Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii

Zaczęty przez Dario666, 05 Marzec 2015, 11:27

Dario666


Troll81


Dario666

Jak weźmiesz dopłaty od państwa, to będziesz mógł sprzedawać prąd po 16 gr, a nie 65 gr. A trzeba kupę kasy wydać na falownik i tego typu sprzęt dostosowujący instalację do sieci. Ponadto falownik musi być legalizowany co 5 lat itp.

Tobas

Cytat: Dario666 w 05 Marzec 2015, 13:00
Jak weźmiesz dopłaty od państwa, to będziesz mógł sprzedawać prąd po 16 gr, a nie 65 gr. A trzeba kupę kasy wydać na falownik i tego typu sprzęt dostosowujący instalację do sieci. Ponadto falownik musi być legalizowany co 5 lat itp.

Przeleciałem pobieżnie przez artykuł i komentarze - większość to trolling i ujadanie nie znających się na temacie.
Kto ma łeb na karku wie jak zarobić. Osobiście uważam, że ta ustawa to bubel, ale lepszy taki bubel niż nic.

Co do dopłat przez obywateli do OZE - było tysiące razy wałkowane - aktualnie dopłaciliśmy 7.5mld PLN za tzw. współspalanie - ta ustawa zmienia tylko tyle, że Kowalski będzie mógł coś zarobić / zaoszczędzić zamiast mafii z big energy.

Troll81

CytatJak weźmiesz dopłaty od państwa, to będziesz mógł sprzedawać prąd po 16 gr, a nie 65 gr.
no to chyba logiczne. Skoro państwo ci funduje to państwo wymaga.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Marzec 2015, 20:43
CytatJak weźmiesz dopłaty od państwa, to będziesz mógł sprzedawać prąd po 16 gr, a nie 65 gr.
no to chyba logiczne. Skoro państwo ci funduje to państwo wymaga.
Kłopot w tym, że to nie do końca prawda ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

A dopłaty od państwa i preferencyjny kredyt to co?

krzyszp

Chodziło mi o to, że można mieć jedno i drugie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Trollu, doplaty nigdy nie sa od panstwa :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

idąc dalej tym torem nic nie jest od państwa :D i za wszystko musisz zapłacić :D

AL

Cytat: Troll81 w 06 Marzec 2015, 19:01
idąc dalej tym torem nic nie jest od państwa :D i za wszystko musisz zapłacić :D

Właśnie dojechałeś do stacji podatki....twoje podatki - czyli sami sobie wszystko finansujemy. Kwestia tego, że nie wszyscy skorzystają z okazji na którą zrzucą się wszyscy.