Climateprediction.net Beta

Zaczęty przez AL, 19 Czerwiec 2007, 19:21

AL

http://climateapps1.oucs.ox.ac.uk/beta/ - dzięki informacjom uzyskanym od Artura z PPB można polecić ten projekt osobom, dla których wymagania (1024mb ramu i PIV) zwykłego Climateprediction.net są zbyt wysokie. Z doświadczenia Artura wynika, że próbki z bety spokojnie chodzą na semptronie z 256mb ramu.

Drużynka




nie przeszkadzajcie sobie, chcialem tylko zaznaczyc swoja obecnosc ;)

ksysju

Hi

Wie ktoś może, albo ma jakeś przypuszczenia, jak są liczne punkty ? odzielnie climate beta ? czy jako climate,
albo czy po udanej becie jakos te projekty połączą i punkty zsumują ?


a tak ogólnie to na dziś climate padło, a beta działa
--
ksysju
ksysju

bartsob5

podobno jest to zwiazane z przebudowa systemu w climacie, a konkretnie dodanie opcji ustawiania dlugosci probek ... tak przynajmniej wyczytalem na BS

Artur

Cytat: "ksysju"Hi

Wie ktoś może, albo ma jakeś przypuszczenia, jak są liczne punkty ? odzielnie climate beta ? czy jako climate,
ksysju

Punkty z kilku- / kilkunastogodzinnym poślizgiem wliczają się do głównego Climateprediction i w CPDN wyszczególniane są poniżej sumy punktów w pozycji "Beta testing", ale RAC jakoś nie przechodzi do głównego CPDN.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

maro86

Wywala mi następujący błąd

2007-06-23 12:35:45 [Climateprediction.net Beta] Message from server: (there was work but you don't have enough disk space
allocated)
2007-06-23 12:35:45 [Climateprediction.net Beta] Message from server: Not enough disk space (only 69.5 MB free for BOINC).
             Review preferences for minimum disk free space allowed.

Ile mam ustawić tego miejsca i gdzie konkretnie w preferencjach?
Ile miejsca ten projekt zżera na HDD?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Artur

Cytat: "pbt_marlutowski"
Ile mam ustawić tego miejsca i gdzie konkretnie w preferencjach?
Ile miejsca ten projekt zżera na HDD?

Boinc manager/View/Simple view/Preferences
U mnie w tej chwili zajmuje 416 MB, ale są różnego typu próbki, więc na pewno lepiej ustawić więcej.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

bartsob5

Cytat: "pbt_marlutowski"Wywala mi następujący błąd
Ile mam ustawić tego miejsca i gdzie konkretnie w preferencjach?

nie patyczkuj sie i dodaj cale 1GB do tego co masz...

maro86

Mam teraz:

Use at most   2 GB disk space
Leave at least 1 GB disk space free


I nadal wywala ten sam błąd...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

bartsob5

zmien to 'leave at least 1GB disk space free' na jakas mniejsza wartosc (ulamkowa, najmniejsza jaka sie da- na przyklad 0.001)

KrzychuP

Jeśli te zmiany nie pomogą, to na pewno powinieneś pbt_marlutowski sprawdzić ile masz miejsca fizycznie dostępnego na dysku ;)

maro86

4.28 GB na dysku C.

Na C jest zainstalowany BOINCmgr...

Ogólnie to ostatnio mam problem z zasysaniem WU z projektów innych niż FAAH w WCG...


[EDIT]
Patrzyłem w logi i niemal w każdym projekcie mi wywala, że mam za mało miejsca na dysku...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Giaur

PBT_MARLUTOWSKI

Przede wszystkim postaraj się o zwolnienie miejsca na dysku C:, bowiem Windows XP wykorzystuje plik stronicowania i przez to właśnie może Ci brakować miejsca, pomimo iż masz te 4 GB wolnego, jak podawaleś. Odinstaluj więc niepotrzebne aplikacje, pousuwaj historię WWW, cookies, tymczasowe pliki internetowe otaz katalog TEMP, w którym może się znajdować dużo niepotrzebnych śmieci. Ewentualnie, jeśli masz inne partycje, to w ustawieniach systemu przenieś plik stronicowania (SWAP) na inną partycję.

bartsob5

Cytat: "Giaur"Ewentualnie, jeśli masz inne partycje, to w ustawieniach systemu przenieś plik stronicowania (SWAP) na inną partycję.

albo przenies katalog z boinciem... (w moim odczuciu, to lepsze rozwiazanie...)

ksysju

Witam


Czy beta działa po linuksem?,

na 2 pc mam taki objaw, jak się próbuję podłączyc do bety:

Fetching configuration file from http://climateapps1.oucs.ox.ac.uk/beta/get_project _config.php

--
ksysju
ksysju