Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Awantura o Wate

Zaczęty przez Bober, 24 Marzec 2007, 07:14

Czy powinniśmy czasowo zawiesić uczestnictwo w Predictor@home?

Tak
38 (84.4%)
Nie
3 (6.7%)
Nie mam zdania
4 (8.9%)

Głosów w sumie: 45

Głosowanie skończone: 24 Marzec 2007, 14:46

Bober

Rozpętała się awantura na forum projektu Predictor@home. Wielu userów z całego świata zostało zbanowanych a wątki są szybko kasowane. Poszło o kasację konta niesławnego użytkownika "Wate".
Jeden z wątków na forum P@H (może zniknąć):
http://predictor.scripps.edu/forum_thread.php?id=2546

Wątki na forum BoincSynergy:
http://www.boincsynergy.com/forums/viewtopic.php?p=65177#65177
http://www.boincsynergy.com/forums/viewtopic.php?p=65273#65273

Moderator P@H chyba rzeczywiście miał zły dzień... :P

kempler

Część userów zapowiada bojkot projektu :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

gaciu

I to solidny bojkot. Trzy duze druzyny wycofaly sie zupelnie. Boinc Synergy, Heidelberg i Seti.Germany. Cala sprawa zaczela sie od uzytkownika o nazwie Wate, ktory ( podobnie jak pewna osoba z jednego z polskich team-ow ) za pomoca trojana dolaczala komputery setek nieswiadomych osob do swojego konta w roznych projektach. Trojan przedstawial sie jako update WindowsXP. Ok 1500 osob liczylo dla Wate-a. Sprawa wyszla na jaw, kiedy ktos zauwazyl bardzo szybkie zuzycie baterii w swoim laptopie. W projekcie CDPN administratorzy usuneli wszystkie kredyty Wate-a. W innych nie chceili tego robic i zmienili dane potrzebne do logowania do projektow. Dzieki temu zainfekowane komputery przestaly liczyc dla Wate-a.

Kiedy na forum Predictor-a uzytkownicy zaczeli sie domagac usuniecia kredytow nieuczciwego liczydlowego zaczely sie bany. Niektorzy dostali bany dwu-tygoniowe a niektorzy kilkunastoletnie. Ludzie zaczeli rejestrowac sie ponownie pod innymi nick-ami, ale wtedy posypaly sie bany IP. W zasadzie ciezko sie bylo zapytac czemu to wszystko sie dzieje bo automatycznie dostawalo sie bana samemu. Najczesciej kilka minut po poscie. Na forum Boinc Synergy wszystko przybralo juz postac tropienia mocno "spietego" moderatora Predictora.

Polecam przeczytac podane wczesniej watki na Boinc Synergy i zaglosowac na stronie Predictora na profile zbanowanych uzytkownikow. Moze uda sie zrobic pierwszego UOTD z banem :p

Historia jest przestroga dla wszystkich modow oraz osob kombinujacych z nieuczciwym zyskiwaniem kredytow. Polska wersje tego problemu przerabialismy jakis czas temu...

bartsob5

no ale bany sie nie posypaly...

gaciu

I dobrze! Wypowiedziec powinien sie moc kazdy...

Mchl

Ze względu na obecną sytuację proponuję abyśmy czasowo (do czasu opublikowania satysfakcjonujących wyjaśnień przez twórców projektu) także zawiesili uczestnictwo w tym projekcie.

[edit]

Jeżeli nie podoba się wam ta sytuacja, możecie zagłosować na profil Cori, którą w tym projekcie zablokowano już pięciokrotnie. Osobiście uważam że do skandal.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Pomimo tego że nie liczę tego projektu zagłosowałem na TAK.
Ja również uważam że to skandal. Wate to jedna sprawa, ale żeby uciszać ludzi na forum to już jest gruba przesada. Ciekawe co zrobią jak zauważą znaczący spadek liczących ludzi, ciekawe jak wtedy będą się zachowywać.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

dokończę tylko liczyć ściągnięte jednostki (3) i zawieszam


RAD-Poland

Odesłałem wszystkie WU (przeliczone i nie przeliczone) - u mine projekt zbanowany do odwołania

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

[PBT] Horpah

także zagłosowałem na TAK
banowanie ludzi domagających się by projekt ukarał liczących, którzy nie przestrzegają regulaminu, to skandal. To wygląda jakby twórcy tego projektu popierali nielegalne działania, co w ostateczności może skończyć się zablokowaniem przez providerów domen i ip prowadzących do projektów boinc.

PBT_vergere

wstrzymuje Prediktora
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

PBT_adamludek

ja tego nie pochwalam, ale zeby wstrzymac project to nie ;)

ansuz

Ja zagłosowałem, a na razie i tak nie liczyłem, a teraz tym bardziej mi się nie śpieszy.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Mchl

Co za człowiek. Uzależnił możliwość pisania na forum od ilości zdobytych punktów. Nawet w 'Help Desk'...:roll:
Jak nie będziecie o mnie dbać, to też taki się zrobię :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Przeglądnąłem ten jego długi tekst ale o tym nie przeczytałem, i to jest bez sensu. On pogrąża P@H wg. mnie.
Pisanie że nie każdy ma prawo do wypowiedzi ponieważ to jego serwer jest głupie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Tym bardziej, że to nie jego serwer... Chciałem to napisać, ale nie jestem wystarczająco zasłużony dla projektu. Jeśli możliwość pisania na forum uzależniona jest od RAC, to w tym momencie pewnie tylko Wate może tam pisać...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

A sam ma RAC 11  :wink:
Powiedzenie 3 bardzo dobrym drużynom że mogą odejść to naprawdę świetne posunięcie gwarantujące rozwój projektu   :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PeeN

pomijam fakt że nie moge liczyć predictora z powodu zbyt małej ilości RAM...

posunięcie całkiem nie służy rozwojowi projektu... zgadzam się z propozycją o przestaniu liczenia dla predictora... innym projektom przyda się ta nadwyżka mocy obliczeniowej ^^
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

KrzychuP

Pobieranie próbek zatrzymane. Nie wczytywałem się w wątki, które podaliście, ale z tego co piszecie, to koleś odwala niezłą chałę.

D_T_G

I tak nie liczyłem, więc mój głoś się nie liczy. Aczkolwiek odważę się zauważyć i pokazać, że coś nie widać tego bojkotu po statystykach ;)





:roll:


Mchl

Ano nie widać.
Predictor po dłuższej przerwie dopiero zaczyna rozsyłać jednostki i wracać do normalnej pracy. Na pewno jednak nie uzyska tym razem takiej mocy, jaką mógłby.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

A niesławny dlb ponoć zablokował konto Wate (wykres kredytów zresztą to potwierdza) i ponoć zaczął się kontaktować z adminami CPDN, żeby się dowiedzieć jak ma skasować mu punkty...

AL

Póki co widzę, że Mchl usunął chyba Predictora ze strony głównej.

Bober

Tak. I można już pisać na forum P@H mając zerowy RAC. Nie omieszkałem skorzystać (a może nawet bana dostanę??? :P ale raczej nie, bo atmosfera się poprawiła a ja nie zamierzałem jej psuć).

Mchl

Cytat: "AL"Póki co widzę, że Mchl usunął chyba Predictora ze strony głównej.

Usunąłem jakiś czas temu.
Na stronie głównej nie powinno być projektów, które mogą odstraszyć początkujących liczydłowych, a Predictor w tym momencie taki jest.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Konto Wate zostało wyzerowane http://predictor.scripps.edu/top_users.php

Jednak dlb wciąż milczy.

D_T_G

Cytat: "Bober"Konto Wate zostało wyzerowane http://predictor.scripps.edu/top_users.php

Dobra wiadomość. Czy w takim razie koniec bojkotu?


Mchl

Moim zdaniem konieczne jest jeszcze wyjaśnienie zachowania pana Brauna.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

To ja jeszcze poczekam z pobieraniem jakichkolwiek próbek.

Bober

A jednak nie doszło do przebaczenia i uścisków, wręcz przeciwnie:
CytatSaenger wrote:
> > Hello Mr. Braun.
> >
> > You just deleted my account, I don't think I've done anything wrong,
> > I'd like an explanatilon.
> >
> > I've got no exlanation with any of your deletions of my posts, I think
> > you owe me at least one for this final step.
> >
> > You conveniently deleted the incriminating post, where you were made
> > aware of the criminal hacker in mid February as well, was it
> > intentional? I hope not.
> >
> > You behave extreme heavy handed, give no explanation to your actions,
> > lash out with sledge hammers against valid critics and act very
> > thin-skinned towards even the tiniest dissent.
> >
> > I really don't understand you at all.
> >
> > Saenger
Mr Hrezke,

I did delete your account. The web pages crash if there are posts from
unknown user id's so I deleted your posts also.
>From this point on you do not have permission to access our server. The
last time I checked there were some thirty projects in various stages of
development. I'm sure if you look around you will find one that suits you.


dlb

Zaczęło się kasowanie kont, razem z punktami...

kempler

Rany nie wiem już co o tym sądzić. Sytuacja się ciągle zaostrza...

News z głównej:

Cytat
Due to recent attacks on the Predictor@Home forums by a small group of malicious hackers we have enabled some restrictions in the forums. We apologize for the inconvenience this may cause our volunteers. As so often is the case a few bad apples can spoil the lot and their behavior has forced us to enforce policies we would prefer not to. The accounts used by the attackers have been deleted. Despite these issues, which we will weather, we continue to value your efforts and the resources you volunteer toward the scientific objectives of the Predictor@Home project.

http://predictor.scripps.edu/forum_thread.php?id=2595

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Tragikomedia się normalnie zrobiła. Ręce opadają...

