Mint 17.1 + HD7750 - działa dopiero po restarcie BM z terminala w X'ach

Zaczęty przez Hani, 23 Kwiecień 2015, 19:24

Hani

Witam.
Na jednej z maszyn mam zainstalowanego Minta 17.1. W w paczce siedzi też HD7750. No i niby wszystko ok, ale po restarcie systemu BM nie widzi GPU. Wystarczy że zrobię mu restart i już jest ok. Podejrzewam że wcześniej jest ładowany BM niż OpenCL i stąd ten problem.
Olałem to bo maszyna rzadko ma restarty i to robione tylko przeze mnie więc przeładowanie BM to nie problem.
Jednak okazało się, że teraz dostęp do maszyny mam tylko po SSH, a przeładowanie BM z konsoli zdalnej nie pomaga  |-?
Pojechałem więc tam gdzie stoi maszyna restart z terminala w Gnome - działa.
Restart kompa, Ctrl+Alt+F1, restart BM - nie działa
Restart z terminala w trybie graficznym - działa

Zgłupiałem, niewiem, nie znam się :P , dokładniej nie umiem tego opisać :D i mam jedno pytanie - ma ktoś pomysł jak to wskrzesić?   


Troll81


Hani



sknd

Troll miał na myśli nie przeładowanie BM, tylko późniejsze go odpalenie... w sumie to nie tyle BM, co boinca, przecież manager nic do tego nie ma

ksysju

Witam

Napisze jak to u mnie robię w takim przypadku.

Wywalam skrypt boinca z /init.d

Odpalam boinca z sesji x'ów
ksysju

Hani

Racja. Przeładowuję przecież klienta a nie menadżera.  :respect: Tylko nadal problem jak to zrobić zdalnie, jak mam dostęp tylko z terminala po ssh ?


kva.pl

sudo service boinc restart ?  %)
(U mnie boinc lata pod ubuntu bez iksow i tyle o nim wiem co wyzej napisalem, sorry ;) )


matszpk

ja odpalam BOINC z lokalnego katalogu juz jako zalogowany. i GPU działa. nie chciało mi się bawić w jakieś uprawnienia i itd.