Dario: po prostu tak jak graficznego managera możesz podłączyć do dowolnego komputera tak samo polecenia shella (czy jak to tam się na windowsie nazywa) możesz wysyłać zarówno na localhost jak i na zdalną instancję ;)
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Pokaż wiadomości MenuCytat: Dario666 w 25 Marzec 2014, 09:45To zadziała tylko jak domena jest tylko na jednym IP. Jak już się bawić w ten sposób to raczej bym odpytał DNSy (dig, nslookup).
Można też z pliku informacji o projekcie "account_boincsimap.org_boincsimap.xml" (znadującym się w katalogu BOINC z danymi projektów) odczytać master URL i wysłać pinga do tej domeny.
Cytat: Peciak w 23 Grudzień 2013, 18:59bo jeżeli są oddzielone inną partycję to ich pod nie połączysz i żadne poszerzanie nie pomoże...W zasadzie jest to możliwe, ale raczej nie pod windowsem. Można w końcu traktować te obszary jako składowem LVMa a potem na tym założyć jedną partycję ;)
Cytat: pawzdy w 20 Grudzień 2013, 16:09Ja w sumie też jestem za, ale zostawię głos na POGSie, żeby miał jakiś zapas na luty :D
To i ja jestem za, czyli zmieniam głos na simap.
Cytat: PoznanskaPyra w 16 Wrzesień 2013, 09:00To teraz:CytatDane z szerokopasmowego odbiornika fal plazmowych o wysokim tempie zapisu (115,2 kb/s) na pokładzie Voyagera 1 są okresowo zapisywane na taśmie cyfrowego "magnetofonu" i co około pół roku przesyłane z szybkością 1,4 kilobitów na sekundę, co wymaga odbioru przez 70-metrową antenę DSN.
Cytat: PoznanskaPyra w 15 Wrzesień 2013, 11:50Pomnóż razy dwa ;) Zazwyczaj mierzy się czas odpowiedzi :P
Jeżeli światło ze słońca dociera tam po 34:48:08 odejmujemy te 8minut odległości słońce ziemia i wychodzi 34h i 34min pingu :D
Cytat: mariotti w 02 Wrzesień 2013, 21:13Chciałbym żeby na, jak to nazywasz, rozwiązania dedykowane, też pasowało.No właśnie problem w tym, że jak na razie opisujesz coś co jest bardziej dedykowanym rozwiązaniem a nie takim "pod strzechy" (tutaj naprawdę duży cudzysłów). Oczywiście jest duża szansa, że znalazłaby się nisza zainteresowanych, ale to zupełnie inny target niż przykładowo BOINC - siłą rzeczy nie robiłbyś mu konkurencji :D
Cytat: mariotti w 02 Wrzesień 2013, 17:21Pisz w kontekście. Win95 miał GUI, ale nie był aplikacją serwerową a systemem operacyjnym, zresztą sam w sobie był nakładką na DOSa w pewnym sensie ;) Jeżeli chodzi o popularność to spójrz na aplikacje serwerowe: PostgreSQL, Apache, Postfix,... - ile z nich są aplikacjami okienkowymi a ile jest konsolowych (ewentualnie z graficznymi narzędziami konfiguracyjnymi)?
Jakie jest uzasadnienie tego, że aplikacja GUI, oznacza kiepską aplikację? Przeciwne
twierdzenie uzasadniam inaczej: Billi Gates zarobił znaaaacznie więcej na windowsie 95
niż na dosie, bo windows był aplikacją GUI. W zasadzie windows 95 był kiepski, ale
pomimo tego odniósł sukces, ponieważ miał GUI, a ludzie chcieli używać aplikacji GUI.
Samo GUI w sobie nie decyduje o tym czy aplikacja jest dobra czy zła, ale może
decydować, że aplikacja będzie miała wzięcie i będzie łatwa obsługa - a to jest
celem nadrzędnym.
Cytat: mariotti w 02 Wrzesień 2013, 17:21Bo większość userów nie administruje serwerami i/lub korzysta z tych aplikacji na domowych komputerkach. Wszystko zależy od zastosowań. O ile szybki wydruk/tekst łatwiej jest napisać w LibreOffice to pracy dyplomowej nie wyobrażam sobie pisać bez LaTeXa.
