Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Nowy PC za ~4500PLN

Zaczęty przez gregre, 14 Styczeń 2018, 11:07

gregre

Witajcie, chciałbym Was dopytać odnośnie zestawu komputerowego, aktualnie wybrane:
- Ryzen 5 1600 - 860PLN
- MSI B350 Tomahawk - 400PLN
- Toshiba P300 1TB - 180PLN
- Samsung 960 EVO 250GB - 560PLN
- Corsair Vengeance CL16 3200MHz - 850PLN
- Be Quiet Pure Power 600W - 300PLN
- Modecom Oberon Glass - 190PLN
- Palit GeForce GTX 1060 6GB - 1400PLN

SUMA 4740PLN

Czy całość będzie dobrze współgrać ?
Jak mają się teraz nowe karty graficzne do starszych, nadal odgrzewane kotlety?
Np aktualny HD7970 z GTX1060 ?
Komputer będzie jako kolejna sztuka, nie jako zamiennik  ;)

Chcąc zejść z ceny można tylko 8GB Ramu i SSD Adata SU800 128GB...


tito

To jeszcze napisz, czy to tylko do BOINC? Czy pobór prądu ma znaczenie?
GPU 7970 vs 1060 w RAC w niemalże każdym projekcie jest porównywalne natomiast pobór prądu to inna sprawa.
Jeśli niewiele na nim będziesz pracował to SSD bym wywalił na rzecz RYZENA 1700 (4 dodatkowe wątki).
RAM w zależności od projektów - niektóre potrzebują więcej - wtedy 1 GB na 1 wątek się przydaje.
Ogólnie jest drożyzna w RAM i GPU.

gregre

Pobór nie ma znaczenia. Komputer nie jest stricte dla mnie więc jeżeli już to będzie liczył okazyjnie.

Krzysiak

To znowu nie najlepszy okres na kupowanie GPU :(

RX580 z 1200 w miesiąc do 1800


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

Czyli najlepiej poczekać na jakieś nowości i mieć nadzieję że starsze modele pójdą w dół.

Krzysiak

Chyba tak bo cenny z nowy zwariowały
Zawsze masz zintegrowaną w CPU  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Płyty pod Ryzena mają fatalnie zrobione chłodzenie na sekcji zasilania - przy obciążonych wszystkich rdzeniach temperatury dochodzą pod 100°. Przy zamkniętej obudowie raz mi się nawet komputer wyłączył. Ja u siebie dałem dodatkowy wentylator i jakoś to leci, ale szukam lepszego radiatora bo to co jest to chyba z zasady ma wyglądać a nie chłodzić.

Krzysiak

Mam ram do pchnięcia
Pamięć Corsair DDR4 8GB (2x4GB) 2400MHz, CL14, Vengeance® LPX (CMK8GX4M2A2400C14)

Co do ceny to wysłałem ci wiadomość



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 14 Styczeń 2018, 14:31
Chyba tak bo cenny z nowy zwariowały
Zawsze masz zintegrowaną w CPU  :)

Ryzeny dopiero będą miały konkretne zintegrowane.