Poziom nauczania w Polsce

Zaczęty przez Bober, 25 Kwiecień 2007, 17:36

Czy jesteś za obowiązkową matematyką na maturze?

Tak
34 (79.1%)
Nie
5 (11.6%)
Nie wiem
1 (2.3%)
Obowiązkowa, to powinna być religia :P
3 (7%)

Głosów w sumie: 43

Głosowanie skończone: 25 Kwiecień 2007, 17:36

jaskij

Wiesz... jakiś czas temu czytałem, że uczelnie organizują korki dla pierwszoklasistów, bo nie chcą ich wywalać, a ludzie by nie wytrzymali poziomu.
Z resztą - co zrobić, skoro wg. ustawy klasa mat ma na całe 3 klasy liceum przewidziane 10 godzin matmy? Większość dobrych szkół dodaje do tego coś od siebie, tak, że ja np. będę miał realnie ~15 godzin, ale to jest więcej, niż ustawa przewiduje.

bartsob5

Cytat: "Bober"Ja bym się nie martwił na Twoim miejscu skoro już to wszystko miałeś. Więc jeśli tego nie będziesz miał na maturze to zostanie Ci dodawanie  :P
No to teraz zmiany idą znowu w złym kierunku  :(

Ciekawe tylko co zrobi osoba, który by chciała po takim programie iść na politechnikę...

Mnie się ciężko studiowało (ekonomię, ale chciałem zawsze wiedzieć skąd się dane wzorki wzięły :P ), bo średnio matmę ogarniam, ale bez takich podstaw ludziom będzie jeszcze trudniej...


podobno silne lobby uniwersyteckie (nie politechniczne) przepchnelo te zmiany... podobno chca zgarniac wiecej kasy za kursy przygotowawcze....

ja w moim liceum (rozszerzona matma fiza infa chemia i angol) mam 17 albo 18 godzin matmy przez 3 lata (nie pamietam ile bylo w pierwszej klasie)

btw... mam taki fajny plan ze mam chemie w tym samym czasie co fize a fize wtedy co infe:P

a tak na marginesie, jaskij, w jakim wieku ty jestes?

jaskij

Zaczynam LO.. 16 lat... a co?? Nie przeszkadza mi to znać pewnych rzeczy ;PP Skoro już jesteśmy przy osobistych pytaniach: Które LO kończysz??

bartsob5

lo3 gdynia
a ty?:D

ale takie pytania to juz gdzie indziej;)

tomeh

Poziom nauczania jest słaby bo jest to nauka ogólna a nie kierunkowa. Co do matmy na maturze powinien być wolny wybór przedmiotów a nie zmuszanie do tego co przykładowo się nie lubi.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia