Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Co powiecie na nowy system liczenia głosów?

Zaczęty przez Dario666, 18 Listopad 2014, 12:37

Dario666

Co powiecie na nowy system liczenia głosów?

Jakby go zaimlementowali na BOINC to pewnie nie byłoby problemów. Tyle danych to nawet moja "stara" Omnia by przeliczyła w kilka minut.  XD

krzyszp

Mi wczoraj piana na gębę wyszła, jak się przekonałem, jak można wszystko spieprzyć... ale po kolei:

1. Pierwszy przetarg, w 2013 unieważniony, gdyż warunki przetargu były niezgodne z przepisami (oprotestowały go zainteresowane firmy, a sąd potwierdził ich postulaty).
2. Drugi przetarg został zarządzony w sierpniu 2014, co pozostawiło bardzo mało czasu na stworzenie systemu, co spowodowało, że tylko jedna firma do niego przystąpiła (firma 2 osobowa, "specjalizująca się" w administracji). Firma ta do dzisiaj nie wdrożyła systemu, który miała zakończyć  2011 roku...
3. Testowanie systemu na 2 i na 1 tydzień przed wyborami wykazało, że jest on kompletnie "spieprzony" - żaden test nie został zakończony powodzeniem (tzn. "test został zakończony powodzeniem - wykryliśmy usterki").
4. Firma broni się, że to nie ich wina, bo mieli za mało czasu (to po co startowali), było za mało pieniędzy (dostali tyle, ile chcieli), a w ogóle, to ruch na serwerach był za duży...
5. Zdekompilowane źródła systemu na GitHubie zostały ocenione przez programistów jako jeden z lepszych żartów roku...

Słowem, "a to Polska właśnie", czyli cała nasza bylejakość w perfekcyjnym wydaniu.

Winnych oczywiście nie będzie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Na merytoryczne wydatki funduszy brak ale na opasłe apanaże dla osłów i kolesi to są. Z ostatniej chwili: pojawiają się głosy żądające unieważnienia wyborów :)

Dario666

No to ciekawe jakie tam były kwiatki...

Ale jak jedynym kryterium jest cena to właśnie są takie efekty. Niektórzy biorą takie zlecenia na pałę, ale jakie są ich przesłanki to nie wiem. Chyba jak zwykle "jakoś to będzie".

to samo dotyczy Pendolino.

krzyszp

Cytat: Dario666 w 18 Listopad 2014, 14:03
Ale jak jedynym kryterium jest cena to właśnie są takie efekty. Niektórzy biorą takie zlecenia na pałę, ale jakie są ich przesłanki to nie wiem. Chyba jak zwykle "jakoś to będzie".
Cena nie była jedynym kryterium (miała 49% wagi), a także nie była określona cena maksymalna. W dodatku wystartowała jedna firma tylko, więc mogła sobie zawołać i 2 miliony i nie miało by to znaczenia. Zawołała 430k.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

No to już nie wiem jaki trzeba mieć zryty beret, żeby coś takiego zrobić  :facepalm2:

krzyszp

Mnie rozłożyła wypowiedź jednego z dwóch właścicieli tej firmy, że system nie wytrzymał ok. 3000 połączeń "w jednym czasie" oraz "problemem okazała się duża ilość małych plików"... Aż chciałem mu przesłać statystyki kilku serwerów pod moją opieką, z których najmocniejszy to starszy model i7...

Tak gwoli wyjaśnienia, Universe obsługiwał przez pewien czas ok 60'000 plików o wielkości do 12MB na godzinę, przy średnim load'zie ok 3 (to tylko odbieranie)....

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Krzysztof - startuj do następnego przetargu!
Ja Ci pomogę, krzykniemy 2mln, założymy spzoo i nawet jak nie wyjdzie to damy rade!

krzyszp

Cytat: Tobas w 18 Listopad 2014, 15:04
Krzysztof - startuj do następnego przetargu!
Ja Ci pomogę, krzykniemy 2mln, założymy spzoo i nawet jak nie wyjdzie to damy rade!
Kurde, wiesz co, to ja nawet 30% na łapówki poświęcę, żeby wygrać... Ba, nawet zrobię tak, żeby działało  XD XD XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

Ja też mogę się dołączyć  :ahoy:

Podejrzewam że w momencie przystępowania do przetargu firma ta nie miała nic w spólnego z informatyką
A może to szwagier Kazik jest właścicielem
Szwagier to nie rodzina



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

flaku

http://aszdziennik.pl/114141,pilne-system-pkw-zyskal-samoswiadomosc-i-przejal-kontrole-nad-polska-armia

kva.pl

No to ja Wam dorzuce wirtualne biuro pod dobrym adresem w Warszawie i mozemy krecic lody  :D

krzyszp

Cytat: Tobas w 18 Listopad 2014, 15:04
Krzysztof - startuj do następnego przetargu!
Ja Ci pomogę, krzykniemy 2mln, założymy spzoo i nawet jak nie wyjdzie to damy rade!

I potem się okaże, że wiedzieliśmy wcześniej kto wybory wygra oraz że serwery PKW obliczyły 125'258 WU WCG w czasie liczenia głosów  XD

Ale jak by co, to je wchodzę w tę spółkę :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Z tym WCG to przynajmniej nie byly by zmarnowane pieniadze podatnikow   %)

krzyszp

I to prawdopodobnie by były jedyne nie zmarnowane pieniądze... Poza moim yachtem i Waszymi Bentleyami oczywiście ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Mnie by bylo szkoda pieniedzy na Bentleya. Spokojnie bym sie VW Bora zadowolil ;)

Reszta pieniedzy poszla by na wazniejsze rzeczy.

BTW co do Bentleya. SWIM zna kogos kto zna kogos kto sprowadzal Bentleye jako ciezarowki zeby nie placic akcyzy. Udalo mu sie tak 70 samochodow nim sie urzedy zorientowaly, do tego czasu 'zarobil' takie pieniadze ze go moga z bananowych republik probowac sciagnac do konca swiata  :ph34r:

Troll81

To ja chce zostac naczelnym konsultantem wdrożeniowym. Mam gadane więc nadaję się idealnie. Moja gaża to milion zł. Z czego 70% mogę przeznaczyć na łapówki :D

Ufol

Jak waszym reprezentantem zostanie Troll, to sukces murowany. Jego żaden redaktorek, ani urzędas nie przegada. Myślę, że unieważnienie wyborów to postulat nierealny. Wywołało by to bowiem autentyczne wku...nie mas ludowych, czego politycy sobie nie życzą. Niezależnie od przynależności mafijnej, tj. partyjnej. Kamraci zechcą odpowiedzieć na pytanie informatycznego amatora. Czy mając kontrolę nad takim serwerem można ciągnąć na lewo walutę od leśnych dziadków? Np. taka mała prośba do pkw.
"Dawajcie dziś 3 miliony ekstra, bo inaczej system się pogniewa i nie wstanie." Tak do skutku, aż konto zostanie zasilone.

cp

Cytat: Ufol w 18 Listopad 2014, 17:58
Czy mając kontrolę nad takim serwerem można ciągnąć na lewo walutę od leśnych dziadków? Np. taka mała prośba do pkw.
"Dawajcie dziś 3 miliony ekstra, bo inaczej system się pogniewa i nie wstanie." Tak do skutku, aż konto zostanie zasilone.

Tak, chociaż radziłbym wypłatę odbierać w bitcoinach, a korespondencję prowadzić z laptopa, siedząc na plaży w jakiejś republice bananowej :D.
To się nazywało 'szantarz', czy jakoś tak :D A szantażowani robią się bardzo nieprzyjemni, gdy tylko źródło szantażu (tu: działanie systemu PKW) zniknie.

Ufol

A jeżeli szantażysta cieszy się opieką jakiegoś dużego misia, przed którym zastraszany trzęsie portkami, to ile by można wyciągnąć z kieszeni polskiego podatnika? Załóżmy, oczywiście całkowicie fikcyjnie, że Pan Misza bierze połowę forsy.

krzyszp

Cytat: Ufol w 18 Listopad 2014, 23:47
...to ile by można wyciągnąć z kieszeni polskiego podatnika? Załóżmy, oczywiście całkowicie fikcyjnie, że Pan Misza bierze połowę forsy.
O to musisz polityków zapytać, nie nas...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Blamażu ciąg dalszy...

Internauci za pomocą wget'a ciągną z serwerów PKW protokoły...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2014, 10:38
Blamażu ciąg dalszy...

Internauci za pomocą wget'a ciągną z serwerów PKW protokoły...

Źródełko? Moje google-fu nie jest dzisiaj w najwyższej formie.

LQG

Wieści z Krakowa: System działa. Ten komunikat to jedyne co działa w systemie  XD
Brak lustracji. Smród ciągnie się przez ćwierć wieku. Państwo fasadowe. Klasyk powiedział: H.., d... i kamieni kupa!

krzyszp

Cytat: cp w 19 Listopad 2014, 12:00
Źródełko? Moje google-fu nie jest dzisiaj w najwyższej formie.
Teraz nie znajdę, ale bodajże Adam Dobrawy na fejsie print screena pokazał od siebie.

Znalazłem:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=310462022474365&set=p.310462022474365&type=1&theater

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

A tutaj można zobaczyć "historię" tej genialnej firmy...
http://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/323482,nabino

A teraz Panowie i Panie, zapłaczcie nad swoim brakiem talentu do łatwego zarabiania pieniędzy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Nazwa firmy sugestywnie kojarzy się z potocznym "nabijaniem w butelkę"  XD Ciekawe czy teraz pkw odpłaci tym samym bo się odgraża że wyciągną konsekwencje ...

Krzysiak

A może firmę prowadzą  :whistle:
[smg id=10382 type=full align=center caption="sasiedzi"]




Polecam od 1 minuty
http://joemonster.org/p/1296554/yt_609282071



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

LQG

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 19 Listopad 2014, 15:20
A może firmę prowadzą  :whistle:
[smg id=10382 type=full align=center caption="sasiedzi"]




Polecam od 1 minuty
http://joemonster.org/p/1296554/yt_609282071

KOMPUTER. To też klasyka...  XD

cp

Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2014, 12:16
Znalazłem:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=310462022474365&set=p.310462022474365&type=1&theater

Dzięki :) Jeśli to prawda, a nie sprytna fotoszopka, to skomentuję to jednym słowem: LOL

W sumie, to całą tą farsę z systemem PKW należałoby zgłosić do nagrody Pwnie (www.pwnies.com) w kategorii 'Most epic FAIL' (chociaż niestety, tu zawsze jest spora konkurencja...  :whistle: )


Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2014, 12:24
A tutaj można zobaczyć "historię" tej genialnej firmy...
http://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/323482,nabino

A teraz Panowie i Panie, zapłaczcie nad swoim brakiem talentu do łatwego zarabiania pieniędzy...

Jednym słowem marnuję czas próbując uczciwie zarabiać na życie...

krzyszp

Wszyscy marnujemy... Dlatego nie mamy tych jachtów i Bentlejów tylko odciski...

Natomiast takt, Epic Fail roku należy się jako nagroda dla PKW i Nabito_W_Butelke Sp. z o.o.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


Troll81

http://www.tvp.pl/kielce/publicystyka/glos-dnia/wideo/18112014/17703714

sknd

czy tylko ja mam wrażenie, że tak szacowna firma nie mogła wygrać tego przetargu nie mając żadnych... powiązań? protekcji? wtyków? Trzaby na feju sprawdzić kogo mają w znajomych  ;)

krzyszp

Właściciel nie ma nikogo, bodajże w poniedziałek konto założył...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Pewnie z Zośką to jakieś słupy a za nimi esbeckie dziadki trzepią kasiorę.

Troll81

Byli jedyni w przetargu to i wygrali :D

Krzysiak

Ja wiem że to trochę pod publikę ale
http://www.tvn24.pl/eksperci-system-pkw-pisala-studentka-a-blad-znany-jest-od-kilku-lat,490450,s.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

cp

#38
Ok, żarty żartami, ale wygląda na to, że znaleziono lukę (żeby to pierwszą...  :bad: ) w polskich przepisach.

Art. 392. [Kodeksu wyborczego] stanowi:
Cytat§ 1. Protest wyborczy wnosi się na piśmie do właściwego sądu okręgowego w terminie 14 dni od dnia wyborów.
§ 2. Wnoszący protest powinien sformułować w nim zarzuty oraz przedstawić lub wskazać dowody, na których opiera swoje zarzuty.
§ 3. W razie wniesienia protestu, do czasu rozstrzygnięcia sprawy w sposób okre-ślony w art. 394, do osób wybranych stosuje się przepisy o obowiązkach i pra-wach radnych.

O ile się nie mylę (a mam nadzieję, że jednak się mylę i ktoś wyprowadzi mnie z błędu), oznacza to, że wszelkie nieprawidłowości popełnione podczas liczenia głosów od 15. dnia po dniu wyborów nie mogą być zaskarżone :fright: [Edit: zaskarżone w trybie protestu wyborczego]. Aż się prosi o grę na czas i przedłużanie liczenia głosów.

Luka dotyczy tylko wyborów samorządowych. W przypadku pozostałych terminy są określone względem daty ogłoszenia wyników wyborów.

Troll81

w 14 dni PKW ma obowiązek podac wyniki wyborów. Czas ten jest wystarczający by zwieźć wszystkie protokoły do Wawy i tam je ręcznie przeliczyć....