kempler

Nie no żeby usuwać całe teamy...może zaraz będą całe kraje usuwać...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Doczytałem się, że jede z członków zespołu "BANNED FOR LIFE" zaczął wstawia we wszystkich tematach forum Predictora linki do bardzo dużych obrazów. To było przegięcie.
Jednak profilaktyczne zastosowanie zbiorowej odpowiedzialności, też jest przegięciem. Zwłaszcza, że konto Wate nie zostało skasowane ponieważ "mogłoby to naruszy integralnoś bazy danych". Tymczasem z bazy od ręki usunięto 24 użytkowników z czego częśc tylko i wyłącznie za przynależnośc do zespołu.
W opisie naszego zespołu w Predictorze jest notka o tym, że nie polecamy tego projektu. Przygotujcie się na to, że możemy zostac wykopani.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

O proszę, a gdybyśmy byli grzeczni dostalibyśmy cluster komputerków Scrippsa:
http://predictor.scripps.edu/forum_thread.php?id=2597

No cóż, nikt nie może tego zabronić, ciekawe tylko czy nie robią tego z czystej zemsty  :?:

Ponadto powstała inicjatywa wysłania listu od drużyn z całego świata do administracji projektu:
http://www.boincsynergy.com/forums/viewtopic.php?p=71548

Jakie zajmujemy stanowisko :?:

Mchl

Myślę, że wyniki ankiety w tym temacie definiują nasze stanowisko...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

RAD-Poland

nie czytałem wszystkiego, ale administratorzy projektu podejmują też inne działania
01.05.2007 przesiadłem się na 64 bit system (BOINC64) w każdym projekcie którym było to możliwe próbowałem przeliczyć jakąś WU. W Predictorze jednostka wysypała się na 70%, dzisiaj po trzech tygodniach przyznali mi punkty za te 70% tyle ile żądałem.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Propozycja wyżej wzmiankowanego maila:
Cytat: "ThEfT"Okay, after considering all suggestions that were made across the forums and private messages I want to announce the following text as the one that should be sent to Predictor@home and Scripps Institute administration

Please spread this suggestion together with the text around each team you can find. Each team should make a poll about if they want to put their team name on this letter. They should also inform their members mybe by email to get a good representation of the opinion. Teams should "sign up" by sending an email to "against.censorship AT gmx.net", best with a link to the result of their poll (to know these persons are authorized to speak for the team). Deadline should be end of June.

CytatQuote:
Dear Sir or Madam,

This is a message from the following Teams represented at Predictor@home:
- BOINC@Heidelberg (http://predictor.scripps.edu/team_display.php?tea  mid=194)
currently: 698,634.97 Predictor-Credits / 21,541,674.65 BOINC-Credits
http://www.boincstats.com/stats/boinc_team_graph.p  hp?pr=bo&id=6418
- ...

After long discussions across various forums around the BOINC communities (in English: http://www.boincstats.com/forum/forum_thread.php?i  d=1898 – in German: http://www.boinc-team.de/portal/showtopic.php?thre  adid=1237 – as well as in French: http://forum.boinc.fr/boinc/Lesprojetsdistribues/P  redictorHome/censure-predictor-home-sujet_389_1.ht  m) we would like to make you aware of the following things.

One of your employees, David Lee Braun, Manager of Computational Facilities and Administrator of the forum at Predictor@home, has repeatedly violated principles that are considered as essentially democratic and ethical just by the BOINC community:

- Deleting posts and threads on the forum that neither broke the forum rules, netiquette nor current law. The deleted posts asked critical questions about the way he did his job.
- Banning participants from the forum, who publicly voiced their concerns about the way David Lee Braun handled the issue of the unauthorized distribution of BOINC software through trojan-like attacks to unsuspecting computers participating in Predictor@home
- Banning whole IP address ranges from even accessing the Predictor server to prevent the expression of opinions
- Affronting whole groups of people in the forum (calling them a "mob")
- Deleting teams at Predictor that protested against these actions by using the team name "Banned for Life"
- Libeling members of one of those teams by illegal imputation of criminal activities against Predictor and calling them "malicious hackers" (as of now, there has been no evidence presented or a person named)
- Arbitrary deletion of participants' accounts at the project. The reason that was given to those users - if there was any - referred to the critical questions posted in the forum and to the imputations mentioned above. Many of those participants consider the granted credits as some kind of reward or badge of honor for supporting the project.

We, from the teams mentioned above, are shocked, frustrated and worried about the listed issues in equal measure. Furthermore we see not only a massive damage to the reputation of Predictor@home, but also to the Scripps Institute as a whole. All of your participants willingly gave their computing time, their electricity and hence their money to Predictor@home to support a reasonable scientific project.

However, the above mentioned incidents have persuaded us to stop any further support of Predictor@home, to speak publicly about the above events, and to warn about what's happening at Predictor@home project. We are sad that it had to go this far, but in none of the above mentioned cases were we able to see any cooperation or willingness to discuss matters on the part of David Lee Braun.

Despite all that, we are still willing to talk about all of these issues and to receive proposals of how to resolve these problems.

Your formerly enthusiastic volunteers

KrzychuP

No bardzo dobra propozycja. Fajnie, że ktoś działa w tym temacie. Z tego co zrozumiałem, to dobrze byłoby przeprowadzić teraz ankietę (chyba, że uznamy wyniki tej z aktualnego tematu), co nasz zespół myśli na ten temat.