Telefon z dobrym GPS

Zaczęty przez Troll81, 20 Kwiecień 2016, 11:33

Troll81

ponieważ mój samsung Galaxy S4 ssie jeśli chodzi o GPS, ostatnio przez godzinę nie mógł złapać fixa. A GIO Samsungowe które posiadam ma już tak słabą baterie że 30min nie wytrzymuje na włączonym GPS. Szukam smartfona który ma dobry GPS. Szybko łapie fix i nie tłucze głupot o tym ze zrobiłem 20km trasy gdy przeszedłem 16km.....

Szukałem jakiś testów porównawczych na necie ale nie ma  :dunno:
Ktoś może coś polecić?

Martin Fox

Jak potrzebujesz tego do łażenia, to wygodniejszy jest zegarek z GPS :D

AiDec

Uwazam ze S6 ma znakomity GPS (uzywam na codzien), mozna zatem zakladac ze S7 rowniez bedzie mial znakomity. S4 to od poczatku niestety byla pomylka w tej kwestii (moja GF ma).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mociumpel

Trochę poza tematem - najszersze info n/t telefonów ogólnie to albo xda (ang.) albo 4pda (rosyjski) z czego to ostatnie ma omówionych kupę dziwadeł chińskich o jakich się jeszcze na polskich wsiach i miasteczkach nie śni - pełna egzotyka.
Ogólnie od zawsze lubiłem aby telefon miał gigantyczne trzymanie bateryjne i przyzwoite parametry ogólne -  w końcu przyszła pora na prywatnego smartfona (po prywatnym E52) - wybór padł na oczywiście chińczyka - Homtoma HT6 2/16G - bateria 6250 mAh (+/-) w cenie 89 dolców z kuponami na aliheksie.
Podsumowanie po 2 miesiącach:
0. czysty android  - hula aż miło - dorzuciłem CM launchera #D i nie ma odczuć że wolny mimo 4x1GHz
1. 17 godzin filmu dla dzieci z małymi przerwami mówi swoje, normalne gadanie z przeglądaniem netu 2-3h to czas pracy do 3-4 dni bez ładowania
2. 2 karty standby - jedna komórka druga na LTE bez ograniczeń (ssie jak głupi ...)
3. GPS do Stravy czy Endomonda - bardzo szybki i łapie nawet w  garażu podziemnym choć trwa to trochę
4. nawigacja po Googlowych mapach z podpowiadaniem - działa bez wiekszych problemów chociaz do dokładniejszych używam Yanosika
5. ekran 5,5 cala - widać co trzeba - nawet w "komputerowym" podglądzie stron z nosem przy ekranie ale daje rade odczytać mikroliterki - poza tym bardzo jasny ...
6. aparat i dźwięki - pominę milczeniem - są i działają ale cudów nie ma - swoje robią (choć dobre słuchawki dają przyzwoite efekty)
7. nie gram ale jak kogoś to interesuje to Antutu 6.0 wynosi 24000+ a na niskich detalach ciągnie asfalt 8 (4h non stop w pętli demo dla sprawdzenia)

Ogólnie jak za taki piniondz - tani chińczyk nie jest zły ino trza go polubić - może tu szukać, jeśli ma to być wołek roboczy a nie multimedialne studio nagrań z przeglądem panoramicznym do obróbki wszelkich danych z grami włącznie ...

ryszard.korczyk

Cytat: Martin Fox w 20 Kwiecień 2016, 14:47
Jak potrzebujesz tego do łażenia, to wygodniejszy jest zegarek z GPS :D
Dokładnie, upoluj sobie choćby garmina fenixa 1, 12h przy logowaniu co 1sek. Jeśli mało da się go podczas pracy doładowywać.

