Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

chr80

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 21 Sierpień 2020, 19:03

SzaMoT🍀

Pozwolę tutaj napisać skoro, świat jest zero jedynkowy, a w życiu jest wiele dróg to coś tu nie gra? Pośrednie stany  %)
Komputery w serwerowniach w domach, bibliotekach, uczelniach  mają też różne kaprysy z wiekiem tak to już jest nic pewnego ...
To ma działać ale niestabilność zasilania, ESR elektrolitów w zasilaczach ma duże znaczenie oraz na płytach głównych kartach grafiki itd.
Do tego podobno pojawiają się "wąsy cynowe" widoczne przy powiększeniu powodujące micro zwarcia, (miniaturyzacja i technologia bezołowiowa)
Nie wiadomo i pewnie nikt nie wie jak do końca ta "nowa" technologia zostanie wykorzystana, w jakim celu oby dobrym w rozsądnych rękach.

Świat cyfrowy ma niby ułatwiać życie ale niekiedy bywa uciążliwy i administracja niekiedy walczy i nie do końca wie co jest grane,
szkolenia i gonitwa wyrafinowanie sztuczki a pomysłów niekiedy brakuje.

Już nie raz myślałem by porzucić korzystanie z Komputera, telefonu ale w moich zmaganiach w chorobie to jedyna niekiedy forma kontaktu z Ludźmi.
Mam okresy kiedy mam różne blokady społeczne ale uzgodnienia z Psychiatrą, dostosowane leki, kontakt od czasu do czasu z Psychologiem.
W obecnej sytuacji trudno dostać się do Psychiatry do Psychologa trochę łatwej mowa o Funduszu Narodowym, prywatnie pozostaje ale dylematy pozostają leki wizyty i koszty życia są wysokie pozostaje niewiele jak ktoś jest pozbawiony wsparcia to ciężko cokolwiek uczynić i pozostaje nieustanny stan Depresyjny.

Ok to nie moja Wizytówka kończąc wpis życzę zdrowia


PS.
To kiedy lecimy Na Marsa roztopić lody?
Jak to kiedyś zostało przedstawione w filmie
XD

chr80♂°🛰�

#121
Cytat: SzaMoT ♪ Aga w 15 Sierpień 2023, 18:17
Pozwolę tutaj napisać skoro, świat jest zero jedynkowy, a w życiu jest wiele dróg to coś tu nie gra? Pośrednie stany  %)
Komputery w serwerowniach w domach, bibliotekach, uczelniach  mają też różne kaprysy z wiekiem tak to już jest nic pewnego ...
To ma działać ale niestabilność zasilania, ESR elektrolitów w zasilaczach ma duże znaczenie oraz na płytach głównych kartach grafiki itd.
Do tego podobno pojawiają się "wąsy cynowe" widoczne przy powiększeniu powodujące micro zwarcia, (miniaturyzacja i technologia bezołowiowa)
Nie wiadomo i pewnie nikt nie wie jak do końca ta "nowa" technologia zostanie wykorzystana, w jakim celu oby dobrym w rozsądnych rękach.

Świat cyfrowy ma niby ułatwiać życie ale niekiedy bywa uciążliwy i administracja niekiedy walczy i nie do końca wie co jest grane,
szkolenia i gonitwa wyrafinowanie sztuczki a pomysłów niekiedy brakuje.

Już nie raz myślałem by porzucić korzystanie z Komputera, telefonu ale w moich zmaganiach w chorobie to jedyna niekiedy forma kontaktu z Ludźmi.
Mam okresy kiedy mam różne blokady społeczne ale uzgodnienia z Psychiatrą, dostosowane leki, kontakt od czasu do czasu z Psychologiem.
W obecnej sytuacji trudno dostać się do Psychiatry do Psychologa trochę łatwej mowa o Funduszu Narodowym, prywatnie pozostaje ale dylematy pozostają leki wizyty i koszty życia są wysokie pozostaje niewiele jak ktoś jest pozbawiony wsparcia to ciężko cokolwiek uczynić i pozostaje nieustanny stan Depresyjny.

Ok to nie moja Wizytówka kończąc wpis życzę zdrowia


PS.
To kiedy lecimy Na Marsa roztopić lody?
Jak to kiedyś zostało przedstawione w filmie
XD
W tym przypadku autor miał na myśli, że są tylko dwie płcie u człowieka, a nie 56.
Jak to w tv przedstawiają "zacofany Wschód i Afryka" są przeciwko ruchowi barwnemu AGD/RTV.
A ktoś ma plan na Cywilizację Zachodnią żeby rozsadzić ją od środka.
Ale powoli ludzie się budzą i tradycyjne trendy wypływają na wierzch.
https://youtu.be/DSGgR3W_jjg

To tak jak ściema z tą ekologią w osobówkach elektrycznych:
Np. w NL energia elektryczna ze zródeł odnawialnych to 15% (A co jak nie wieje i słońce nie świeci) odpada 9% czyli zostaje 6%.
Z tego za całego transporu samochody osobowe stanowią 2% tj. około 9 mln samochodów i z tego 300 tyś elektrycznych czyli 3,33%.
120 tys. stacji ładowania i punktów szybkiego ładowania jest 4,2 tyś. No może od czegoś trzeba zacząć.

https://www.rvo.nl/sites/default/files/2023-02/Statistics-Electric-Vehicles-and-Charging-in-The-Netherlands-up-to-and-including-jan-2023.pdf

https://all-car-news.com/en/how-many-cars-will-the-netherlands-have-in-2022/

chr80♂°🛰�

#122
W końcu udało mi się zalogować kamrat tito podpowiedział żeby na jakimś podforum spróbować się zalogować.
Miałem włamanie na konta email, 2 m-ce nie mogłem odzyskać. Tylko gmail przetrwał atak.
Udało mi się zrobić UV na i9-7980XE teraz może iść 24/7 na 100% - głównie chodzi o to że chłodzenie nie wyrabiało,
a temperatury oscylowały w okolicach 91-105°C. Teraz max 86°C.

tito

UV ZAWSZE jest dobre.

pszyklejony

A ja się zastanawiełem, czy Chris się obraził :)

chr80♂°🛰�

Cytat: pszyklejony w 06 Luty 2024, 11:35A ja się zastanawiełem, czy Chris się obraził :)
Nic z tych rzeczy. Dodatkowo jestem w Tmobile NL przemianowali się na Odido. Bez dostępu do epoczty nie mogłem nic ruszyć, aż w końcu się ktoś zlitował i oddzwonił z obsługi klienta - byłem w kolejce oczekujących na pomoc. Była środa, a w weekend miałem zamiar rozwiązać umowę po trzech tygodniach oczekiwania. Bo do końca marca 2024 rezygnują z prowadzenia usługi poczty elektronicznej. Teraz mam wszędzie podpięty drugi email i nr. tel. w celu odzyskania dostępu. To było straszne... Możesz ruszać oczami, a jesteś cały nie ruchomy i nie możesz nic zrobić.

pszyklejony

Faktycznie nie ciekawie, też jestem w Tmobile, u nas zmienili podejście. Nawet dostałem telefon za darmo.

chr80♂°🛰�

Cytat: pszyklejony w 07 Luty 2024, 14:38Faktycznie nie ciekawie, też jestem w Tmobile, u nas zmienili podejście. Nawet dostałem telefon za darmo.
Ja się upomniałem o to: jeżeli rezygnujecie z poczty email to żeby obniżyli cenę i obniżyli mi za internet domowy z 40€ na 35€. Nie jest to wysokich lotów ten operator ale tutaj na tle konkurencji jeden z lepszych.
Do Polski to lata świetlne mają jeżeli chodzi o prędkości i ceny. W większości takie 90% i ponad to wszyscy mieli w ofercie 100 Mbit po kablu lub do 100 Mbit ! Teraz reklamują światłowód od około dwóch lat. Przyjeżdża do ciebie o dziwnej porze pacjent na montaż i się przepychają czyje to jest łącze i do kogo masz się zwrócić. Znajomy siedem razy brał wolne i już ma go w domu ale nie jest do niego podłączony i powiedział, że ma już dość i wystarczy mu to co ma. Teraz się to powoli niby zmienia i każda firma ma swój światłowód, a w nowych budynkach już standard jest światłowód ale nie ma instalacji gazowej ;-p. Także niech ktoś nie myśli, że w Naszej Ukochanej Ojczyźnie jest tak źle. Pozdrawiam. :*

chr80♂°🛰�

Obecnie w Tour de Primes pracują 3 konie z usuniętymi NV Tesla K80 i laptop.
Pobór prądu 1,4 kW.
Oraz poza konkursem Samsung Galaxy S20 FE 5G (8 Core) 6GB RAM w World Community Grid - jeżeli ktoś chce posuwać się w punktacji to minimum na 4x rdzenie trzeba liczyć na Androidzie i przy dobrych wiatrach od 150 - 500 pkt. wpadnie.
https://www.boincstats.com/stats/15/host/detail/8689405/lastDays

Z maszyn liczących im nowsza architektura tym lepsza:
Pod względem pobór prądu do wydajności wygrywa:
- Ideapad 3 14alc6 82KT00H7GE Ryzen 5 5500U 6C(12T), 10GB, YMTC YMSS1ED04B21MC 256GB TLC SSD M.2 pagefile.sys na Intel DC D3-S4610 3,84TB 3d v-nand (TLC).
A overkill to:
- i9-7980XE 18C(36T), EVGA X299 DARK 151-SX-E299-KR, Corsair DDR4 Vengeance LPX 64GB 3600 CL18, Samsung 980 PRO 1TB, Inno3D iChill GTX 1080 Ti X3. be quiet! Dark Power Pro 12 1200W... Obecnie pobiera (w spoczynku 87W / w szczycie 580W), %\ProgramData\BOINC\ na Intel DC S3520 series 480GB MLC. pagefile.sys na Intel Optane HBRPEKNX0202AH  512 GB QLC 3D NAND +32 GB 3D-XPOINT Cache. No i obsłuży 2x Tesla K80 plus 1x GPU czyli 5 GPU ale z PCI Express x8 i zostaje 4x PCI Express na Samsunga 980 PRO 1TB.

chr80♂°🛰�

Udało mi się zrobić OC RAMu Corsair Vengeance ‎CMK32GX4M2Z3600C18 z 3600 MHz na 3800 MHz, ‎1,35 Wolta na 1,4 Wolta.
Nie wiem czy powyżej 3200 MHz na DDR4 są jakieś wymierne korzyści?

chr80♂°🛰�

Kamraci jest sens zakładać chłodzenie AIO na cpu i9-7980XE?

tito

Nie, bo odpowiedzią na wysokie temperatury jest UV.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 16 Luty 2024, 22:13Nie, bo odpowiedzią na wysokie temperatury jest UV.
Dzięki za odpowiedź.

chr80♂°🛰�

Brakło miejsca na dyskach to już do mnie jedzie HGST 3.82TB 2.5" eMLC U.2 SSD NVMe PCIe SERVER DRIVE HUSPR3238ADP301. 160$
Ciężko było z kablem SFF-8643 to U-2 (SFF-8639) NVMe U2 transfer cable SSD data cable 65CM 30$.
Bo większość używanych serwerówek sprzedają z PCIe x4 U.2 Adapter Card.

Mam jeszcze na oku Intel SSD 8TB SSDPE2KX080T851 oraz INTEL 7.68TB U.2 SSD 2.5" D5-P4320 SERIES PCIE NVME 3DV10100 SSDPE2NV076T8 ale musi cena spaść.
- minus, że ukradnie linie pcie.

Ma z was ktoś w użyciu ssd na U.2?

tito

Doświadczenia nie mam, ale mam pytanie. Co robisz, że tyle miejsca potrzebujesz?

SzaMoT🍀

Zgaduje kolekcja zdjęć, filmy, gry sporo zajmują a może jakieś plantacja by zniwelować koszty prądu? Mam na myśli krypto z wykorzystaniem HDD?

