkownika komputera w naukowych projektach jest BOINC.

Jakie projekty działają w BOINC?
Aby przeczytać o projektach działających w BOINC odwiedź stronę:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
Przybliżenie czym jest BOINC w dalszej części tego artykułu.

Czy nie lepiej byłoby wykorzystać jeden, bardzo mocny komputer?
Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Przetwarzanie rozproszone pozwala uzyskać moc obliczeniową o wiele większą, niż najnowocześniejsze superkomputery i to przy dużo niższych kosztach. Z drugiej strony, nie każdy problem nadaje się do przetwarzania rozproszonego. Jednak wszędzie tam, gdzie udaje się zaprząc do pracy wiele komputerów, uzyskuje się nadspodziewanie dobre efekty.

Ale co to ma wspólnego ze mną?
Rozwój internetu pozwolił naukowcom zajmującym się przetwarzaniem rozproszonym na ciekawą "zagrywkę". W roku 1999 na Uniwersytecie Berkeley wystartował projekt SETI@home, wykorzystujący do przetwarzania rozproszonego komputery użytkowników internetu. Naukowcy zauważyli bowiem, że komputery w domach czy biurach, bardzo często nie są wykorzystywane w pełni swoich możliwości. Choć to wydaje się mało prawdopodobne, to jednak przeciętny komputer rzadko kiedy obciążony jest w 100%, a często jego praca sprowadza się do wyświetlania wygaszacza ekranu. Projektanci SETI@home stworzyli zatem wygaszacz ekranu, który każdy użytkownik internetu może zainstalować na swoim komputerze, by przetwarzać dane z radioteleskopu Arecibo. Projekt okazał się niebywałym sukcesem, pozwalając osiągnąć niesamowitą moc obliczeniową i gromadząc przez 5 lat ponad pięć milionów użytkowników z całego świata.

Czyli ja też mogę przetwarzać te dane?
Tak. Ale nie tylko te. Sukces projektu SETI@home pociągnął za sobą powstanie wielu innych projektów przetwarzania rozproszonego zajmujących się problemami tak różnymi jak poszukiwanie leku na AIDS, projektowanie sztucznego życia i poszukiwanie kolejnych liczb pierwszych.

A czym jest BOINC?
Publiczne przetwarzanie rozproszone okazało się być na tyle interesujące, że wielu uczestników chciało pracować z wieloma projektami równocześnie. Niestety, ponieważ praktycznie każdy projekt był tworzony wg. innego schematu, rzadko kiedy udawało się uzyskać bezkolizyjną pracę programów na jednym komputerze. Między innym z tego powodu ludzie, którzy stworzyli SETI@home postanowili rozwinąć ideę publicznego przetwarzania rozproszonego i stworzyć platformę, dzięki której użytkownicy mogliby uczestniczyć w wielu projektach jednocześnie. Platformą tą jest BOINC.

Na co pozwala BOINC?
Przede wszystkim BOINC pozwala na bezkolizyjną pracę teoretycznie nieograniczonej ilości projektów przetwarzania rozproszonego na jednym komputerze. Jest to możliwe dzięki ujednoliconej strukturze wszystkich projektów. Co więcej, każdy użytkownik może w łatwy sposób ustalić, ile czasu jego komputer poświęci na pracę z poszczególnymi projektami. BOINC potrafi także zmagazynować dane wejściowe i wyjściowe, aby pracować bez przerw, gdy połączenie z serwerem projektu jest niemożliwe. Ponadto za czas przeznaczony na prace z projektami przyznawane są użytkownikom punkty kredytowe, które pozwalają na współzawodnictwo pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, ale też pomiędzy krajami lub drużynami. BOINC@Poland jest właśnie jedną z takich drużyn.

Co z tego mogę mieć?
Poza satysfakcją z uczestnictwa w poważnych naukowych przedsięwzięciach oraz z rywalizacji z innymi użytkownikami projektu właściwie nic. Niektóre projekty przewidują od czasu do czasu losowanie symbolicznych nagród - upominków, ale jest to raczej sytuacja wyjątkowa, niż reguła.

Jakie są wymagania sprzętowe?
Teoretycznie każdy komputer, na którym działa system Windows 98 z możliwością połączenia z internetem, powinien być wystarczający dla BOINC. Oczywiście mocniejszy komputer będzie szybciej przetwarzał dane. Słabsze komputery mogą nie być w stanie ukończyć przetwarzania danych przed upływem wyznaczonego terminu, ale dotyczy to tylko niektórych projektów.

A jakie systemy operacyjne?
W chwili obecnej BOINC działa w systemach firmy Microsoft z serii Windows, w systemach typu Linux oraz w sytemie MacOS. Kod źródłowy BOINC jest udostępniony jako wolne oprogramowanie i może być samodzielnie kompilowany na inne platformy.

BOINC@Poland jest pierwszym prawdziwie wieloprojektowym Polskim zespołem. Umożliwiamy liczenie pod jedną nazwą we wszystkich aktywnych projektach BOINC, a także w większości projektów będących w fazie przygotowań. W niektórych jesteśmy wręcz jedynymi reprezentantami Polski.
Na naszej stronie znajdziesz dużo ciekawych materiałów o BOINC i poszczególnych projektach, najnowsze wiadomości ze świata obliczeń rozproszonych oraz bardzo dynamiczne forum, na którym żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi.

Bo w Polsce liczy się BOINC - BOINC@Poland Team

http://www.boincatpoland.org/

#39
Archiwum / Odp: Newsletter
25 Maj 2009, 23:20
kempler kiedy zaczynałem tutaj pisać, zdawałem sobie z tego sprawę, nie tyle z wypalenia co z tego, że strace ciekawość tematem BOINC, poznam wszystko, zrobie co mogę, a potem stagnacja i do niej dąże.
Wiem co chce jeszcze zrobic, jak to osiągne to potem tylko będe podsysał żar ;D

...koniec offtopa, do pracy, pisac artykuły, edytować, szybciej Nas znajdą w przeglądarkach :attack: ;)
#40
Archiwum / Odp: Newsletter
25 Maj 2009, 21:07
Cytat: Troll81 w 25 Maj 2009, 18:35
ma pojawiać się regularnie.
=> automat, jeśli nikt nie pisze to przynajmniej newsy zostają wysłane

Cytat: Troll81 w 25 Maj 2009, 18:35
Musiałbyś wyznaczyć osoby które są odpowiedzialne i które można by pogonić za opóźnienia itp. (już widzę tłum chętnych na stanowisko).
nie rozumiem, przecież obecnie tez przed wysyłką sprawdza to Mchl. Przeanalizuj ostatnie wysyłki biuletynów, dlaczego są opóźnienia? bo nie ma automatu

Cytat: Troll81 w 25 Maj 2009, 18:35
Cały layaout i inne rzeczy to tylko bajery, najważniejsza jest treść newslettera, i dobre redagowanie wiadomości.
Po co w ogóle jest newsletter? chyba nie dla ludzi którzy odwiedzają to forum czy portal regularnie, bo oni to wszystko wiedzą. Ci co nie wiedzą i Ci których chcielibyśmy przyciągnać na forum czy portal muszą dostawać coś interesującego i dobrze wygladającego. "najważniejsza jest treść newslettera" z tym się zgadzam. Same newsy w newsletterach są nuuuudne, raczej na to rzucam tylko okiem i nie czytam.

Cytat: stn w 25 Maj 2009, 19:27
Polecałbym raczej wstawienie wykresu np. z FreeDC/BOINCstats (ich wykresy są dosyć ładne). Wtedy można będzie zopaczyć jak przybywało punktów w naszym projekcie. Do tego wyświetlić ładnie zawodników z podium i dać link do pełnej listy.
Fakt, głosuje za wykresem. "Jeden obraz zastępuje tysiąc słów". Z tym podium to lepiej nie przesadzać, ale jakby czsem wrzucić to można byłoby zaczepnie zainteresować.

Cytat: stn w 25 Maj 2009, 19:27
Pozatym po raz kolejny powtarzam informacja o projekcie: co robi i po co.
Tak naprawde niewiele osób zapoznało się z każdym z projektów, gdyby w każdym newsletterze pisać w kilku słowach o jakiś to byłaby to niezła promocja i budowanie wiedzy ludzi. Ja popieram.

Cytat: stn w 25 Maj 2009, 19:27
Ale tygodniowy artykuł nie byłby czymś strasznym.
Co tydzień wydaje się zbyt często, chyba ludzie zaczeli by to po jakimś czasie ignorować.

Cytat: stn w 25 Maj 2009, 19:27
Jest nas w końcu ponad 1000 : D.
Jest nas ponad 1000 ale ostatni biuletyn stworzył Troll81 i oprócz poprawy błędów nikt więcej w tym artykule nic nie zrobił. Gdzie ta grafika? Ciekawe materiały? Tak, tylko w Naszych wyobrażeniach, za tym musi pójść jeszcze praca.
Niech ktoś spróbuje coś napisać, zaproponować jakiś wzór jak to widzi (przy okazji polecam edycje i rozwój Naszego portalu):
http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/instrukcja-jak-napisac-biuletynartykul-na-mediawiki/

PS. Jeśli ktoś chce poćwiczyć pisanie na MediaWiki, to można zarejestrować się na http://pl.wikipedia.org/ i zamęczać tamtejszy brudnopis do woli ;)