Troll81

Ale po co mi zegarek jak mogę mieć jedno pudło do wszystkiego? Czy naprawdę wymagam zbyt wiele? Mogę tez zakupić moduł bluetooth z GPSem i jeszcze dopiąć mu antenę :D tylko po co? skoro smartfony mają już te funkcjonalnosć. Wystarczy mi smartfon z dobrym GPSem :D

ryszard.korczyk

A smartfon wytrzyma 12h z GPS?
https://dl.dropboxusercontent.com/u/86332151/2016-03-27%2020.03.07.jpg
Zegarek turystyczny bardzo ułatwia sprawę, można załadować do niego trasę wraz z punktami pośrednimi, nie wyobrażam sobie teraz poruszania się po górach bez takiego narzędzia. Smartfona wyciągam gdy chcę dokładnie przyglądnąć się mapie (lepsza rozdzielczość) lub wezwać pomoc.
Co do S4 to GPS miał na wysokim poziomie, do czasu jak go utopiłem :).

krzyszp

S5 też ma GPS ok, w dodatku nie boi się pływania ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Cytat: Troll81 w 20 Kwiecień 2016, 11:33
ponieważ mój samsung Galaxy S4 ssie jeśli chodzi o GPS, ostatnio przez godzinę nie mógł złapać fixa.

Poszukaj na forach, bo może być tak jak ja miałem w Nexusie 5-tym
Otóż antena GPS z czasem przestała dobrze stykać (była na tylnej klapce) wystarczyło otworzyć
i wsunąć pod nią malutki kawałek tektury. Nagle zaczął śmigać jak żyletka.

Pierwszy fix z wyszukiwarki:
https://www.youtube.com/watch?v=_dPXQYLvMlo


Troll81

no folia aluminiowa pod styki podłożona już wczoraj :D śruby dociśnięte jak trzeba.... Ale nadal słabo.

Nie szukam zegarka. Nie interesuje mnie jak wiele godzin zegarek wytrzyma.

Np taki Zenphone 2 obsługuje GPS with GLONASS, QZSS, SBAS & BDS. Czyli chyba wszystko co lata po orbicie i nadaje. Pytanie czy łapie szybko fix i jest w miarę dokładny bo ilość to nie to samo co jakość...

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 21 Kwiecień 2016, 10:32
Nie szukam zegarka. Nie interesuje mnie jak wiele godzin zegarek wytrzyma.
Ja tam jednak wole urządzenia dedykowane. Gdyby nie to że zegarek z GPS i wbudowanym pulsometrem kosztuje tyle ile kosztuje to bym go sobie sprawił od razu.

Troll81

Pulsometr i dalmierz laserowy tez mi niepotrzebne. Ani obiektyw anie kijki trekkingowe.....

Telefon :D zna ktoś może jakiś dobry ranking? porównywarkę? stronę z informacjami w tym temacie??

eclipse99

Cytat: krzyszp w 21 Kwiecień 2016, 08:10
S5 też ma GPS ok, w dodatku nie boi się pływania ;)

Ja w tym roku po ponad 4 latach z SGS2 kupiłem SGS5 Active, GPS łapie zawsze w kilka/naście sekund, świetne zdjęcia, filmy FHD, 4K, + w zwolnionym tempie, wyświetlacz Super Amoled FHD, slot na micro SD i wymienna bateria czego nie ma SGS6, wodoszczelny, bateria trzyma długo - kilka godzin intensywnego używania, cena już nie zabija, niestety trudno dostępny.

Ósemka

Ja ostatnio zacząłem rozglądać się za telefonem, na który można wgrać alternatywnego Andka. Taka opcja ma dwie zalety.
Po pierwsze jest większa szansa na jakieś normalne aktualizacje systemu. Co z tego, że teraz mam wypasionego smartfona z Androidem 4.coś-tam, skoro ma on już odkryte tyle dziur bezpieczeństwa, że strach podłączać go do internetu. A od producenta aktualizacji nie ma i nie będzie. Zresztą zdarzały się już gigantom wypuszczać aktualizacje, które psuły telefon zamiast odświeżyć mu soft.
Po drugie jest większa szansa na mniejszą ilość szpiegującego syfu w telefonie.
Mój wybór padł na CyanogenMod. Obsługuje stosunkowo niewiele urządzeń, ale dla mnie to też zaleta. Jak bym miał wyjąć kilka tygodni z życia na analizowanie w obszernej porównywarce wszystko co jest na rynku, to bym zwariował. Dlatego ciszę się że obszar poszukiwań mam zacieśniony do strony "Supported devices" projektu.
Niestety, potrzebuję telefonu z dual SIM, a to powoduje, że mogę wybierać spośród dwóch urządzeń: HTC One albo Xperia Z3. Mówię "niestety", bo ten HTC w ogóle mi nie pasuje, a Xperia jest super, lecz system do niej jest jeszcze w fazie rozwojowej. Oczywiście, że mogę próbować flashować, ale w ten sposób mogę sobie sprawić bardzo drogą cegłę.
Ale ja jestem cierpliwy. Poczekam :)
Folding@Home - Team Poland [276]

