Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

SzaMoT

Zaczęty przez SzaMoT_🏓, 19 Listopad 2018, 21:20

Co by nie pytać byle nie błądzić

1
2
3
4
5
6
7

SzaMoT_🏓

#240
Teraz inne spostrzeżenia dla Samsunga A55, Android 14 sytuacja się poprawiła nawet bardzo - (aktualizacje chyba pomogły?)
Dla WCG MCM lepiej wychodzi niż na CPU 2,2 giga z AVX512.
Nie ma już problemu z błędami, a czasy przy liczeniu 1/2 zadania na raz porównywalne z EPIC Rome
asteroidsathome.net
Jestem pełen podziwu za wydajność a są ARM jeszcze bardziej "kręcone" Hz ponad 3 giga, ale pewnie się grzeją.

Odnośnie podstawki chłodzącej to podziałałem w ten sposób, na "kanapkę" przekładając monetami dla zachowania odpowiedniej dylatacji dla przepływu.

Później zamieszczę foto, wspomnę tylko, że stacjonarka DELL owiewa "kanapkę" tylnym wiatraczkiem.
CPU, w tej stacjonarce ma w porywach ~50, nawiew z wiatraczka jest na tyle skuteczny że temperatura baterii ~27 stopni, można na wszystkich core liczyć, kosztem wzrostu czasu wykonywania zadań ale sumarycznie to tak jakby
HT/SMT w x86, o godziny i gwiazdki jak dla mnie na wagę złota :)       

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Fakt. Wyniki robią wrażenie.

SzaMoT_🏓

#242
Obiecane fotki :)
Tylko nie pytajcie co robi ten kawałek szyny kolejowej w tle ( dociąża suboferek )



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Zamiast monet użyj metalowych nakrętek/pokrywek żeby nie było transferu ciepła?

A ja mam na androidzie dopiero aktualizację która mi ubija procesy w tle w tym boinc.
Czekam na następną.

SzaMoT_🏓

Cytat: chr80♂°🛰� w 13 Czerwiec 2024, 22:39Zamiast monet użyj metalowych nakrętek/pokrywek żeby nie było transferu ciepła?

A ja mam na androidzie dopiero aktualizację która mi ubija procesy w tle w tym boinc.
Czekam na następną.

Dodaj do wyjątku jak idzie, albo wysyłaj raporty?
Ogólnie to liczenie na Androidzie wymaga kontroli, interakcji,
podobnie jak Colab, VPS itd.
Pozostawiając starszy sprzęt bez nadzoru, z baterią już w znacznym stopniu zmęczoną,
może powodować nawet puchnięcie, a w skrajnych przypadkach wiadomo co.

Najlepiej dla takich sprzętów jeden zasilacz i pozbycie się baterii, kiedyś, rezystor wstawiałem, by to działało,
ale to było za czasów telefonów w miarę łatwych w rozebraniu, dziś te sprzęty mają kiepską wydajność i brak wsparcia,
można pokusić się o wgranie innego softu ale to droga zawiła, mam np. Nokie z win mobile 8.1/10, i podejmowałem kiedyś próby modyfikacji okazał się problem z sterownikami.
Nokia Lumia 930 to dobry tel. aparat/ekran OLED 1920 x 1080, bateria po 10 latach ma się dobrze     

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🏓

ARM VPS 10 core  już liczy, wydajność podobna z tel. A55, częstotliwość ma 2 GHz,
przetestuje niebawem inne projekty GFN i pewnie coś jeszcze można liczyć na ARM Linux,
ma 16 giga ramu ale pewnie nie ma projektu który z tego skorzysta w pełni.