To dlaczego większość ludzi używa programów GUI, albo wręcz WYSIWYG?
Jaki procent użytkowników używa dziś postscripta, a jaki graficznych edytorów
tekstu? Niemniej można zastanowić się nad dwiema wersjami UI, jedna graficzna,
druga tekstowa.
Cytat: mariotti w 02 Wrzesień 2013, 17:21Dlaczego wysiadasz?Zapewne dlatego, że jak będzie chciał wspierać 10 projektów, które mają sobie liczyć w tle i się sprawiedliwie dzielić zasobami to będzie trzeba instalować 10 aplikacji (do tego w Twojej koncepcji graficznych, które zaśmiecą tackę systemową), już nie mówiąc o komplikacjach dla użytkownika w skonfigurowaniu kto ma sobie ile liczyć w danym momencie.
Cytat: mariotti w 02 Wrzesień 2013, 17:21W sensie, że jednak będzie możliwość uruchomienia aplikacji na urządzeniach, które nie będą posiadały środowiska graficznego? Takie urządzenia najczęściej nie posiadają nawet karty graficznej, więc po co by im był zainstalowany serwer Xów? :facepalm2:Cytat: Szopler w 01 Wrzesień 2013, 22:06Myślę że te potrzeby nadal będą zaspokojone.... być może lepiej.
Rozbicie na klienta i menadżera wynika głównie z potrzeb osób odpalających BOINC na komputerach bez GUI (serwerach/urządzeniach embeded itd.)
Cytat: mariotti w 02 Wrzesień 2013, 17:21Tak, ale wątpię, żeby administratorzy tych maszyn instalowali całe środowisko graficzne tylko po to, żeby woluntaryjnie wspierać jakiś projekt, który będzie wykorzystywał tylko niewykorzystane zasoby.Cytat: Szopler w 01 Wrzesień 2013, 22:06Na mocnej maszynie instalowanie GUI relatywnie mało zasobów zużywa.
Jeżeli framework będzie wymagał GUI do pracy to marnie widzę jego popularyzację wśród liczących a przynajmniej wyeliminowanie z gry wielu mocnych maszyn.
Cytat: Troll81 w 29 Sierpień 2013, 09:04Ale google wychodzi przed szereg. udostępnia te dane bez żadnego nakazu.Komu, gdzie i w jakiej formie udostępnia bez nakazu? Nie chcę bronić google'a, ale sama personalizacja nie musi wiązać się z udostępnianiem danych poza google. Na pewno google udostępnia dane na wniosek NSA/innych uprawnionych organów (zgodnie z Twoim postem wszystko jest ok), ale nie słyszałem, żeby komuś po prostu sprzedawał informacje. Co innego, że dostosowuje się do lokalnego systemu prawnego najczęściej, więc na wniosek rządu np. Chin (zgodnego z ich prawem?!) udziela informacji o działaczach politycznych/wolnościowych - ale znów wszystko "zgodnie z obowiązującym prawem". Jeżeli masz jakieś informacje o "wychodzeniu przed szerego" to daj znać, chętnie poczytam.
Cytat: mariotti w 29 Sierpień 2013, 04:05Można, kiedyś czytałem jak, ale od tamtej pory zapomniałem - dlatego serwer powinien być aplikacją GUI.Możesz dorobić osobny konfigurator w gui, ale sam serwer musi/powinien być konsolowy - z możliwością całkowitego przejścia w tło - cały output/logi powinny się zapisywać w podanych ścieżkach, bez potrzeby przekierowywania standardowego wejścia/wyjścia.
Cytat: mariotti w 26 Sierpień 2013, 10:07Co lepsze, panel administracyjny twierdzi, że zadania pobrałem i mam dead-line 1 września. A
mój klient (albo manager) twierdzi, że nie otrzymał zadań do pobrania.
CytatTasks ready to send 0Po pierwsze:
Tasks in progress 156
ps aux | grep boinc
Cytat: mariotti w 29 Lipiec 2013, 15:21No to od razu Ci powiem, że takie rozwiązanie jest chyba najgorsze z możliwych. Jak już to wyślij razem z aplikacją plik konfiguracyjny (jako input), ale żadnych graficznych konfiguratorów, które trzebaby uruchamiać i jeszcze zapisywałyby w dziwnych miejscach.