typowynerd

A jak oceniacie GPS w nowszych modelach? Głównie interesuje mnie chyba S7, chociaż jak patrzę na S8 to kusi. Możecie się jakoś istosunkować do tych  http://www.ceneo.pl/50851290 specyfikacji?

eclipse99

GPS w S7 bez zarzutu - informacja z pierwszej ręki. Zerknij na http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxys8/Samsung-Galaxy-S8.html

typowynerd

Dzięki za pomoc :) chyba poczekam trochę i skuszę się na tą S8

Tomislaw

#17
Cytat: Ósemka w 23 Kwiecień 2016, 16:36
Mój wybór padł na CyanogenMod.
Wypróbuj Lineage OS  (jest kontynuacją CyanogenModa) oparty na Andku 7.1.2 Moja stara S3 złapała drugi oddech :-)

HTC One dual sim



krzyszp

Cytat: Tommy w 21 Kwiecień 2017, 10:53
Mój wybór padł na CyanogenMod.
Wypróbuj Lineage OS  (jest kontynuacją CyanogenModa) oparty na Andku 7.1.2 Moja stara S3 złapała drugi oddech :-)
[/quote]
Poproszę o linka dla S3, wala się u mnie jeden na starym Cyanogedzie :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomislaw

Tutaj dla Samsung Galaxy S3 I9300
Z lewej strony masz oprogramowanie dla innych wersji S3 a także do innych telefonów.



krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

uzywam od jakiegoś czasu Lineage OS na innym starym sprzęcie (nexus 7 2012) i jestem bardzo zadowolony, szybkie toto i stabilne  :p_arr:

migawron

bawię się ingressem od dłuższego czasu na różnych urządzeniach i jak dotąd najlepiej sprawdzał się Huawei (P8 lite i P9)

gps łapie błyskawicznie, po włączeniu navi, czy po wyjeździe z tunelu - żadnych problemów



Troll81

a jak z dokładnością GPS i trzymaniem baterii?

TJM

Jak te dwa hujawieje mają mieć dobry GPS, to nawet bym nie chciał wiedzieć jaki jest w gorszych.
W grupie biegowej mam paru gości z takimi telefonami, ich tracki na endomondo wyglądają po prostu słabo w porównaniu z trackiem byle sportowego urządzenia. Pełno teleportów a tam gdzie ich nie ma, track na prostej drodze leci zygzakiem, jakby biegł ktoś naje***y. Ponadto w byle lesie i/lub pagórkowatym terenie co chwilę słychać teksty "Utracono sygnał GPS" "Znaleziono sygnał GPS" %) Dystans na koniec trasy to zgadza się z grubsza tylko dzięki temu, że co zetnie teleportem w jednym miejscu na skos, to w innym odzyska na zygzakach  :whistle:

Ogólnie z jakiegoś powodu jeśli chodzi o jakość rejestrowanego tracka, to jeszcze nie widziałem telefonu który by osiągnął poziom nawet średniej klasy zegarka sportowego. Jak kto nie wierzy polecam wejść na Stravę i poszukać jakiejś większej imprezy gdzie biegło albo jechało rowerem kilkaset albo parę tysięcy osób, a potem porównać tracki przy których pisze "Strava android app" z tymi, gdzie podane są nazwy zegarków  :whistle:

