Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Perowskit

Zaczęty przez mate76, 11 Październik 2015, 20:08

mate76

Cześć,

Napisałem maila do Olgi Malinkiewicz z firmy Saule Tech, która pracuje nad wdrożeniem paneli słonecznych z perowskitu.
Zapytałem czy nie rozważali wykorzystania przetwarzania rozproszonego (np.WCG) do obliczeń w projekcie.
Wspomniałem, że Polacy chętnie pomogliby w obliczeniach a pewnie znalazłoby się wielu chętnych ze Świata.
Napisałem też, że obecnie nie ma żadnego projektu GPGPU w WCG, więc aplikacja OpenCL skupiłaby wszystkich, którzy chcą liczyć na kartach.

Co Wy na to?

Pozdrawiam,
Mateusz

pawg

Warto spróbować, choć szansa na realizację wydaje mi się niewielka



AiDec

Pomysl bardzo dobry  :p_arr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Pomysł bardzo dobry. Ale nasza chęć liczenia to mało. Potrzebna jest chęć bliższej współpracy. Patrz projekt Universe....

Tobas

Cytat: mate76 w 11 Październik 2015, 20:08
Cześć,

Napisałem maila do Olgi Malinkiewicz z firmy Saule Tech, która pracuje nad wdrożeniem paneli słonecznych z perowskitu.
Zapytałem czy nie rozważali wykorzystania przetwarzania rozproszonego (np.WCG) do obliczeń w projekcie.
Wspomniałem, że Polacy chętnie pomogliby w obliczeniach a pewnie znalazłoby się wielu chętnych ze Świata.
Napisałem też, że obecnie nie ma żadnego projektu GPGPU w WCG, więc aplikacja OpenCL skupiłaby wszystkich, którzy chcą liczyć na kartach.

Co Wy na to?

Pozdrawiam,
Mateusz

W zeszłym roku miałem okazję spotkać Olgę i porozmawiać osobiście właśnie na temat możliwości wykorzystania obliczeń rozproszonych.
Wyszło, że Piotr Krych w Saule jest osobą bardziej biegłą w IT i zdecydowanie powinieneś napisać do niego (piotr@sauletech.com)

Poza tym bez sensu jest proponować WCG. Sami możemy zrobić projekt, czego świetnym przykładem jest Universe@Home.

mate76

WCG podałem jako przykład, bo można wejść na stronę i poważniej to wygląda, niż "sami możemy zrobić projekt".
Jak się zainteresują, to można przedstawić różne opcje.
Do WCG dołączy się cały Świat nawet o tym nie wiedząc. Wystarczy, że będą mieli zaklikniętą opcję przyłączenia się do nowego projektu.

Jeśli z nimi już rozmawiałeś, to chyba lepiej będzie jeśli to Ty napiszesz maila do Piotra Krycha.

Tobas

Cytat: mate76 w 12 Październik 2015, 21:47
WCG podałem jako przykład, bo można wejść na stronę i poważniej to wygląda, niż "sami możemy zrobić projekt".
Jak się zainteresują, to można przedstawić różne opcje.
Do WCG dołączy się cały Świat nawet o tym nie wiedząc. Wystarczy, że będą mieli zaklikniętą opcję przyłączenia się do nowego projektu.

Jeśli z nimi już rozmawiałeś, to chyba lepiej będzie jeśli to Ty napiszesz maila do Piotra Krycha.

Uważasz że jesteśmy niepoważni?
Myślę że woleliby się dołączyć do nas niż do IBM z tego samego powodu dla którego Olga Malinkiewicz prowadzi badania w Polsce, a nie za granicą.
Skoro wspierają polskie ośrodki naukowe i chcą robić biznes w Polsce, to myślę że Fundacja BOINC Polska również może być dla nich partnerem,
o ile oczywiście ich badania są możliwe do zaimplementowania pod kątem obliczeń rozproszonych.

Rozmawiałem z nimi dokładnie rok temu - 14 listopada 2014r. na konferencji GreenTechCamp (http://www.greentechcamp.pl/)
Dużo było wtedy zamieszania i spora kolejka do Olgi, więc w sumie mógłbym się przypomnieć ;)

Jutro napiszę maila - akurat w rocznicę  :arrr:


Szopler


mate76

Nie napisałem, że jesteście niepoważni, tylko ze strona WCG wygląda poważniej.
Przyznasz też, że 442TFlops vs 28TFlops robi jednak różnicę a i znaczek dużej firmy w stopce może mieć znaczenie dla kogoś,
kto nie do końca się orientuje w temacie a chciałby mieć gwarancję wysokiej jakości.

Dla porównania Prometheus w Cyfronecie ma 1262TFlops a pewnie jakby się uparli, to by mieli do niego dostęp.

Fajnie, że do nich napiszesz.

krzyszp

Cytat: mate76 w 13 Październik 2015, 23:58
Przyznasz też, że 442TFlops vs 28TFlops robi jednak różnicę a i znaczek dużej firmy w stopce może mieć znaczenie dla kogoś,
kto nie do końca się orientuje w temacie a chciałby mieć gwarancję wysokiej jakości.

CytatAktualne GigaFLOPS   50191.65

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

mate76

http://boincstats.com/en/stats/158/project/detail Average floating point operations per second   28,178.0 GigaFLOPS / 28.178 TeraFLOPS
http://www.universeathome.pl/universe/server_status.php Aktualne GigaFLOPS   50718.28
http://www.universeathome.pl/universe/apps.php Całkowite sumaryczne obliczenia: 10,924 GigaFLOPS

krzyszp

BS pokazuje za ostatnie 60 dni uśrednione dane chyba, a uniwersalny stale "rośnie" pod względem mocy...
Także sumaryczna moc dla apki nie ma większego znaczenia, bo to się zeruje z każdą nową wersją aplikacji.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

mate76

#12
Porównywałem WCG z Universe w BS, żeby mieć dane zbierane tą samą metodą.
Niezależnie od tego czy to 28 czy 50, to do 442 i tak jeszcze kawałek.

Tak czy inaczej chyba nie jest to najważniejsze, żeby wykazywać wyższość jednego projektu nad drugim.
Ja liczę dla WCG i dlatego napisałem o nim jako o przykładzie.
Universe zajmuje się inną tematyką dlatego nie brałem go pod uwagę.

Najważniejsze jest to, czy ktoś z Saule zainteresuje się tematem.

LQG

Pewnie jak Saule wesprze finansowo projekt to chętni do pomocy się znajdą :)

Troll81

Jeśli ich projekt przyciągnie więcej zainteresowanych to przeskoczą Universe o rząd wielkości i to bez problemu. Porównywanie WCG które ma kilkanaście podprojektów z Universe nie ma sensu.

Policz ile ma jeden podprojekt WCG bo tyle mniej więcej dostanie Nowy podprojekt :D Ponadto własny projekt to większe możliwości sterowania nim.