Dodawanie czujki na mapę

Zaczęty przez kriu, 01 Wrzesień 2014, 22:57

kriu

Witam!
Mam drugą czujkę Rad@H (v. 2.60) i nie mogę dodać jej na mapę. Zamierzam umieścić ją na zewnątrz domu a starą pozostawić wewnątrz.
Drugą czujkę dopiąłem do innego komputera (terminal Wyse) i dodałem projekt. Teraz mam dwa komputery z czujkami (jest jeszcze trzeci ale ten był na próbę - zniknie za miesiąc). No i na stronie dla nowego komputera nie mam opcji mapy: http://radioactiveathome.org/boinc/show_host_detail.php?hostid=12645 
Jest tylko dla komputera "starego". Poza tym zawsze w zadaniach przeliczonych pojawia się komunikat: "Completed, marked as invalid" i "zero" punktów:
http://radioactiveathome.org/boinc/results.php?hostid=12645
Czy przypadkiem brak punktów nie jest powodem niemożności dodania czujki na mapę?
Wykresy są np.: http://radioactiveathome.org/scripts/graph/draw.php?hostid=12645
ale czujka pokazuje dużo mniejsze wartości od poprzedniej (v. 2.52) - ok. 4 razy miej !!! Wartości są na poziomie 0.02-0.03 uSv/h - chyba znacznie za mało. Na razie stoją blisko siebie.
Czy coś z czujką "nie tak" ?
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

krzyszp

Zgłosiłem TJM, coś nie gra, bo czujka zgłasza się prawidłowo...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Dzięki  wielkie :)
Ale o co chodzi z tymi małymi poziomami promieniowania? Mierzyłem napięcie na tubie, ale mam do dyspozycji woltomierz analogowy (ma pewnie dość małą rezystancję) i na zakresie największym (1200V) wyszło mi coś ok. 230V. Na mniejszym zakresie (600V) niecałe 200V. Za kilka dni postaram się zmierzyć miernikiem cyfrowym.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

TJM

Olej miernik cyfrowy, dowiedz się jaką rezystancję wejściową ma woltomierz na jakimś zakresie, zmierz i resztę da się wyliczyć.
Zresztą nie musisz mierzyć napięcia na rurze, można na przetwornicy.

Serwer nie przyjmuje wyników ponieważ są całkowicie niewiarygodne. Brak poprawnych wyników to tak jakby brak sensora (nic nie jest zapisywane do bazy) i co za tym idzie, nie dodasz punktu na mapie.
Jak naprawisz sensor to opcja dodawania się pojawi po pierwszym WU.
W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Gdzie dokładnie mierzysz to napięcie? Pomiar gdziekolwiek indziej niż nóżki rezystora R14 większego sensu nie ma.
Jeżeli wskazania są 4x niższe, a napięcie na C10 jest w granicach 400 +/- 10V to znaczy, że coś nie tak z tubą. Na początek proponuję przetrzeć końcówki papierkiem ściernym z drobnym ziarnem, a potem ewe. zmienić tubę.

kriu

#5
Cytat: Szopler w 01 Wrzesień 2014, 23:23
Gdzie dokładnie mierzysz to napięcie? Pomiar gdziekolwiek indziej niż nóżki rezystora R14 większego sensu nie ma....
Końcówki tuby są "czyste".
Mierzyłem na razie na tubie ale faktycznie - rezystancja 10MOhm szeregowo bardzo zafałszuje pomiary. Jutro pomierzę tam gdzie napisałeś.
Czy wystarczy miernik ten analogowy?
----------------------------------------- DODATEK ----------------------------------
Jednak pomierzyłem - nie dawało mi to spokoju.
Napięcie na C10 wynosi 400V. Zaciski tuby przetarłem.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

TJM

A rura w dobrą stronę podłączona na pewno ? Podłączone odwrotnie dają dziwne odczyty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kriu

Cytat: TJM w 02 Wrzesień 2014, 00:46
A rura w dobrą stronę podłączona na pewno ? Podłączone odwrotnie dają dziwne odczyty.
Tuba podłączona prawidłowo.
Obawiam się, że tuba jest jednak uszkodzona. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że układ montowałem bardzo starannie i tuby nie uszkodziłem. Podejrzewam, że być może podczas sprawdzania jej przed wysyłką stwierdzono, że jest dobra ponieważ faktycznie co jakiś czas pojawiają się impulsy - czyli działa, ale działa źle - poziom mierzonego promieniowania jest w granicach 0.02-0.05 uSv/h.
------
Co teraz mam z tym zrobić?
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Szopler

Tuby nie są sprawdzane na zasadzie "cośtam daje to OK". Dla każdej tuby w serii robiony jest 5 minutowy pomiar pod źródełkiem. To co się nie mieści w "średnia z partii" +/- obliczone odchyłki jest odkładane na bok. Mam już takich sprawnych tub kilkanaście...
Możliwe, że Twoja tuba miała wadę ukrytą która w transporcie się pogłębiła i nie zostaje nic innego jak ją wymienić...
Podaj mi na PW adres to w wolnej chwili przejdę na pocztę i coś wyślę lub szukaj tub na alledrogo - były ostatnio po 15/20 pln + wysyłka.