Co do samej szybkości łapania fixa, to na większości telefonów problem rozwiązuje zainstalowanie jakiejś aplikacji wymuszającej łyknięcie przez net danych agps przed wyszukiwaniem pozycji.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

typowynerd

Widzę, że znacie się dużo lepiej niż ja, biorąc pod uwagę jednak telefony, bo zegarek sam w sobie jest dużym wydatkiem w porównaniu do tego ile razy go wykorzystam, to moglibyście polecić jakieś modele, gdzie ten GPS nie będzie nawalał? Cały czas się waham, z jednej strony myślę nad tą S8, z drugiej wypadałoby telefon zmienić jak najszybciej i może na coś korzystniejszego cenowo się uda. Czy kierować się zasadą, że cena to jakość?

Tomislaw

BTW Jestem ciekaw ile zawoła serwis samsunga za wymianę bateryjki do S8 po gwarancji. Mi to pachnie celowym postarzaniem produktu  :bad:



króljulian

#27
Skoro już o baterii mowa to oryginalną chyba tylko w serwisie oficjalnym można dostać, right?

A jeśli chodzi o pytanie typowegonerda to się podłączę, rozumiem, że na te mniej znane opcje typu http://www.ceneo.pl/50536652#tab=spec] albo http://www.ceneo.pl/50734754#tab=spec nie będą w stanie szczegółowo wyznaczyć trasy, jeśli używam gps do biegania? Przyznam, że nie wiedziałem, że są aż tak duże różnice pod wym względem... Chyba muszę więcej o tym wszystkim poczytać jeszcze

TJM

Generalnie jeśli chodzi o bieganie czy jakieś aktywności sportowe, to zegarki i urządzenia do tego przewidziane od telefonu dzieli przepaść.
Różnica jest taka, że w pierwszym przypadku mamy urządzenie z sensorami praktycznie obudowane wokół GPSa, z softem dedykowanym do takich zastosowań, a w drugim urządzenie dla mas gdzie GPS to dodatek a każdy dolar oszczędzony na rozwoju softu i na samym odbiorniku, zwraca się w milionach dolarów przy sprzedaży.
Trasę telefonem da się zarejestrować i sam tak długo robiłem, ale dokładność zwykle pozostawia sporo do życzenia. Na dodatek za czasów biegania z telefonem dużo tras miałem po prostu uszkodzonych, gdzie przez jakiś głupi teleport albo dużą chwilową niedokładność kawałek tracka był totalnie do d...y.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

typowynerd

Nie spodziewam się, że taki telefon będzie sobie radził równie dobrze jak specjalnie do tego stworzony zegarek, ale muszę w takim razie rozważyć na ile jest mi potrzebna 100% dokładność tras albo w końcu zabrać się na poważnie za bieganie i wtedy nie będzie wątpliwości, że warto oddzielić od siebie te dwa urządzenia. Btw, ciekawe jak w takim razie radzą sobie te wszystkie smartwatche, które są teoretycznie stworzone między innymi do treningów bez telefonu w kieszeni.. hmm

TJM

Na bieganie.pl dopiero niedawno były tematy, gdzie parę osób narzekało właśnie na dokładność takich zegarków, między innymi jednego z lepszych modeli.
Jest też drugi kierunek, pojawiają się zegarki typowo biegowe z androidem, nie interesują mnie one za zbytnio ale z tego co trochę poczytałem, to na dzieńdobry dużą wadą jest relatywnie krótki czas pracy na baterii. Dobre dla kogoś, kto potrzebuje wymówek, żeby na trasę nie iść ("rozładował mi się zegarek to pójdę jutro"  %)).
Ogólnie na chwilę obecną jak podejść na poważniej do biegania to dedykowane zegarki biegowe masakrują funkcjonalnością telefony, zwłaszcza funkcjami treningowymi.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

migawron

Baterie w H P8 lite i P9 są słabe, bez powerbanka nie wychodzę z domu :)

ale bez nadmiernego używania (ingress) od rana do wieczora wystarcza