Mogę napisać aplikację GUI w QT. User ją pobierze ze strony projektu,
uruchomi i zobaczy dwa okienka:
1) MAX THREADS,
2) MAX RAM.
Aplikacja zapisze gdzieś dane i da pełne uprawnienia wszystkim do odczytu 0664.
Cytat: mariotti w 29 Lipiec 2013, 15:21Nie możesz modyfikować warunków po wysłaniu zadania, tzn. jak wyślesz WU na jeden wątek to NIE uruchamiasz żadnych dodatkowych wątków. NIGDY. Teoretycznie się da, ale to naprawdę w złym tonie i mogłoby zniechęcić do liczenia. Np. użytkownik chce Ci oddać jeden rdzeń, inne przeznaczając dla innych projektów albo zostawiając specjalnie wolne (z dowolnego względu). To teraz sobie wyobraź sytuację kiedy nagle zauważy, że zjadasz więcej rdzeni niż sobie życzy.
Niestety nie wiem jak zachowa się aplikacja kliencka. Zadanie będzie dla 1 wątku, aplikacja
licząca uruchomi się w 8 wątkach i co wtedy? Aplikacja kliencka zgłosi błąd i zabije aplikację
liczącą? Nawet jakby się udało, to trzeba zablokować uruchamianie dwóch tasków
równolegle na tym samym kompie :/
Cytat: mariotti w 28 Lipiec 2013, 19:44Przypuszczam, że może być wymagana "ręczna" ingerencja w serwer BOINCa, nigdy czegoś takiego nie konfigurowałem, ale widziałem, że się da.
Nigdzie w menadżerze nie znalazłem możliwości wyboru rozmiaru paczek. Jak to zrobić, żeby użytkownik mógł wybierać?
Cytat: mariotti w 28 Lipiec 2013, 19:44Da się, tak np. robi wu-prop, że wysyła do klienta tylko jeden task w danym momencie, ale raczej nie polecałbym takiego rozwiązania. Teraz w configach coś pododawali, więc może da się ograniczyć tylko liczbę przeliczanych (a nie dostarczonych tasków). Po stronie klienta chyba jest coś typu max_concurrent.
Czy da się ustawić zakaz równoległego liczenia dwóch tasków tego samego
projektu na jednym komputerze?
Cytat: mariotti w 28 Lipiec 2013, 19:44Nie zrozumiałeś mojej intencji. Każde zadanie wysyłane do klienta ma (poza innymi parametrami) dwie liczby: liczbę wykorzystywanych rdzeni CPU oraz GPU (od jakichś ułamkowych wartości - typu 0.01 do normalnych 1 czy 2). Więc jak wyślesz zadanie (sparametryzowane jak wzpominałem wcześniej), które chcesz uruchomić na dwóch rdzeniach to tylko informujesz klienta, że ma zarezerwować dwa rdzenie (wtedy na 4 rdzeniach będą działały np. dwa zwykłe zadania innych projektów i jedno Twoje).
Nie ma czegoś takiego w teście perft. Po prostu są zadania. Użytkownik może zadania policzyć
na tylu rdzeniach na ilu chce. Może liczyć na jednym rdzeniu, a może na tysiącu jak ma
super-komputer. Za to zdecydowanie nie powinien liczyć osobnego tasku na każdym rdzeniu.
Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 23 Lipiec 2013, 14:45Nie wiem skąd taki rozrzut |-?Może HT albo trafiłeś akurat na prawdopodobną liczbę pierwszą. Wtedy SR5 robi drugi test pierwszeństwa (już deterministyczny) o ile wiem.
Cytat: mariotti w 22 Lipiec 2013, 10:10Chyba pliki z wynikami zapisuje sobie na lokalnej maszynie, aby potem co jakiś czas próbować odesłać.Dokładnie tak jest (w końcu nie każdy komputer musi mieć stale dostęp do internetu). Z loga wynika, że nie potrafi poprawnie tego wysłać na serwer (bardzo prawdopodobne, że błąd leży po stronie serwera).