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 18 Luty 2024, 14:17Doświadczenia nie mam, ale mam pytanie. Co robisz, że tyle miejsca potrzebujesz?
Cytat: SzaMoT w 18 Luty 2024, 17:38Zgaduje kolekcja zdjęć, filmy, gry sporo zajmują a może jakieś plantacja by zniwelować koszty prądu? Mam na myśli krypto z wykorzystaniem HDD?
Odpowiedź jest bardziej prozaiczna. Na dyskach żadnych filmów nie trzymam oglądam na zasadzie VOD. A zdjęcia i filmy - wspomnienia/albumy w cloudzie.
Spędzanie z synem wolnych chwil GRY.
Mam mobo EVGA X299 DARK 151-SX-E299-KR która ma różne cechy/funkcje, a z nich nie korzystam.
To tak jak mieć RTXa 4090, a grać w sapera.

Krypto to bym puszczał na vram-ie na tesli k80 24GB vram.
Ogólnie krypto to nie rozumiem opłacalnośći - może w chmurze?
Bo tak trzeba wydać na 4x koparki 12000 € każda i pobiera 3,4kW przy cenie prądu w NL trzeba by to rozłożyć na 3-4x osoby zwrot około po 5-6 latach za dużo niewiadomych i duży koszt wejścia no i jeszcze jest tutaj podatek od kryptowalut. No i trzeba czas na ogarnięcie tego jak i inne sprawy.
Znam lepsze cele na wydanie takich pieniędzy i po pierwsze trzeba tyle mieć 50tyś to jest 1/5 ceny domu lub 4x Lexusy w hybrydzie.
Dla kogo jest dobra zabawa w krypto?

Pieniądze można zarobić z pracy lub ukraść innemu co je zarobił - chyba innej opcji w życiu nie ma. A może jest coś czego nie wiem o krypto.

chr80♂°🛰�

#137
Kolejny udany zakup 160$ HGST 3.82TB 2.5" eMLC U.2 SSD NVMe PCIe SERVER DRIVE HUSPR3238ADP301. Przepracowane 1000 godzin, 7 uruchomień. Pod obciążeniem nie przekracza 36 st. C. radiator miedziany 30x30x10 mm na obudowie dysku w miejscu gdzie spodem przylega kontroler do budowy przez termopad. Mobo to EVGA X299 Dark (151SXE299KR). Transfery zapisu do 1,85 GB na sekundę, odczyt 2,89 GB/ sek. Kabel za 30$ ma grube przewody - wyglądają solidnie, każdy jest ekranowany w oddzielnej osłonie, a całość w oplocie. Można też umieścić dysk w adapterze U.2->PCIe jeżeli mamy dostępne wolne linie PCIe. Z tego co doczytałem to Western Digital rezygnuje z marki HGST i stąd niska cena.
Wszystkie dyski na rynek serwerowy-biznesowy są inaczej zbudowane/rozwiązane.
Mają więcej motogodzin przepracowane, a więcej zdrowia niż zwykłe konsumenckie wg. Crystal Disk Info.
Jeżeli ktoś intensywnie eksploatuje komputer np. do BOINC to jest bardzo dobra opcja.
Róznież taniej wychodzi za 1GB za używane z rynku wtórnego. Można też trafić na open box z wycofanych zapasów serwisowych.

Co do Samsunga 860 Pro to jest inna/zaktualizowana rewizja pcb Samsunga 850 Pro.
Jedna z lepszych opcji serwerowych to Intel z serii DC 3520 itp. są w cenie do 100€ za 1 TB.
Wiadomo, że pracują-są przeznaczone do pracy w konfiguracji RAID w serwerach, ale domowym komputerze solo na sata spisują się wyśmienicie!

Każdy dysk czy to nowy czy używany rozkręcam i uzupełniam/poprawiam termopady, dodaję czasami blaszkę miedzianą na kontroler o grubości od 0,3 mm do 1.5 mm. Czasami dodatkową na zewnątrz obudowy jeżeli jest z alu na dwustronnej ceramicznej termo taśmie. Żeby był gotowy do pracy 24/7 bez względu na warunki. W konsumenckich często na etapie składania w montowni brakuje termopadów lub są źle wycięte - za mały rozmiar. Są tylko nad kontrolerem i jednym układem pamięci lub nie ma ich wcale. Więc można się zdziwić że dysk zwalnia. Wszystko w zależności od potrzeb.
Nie mam pojęcia czy uzyskam w ten sposób zamierzony efekt, ale na odczytach termo-sensorów dysk po "termomodernizacji" wyraźnie szybciej stygnie.

tito

A takie coś już testowałeś?
Putty termiczne UPSIREN U6 PRO

Powoli się zastanawiam, czy nie spróbować. Można to dowolnie ukształtować i dać np. na VRM - teoretycznie transmisja ciepła powinna wtedy być w 3D - czyli od jakiegokolwiek krzemu również na boki i do radiatora.

chr80♂°🛰�

#139
Cytat: tito w 03 Marzec 2024, 09:13A takie coś już testowałeś?
Putty termiczne UPSIREN U6 PRO

Powoli się zastanawiam, czy nie spróbować. Można to dowolnie ukształtować i dać np. na VRM - teoretycznie transmisja ciepła powinna wtedy być w 3D - czyli od jakiegokolwiek krzemu również na boki i do radiatora.

Nigdy nie wiedziałem co to jest, a widziałem to wewnątrz ssd bodajże Microna oraz niektórych laptopach. Fajnie jakby był jakiś aplikator do tego taki jak się daje krem na torty. Bo rozprowadzanie/szpachlowanie tą szpatułką mnie nie przekonuje. To ma konsytstencję pianki do jedzenia-marshmallow i jest lekko tłuste/wilgotne jak termopad. Taki płynny termopad.
Z tego co wyczytałem na reddicie to trzeba kupić z aliex. bo ten z Grecji to podróbka produktu z ali. A ten z Chin jest bardzo dobry. Z testów na YT 1:11:11 jest spadek temperatur o ponad 20°C.
https://www.reddit.com/r/laptops/comments/15xdn47/k5_pro_vs_upsiren_u6_pro/?rdt=42573&onetap_auto=true&one_tap=true
Nie testowałem ale zapowiada się dobrze tylko nie znałem nazwy produktu. Przy następnej wymianie termopadów użyję tej pianki, bo również zastanawiałem się nad specjalnymi-termopadami zamiast pasty do cpu i gpu.
Dzięki za info.

PS. 7 lutego br. strzeliło mi 10 lat na forum od rejestracji. A aktywnie zacząłem szukać tutaj pomocy od sierpnia 2020 gdy przyjechałem do NL w 2016. W sierpniu 2020 miałem 3,6 mln'a punktów teraz marzec 2024 mam już 975 mln'ów. Dzięki pomocy aktywnych użytkowników w tym okresie.

chr80♂°🛰�

Do wyścigu [od 14 do 21 kwietnia 2024] "JUICE's Birthday Challenge" TRP CPU wystawiłem 68 rdzeni:

2x Xeon E5 2696v2 24C(48T) 2x 30MB L3
Xeon E5-2697v2 12C(24T) 30MB L3
Ryzen 7 5800X 8C(16T) 32MB L3
i9-7980XE 18C(36T) 24.75MB L3
Ryzen 5 5500U 6C(12T) 2 x 4MB L3

reszta zawodników na ławce rezerwowych:

i7-4600U 2C(4T) 4MB L3
i3-2310M 2C(4T) 3MB L3
i3-350M (2C/4T) 3MB L3

Zastanawiam się czy ich wystawiać?

SzaMoT🍀

Sporo, ile to teraz pobiera z sieci ~W?, trochę karty GPU ciągną w idle pewnie
Dla Naszej inicjatywy teraz 40 CORE EPIC + 2x2 core Intel,
ale dojdzie na dniach jeszcze 16 rdzeni EPYC

I tak pewnie nie da to spektakularnego wyniku jako Drużyna, chyba, że spora
grupa Kamratów będzie aktywna, ja tym razem nic nie dobieram w TSC, wolne środki idą
na VPS
 

chr80♂°🛰�

Ledwie 1.1 kW 40% możliwości floty. Zobaczę koło środy/czwartku i zadecyduję co dalej z zużyciem i temperaturami w mieszkaniu.

Zastanawiam się nad moim zestawem e5: 2x E5 2696v2
Teraz mam 3x zadania po 6x rdzeni, bo 2x zadania po 12x rdzeni lub 4x WU 6xC powoduje problemy z stabilnością. Czy nie włączyć HT i nie puścić na: 6x lub 7x zadań na 6x rdzeni?
Wszystko testowałem tylko nie to. A sądziłem, że zmieszczę się w 30 MB cache L3.