Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

BOINC Alpha Test

Zaczęty przez D_T_G, 03 Kwiecień 2007, 18:37

D_T_G

Tak a propos testowych projektów: jak to się stało, że jedenym projektem branym pod uwagę na boincstats, w którym jeszcze nie punktowaliśmy jest BOINC Alpha Test?


kempler

Bo nikt z naszej drużyny się do niego nie załapał, z tego co mi Bober mówił.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

A zajrzyj tu: [moderacja: link nie aktualny]

Trzeba ładnie poprosić, żeby zostać testerem....



Próbował ktoś?



Cytat: "krzyszp"Off topic: Nie macie wrażenia, że przez ostatnie kilka lat wszystko nabrało tempa szalonego???

Ja to mam wrażenie/podejrzenie się jakoś tak porobiło po 89 roku :P

D_T_G

O kurka, do samego Andersona mailować trza 8O W sumie to używam już 5.8.17 od dłuższego czasu na niszowym OSie... przemyślę to jeszcze.


D_T_G

Cytat: "Bober"
Cytat: "D_T_G"
O kurka, do samego Andersona mailować trza 8O W sumie to używam już 5.8.17 od dłuższego czasu na niszowym OSie... przemyślę to jeszcze.
On tym się akurat nie stresuj, okazuje się, że to sympatyczny i kontaktowy człowiek (o czym świadczy fakt, że jest aktywnym BOINC On-line helperem).
Myślę, że Linuksowych testerów nie mają w nadmiarze... :wink:

Chyba spróbuję, tylko co ja mam właściwie napisać? CV? :lol:


Mchl

Przeczytaj to, napisz że przeczytałeś i ci to odpowiada. Napisz jakim sprzętem/systemem dysponujesz i czekaj na odpowiedź ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

D_T_G

---------- 18:44 05.04.2007 ----------

OK, poszło. W(e')ll see ;)

---------- 19:49 ----------

Dobra, mam już konto (tutaj), dostałem pozytywną odpowiedź, tylko że mam inny cross project id :/ Da się go jakoś poprawić?

---------- 20:34 ----------

Dobra, już chyba jest OK. Pobrałem 4 próbki, w międzyczasie zastopowałem WCG i WEP żeby mieć lepszą kontrolę, przeglądałem se forum, zajrzałem do managera, patrzę - a tu dwie mają już sto procent i odsyłają się :lol: Zorientowałem się, że teraz testuje się 5.9.3 a nie 5.8.17. Więc ściągłem 5.9.3, porobię te test case'y i może się poszczęci z tymi dwoma WU. Założę też team :) EDIT: Mamy ID nr 53.


Bober

=D>
Przetarłeś szlak. Nie było to chyba takie trudne :wink:
Będziesz pierwszym przedstawicielem Polski w tym projekcie
Cytat: "D_T_G"Zorientowałem się, że teraz testuje się 5.9.3 a nie 5.8.17
Oj coś widzę, że się nie czyta newsów [-X

BTW. Może by wydzielić tych kilka postów do tematu BOINC Alpha Test?

D_T_G

Cytat: "Bober"=D>
Przetarłeś szlak. Nie było to chyba takie trudne :wink:
Będziesz pierwszym przedstawicielem Polski w tym projekcie

Hehe, no i pierwszy punktujący - to chyba najważniejsze, bo tak nic by nie było widać na boincstats :wink: A teraz najlepsze - mam całe 0.18 kredyta :lol:

Tymczasem na razie wracam do 5.8.17 i odattachuje się. Te test case'y porobiłem tak po macoszemu, innym razem przyglądnę się temu na porządnie.

Cytat
Cytat: "D_T_G"Zorientowałem się, że teraz testuje się 5.9.3 a nie 5.8.17
Oj coś widzę, że się nie czyta newsów [-X

Nie zwróciłem specjalnie uwagi na ten news o wersji boinc starszej niż sam używam (5.8.16 a 5.8.17) :P Co nie znaczy, że nie przeczytałem, tyle po prostu, że dopiero po jednej (aż czy tylko?) go sobie przypomniałem (ah te emocje, że się jest pierwszym Polakiem w projekcie ;) ).


Mchl

Cytat: "D_T_G"
Hehe, no i pierwszy punktujący - to chyba najważniejsze, bo tak nic by nie było widać na boincstats :wink: A teraz najlepsze - mam całe 0.18 kredyta :lol:


Ja przez długi czas miałem 0,16 w Pirates. A że wówcza BOINCstats wyświetlało dopiero od jednego punktu, to byłem potwornie sfrustrowany, że nie widać mnie w statystykach...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

D_T_G

---------- 22:21 05.04.2007 ----------

Cytat: "Żem przed chwilą"tyle po prostu, że dopiero po jednej (aż czy tylko?) go sobie przypomniałem (...)

Miało być "po jednej [minucie]".

Cytat: "Mchl"
Cytat: "D_T_G"
Hehe, no i pierwszy punktujący - to chyba najważniejsze, bo tak nic by nie było widać na boincstats :wink: A teraz najlepsze - mam całe 0.18 kredyta :lol:


Ja przez długi czas miałem 0,16 w Pirates. A że wówcza BOINCstats wyświetlało dopiero od jednego punktu, to byłem potwornie sfrustrowany, że nie widać mnie w statystykach...

I tu mnie masz, nie wiedziałem. Przyśpieszyłeś tym samym proces 'przyglądnięcia się' ;)

---------- 19:16 31.05.2007 ----------

Odnośnie dnia otwartego dla nowych liczydłowych: być może kilku z Was się zapisało, nie będą to tłumy, ale jakieś krótkie wprowadzenie mogę zrobić.

Główny cel partycypacji:
-testowanie regresji na swojej konfiguracji (aka "przestało działać") - szczególnie w gałęziach "stabilnych"
-testowanie nowej funkcjonalnośći (mniej istotne, właściwie to o coś takiego wyraźnie proszą w liście inforumującym o nowej wersji)

Jak uczestniczyć?
Lektura 1:
-trzeba się zapisać na listę mailingową: http://www.ssl.berkeley.edu/mailman/listinfo/boinc _alpha , są dwie formy: digit (raz na dzień w jednym mailu) i takie które polecam: żeby dostawać pojedyńcze maile, nie jest tego znowu tak dużo;
-testować należy wg schematu 2, przy czym general test przydałoby się robić za każdym razem, resztę wg humoru/czasu itd; dobrze jest spisywać sobie te wszystkie wartości na kartce papieru/w otwartym notatniku, albo robić zrzuty ekranu;
-domyślnym miejscem zgłaszania raportu z testów jest 3, jeśli były jakieś nieprawidłowości to opisujemy to możliwie technicznie i fachowo; rozwinąć to i wymienić doświadczenia/wątpliwości można na liście mailingowej; wytropione bugi zgłaszamy do bugtrackera 4, gdzie można śledzić jego status;

Uwagi:
-to nie projekt do stukania punktów (niestety), tak imponujący dorobek niektórych drużyn jak BS wywodzi się z czasów gdy boinc alpha test serwowało szeregowe WU z seti, teraz jest to:
-uppercase - 4MB WU, czas liczenia 1-2min; czasem zostawione całkowicie same sobie generują błędy, co gorsza test case'y wymagają od nas umyślnego i kontrolowanego, "niebezpiecznego" z nimi obchodzenia się (przerywanie, anulowanie itd.);

To chyba wszystko, miłego testowania.

---------- 13:35 17.06.2007 ----------

Sourcererowi tak śmiga ten projekt, że już chyba powinni ogłosić zakończenie testów alpha - BOINC stable test project ;)


sourcerer

W tej chwili mam ten projekt zastopowany, bo nie pozwalal na liczenie innych projektow.

Troll81

Chłopaki znów na fali. właśnie założyłem konto i ponoc mają wysyłać WU