Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (4. edycja)

Zaczęty przez tito, 07 Maj 2019, 19:39

tito

#640
Proszę bardzo:
Doopa :)
Regulacje weszły w życie. Są 2 sposoby radzenia sobie z zawartością siarki.
1) Używanie instalacji montowanej na statku do redukcji związków siarki w spalinach. Osiąga się to za pomocą rozpylanej wody, która później jest poddawana filtracji, zaś resztki mają być zdawane na ląd (to znam tylko z teorii, bo moja firma poszła w metodę nr2).
Z rzeczy kłopotliwych - jest to ustrojstwo duże, i ciężkie (kilkaset ton). Musi w większości być zamontowane w kominie co zmienia środek ciężkości statku oraz wymaga pełno dodatkowego miejsca.
Głowę dam, że punkty odbioru pozostałości będą tylko w kilku większych portach. Drugi raz dam głowę, że póki jest nowe to jest OK, lecz po roku, dwu, będzie to koszmar użytkowania.
W 2019 firma klasyfikatorska GL-DNV miała zamontowane coś koło 2000 instalacji na swoich statkach (o ile dobrze pamiętam).
2) Używanie paliwa niskosiarkowego.
Moja firma tego używa, zaś do tej pory miałem 2 takie bunkrowania. Oba paliwa całkiem niezłej jakości, ale firma cały czas bombarduje statek kwiatkami ze świata.
Obraz jaki się wyłania jest nieróżowy.
Paliwo ciągle pozostaje takie same (czyli "ciężkie", które trzeba podgrzewać przez użyciem).
a) paliwo w zbiornikach powinno być trzymane w temp poniżej 40*C, gdyż powyżej może wystąpić rozwarstwianie, a co za tym idzie ogromne kłopoty z transportem, przygotowaniem i spaleniem paliwa.
b) paliwo w zbiornikach powinno być trzymane w temp powyżej 60*C, gdyż poniżej może wystąpić wytrącenie związków parafinowych.
LOL
Firmy zalecają używanie specjalnej chemii dodawanej przez bunkrowaniem, aby zapobiec tym problemom. Dozowanie 1:15000, cena 20~30USD za litr
I tyle póki co, gdyż siedzę na lądzie, póki się pandemia nie skończy.

necavi

tito dzięki za te wstawki paliwowe. Ciekawa sprawa, jak będziesz miał jakieś nowości to śmiało pisz :p_arr:

pawg

Czyli to tłumaczy dlaczego ON jest droższy od benzyny



Tomislaw

Czyżby profile XMP pamięci bardziej lubiły Intela ?
Na wyższym XMP wywala mi BSODy już po kilkunastu minutach a takie same timingi i napięcie ustawione ręcznie kręcą się już drugą dobę pod obciążeniem bez żadnych zwiech  :boing:
(Pamięci G-Skille Ripjaws V- te gorsze z literką B na końcu - Hynixy)  :wacko:



Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski

czy Szanowny Kamrat uściśli w którym miesiącu kończy się gra? serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ... ...

tito

Pewnie - w chwili kiedy ktoś ją zakończy.  %)

sirzooro

 :ahoy: Wpadłem tu na chwilę żeby się przywitać i pochwalić nową zoptymalizowaną apką dla RakeSearch. No i oczywiście wszystkim zdrówka życzę w tych trudnych czasach :) :parrrty:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 18 Kwiecień 2020, 12:21
Pewnie - w chwili kiedy ktoś ją zakończy.  %)

Szanowny Kamrat jak widzę w dobrym humorze ...  :parrrty:

a czy Szanowny wie kiedy odpali się podprojekt open pandemics WCG ? serdeczności Grzegorz Roman Granowski ...

Tomislaw

#650
Wygaszacz ekranu już zaprezentowany :-)

PS. Open Pandemics Beta ruszyła :-)



tito


Tomislaw




sknd

Cytat: Tomislaw w 23 Kwiecień 2020, 09:24
:ahoy:
Ubuntu 20.04 LTS dzisiaj wypuszczają.

Brat wczoraj lapka kupił, zastanawiał się jakie distro wrzucać, ale z tego co wiem to zdecydował się na instalację Anarchy Linuxa

Grzegorz R. Granowski

Wielmożowie ... a czy na Ubuntu windowsowym szybciej liczenie się odbywa?

Tomislaw

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 23 Kwiecień 2020, 13:49
Wielmożowie ... a czy na Ubuntu windowsowym szybciej liczenie się odbywa?
Z tą samą szybkością co na Windowsie ubuntowym  ;)



Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomislaw w 23 Kwiecień 2020, 14:30
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 23 Kwiecień 2020, 13:49
Wielmożowie ... a czy na Ubuntu windowsowym szybciej liczenie się odbywa?
Z tą samą szybkością co na Windowsie ubuntowym  ;)

to nie zamieniam ...  :dunno:

Tomislaw

Cytat: sknd w 23 Kwiecień 2020, 11:52
Brat wczoraj lapka kupił, zastanawiał się jakie distro wrzucać, ale z tego co wiem to zdecydował się na instalację Anarchy Linuxa
Anarychy nie znam, może odpalę na tym Boinca testowo. Kiedyś z  Archa miałem Manjaro ale wróciłem do Minta. Dzieciaki z żoną i babcią też siedzą już kilka lat na Mięcie i jak dotąd dają radę :-) Prostota i wygoda



andy101fah

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 23 Kwiecień 2020, 13:49
Wielmożowie ... a czy na Ubuntu windowsowym szybciej liczenie się odbywa?

Jeżeli to był skrót myślowy i chodziło o ubuntu okienkowe to liczenie jest o wiele szybsze niż w windowsach. W przypadku ubuntu bezokienkowego czyli konsoli lub  terminala obliczenia są jeszcze szybsze ale poziom zaawansowania w celu konfiguracji klientów obliczeniowych o wiele wyższy.

Grzegorz R. Granowski

#659
Cytat: andy101fah w 23 Kwiecień 2020, 17:01
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 23 Kwiecień 2020, 13:49
Wielmożowie ... a czy na Ubuntu windowsowym szybciej liczenie się odbywa?

Jeżeli to był skrót myślowy i chodziło o ubuntu okienkowe to liczenie jest o wiele szybsze niż w windowsach. W przypadku ubuntu bezokienkowego czyli konsoli lub  terminala obliczenia są jeszcze szybsze ale poziom zaawansowania w celu konfiguracji klientów obliczeniowych o wiele wyższy.

tak, chodziło o ubuntu okienkowe ... nakładkę na windowsa ...

Panowie, czy wszystkie projekty liczą szybciej ?

sknd

Cytat: Tomislaw w 23 Kwiecień 2020, 14:54
Cytat: sknd w 23 Kwiecień 2020, 11:52
Brat wczoraj lapka kupił, zastanawiał się jakie distro wrzucać, ale z tego co wiem to zdecydował się na instalację Anarchy Linuxa
Anarychy nie znam, może odpalę na tym Boinca testowo. Kiedyś z  Archa miałem Manjaro ale wróciłem do Minta. Dzieciaki z żoną i babcią też siedzą już kilka lat na Mięcie i jak dotąd dają radę :-) Prostota i wygoda

Manjaro kiedyś postawiłem mamie na złomku, bo głupi myślałem, że instalacja i konserwacja będą łatwiejsze niż zwykłego Archa... głupi byłem ;)

Tomislaw

#661
 :ahoy:
Nie chcę zakładać nowego wątku (były już takie dwa , lata temu) więc tu spytam czy coś się zmieniło w sprawie wygaszacza ekranu (WCG, Rosetta) pod Linuxem ? Działa to ? Mam Ubuntu 20.04 ze sterownikami własnościowymi od Nvidii.
Na wiki znalazłem :
CytatTo use this screensaver, please add the following to the 'programs' preference in your .xscreensaver file:
   GL: boincscr -root \n\
Sprawdzał to ktoś działa? Jeśli można to proszę łopatologicznie gdzie mam to dodać.



Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski

a czy B@P walczy w Penthatlhonie ? ... serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Firma zażyczyła sobie abym zrobił test na Covid (idę na statek). Wyszedł negatywny - tj nie miałem styczności z wirusem.  :p_arr:

Grzegorz R. Granowski

#668
 :p_arr:

edit : Panowie a podpowiecie jak uściślić informację w wizytówce od ilości odesłanych wu dla poszczególnych podprojektów w primegridzie ?

szukałem samodzielnie poprzez free dc, ale nie znalazłem jak ! zastanawia mnie najbardziej które miejsce mam w S o B ... odesłałem 1177 zadań,...

serdeczności Grzegorz Roman Granowski ...

edit II : znalazłem, !!! ...


Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


tito


kva.pl


Tomislaw




kva.pl


tito


kva.pl

Nie szkodzi, lubie plywac :P

A w ogole mam maly spoiler ;)

andy101fah