Za Polskę ! Do boju ! Grzegorz Roman Granowski

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 19 Marzec 2021, 20:25

tito

I zobaczymy, czy mnie dogonisz. Tymczasem jestem 1szy w kraju.  :whistle:

Grzegorz R. Granowski

 :p_arr:

wątpię ...  %)

pół miliarda ... robi wrażenie ...  :parrrty:


Grzegorz R. Granowski


tito

I już masz złotko w TF.
Pamiętaj, że TF to taki sieve w PG.
Aby mieć szanse na znalezienie prime trzeba liczyć inne podprojekty na CPU.

Grzegorz R. Granowski

#405
włączyłem wszystkie, ale ściąga tylko TF ...

CPU liczy PSP ... Grzegorz Roman Granowski

tito

AMD 6900 i 3600 sekund?
Jak lubię AMD tak kupuję NVidię. 3070 robi te zadania, na teraz, poniżej 600 sekund.

Grzegorz R. Granowski

mam ustawione 50 % ... a WU liczy się i tak równo godzinę ...  :whip:

Grzegorz R. Granowski

komputer wręcz crach test zaliczył, SR odłączyłem ...  :ph34r:

karty były wymieniane ... CPU dla PSP liczy cały czas ... komp był w serwisie ... pastami przesmarowano ... i ... z softwaru amd była inf, że after unexpceted crach settings have been restroed ...

zasilacza nie będę wymieniał ... GPU było na 50% i 100 % wiatraczków ... jeżeli Kamraci mają jakiś pomysł dlaczego się zawiesza, PROSZĘ !  :parrrty:

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

tito

1sza myśl to przeinstalować sterowniki GPU na czysto - programem DDU.
No i Memtest pamięci.
Później prime95 dla sprawdzenia CPU/RAM
Później jakiś benchamrk tylko dla GPU.
Na koniec pełne obciążenie CPU+GPU.

A i sprzedać GPU od AMD jako nieefetwyne w liczeniu i kupic NVidię od rodziny Turing wzwyż

Grzegorz R. Granowski


pawg

ja mam problemy ze stabilnością komputera z powodu przegrzewania się pamięci RAM, przez co nie mogę liczyć pod projektów PG działających na liczbach powyżej 1,5M. Swoją drogą oglądałem kiedyś wywiad z administratorem superkomputera i przyznał, że wbrew obiegowej opinii najczęściej wymieniają pamięci RAM, a nie procesory lub dyski twarde



Grzegorz R. Granowski

 :p_arr: :parrrty:

i tak wszystko się pochrzaniło ... teraz widzi tylko jedno GPU ... Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

a 28 cpu xeon przerzuciłem z SoB na wszystkie SRBase CPU ... nie zamula ... choć ramu zżera ...

także jeden komp liczy SoB, drugi PSP, a trzeci SRBase ... laptop i5 yoyo i 2 x 2 AMD 6900 DYFL ...

Grzegorz Roman Granowski

tito


Grzegorz R. Granowski

to dobrze ... projekt punktuje raczej słabo oprócz tf dla GPU ... Sierpinski / Riesel Base credit   360 total (3 tasks) np. ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski


SzaMoT🍀

To smutna wiadomość, że komputer był w serwisie, problem pozostał  :bad:

Grzegorz R. Granowski


pszyklejony


Grzegorz R. Granowski

co do SR base ... próbki na początku liczą się szybciej, pozniej wydatnie zwalniają ... i z estymacji 2 godziny 45 minut robi się 16 ... jakaś rada dlaczego ?  :arrr:

ram obciążony w 50 % około ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Krzysiak

Napisz jeszcze raz całą konfigurację tego komputera.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

2 x xeon 14 core ... bez HT 16 gb ram ...

tito

Bo tam to jest normalne.
Nie patrz na estimated. Nawet próbki w tym samym batchu skracają się z czasem i nieraz jest dostosowywana punktacja do czasów przeliczenia.
Optymalizacji tam też się nie robi.

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

Bardziej chodziło mi o szczegółową konfigurację :)

Np
Zasilacz producent model
Jaka płyta główna -model żebym mógł sobie instrukcję poczytać itp

Czy jest to gotowiec (np. Dell) czy składak?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

To tym bardziej

Zasilacz producent model
Jaka płyta główna -model żebym mógł sobie instrukcję poczytać itp


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

zasilacz markowy . płyta Asusa Z10pe

Krzysiak

Która konkretnie?

Z10PE-D8 WS
Z10PE-D16/10G-2T
Z10PE-D16 WS
Z10PE-D16/4L

I co ma rozumiesz przez zasilacz markowy?



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

crach test

Samoczynny restart czy niebieski ekran?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

A jeszcze jedni pytanie

Dzieje się tak jak liczysz tylko na:
CPU
GPU
czy CPU + GPU?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

#436
Zakładając że masz wyłączone HT czyli liczysz na 28 rdzeniach spróbuj ustawić w menadżerze zadań tak:



Również dla GPU


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

Daj znać czy coś pomogło.

Pamiętaj o zaznaczeniu opcji dla GPU i wpisaniu 0,01 minuty


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski