Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - PBT_Bulleczek

#1
Udało się w końcu zdobyć pracownię komputerową z unijnych środków.
Otrzymaliśmy 10 stanowisk z Windows XP Prof. (użytkownicy logują się na serwer). Serwer - SBS 2003.
Problem polega na tym, w jaki sposób wykorzystać posiadany sprzęt. Proszę o wsparcie i propozycje rozwiązania problemu, sprzęcik będzie hulał od 1 września tak więc mamy trochę czasu na konfigurację.  
Jak można skonfigurować system aby stanowiska nie marnowały swojej mocy obliczeniowej?
Propozycje konkretne w wersji łopatologicznej mile widziane. Może ktoś już wykorzystuje prezenty unijne do "szczytniejszych celów". Dzięki za wszelkie uwagi i propozycje.
#2
Archiwum / Nasi odkryli asteroidę
22 Kwiecień 2007, 13:49
Cytat pochodzi z Kuriera Szczecińskiego z 20 kwietnia 2007r. Obciąłem mniej znaczące informacje
CytatUczniowie XII LO i Gim 16 w Szczecinie odkryli asteroidę. Odkrycie zostało potwierdzone przez Minor Planet Center w Harvardzie.
Uczniowie biorą udział w kampanii poszukiwania asteroid. Ich odkrycie było zaskakujące dla nich samych, ponieważ już pierwszy analizowany obiekt okazał się asteroidą. Poszukiwanie odbywa się przez komputer. Większość pracy wykonuje program komputerowy, który analizuje serie zdjęć. Na tle gwiazd wyszukiwane są obiekty poruszające sie w linii prostej. Komputer nie potrafi zinterpretować czy odnotowany ruch jest efektem szumu charakterystycznego dla matryc cyfrowych, kosmicznym śmieciem na okołoziemskiej orbicie czy asteroidą. To rozpoznać może tylko człowiek, który ocenia wygląd obiektu i zestawia go z przedstawionymi przez program pomiarami prędkości kątowej.
Obiekty, które faktycznie mogą być asteroidami i nie zostały rozpoznane jako znane obiekty, typuje się po wstępnej selekcji komputerowej. Zespół 10 kwietnia otrzymał pierwsze zdjęcia dwóch obszarów nieba. Mieli je zanalizować, poszukując poruszających się obiektów. Wytypowali trzy jako przypuszczalne asteroidy, z czego jeden okazał się strzałem w dziesiątkę. Po przesłaniu raportu, odpowiedź z Harvardu przyszła w dwa dni, Odkryta asteroida otrzymała numer K07G02H. Do takich poszukiwań wystarczy podstawowa znajomość cech szukanych obiektów, cierpliwość i przede wszystkim szczęście.

Ciekawa sprawa, samodzielnie analizować zdjęcia, nie tylko komputer pracuje na sukces ale i bystre oko. Czy ktoś orientuje się w tego typu badaniach?
#3
Archiwum / Misja specjalna #5
05 Kwiecień 2007, 11:43
Legenda mówi, ze zadanie to zostało wymyślone przez Einsteina.
Wedlug niego 98% ludzkiej populacji nie jest w stanie go rozwiązać.

5 ludzi zamieszkuje 5 domów w 5 rożnych kolorach.
Wszyscy pala papierosy 5 rożnych marek i pija 5 rożnych napojów.
Hodują zwierzęta 5 rożnych gatunków,

i tak:
* Norweg zamieszkuje pierwszy dom
* Anglik mieszka w czerwonym domu
* Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego
* Duńczyk pija herbatkę
* Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
* Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille
* Niemiec pali Marlboro
* Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
* Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę
* Palacz Pall Malli hoduje ptaki
* Szwed hoduje psy
* Norweg mieszka obok niebieskiego domu
* Hodowca koni mieszka obok żółtego domu
* Palacz Philip Morris pije piwo
* W zielonym domu pija się kawę

PYTANIE: Kto hoduje rybki?
Tylko jedna odpowiedź jest możliwa.


Podpowiedź: Przy rozwiązywaniu przydał mi się arkusz kalkulacyjny i rozrysowanie pól "każdy z każdym"
#4
Od ponad roku borykam się z denerwującym problemem:
Po uruchomieniu kompa (Windows XP SP2), w momencie pojawienia się ekranu Windy (ładowanie systemu i napis "proszę czekać") komp blokuje się. Po około 1 min dane z HDD nie są wczytywane. Restart powoduje wyświetlenie ekranu o złym zamknięciu systemu i oczywiście sprawdzanie spójności danych. System ładuje się prawidłowo. Jeśli pracuję na kompie, wystarczy kilka minut i restartuje kompa to wszystko jest OK. Problem ze startem pojawia się średnio co trzecie uruchomienie kompa. Zawieszka następuje w tym samym miejscu. Komp był w serwisie i nie stwierdzili przyczyny błędu, został przetestowany programowo i nie ma błędów z żadnym podzespołem.

Sprzęt:
Athlon 64 3000+; GeForce 6600; 1GB RAM; 200 GB HDD; płyta główna AsRock
Dysk nie jest przeładowany danymi, partycja systemowa wynosi 60GB. System był kilkakrotnie formatowany, partycje na dysku montowane od nowa. Kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte, nic z nich nie wycieka. Wizualnie wszystko jest OK, prawidłowo zamocowane odpowiednio chłodzone i oczyszczone od nadmiaru kurzu.

Mam kilka pytań:
Czy możliwe jest sprawdzenie podczas ładowania systemu jakie pliki są wczytywane i czy chodzi może o jakiś sterownik np. karty graficznej?
I najważniejsze pytanie, czy ktoś jest w stanie mi pomóc?