2015.07[CPU]: DENIS@Home

Zaczęty przez AL, 05 Czerwiec 2015, 23:34

2015.07[CPU]: Gdzie pożeglujemy w lipcu?

BURP
0 (0%)
Citizen Science Grid
0 (0%)
Constellation
0 (0%)
Convector
0 (0%)
Cosmology@home
1 (3.8%)
DENIS@Home
14 (53.8%)
DistributedDataMining
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Find@Home
0 (0%)
Gerasim@Home
0 (0%)
Leiden Classical
2 (7.7%)
LHC CERN Grupa (LHC@Home Classic, vLHCathome, ATLAS@Home, Beauty@LHC)
1 (3.8%)
Malaria Control
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
Primaboinca
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Rosetta@home+RALPH@Home
2 (7.7%)
SAT@home
0 (0%)
SRBase
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
theSkyNet POGS
1 (3.8%)
TN-Grid
0 (0%)
Universe@Home
2 (7.7%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
WEP-M+2 Project
1 (3.8%)
World Community Grid
2 (7.7%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 26

Głosowanie skończone: 25 Czerwiec 2015, 23:46

kva.pl

BTW  Validation pending (526) i rosnie, ech ech.

Troll81


pawg

Cytat: kva.pl w 13 Lipiec 2015, 13:37
A czemu nie na swoje? :)
Chciałem sprawdzić jak liczy się ten projekt (nauczony zabawą z YAFU  ;) ) i przy okazji dodać SKB do projektu który został wybrany w tym miesiącu. Teraz wracam do zakańczania Enigmy...  :whip:



Gluciorek

Denis wprowadza odznaki, ale progi dali z dupy :)
3M za pierwszą - rok bym musiał to liczyć.

kva.pl

Albo i dluzej bo to dosc slabo punktujacy projekt :D

Troll81

prawo admina dawać odznaki :D ale to spojrzenie w przyszłość. Mało to już odznak natrzepanych?? :D

toms83

Za chwilę będziemy jak ruskie generały, cała klata w odznakach, medalach.  %)

tito

Z taką wielkością to nie sądzę, aby się w sygnaturkach pojawiły.

Gluciorek

#48
Pozmieniał progi, więc jakieś się pojawią, ale i tak wykombinował sobie 300.000.000 za najwyższą - powodzenia  :D

edit: już są w sygnaturkach.

c_RaSz

Jeszcze pytanko do kolegi Gluciorka, bo nie bardzo łapię.
Czy HT to inaczej "Hyper-Threading Technology"? bo tylko z tym mi się kojarzy. Ale jeśli tak, to... zaraz! Niby też mam, ale gdy jest wyłączone, to spowolnienie mojej maszyny nie jest zbyt duże, wprawdzie nie robiłem testów, no ale na pewne nie spada do 50%... A z tego co koledzy napisali, wynikać by miało, że HTT daje, hm — podwojenie (?) prędkości przetwarzania? Niech mnie ktoś oświeci!  :dunno:
I jeszcze próba zgadnięcia, czemu na swej wypasionej maszynie, kol. Gluciorek ma w BOINC-u osiągi znacznie poniżej oczekiwań: może przy jednoczesnej pracy na tyle wątków, gdzie każdy z nich jest bardzo na pamięć żarłoczny, coś-tam zatyka się w okolicach kontrolera pamięci? No bo nie chce mi się uwierzyć, że gdy jest w sumie tyle rdzeni, to nie przeszkadzają sobie nawzajem. No ale w tej materii jestem (jak to mawia jeden mój znajomy) totalnym lajkonikiem...

Ktoś tam namawiał Ciebie, aby użyć VM (?) — czy to chodzi o wirtualizację? Bo znów nie kumam. A jeśli tak, to czy coś pomogło? Chyba tylko zabezpiecza przed zwiechem maszyny, ale na szybkość to nie tylko raczej nie pomoże, ale, jak mi się (mętnie) widzi, to raczej: wręcz przeciwnie!
Pozdrawiam, i leeecę

Gluciorek

HT realnie patrząc nie podwoi ci osiągów, ale powinno je polepszyć - wszystko też zależy od samej aplikacji. Są takie co pięknie chodzą, ale miałem takie przypadki, że zamulały sprzęt maksymalnie.
Kontroler daje radę, pamięci też nie brakuje (nawet przy liczeniu Climateprediction :)) Ja po prostu nie daję się serwerom zagotować, bo jednak też coś się na nich robi, pomimo, że to "rezerwa".
Oczywiście mógłbym ustawić przetwarzanie 24 godziny na dobę, 100% procesorów i 100% obciążenia, ale nie mam takiego ciśnienia na wynik :P Dodatkowo w pewnych godzinach BOINC jest całkiem wyłączony.
VM jest o tyle fajne, że mogę sobie postawić taką maszynkę, odpalić i jak się okaże, że projekt się sypie, to mi zawiesi wirtuala a rzeczywisty serwer sobie działa bez problemu cały czas. No i jakby ktoś chciał na produkcji odpalać takie rzeczy, to zawsze bezpieczniej, bo odpalasz tylko Hypervisora, który z założenia powinien być bezpieczny, a aplikacje w BOINC już niekoniecznie.
Niedługo będę odpalać jakieś Windowsy w Oracle VM i zobaczę jak to będzie z prędkością.