Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (5. edycja)

Zaczęty przez tito, 11 Maj 2020, 14:53

kva.pl



Upały się skończyły, kompy zostały rozebrane, wyczyszczone i wróciły do pracy. Wiem, że niedługo nowa generacja, ale dołączyło dziś MSI bo w Foldingu dogania mnie jeden pan i mi się to nie podoba  XD

tito


Grzegorz R. Granowski


kva.pl

Nie.

Na zdjeciu 2x 1660 PNY (tanie, ciche i trzymaja wysokie zegary, jestem zaskoczony), 1660 Super MSI, 2060 Super i 1050 Ti. Ten ostatni zostanie zamieniony na 3060 (albo 70...).

kva.pl

GPUGRID rzucił tysiącami próbek. Folding w odstawkę  :whip:

Grzegorz R. Granowski

rzeczywiście ... też podłączyłem flotę kosztem DYFL ...

serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ... ...

kva.pl

Nie wiem co to DYFL, ale przerzucenie na GPUGRID popieram w calej rozciaglosci ;)

Swoja droga premiera Ampere pozamiatala. RTXy 2000 staly sie zupelnie przestarzale. Niech no sie tylko pojawi support w folding@home i GPUGRID  :attack: :attack: :attack:

tito

Ja poczekam na Ampere z mniejszym TDP. Jakiś odpowiednik 1660, czy coś.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 02 Wrzesień 2020, 10:35
Nie wiem co to DYFL, ale przerzucenie na GPUGRID popieram w calej rozciaglosci ;)

Swoja droga premiera Ampere pozamiatala. RTXy 2000 staly sie zupelnie przestarzale. Niech no sie tylko pojawi support w folding@home i GPUGRID  :attack: :attack: :attack:

'Do you feel lucky' Primegrida ... serdeczności Grzegorz Roman Granowski ..

kva.pl

Cytat: tito w 02 Wrzesień 2020, 10:55
Ja poczekam na Ampere z mniejszym TDP. Jakiś odpowiednik 1660, czy coś.

To jeszcze długo niestety.

Nie jaralem się żadna premiera sprzętowa od pierwszych ryzenow :) Szkoda, że redakcji już nie ma, mógłbym już potestowac te karty :(

Grzegorz R. Granowski

Panowie ... a kiedy nowe pszczółki z GpuGrida będą widoczne w sygnaturce?

winszowania ... Grzegorz Roman Granowski ... ...

kva.pl

Tez mnie to zastanawia. Od dawna się nie aktualizują. W sygnaturce mam tylko pięć, a w GPUGRID 12  :dunno:

tito

I w tym nie ma nic dziwnego, bo statseb dawno temu stracił twórcę (focha strzelił).
Teraz jest tam taka wolna amerykanka. Może ktoś coś zrobi, może nie.

Grzegorz R. Granowski

gpugrida liczę do końca września ... albo do 5 miliardów pktów !

serdeczności ... Grzegorz Roman Granowski ...

ps. wygrałem ?


4ys


Grzegorz R. Granowski

Wielmożowie ... buchnęło 250 milionów w Universie ... czy naprawdę ... nie dałoby się badge'a za ten milestone?

uprzejmości ... Grzegorz Roman Granowski .... ....

SzaMoT🍀

Cytat: 4ys w 03 Wrzesień 2020, 06:24
Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 02 Wrzesień 2020, 21:08
:ahoy:
Wyścig się zbliża w PG, walczymy?

Oczywiście  :whip:

Dokładam starań by dostać się do pierwszej setki (kilka rdzeni dołożyłem)
:attack:

Grzegorz R. Granowski

Panowie ... pomocy !

noszę z zamiarem instalacji ubuntu zamiast win 10 ... czy liczenie przyspieszy wtedy ?

oraz ... czy ubuntu instaluje się z poziomu windowsa ? jak ze sterownikami ?

uprzejmości ... Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Wypowiem się odnośnie przyspieszenia w liczeniu, zależy to od danej aplikacji w projektach, z tego co pamiętam są apki które lepiej się liczą na linuxie (obecnie nie jestem zaznajomiony by wskazać konkretny projekt  na plus dla linuxa)
A odnośnie zmiany na Ubuntu to zawsze nowe doznania  XD

Ps. W obecnym wyścigu w PG oscyluję na pozycji ~100  :attack:

tito

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 04 Wrzesień 2020, 19:03
Panowie ... pomocy !

noszę z zamiarem instalacji ubuntu zamiast win 10 ... czy liczenie przyspieszy wtedy ?

oraz ... czy ubuntu instaluje się z poziomu windowsa ? jak ze sterownikami ?

uprzejmości ... Grzegorz Roman Granowski ...
Zamiast?

To instaluje się z USB/płyty ustawiając w BIOSie bootowalne urządzenie.
Opis moich bojów  z UBUNTU jest na stronie głównej B@P w dziale :poradniki

Grzegorz R. Granowski


tito

Przy okazji - nowe odznaki w NFS do zdobycia (zgodnie z newsem na głównej).

Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


kva.pl


Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

A ja zachęcam kolegę z forum do powrotu na naszą łajbę  :ahoy:
Już ponad rok poza naszą drużyną

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 11 Wrzesień 2020, 18:09
A ja zachęcam kolegę z forum do powrotu na naszą łajbę  :ahoy:
Już ponad rok poza naszą drużyną

na razie nie biorę pod uwagę ... ale za zaproszenie dziękuję !

serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ...

kva.pl

No to się popisałem. Komp z 2060 Super i Ryzenem 3900X dwa razy z rzędu mi się wyłączył. Zdziwiłem się. Rozebrałem i ręce mi opadły. W kompie zasilacz Corsair VS450W, a Seasonic Gold co do którego byłem przekonany, że jest w środku znalazł się w pudełku w szafie... Komp ze ściany żarł 426W (zmierzone miernikiem), zasilacz parzył  :facepalm2: Także szacun dla Corsaira bo ciągnął tak jakieś pół roku, w tym w najgorsze upały.

tito

Najważniejsze, że nic się nie spaliło.
:p_arr:

tito

Sorki za post pod postem.
@Kva
426W?
czyli masz włączone turbo i tę resztę ficzerów.
A spróbuj kiedyś powyłączać turbo w CPU (będzie działać na 3800) i zrobić ujemny offset oraz,
ustawić power limit dla GPU i podbić frequency.
Okaże się, że przy niewielkim spadku wydajności pobór prądu spadnie Ci poniżej 300W co przełoży się na znacznie mniejsze temperatury.
Sam tak robię - tylko jeszcze bardziej restrykcyjnie.

kva.pl

Ciekawostka - Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold i przy tym samym obciążeniu miernik pokazuje 372W  :arrr:
Co do UV i innych takich to wiem, ale zupełnie nie mam czasu tego zrobić na razie.

tito

Tak - różnica między sprawnościami robi robotę i w przypadku BOINC sens dopłaty do gold/titanium jest spory.
Ja w domu mam najtańszego Superflower titanium 420W - w stosunku do Bequiet bronze pobór prądu spadł o jakieś 7%

Grzegorz R. Granowski

#235
Drodzy Panowie ... względem nowej aplikacji llr2 dla primegrida ... zrobiłem reset, ale ciągle widnieje ... 8.10, jako mt ... jednak na stronie primegrida ... nowa aplikacja nosi ... wartość 9.00 ...

skoro detach oraz reset nic nie dało ... czy Szanowni uważają, że nowa aplikacja ściągnie się samoistnie ?

serdecznosci, Grzegorz Roman Granowski ...

edit : Administrator projektu odpowiedział ...

SzaMoT🍀

Taka mała ciekawostka napotkała jeden z VPS`ow.
VPS podpięty 2 dni temu liczy zadanie LLR a na stronie projektu nie ma tego zadania w zakładce z komputerem.
Dokonywałem prób aktualizacji, restart BM, restart maszyny i nie widać zadania (pusto)
Związku z tym anulować zadanie? Czy poczekać do momentu jak będzie odsyłał zadanie? (jest to jedno z dłuższych zadań)
Przy podpięciu do WCG tego VPS`a, jedno zadanie pobrane prawidłowo a jedno anulowane.
:dunno:

kva.pl


SzaMoT🍀

Faktycznie to znak bo słabo liczą w PG, wszystkie 22 watki podpięte pod WCG tylko to trochę potrwa, na dokończenie aktualnych zadań w PG

SzaMoT🍀

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 12 Wrzesień 2020, 17:46
Taka mała ciekawostka napotkała jeden z VPS`ow.
VPS podpięty 2 dni temu liczy zadanie LLR a na stronie projektu nie ma tego zadania w zakładce z komputerem.
Dokonywałem prób aktualizacji, restart BM, restart maszyny i nie widać zadania (pusto)
Związku z tym anulować zadanie? Czy poczekać do momentu jak będzie odsyłał zadanie? (jest to jedno z dłuższych zadań)
Przy podpięciu do WCG tego VPS`a, jedno zadanie pobrane prawidłowo a jedno anulowane.
:dunno:

Sytuacja się wyjaśniła pozytywnie, zadanie LLR odesłane poprawnie