Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Hokej na sucho :)

Zaczęty przez Puma, 03 Listopad 2014, 21:34

Puma

Cześć--Jakby wam się podobało gdyby hokej na rolkach był na szkle albo na nawierzchni pokrytej stalą ---->rolki i tego typu krążek  http://pl.tinypic.com/view.php?pic=10elysz&s=8#.VFulaMmpiUk

sknd

http://www.youtube.com/watch?v=_jz4nxQdLmo  ;)

Troll81

a nie wystarczyłoby zeby powieschnia "lodowiska" była jak w cymbergaju? wtedy krążek zaiste by smigał. Prostsza konstrukcja. mniejsze opory....

no i po kiedo ci szkło? nie wystarczy gruba pleksa?

Puma

#3
Mogłaby być też pleksa  albo na przykład żywica samopoziomująca--chodzi mi o tani koszt utrzymania takiego czegoś. A chodzi mi szkoło żeby było jak najbardziej czysto żeby brud nie wkręcał się aż tak bardzo w kuleczki krążka.I linie boiska by były wtopione w szkło : D

Troll81

ale po co ci kulekczki (które zresztą zaraz sie wysypią) jak mozesz miec poduszkę powietrzną?

Puma

Nie wysypałyby by gdyby były skonstruowane jak na rysunku. Prosiłbym też o przeniesienie  tego wątku do --Fascynuje cię konstruowanie i architektura ? Moje niedopatrzenie.

Puma

A jakbyś chciał krążek na poduszce powietrznej? A i jeszcze sprawa--pamiętacie pływaki do chodzenie po wodzie--jakaś dziewczynka chyba z Francji w programie Lerrning Da Vinci chyba tak się to zwie-- zmałpowała je i w programie wygrała 40 tys. euro i do tego se je jeszcze przypisała że to ona wymyśliła--ile by było na SKBO -(tak to chyba się nazywa--a wymyśliłem-nie mogłem znależć skrótu a nie pamiętam zbytnio go)  to dla naszego wojska.

Troll81

a grałes kiedyś w cymbergaja puma? tam masz krążek na poduszce. Śmiga lepiej niż po lodzie. Żadnych kulek, żadnych oporów....

Puma

No patrzyłem na google --ale to sprawdziło by się w wymiarach krążka hokejowego? Ciężar i wytrzymałość jak hokejowego? Bo nie znam jeszcze zasady tam występującej. : /

Troll81

powietrze dmucha przez otworki w płycie. Tworzy poduszkę powietrzną pod krążkiem. Simła tej poduszki zalezy liniowo od ciśnienia powietrza wydmuchiwanego. Poduszkowce działają na podobnej zasadzie ale w planecie nie da się zrobić dziurek :D więc to poduszkowiec dmucha. Potrafi toto unieść kilka ton :D

Puma

Dzięki-rozumiem. :shame: