Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - gszpetkowski

#1
Wizytówki / gszpetkowski
22 Grudzień 2012, 18:59
Platformą BOINC zainteresowałem się jeszcze na studiach w roku 2009, jednakże dopiero teraz (grudzień 2012) mam trochę czasu i środki żeby się w to zaangażować. Na co dzień pracuje w krakowskim oddziale firmy zajmującej się marketingiem internetowym jako programista języka Perl. Studiowałem od 2006 roku informatykę (systemy teleinformatyczne) na Politechnice Krakowskiej. Interesuję się szeroko pojętym programowaniem (C/C++/Perl) oraz obliczeniami wysokiej wydajności, ze szczególnym naciskiem na obliczenia GPU (CUDA, OpenCL). Ciekawi mnie także fizyka cząstek elementarnych, a także takie zagadnienie jak chromodynamika kwantowa, bramki kwantowe, choć nie na wszystko znajduję czas (np. moja płytka ZL2MCS51 pod 8051 już dawno leży odłogiem).

Głównie udzielam się w projekcie Cosmology@Home, na dzień dzisiejszy zdążyłem już przekroczyć 100k punktów :) Interesują mnie także projekty World Community Grid oraz GPUGRID.

Obecnie posiadam dwa węzły o następującej konfiguracji:

CPU: Intel Core i7 3770S
RAM: 16 GB (2x 8GB) 1.35V (Kingston)
Płyta: GIGABYTE GA-B75N
HDD: WD Blue 1 TB
Obudowa: Cooler Master Elite 120 RC
Zasilacz: Chieftec GPA-400S8 (80+) 400W

W przyszłości chciałbym stworzyć własny projekt na platformie BOINC, najlepiej tak żeby bilans wyszedł dodatnio ;)

Edit: 9.1.2013

Dotarły do mnie karty graficzne (GV-N670OC-2GD), chłodzenie CPU (Cooler Master Vortex 211Q), pasta termoprzewodząca (oraz Arctic-Cooling MX-4) oraz dodatkowy wiatrak 120 mm (Enermax UCTB12A z potencjonemetrem ustawionym prawie na maksimum). Co do coolera CPU miałem spore obawy (w końcu płyta mini-ITX oraz minimalistyczna obudowa), ale weszło idealnie, praktycznie na styk (orientacja chłodzenia jest tylko jedna z wystającymi heat-pipe'ami w stronę przeciwną do pamięci RAM). Kolejne obawy miałem, czy mimo wszystko cały zestaw uda się schłodzić na takiej małej przestrzeni i wygląda na to, że jest OK, w stresie temperatura CPU nie przekracza 78 stopni Celsjusza (co uważam jeszcze za bezpieczną wartość), GPU nie wchodzi powyżej 70 stopni. Poniżej zdjęcie z już chodzącym sprzętem :):



W tym roku planuję dołożyć jeszcze kolejne dwie takie maszyny :)
#2
Superkomputer B@P / Xeon/Opteron w SKB@P ?
22 Grudzień 2012, 16:15
Hej,

na początek przedstawię się, mam na imię Grzegorz, mieszkam póki co w Krakowie i podobnie jak Wy zainteresowałem się platformą BOINC do volunteer computing. W wolnych chwilach od pracy próbuje z gorszym, czy to lepszym skutkiem rozwijać się pod kątem obliczeń HPC oraz przetwarzania GPU. Niedawno zaopatrzyłem się w dwie maszyny z Core i7 3770S, ale myślę już o czymś znacznie ciekawszym jak np. Asus ESC4000 G2 pod Xeon'y E5 (do 9 kart PCI-E), ale dla mnie samego jest to już zbyt duży wydatek, nie wspominając o kwestii szafy serwerowej, do której miałoby to zostać wpięte (jedyne co mi przychodzi do głowy do moja była uczelnia, ale to nie jest takie proste, żeby przyjść i poprosić o wpięcie węzła). Czy ktoś z Was byłby zainteresowany tego typu rozwiązanami ? W takim wypadku rzecz jasna sprzęt funkcjonowałby na jako węzeł w SKB@P dla projektów BOINC. Jedyne co bym chciał zachować, to mozliwość uruchamiania własnych projektów BOINC, gdybym takowe miał w przyszłości.