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 15 Czerwiec 2024, 19:02ARM VPS 10 core  już liczy, wydajność podobna z tel. A55, częstotliwość ma 2 GHz,
przetestuje niebawem inne projekty GFN i pewnie coś jeszcze można liczyć na ARM Linux,
ma 16 giga ramu ale pewnie nie ma projektu który z tego skorzysta w pełni.



yoyo@home ecm P2

SzaMoT_🏓

yoyo@home ecm P2 aż tak to nie VPS ma na 10 rdzeni 16 G ale ECM super

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 15 Czerwiec 2024, 20:37yoyo@home ecm P2 aż tak to nie VPS ma na 10 rdzeni 16 G ale ECM super
To puść jeden rdzeń na yoyo@home ecm P2 i już masz 10 GB RAMu zajęte i tylko pozostaje problem co zrobić z pozostałymi dziewięcioma rdzeniami i 6GB RAMu.

SzaMoT_🏓

Ma ktoś gotowy config do ograniczenia danego podprojektu ECM P2? (ilość jednoczesnych zadań)
Yoyo Siever powoduje błąd obliczeń na ARM, a przydało trochę policzyć, niewiele brakuje do 100k
W planach jest wypróbowanie wszystkich dostępnych projektow pod ARM Linux



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 16 Czerwiec 2024, 15:46Ma ktoś gotowy config do ograniczenia danego podprojektu ECM P2? (ilość jednoczesnych zadań)
Yoyo Siever powoduje błąd obliczeń na ARM, a przydało trochę policzyć, niewiele brakuje do 100k
W planach jest wypróbowanie wszystkich dostępnych projektow pod ARM Linux




<app_config>
<project_max_concurrent>16</project_max_concurrent>
<app>
<name>ecm</name>
<max_concurrent>9</max_concurrent>
</app>
<app>
<name>ecmP2</name>
<max_concurrent>7</max_concurrent>
</app>
</app_config>

SzaMoT_🏓

Wydaje się, że działa, config dodawałem poprzez BOINCTasks, wygoda ale trochę przebudowało zapis z atomatu:

<app_config>
    <app>
        <name>ecm</name>
        <max_concurrent>1</max_concurrent>
        <gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
    </app>
    <app>
        <name>ecmP2</name>
        <max_concurrent>1</max_concurrent>
        <gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
    </app>
    <project_max_concurrent>2</project_max_concurrent>
    <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
</app_config>

Pobiera 1 zadania ECM P2, zadnia ECM nie pobrało.
Inaczej zachowują się teraz inne projekty z "0" przydziałem zasobów nie pobierają zadań gdy jest "0"
Ale to nie problem, najważniejsze, że ograniczenie działa, z 16 giga pokazywało 6 giga dostępnego,
liczy na pozostałych Asteroid a one mało potrzebuję.
PG GFN-16 słabo wychodzi.

Na tapetę nawet zapomniana rosetta, aplikacja teraz beta, to zdążają się błędne zadnia, dobrze, że chociaż na początku a nie pod koniec,
brak odpowiedniego komunikatu z zaplecza administracji oraz brak odznak, nie zachęca mnie do dalszego testowania w tym projekcie.





>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Część z tego co wyszło po przemieleniu mam w cc_config.xml.

W projekcie rosetta nie można było się dopchać po zadanie i ma duży plik bazowy, a tam jest różnie z prędkością transferu.

Super, że pchasz ten wózek Drużyny.

SzaMoT_🏓

Cytat: chr80♂°🛰� w 13 Czerwiec 2024, 22:39Zamiast monet użyj metalowych nakrętek/pokrywek żeby nie było transferu ciepła?

A ja mam na androidzie dopiero aktualizację która mi ubija procesy w tle w tym boinc.
Czekam na następną.

Monet się pozbyłem ze względu na "ślizgi temat" mam nieopodal subwoofer, a to powoduje delikatne drgania.
Teraz podpórki są z nakładką antypoślizgową, muszę trochę przestawić subwoofer bo jest pod stołem dębowym,
a to może wpłynąć z czasem negatywnie na połączenia BGA, chociaż rzadko kiedy słucham głośno.

     

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające