Dziś o godzinie 21:xx - co to było ?

Zaczęty przez AdNet, 15 Kwiecień 2007, 00:18

AdNet

Dziś,
godzina mniej więcej 21:05-:21:10
wychodzę z pracy (centrum handlowe) i widzę coś czego nie widziałem nigdy wcześniej w życiu.
Nad moją głową w stronę Zachodu leci wielka, spadająca gwiazda...
Nikt tego nie zauważył, po około minucie w tym samym kierunku ale pod innym kątem druga !
Obie spadały dość szybko, ale te wydawały się nieprawdopodobnie blisko, lub dość duże.
Wcześniej widziałem spadające gwiazdy, ale to było coś innego, za każdą z nich ciągnął się jeszcze przez ułamek sekundy "srebrzysty pyłek"

Wiem, że to brzmi jak bajka ale ustawiłem sobie opis na GG czy ktoś to widział tak samo jak ja
i odezwał się kumpel z Kalisza (ja mieszkam w Zabrzu)
Fragment rozmowy z GG

" 00:11:12
ja widzialem

00:11:23
no co Ty co to było ?

00:11:57
albo pilem wlasnie jakis dziwny antal, albo to byly meteoryty

00:12:18
poważnie to widziałeś ?
to było tak jasne, że w środku miasta pod centrum handlowym to było b.wyraźnie widać

00:12:43
no dokladnie
ja siedzialem w parku na lawce
i cos przelecialo
nawet na necie juz szukalem
na jakis serwisach astronomicznych
czy cos nie pisza
ale nic

00:13:42
ja na wiadomościach na internecie też

00:14:50
ciekawa sprawa
moze jutro sie cos pojawi

00:16:19
myslalem ze o czyms takim to od dawno wiadomo, ze jakies obliczenia maja i wiedza kiedy co sie pojawi
"

Kto z Was pokusi się o wyjaśnienie co widziałem ?
Gdzie mogę zamieścić podobnego posta, żeby uzyskać bardziej dokładną odpowiedź ?

Wiem, że "okres spadających gwiazd" przypada na mniej więcej środek-koniec wakacji więc to chyba za wcześnie...

Borsook

ja taka spadajaca gwiazde widzialem ale w piatek ok tej godziny, wygladalo to troche jak przelatujacy samolot ale u nich swiatelko mruga a to swiecilo non stop

Aurinko

@AdNet  :arrow: Bolidy atakują !
@Borsook  :arrow: może to była po prostu ISS ?

Mchl

Wiecie co... ja nie widziałem... ale śnił mi się dzisiaj deszcz meteorów. I to takich większych (patrz Armageddon)  8O

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AdNet

Panowie, gdzie jeszcze mogę zadać to pytanie żeby dostać jakąś dokładniejszą odpowiedź?
Jest na pewno jeszcze ktoś kto widział coś takiego.

Chciałbym się podzielić z ludźmi tym zdarzeniem :D

PS. ktoś poluje może na meteoryty, spadające gwiazzzzdy lub coś podobnego - aparatem ?

emik

Cytat: "AdNet"Panowie, gdzie jeszcze mogę zadać to pytanie żeby dostać jakąś dokładniejszą odpowiedź?
Jest na pewno jeszcze ktoś kto widział coś takiego.

Chciałbym się podzielić z ludźmi tym zdarzeniem :D

PS. ktoś poluje może na meteoryty, spadające gwiazzzzdy lub coś podobnego - aparatem ?

może spróbuj na forum //www.astronomia.pl :D