chr80

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 21 Sierpień 2020, 19:03

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 27 Czerwiec 2024, 10:18chr80♂°🛰�
Czy dla SKB P miałeś zapamiętane hasło w przeglądarce? Jeśli tak muszę zmienić
Dla zdalnej kontroli które podawałem kiedyś do BOINCTasks już zmieniłem, było info, że przejęte
Nie miałem, mam w notatniku.

Straciłem -368,736,786 punktów ;D może coś jeszcze wpadnie.

chr80♂°🛰�

Jeżeli zmieniłem hasło oraz email w poszczególnych projektach to muszę również wprowadzić/dodać na nowo projekty na wszystkich urządzeniach?

Do zmiany/generowania są bardzo użyteczne strony typu password generator - gdzie można ustawić parametry hasła: długość oraz rodzaj znaków, są do wyboru losowe lub takie do zapamiętania. Mam ustawione od 16 do 20 znaków.

SzaMoT_🪄

#162
CytatJeżeli zmieniłem hasło oraz email w poszczególnych projektach to muszę również wprowadzić/dodać na nowo projekty na wszystkich urządzeniach?

Z tego co kiedyś było ustalone warto mieć na jednym urządzeniu podpięte wszystkie projekty,
miało to zapobiegać rozsynchronizowaniu kont.
Dla tych projektów co jeszcze nie nastąpiła synchronizacja z nowym adresem, może przelicz kilka zadań.
W BOINCstats jest w zakładce BAM "Sync retired projects"

PS
Dla usług typu poczta i wiele innych ważnych usług, bardzo ważne włączanie dodatkowej warstwy ochrony, forum B@P ma teraz dodatkową weryfikację oprócz hasła ( uwierzytelnianie dwustopniowe 2FA )

EDIT:
Może ten odcinek odnośnie haseł będzie przydatny
https://m.youtube.com/watch?v=bAJin9H1ZoA

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

I już mam pierwsze potwierdzone fakty z NL. Jeżeli masz panele fotowoltaiczne, a firma energetyczna nie jest w stanie odebrać od ciebie energii elektrycznej to za nią płacisz.
Więc jeżeli nie mamy umowy na co najmniej na 5 lat na cenę i gwarancję odbioru prądu to zwrot kosztów takiej inwestycji należy dwa razy przemyśleć. Znam ludzi co będą to ściągać z dachu.

Są miejsca, że ludzie mają propozycję ciepłej wody z geotermii ale najpierw to muszą sfinansować i najlepsze, że wierzą ślepo, że rząd chce dla nich dobrze. Większość ma ogrzewanie na gaz i bardzo dobre piece, a tu nagle mają mieć jeszcze lepiej. Głowa mała...

tito

To mnie nic, a nic nie dziwi. Zielona dywersyfikacja źródeł energii, przeprowadzona w taki, a nie inny sposób, od początku jest bezsensowna.
A będzie jeszcze gorzej.
A przyjdzie dzień, kiedy połowa Europy skryje się pod chmurami i nie będzie wiatru i ludzie nie będą mogli naładować swoich smarfonów.
Ale i tak nic to w ich świadomości nie zmieni.

chr80♂°🛰�

Kupiłem używanego Dell Latitude 5521 / Intel Core i7-11850H 2.50GHz / 16GB RAM / 1TB SSD
Ma AVX-512, L3 24 MB.

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 17 Lipiec 2024, 19:47Kupiłem używanego Dell Latitude 5521 / Intel Core i7-11850H 2.50GHz / 16GB RAM / 1TB SSD
Ma AVX-512, L3 24 MB.

Będziesz teraz latem liczył z wykorzystaniem aplikacji avx512?
Proponuje mocno zjechać z Hz.
Daj znać o wynikach, jak pewnie przeprowadzisz konserwację chłodzenia.

Niech służy bezawaryjne 🍻


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_👍😉 w 17 Lipiec 2024, 21:36
Cytat: chr80♂°🛰� w 17 Lipiec 2024, 19:47Kupiłem używanego Dell Latitude 5521 / Intel Core i7-11850H 2.50GHz / 16GB RAM / 1TB SSD
Ma AVX-512, L3 24 MB.

Będziesz teraz latem liczył z wykorzystaniem aplikacji avx512?
Proponuje mocno zjechać z Hz.
Daj znać o wynikach, jak pewnie przeprowadzisz konserwację chłodzenia.

Niech służy bezawaryjne 🍻
Nie wiem jak wygląda bios. Na razie to idzie do mnie pocztą z U$A.
Ciekawe czy zasilacz będzie na 110/230V czy muszę mieć wersję Europejską?

SzaMoT_🪄

Przy laptopie na pewno będziesz mógł sterować Hz z poziomu systemu.
A być może nowsze sprzęty maja zarządzanie energią w inny sposób rozwiązany?

Ja to na 4 gen. Intel, ten sposób (max CPU 65%-85%)  w zasileniu jest idealny, na moje potrzeby.

Pamiętam kiedyś jak na q6600 w biosie napięcia dostosowywaniem na granicy stabilności, raczej nie sprawdzało się to z mojego doświadczenia, różne apki, bywały błędy.



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_👍😉 w 17 Lipiec 2024, 23:13Przy laptopie na pewno będziesz mógł sterować Hz z poziomu systemu.
A być może nowsze sprzęty maja zarządzanie energią w inny sposób rozwiązany?

Ja to na 4 gen. Intel, ten sposób (max CPU 65%-85%)  w zasileniu jest idealny, na moje potrzeby.

Pamiętam kiedyś jak na q6600 w biosie napięcia dostosowywaniem na granicy stabilności, raczej nie sprawdzało się to z mojego doświadczenia, różne apki, bywały błędy.




Przy laptopie to klika się w ikonę baterii (najwyższa wydajność, wydajność, lepsza bateria) a niekiedy jest więcej opcji.
Ale przestałem się przejmować temperaturami. Mam chińskie płyty na x79 i pracowały przez 3 lata 24/7 i szlag ich nie trafił. W x299 to samo.

Były też w tej samej cenie dostępne lapki z i7-1270P ale e-rdzenie mnie nie przekonują.

SzaMoT_🪄

#170
Można i tak ale wyższe temperatury to nie tylko większa degradacja sprzętu,
więcej "paliwa" potrzeba a to nieadekwatne do wzrostu RAC, lepiej 2 sprzęty obniżony Hz niż jeden mocno grzejący

PS mam teraz na pokładzie chwilowo Laptopa Asusa (i3-4030U CPU @ 1.90GHz)
Po wyczyszczeniu, nowa pasta, liczy chwilowo Asteroidy na 4 wątkach na 100%,
taktowanie standardowe 1.90GHz, chłodzenie ma "zabawkowe" (jeden ciepłowód, miniaturowy radiatorek, paręnaście blaszek) jak to bywa zwykle w tanich budżetowych sprzętach a oprócz CPU ma również na tym ciepłowodzie GPU NVIDIA GeForce 820M, jeden wentylatorek dla CPU/GPU

Mimo tego dzięki 1,9GHZ temperatury okolice 50 stopni na rdzeniach, czyli bez ingerencji w Hz i napięcia mógłby liczyć.
Temperatura otoczenia okolice 27 stopni.
Pobór energii liczone tylko na CPU, okolice 15 W.

EDIT
Docelowo będzie liczył ale w miarę używania po kilka godzin na dobę



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Tomasz, a jakby tak na moim i9-7980XE ograniczyć liczbę rdzeni do 4-6 lub inna dowolna liczba
 i podnieść taktowanie?
Czy dałoby to jakieś wymierne efekty w BOINC?

SzaMoT_🪄

#172
Dla BOINC proponuję bazowe taktowanie, albo poniżej, tak by na rdzeniach było okolice 60 stopni, choć ja u siebie preferuje jeszcze niższe 40/50, mniejsze straty energi. Turbo boost off
U dostawców usług, też są bazowe taktowania

EDIT

Dla laptopa muszę raz jeszcze zajrzeć temperatury w spoczynku ponad 70 na przetwornicy VR VCC, albo to MOSFET, tak myślę zastosować termopad dwustronny, blaszka miedzianą, tak aby nie odpadło, albo jakiś wiatraczek dodatkowo, przy liczeniu nieznacznie wzrasta temperatura.


Dla stacjonarki DELL, też myślę o przymocowaniu na mostek dodatkowo radiator,
tylko nie ma mocowania na coś typowego trzeba pokombinować.
Stacjonarka ma Box chłodzenie, kiedyś chciałem do niej zamontować GPU ale zasilacz musiał bym zmienić, dołożyłem tylko SSD i 16 giga RAM (nowe) i tak sporo wyszło jak na leciwy sprzęt i dalsze inwestowanie mija się z sensem.

Jak kiedyś to inna platforma ale i tak chmurę uważam w tej ilości za lepsze rozwiązanie.
W "domu" obecnie przy tylu rdzeniach dodatkowo koszt klimy by doszedł, i rachunki za prąd, nie licząc sporej inwestycji na start w sprzęt.



Życzę udanych wakacji i chwil pełnych energii na eksplorację okolicy :)


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#173
i9-7980XE można ustawić na 1,2 GHz.
I wiadomo dla zadań LLR:
Przy zadaniach takich jak Lucas-Lehmer-Riesel test w ramach Proth Prime Search LLR, wyłączenie Hyper-Threadingu i ograniczenie liczby rdzeni, jednocześnie podnosząc ich taktowanie, może przynieść wymierne korzyści w postaci zwiększenia wydajności obliczeniowej.
Fakt, że procesor ma 11-drożną pamięć cache poziomu L3, nie oznacza bezpośrednio, że należy liczyć na maksymalnie 11 rdzeniach. Oto bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak pamięć cache i jej organizacja wpływają na wydajność procesora, szczególnie w kontekście wielowątkowych obciążeń obliczeniowych:

Co to znaczy 11-drożna pamięć cache L3?
Drożność pamięci cache (associativity): 11-drożna pamięć cache oznacza, że pamięć cache L3 jest zorganizowana w taki sposób, że każdy zestaw cache może przechowywać 11 linii danych. Taka organizacja pomaga zminimalizować kolizje w pamięci cache, co może poprawić wydajność dostępu do często używanych danych.
Wydajność przy różnych liczbach rdzeni
Wydajność jednowątkowa vs wielowątkowa: Wydajność procesora zależy od wielu czynników, w tym od tego, jak aplikacje korzystają z pamięci cache oraz jak rozkładają obciążenia na rdzenie. Nawet jeśli procesor ma 11-drożną pamięć cache, nie oznacza to, że najlepiej używać tylko 11 rdzeni. To, ile rdzeni najlepiej używać, zależy od charakteru obciążeń i aplikacji.

Równoległość obliczeń: Aplikacje, które są wysoce równoległe i mogą korzystać z wielu rdzeni jednocześnie, mogą osiągnąć lepszą wydajność przy większej liczbie rdzeni, nawet jeśli niektóre kolizje w pamięci cache mogą występować.

Efektywne wykorzystanie pamięci cache: W niektórych przypadkach, jeśli liczba aktywnych rdzeni jest zbyt duża, może dochodzić do częstszych konfliktów i mniejszej efektywności pamięci cache. Jednak współczesne procesory, takie jak i9-7980XE, są zaprojektowane do pracy z dużą liczbą rdzeni i mają mechanizmy do zarządzania pamięcią cache, aby minimalizować te problemy.

https://en.algorithmica.org/hpc/cpu-cache/associativity/


Po ograniczeniu liczby rdzeni do x4 procesor wskakuje na 4,7 GHz i napięcie 1,171 V i tu blue screen przy BOINC.
Podejrzewam, że pasta termiczna się zdegradowała i zabezpieczenie temperaturowe wywala.
Bo w grach się to nie dzieje lub procesor jest mniej obciążany.
Ale w mieszkaniu 26 °C jest więc trzeba poczekać na ochłodzenie ale to po urlopie.
Mam trzy tygodnie wolnego może się czegoś ciekawego dowiem, bo będzie trochę więcej czasu.

Odzwierciedleniem dla stabilności cpu jest test w Cinebench R23 jak wywali i nie wykona testu trzy razy to wiem, że źle ustawione oc cpu lub ramu. A dla gpu to najlepszy jest Heaven Benchmark 4.0.


SzaMoT_🪄

#174
Sugeruje przetestować przepustowość wykonanych zadań na dobe dla mniejszych zadań.
Licząc na połowie rdzeni z wyższym Hz vs na wszystkich rdzeniach z mocno obniżonym,
do tego podpięty watomierz, obserwować ale po co tyle zachodu?

Wiadomo, że wzrost Hz w BOINC jest nieadekwatny do pobieranej energi, tylko czas wykonywania zadań trochę się skraca, kosztem dodatkowego ciepła ale jak używasz tego kompa do grania i za każdym razem miałbyś manipulować w biosie i zmieniać, też mało wygodne, dlatego sugerowałam jakiś czas temu poszukać opcji w biosie by w zasilaniu  w systemie można było zmieniać, ale takiej opcji nie znalazłeś.

26°C u mnie po południu dziś 30, mam za oknem zadaszenie z blachy ciemnego koloru, pod nim jak nie ma wiatru ponad 40°C, tak więc mam bardziej komfortowe temperatury :) sprzęty mam cały czas online.

Samsung A55 4 rdzenie z nawiewem, tablet bez nawiewu liczy na 1 rdzeniu ze względu na wyświetlacz który potrafi dodatkowo ogrzać.
Muszę dodatkowo zamówić adapter USB/USB C pod kabelek do pozostałych mobilnych sprzętów.

Mobilne sprzęt maja komfortowe warunki, dodatkowo w pomieszczeniu za dnia duży wentylator owiewa całe pomieszczenie.

Głównie do przeglądania internetu używam tableta do kompa podchodzę raczej rzadziej.
Tym samym nie przeszkadzam znacznie w liczeniu 😂

PS
Dla PG już powoli rusza Primorial Prime Search (PRS), kilka zadań testowych,
znów nowa odznaka w planach :)
Przeszukiwanie rozpocznie się od etapu na którym się zakończył PRPNet
EDIT:
Pierwsze zadania testowe, jutro ma ruszyć większa produkcja
https://www.primegrid.com/results.php?hostid=1084798&show_names=1&appid=35
EDIT
Tym razem nad ranem jak temperatura spadła na zewnątrz do 20°C, w pomieszczeniu przy otwartym oknie 25°C
test na "pełnym gazie"
wzrost W o około ~16, czyli Jeszsce raz tyle co przy taktowaniu 2,2 a wzrostu przeliczonych zadań nie będzie X2, to jest mała jednostka ma 2 rdzenie z HT 4 dlatego aż tak się nie grzeje mimo box chłodzenia, pasta od roku niezmieniona, (thermal grizzly kryonaut).

Przy "większych" taktowaniach sytuacja się pogarsza - wydajność - ilość pracy - koszt energii x~2.
Utrzymanie niskich temperatur przy wyższym taktowaniu też ma spore znaczenie,
wraz ze wzrostem temperatury maleje rezystancja wewnątrz krzemu,
a to powoduje wzrost prądu.
Obniżanie napięcia też może mieć w jakiś stopniu negatywne konsekwencje z perspektywy czasu, zmienia się częstotliwość zasilania (MOSFET'y działają jak "pompa" utrzymuje stałe napięcie ale częstotliwość się zmienia), a to może odbiegać od założeń w procesie produkcji.
To są moje przemyślenia ale słyszałem również podobne stwierdzenie na kanale YouTube
u Liptona jak był w podróży u Daniela, było pytanie o GPU "pokoparkowe", obniżone Vcore, modyfikacja BIOS it'd.



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Jak uruchomić Primorial Prime Search (PRS) I skąd brać zadania?
Kiedyś to znalazłem na rosyjskie stronie serwerze teraz nie widzę

SzaMoT_🪄

#176
Cytat: chr80♂°🛰� w 21 Lipiec 2024, 19:00Jak uruchomić Primorial Prime Search (PRS) I skąd brać zadania?
Kiedyś to znalazłem na rosyjskie stronie serwerze teraz nie widzę
PG, odszukaj i zaznacz, słabo się skaluje przy większej ilości core na zadanie, liczę teraz na 1 rdzeniu, ten projekt będzie za niedługo jako Wyzwanie Międzynarodowego Dnia Kota, możesz powoli dodać temat do Kalendarza:)
Nowa odznaka w przygotowaniu

Przesiewanie dla tego projektu nadal jest wykonywane
https://boincvm.proxyma.ru:30443/test4vm/server_status.php

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Dzięki, faktycznie Primorial Prime Search (PRS) jest nad PPS. Wcześniej nie widziałem.

chr80♂°🛰�

#178
Po zmianie emaila mam nowy cpid i połowa punktów nie przeszła zostając w niebycie nieaktywnych projektów. Może i punkty nie są ważne, a zdobycze ale każdy tam ma swoje kółko zainteresowań i motywacji uczestniczenia w BOINC. A po wybuchu wojny na wUkrainie i wzroście kosztów cen energii elektrycznej liczenie na dotychczasowym poziomie staje się nie osiągalne.
Mogę rozważyć:
Zmniejszenie liczby projektów lub optymalizację ustawień BOINC, aby obniżyć zużycie energii.
Ustalanie limitów czasowych dla procesów obliczeniowych, co pozwoli na zmniejszenie obciążenia sprzętu i zużycia energii.
Wybór projektów, które mają niższe wymagania sprzętowe i energetyczne.
Mam nadzieję, że te kroki pomogą w odzyskaniu części punktów i ułatwią dalszy udział w projektach BOINC pomimo wzrostu kosztów energii.



tu sobie daję-żeby nie zgubić

tito

Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Lipiec 2024, 00:14ub optymalizację ustawień BOINC, aby obniżyć zużycie energii
O to, to. W większości przypadków wydajność -10%, pobór energii -30%.
I czas włączenia - nie liczenie, gdy klima działa, liczenie, gdy jest potrzeba dogrania mieszkania.

SzaMoT_🪄

CytatPo zmianie emaila mam nowy cpid i połowa punktów nie przeszła zostając w niebycie nieaktywnych projektów

Dla BOINCStats możesz to spróbować połączyć, będąc zalogowanym.
Dla podpisu signature.statseb.fr nie ma standardowych mechanizmów ale może kontakt
z administratorem serwisu może recznie?

A dlaczego po przejęciu poczty i usług z tym związanych nie zastosować mechanizmów
dodatkowej weryfikacji dwuetapowej i pozostawić projekty na poprzednim adresie.
Wylogować urządzenia które się tam znajdują, zmiana hasła na takie którego nie ma w słownikach, weryfikację dwuetapową.

W projektach również należy skopiować sobie na wypadek pełny klucz dostępu w bezpieczne miejsce

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

CytatMoże i punkty nie są ważne, a zdobycze ale każdy tam ma swoje kółko zainteresowań i motywacji uczestniczenia w BOINC. A po wybuchu wojny na wUkrainie i wzroście kosztów cen energii elektrycznej liczenie na dotychczasowym poziomie staje się nie osiągalne.
Mogę rozważyć:
Zmniejszenie liczby projektów lub optymalizację ustawień BOINC, aby obniżyć zużycie energii.
Ustalanie limitów czasowych dla procesów obliczeniowych, co pozwoli na zmniejszenie obciążenia sprzętu i zużycia energii.
Wybór projektów, które mają niższe wymagania sprzętowe i energetyczne.
Mam nadzieję, że te kroki pomogą w odzyskaniu części punktów i ułatwią dalszy udział w projektach BOINC pomimo wzrostu kosztów energii.

Nadal będziesz liczył odnośnie GPU na starszych architekturach, które masz w posiadaniu.
GPU starszej generacji dość mocno odstają - cena za energię - ilość zadań ukończonych, w określonym czasie.

Ja obecnie skupiam się na CPU, choć myślę o wynajmie GPU (4090, za jakiś czas seria 5000) z doskoku, wydając symboliczne kwoty na miesiąc, ze względu na utrzymanie CPU, które ma wyższy jak dla mnie priorytet.

Wynajmując w innych lokalizacjach na świecie można "upolować" fajne oferty.
Polując jak jastrząb na okazyjne ceny ...

Można też w ten sposób udostępniać swoje GPU, mając np. nadmiar energii, wtedy staje się dochodowe, najlepiej nowe generacje GPU, (oprócz pory letniej, zależy jak skała ilości)

Za jakiś czas być może będzie ta oferta bez zbędnej konfiguracji w TSC z nowymi GPU.
Polując jak jastrząb, można upolować korzystniejsze oferty lecz wymaga to czasu i podstawowej konfiguracji zdalnie.

Mając w domu GPU np. w ilości kilku sztuk, angażując je w porach letnich, bez paneli i klimatyzacji, może to skutkować zniechęceniem z różnych nieekonomicznych powodów itd.

Wszystko zależy "na ile zależy" i jak bardzo jest się "chorobliwe" nastawionym na hobby, w imię pomocy dla innych projektów, trzeba chyba odszukać w sobie trochę balansu i z rozwagą po swojemu działać.

Rozważ powrót do poprzedniego adresu e-mail dla projektów, tym samym będę miał więcej, być może motywacji do zdobycia 1 mld ale to tak na marginesie "sugestywności magicznej" z mojej strony.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Powrót do poprzedniego adresu e-mail dla projektów jest nie możliwy. Bo zasady z onetu nie zezwalają na to.

Podnoszenie kosztów energii elektrycznej stanowi wyzwanie, zwłaszcza w kontekście projektów BOINC. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tym problemem:

Zmniejszenie liczby projektów: Zmniejszenie liczby projektów, w których uczestniczysz, może pomóc w obniżeniu zużycia energii. Wybierz te projekty, które są dla Ciebie najważniejsze lub mają największy wpływ.

Optymalizacja ustawień BOINC: Zoptymalizuj ustawienia BOINC, aby obniżyć zużycie energii. Możesz zmniejszyć liczbę procesów obliczeniowych, ograniczyć czas pracy lub dostosować priorytety projektów.

Ustalanie limitów czasowych: Ustalanie limitów czasowych dla procesów obliczeniowych pozwoli na zmniejszenie obciążenia sprzętu i zużycia energii. Na przykład, możesz ustawić, aby BOINC działał tylko w określonych godzinach dnia lub nocy.

Wybór projektów o niższych wymaganiach: Wybieraj projekty, które mają niższe wymagania sprzętowe i energetyczne. Projekty te mogą być mniej zasobożerne i bardziej opłacalne w kontekście zużycia energii.

SzaMoT_🪄

CytatPowrót do poprzedniego adresu e-mail dla projektów jest nie możliwy. Bo zasady z onetu nie zezwalają na to.

W sumie dla projektów nie ma weryfikacji adresu e-mail, można użyć dowolny.
Zmiana odzyskania hasła, na (wypadek utraty projektu), brak dostępu do adresu e-mail,
można się zabezpieczyć, kopiując w bezpieczne miejsce pełny klucz z projektów na wypadek utraty konta it'd.

Traci się tym samym powiadomienia na adres e-mail (brak dostępu do adresu)
Zyskuje się powrót wszystkich dotychczasowych aktywnych oraz nieaktywnych projektów.

Dla BOINCStats już pisałem, jest opcja migracji nieaktywnych projektów na nowy e-mail.

Można również spróbować skontaktować z innymi serwisami o zmiany.

PS.
Ja też kiedyś zmieniałem adres e-mail (wiele razy dla projektów)
Finalnie mam adres e-mail z początków zakładania kont, migracje są dostępne ale nie zawsze to działało jak trzeba.
Coś i tak brakuje w moich statystykach z kredytem, chyba projekt NCI goofix z "małpkami"

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

#184
Cytat: chr80♂°🛰� w 25 Lipiec 2024, 11:44Powrót do poprzedniego adresu e-mail dla projektów jest nie możliwy. Bo zasady z onetu nie zezwalają na to.

Podnoszenie kosztów energii elektrycznej stanowi wyzwanie, zwłaszcza w kontekście projektów BOINC. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tym problemem:

Zmniejszenie liczby projektów: Zmniejszenie liczby projektów, w których uczestniczysz, może pomóc w obniżeniu zużycia energii. Wybierz te projekty, które są dla Ciebie najważniejsze lub mają największy wpływ.

Optymalizacja ustawień BOINC: Zoptymalizuj ustawienia BOINC, aby obniżyć zużycie energii. Możesz zmniejszyć liczbę procesów obliczeniowych, ograniczyć czas pracy lub dostosować priorytety projektów.

Ustalanie limitów czasowych: Ustalanie limitów czasowych dla procesów obliczeniowych pozwoli na zmniejszenie obciążenia sprzętu i zużycia energii. Na przykład, możesz ustawić, aby BOINC działał tylko w określonych godzinach dnia lub nocy.

Wybór projektów o niższych wymaganiach: Wybieraj projekty, które mają niższe wymagania sprzętowe i energetyczne. Projekty te mogą być mniej zasobożerne i bardziej opłacalne w kontekście zużycia energii.

Aż dziwi mnie, że nie padła podpowiedź od AI, zaprzestanie wsparcia dla projektów.

Albo to
Zmniejszenie liczby projektów:
Zmniejszenie liczby projektów, w których uczestniczysz,
może pomóc w obniżeniu zużycia energii.
Wybierz te projekty, które są dla Ciebie najważniejsze lub mają największy wpływ.

Wszystko jasne, jak by ilość projektów miała wpływ na koszty.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#185
Jest nowy zawodnik https://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=1349732

Laptop Dell Latitude 5521 / Intel Core i7-11850H 8C(16T) / 16GB RAM / 1TB SSD 260 dni/uruchomień - przejechane 3150 godzin. Czyli 12 godzin na uruchomienie. Import z eBay USA.

i7-11850H ostatnia generacja bez e-rdzeni rozumiem mobilność ale mnie nie potrzebna taka wytrzymałość na baterii.
11850H oferuje profesjonalne funkcje zarządzania, takie jak  Intel vPro, SIPP lub TXT - pewnie nie skorzystam ;-p. Data wydania 05/11/2021 więc nie taki stary.
AVX-512 (AVX512 Foundation)   
AVX-512 (AVX512BITALG)   
AVX-512 (AVX512BW)   
AVX-512 (AVX512CD)   
AVX-512 (AVX512DQ)   
AVX-512 (AVX512IFMA)   
AVX-512 (AVX512VBMI)   
AVX-512 (AVX512VBMI2)   
AVX-512 (AVX512VL)   
AVX-512 (AVX512VNNI)   
AVX-512 (AVX512VP2INTERSECT)   
AVX-512 (AVX512VPOPCNTDQ)
Ma pełnego AVXa-512 - zobaczymy co potrafi :D
https://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%20i7%20i7-11850H.html

Polowałem na i9-11980HK    ale to 3x razy więcej kosztuje i sparowane z rtxami od 3060 do 3080.

i7-11850H najczęściej z T1200, A2000 - są różne konfiguracje.

Nie odważyłem się kupić bez systemu, bo jak się policzy ssd tu jest M.2 to do 100€ i tak trzeba wydać.
A jeszcze czas na znalezienie sterowników do wszystkich urządzeń i funkcji.
Chociaż w Dellu wszystko jest bardzo łatwe i szybkie. Może dlatego, że to nie taki stary model i nie ten podstawowy.

Latitude 5521 obsługuje NVIDIA GeForce MX450 2GB i wtedy odciążamy termalnie procesor.

W Cinebench R15 1854 punkty.

tito

Czekaj, czekaj.
Masz pełno sprzętu, który nie liczy ze względu na koszty, ale kupujesz nowy?

EDU Enthusiast

need for speed

chr80♂°🛰�

Nie. Kupiłem laptop za pieniądze zaoszczędzone z nieliczenia, bo potrzebuję go zabrać ze sobą do pracy, a zacznę liczyć na reszcie sprzętu gdy się ochłodzi.

SzaMoT_🪄

@ Laptop Dell Latitude 5521
Jakie taktowanie przy liczeniu oraz temperatury na rdzeniach? (otoczenie)

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Temperatura otoczenia 26°C.
Przy taktowaniu 4,17 GHz - 4,7 GHz 67-100°C

chr80♂°🛰�

#191
Mój nowy nabytek Dell Latitude 5521 trafił do kolegi w potrzebie, bo jego laptop z AMD A6-4400M APU na pokładzie odmówił posłuszeństwa pewnie hdd.
Ale nie umarł ten co handluje starymi laptopami lepszy konfig za 50$ mniej więc zamówiłem następnego:
Dell Latitude 5521 Intel Core i7-11850H( w passmarku Multithread Rating: 20550 , Single Thread Rating: 3120, L3 cache (KB) 24576, 32GB RAM DDR4-3200, 512GB SSD nvme z dedykowaną grafiką MX450 12W, ale wariat FP32 1.667 TFLOPS, FP64 52.08 GFLOPS, kiedy jest używana to zintegrowana nie powoduje wzrostu temperatury na CPU. Win 11 Pro.



tito

No fakt. Jak na 12W to pięknie się ta karta zapowiada.

chr80♂°🛰�

Piszą że:
NVIDIA GeForce MX450 : Podstawowy procesor graficzny oparty na Gimped GeForce GTX 1650 (Turing TU117) z pamięcią graficzną GDDR5 lub GDDR6. Dostępny w 4 różnych wariantach, gdzie LP = wersja o niskim poborze mocy z 12-watowym TGP jest najwolniejszy.

Więc zobaczę co to wylosowałem, bo nie było to jasno określone. I z tego co wyczytałem ma być matryca w opcji 4k - 400 nitów.
A co do procesora to do desktopa słabo wypada, ale takie są cechy mobilnych sprzętów. Ale wersja laptopowa ma więcej pamięci cache L2 jak i L3 nawet od desktopowej wersji i9.
Desktop: L2: 4.0MB, L3: 16MB - i7-11700K, i9-11900K
Laptop: L2: 10.0MB, L3: 24MB - i7-11850H
Oby to zabonusowało w BOINC.
Również 11-Generacja ma największy zbiór wspieranych instrukcji AVX-512. A nawet wg. tego co widzę następne generacje nie mają zaimplementowanego wsparcja dla AVX-512 jedynie AVX2.
Idą w częstotliwość i są wykastrowane z normalnych rdzenia na rzecz erdzeni, większą ilość L3 do 36 MB. Na czym polega ten postęp na zmianie architektury?
Dla nas do BOINC jedyna słuszna droga to ZEN.

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 13 Sierpień 2024, 23:27MX450 12W, ale wariat FP32 1.667 TFLOPS, FP64 52.08 GFLOPS
Linux i test dla GPUGrid? (Quantum chemistry calculations on GPU v1.05)
skoro ma dobry FP64
Można obok Windowsa zainstalować linuxa przy starcie będzie się pytał z jakiego sytemu ma się uruchomić, albo jako WSL?   

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 15 Sierpień 2024, 08:30
Cytat: chr80♂°🛰� w 13 Sierpień 2024, 23:27MX450 12W, ale wariat FP32 1.667 TFLOPS, FP64 52.08 GFLOPS
Linux i test dla GPUGrid? (Quantum chemistry calculations on GPU v1.05)
skoro ma dobry FP64
Można obok Windowsa zainstalować linuxa przy starcie będzie się pytał z jakiego sytemu ma się uruchomić, albo jako WSL? 

Rzadko będę liczył na tym GPU, a w FP64 52.08 GFLOPS to mało już lepiej zaprzęgnąć Teslę k80 do pracy 2x 1,371 TFLOPS w FP64 lub FirePro W8100 FP64 2.109 TFLOPS. A nawet zastanawiałem się na kupnem Radeona Pro VII 16 GB FP64 6.528 TFLOPS jak była nówka na promocji za 300€. I pytałem o projekty które wykorzystują FP64 ale nikt nic nie podał.
Linux to jedynie jako WSL jak ruszy Universe@Home?

Zastanawiam się nad ulepszeniem/zmianą floty:
Ryzena 7 5800X zastąpić --> Ryzenem 7 5700X3D jedynie dla  L3: 32MB --> 96MB
Xeona E5-2697 v2 12c/24t 2.7 GHz(turbo 3.5 GHz) --> i7-4960X 6c/12t 3.60GHz(turbo 4GHz) ale tu cena zaporowa jak za tak leciwy CPU lub E5-1660 v2 6c/12t 3.7 GHz(turbo 4GHz)
Lub likwidacja E5 2xxx v2
Zakup i9-11900K lub coś na AM5.



pszyklejony

Cytat: SzaMoT_🪄 w 15 Sierpień 2024, 08:30Można obok Windowsa zainstalować linuxa przy starcie będzie się pytał z jakiego sytemu ma się uruchomić, albo jako WSL? 


Można w Windows uruchomić Linux
https://www.ssl.com/pl/jak/w%C5%82%C4%85cz-instalacj%C4%99-podsystemu-Linux-w-systemie-Ubuntu-Windows-10/
ja poległem.

EDU Enthusiast

Cytat: pszyklejony w 16 Sierpień 2024, 00:49Można w Windows uruchomić Linux
https://www.ssl.com/pl/jak/w%C5%82%C4%85cz-instalacj%C4%99-podsystemu-Linux-w-systemie-Ubuntu-Windows-10/
ja poległem.

w tej formie nie bedzie dostepu do do karta graficzna.

Jesli juz host musi byc windows to Hyper-V ma jakies mozliwsoc na dostarczenie karty graficznej. (ale to mess w wiekszosci przypadkow.)

SzaMoT_🪄

CytatI pytałem o projekty które wykorzystują FP64 ale nikt nic nie podał.
GPUGRID nie miał pewnie jeszcze zadań do wysyłki, dłuższe miał chwilę bez produkcji,
tam aplikacje się zmieniają, teraz jest za jakiś czas znów może będzie "0"
Teraz jest ale tylko dla Linuxa.
W vast wydając okolice 10$ na V100 można mieć za to kilka ładnych mln kredytu.
Co jakiś czas będę korzystał z V100

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: pszyklejony w 16 Sierpień 2024, 00:49
Cytat: SzaMoT_🪄 w 15 Sierpień 2024, 08:30Można obok Windowsa zainstalować linuxa przy starcie będzie się pytał z jakiego sytemu ma się uruchomić, albo jako WSL? 


Można w Windows uruchomić Linux
https://www.ssl.com/pl/jak/w%C5%82%C4%85cz-instalacj%C4%99-podsystemu-Linux-w-systemie-Ubuntu-Windows-10/
ja poległem.
To jest właśnie WSL.