Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (6. edycja)

Zaczęty przez tito, 01 Lipiec 2022, 00:02

SzaMoT_🪄

#1200
@tito

A może spróbować na ~50% wątków, zrobić test na fizycznych rdzeniach, powinno taktowanie trochę wzrosnąć.
Chyba, żę liczą się też godziny dla statystyk to wątki pomagają bardzo.
Na PG niektóre osoby testowały dla LLR z włączonym SMT ale do tego process lasso do wiązania wątków, twierdziły,
że to przyniosło zysk.

A tak w sumie większość narzekało na temperatury zapominając, że wszystko powyżej 4 GHz i więcej, nie da się >Edit, ach ten słownik seksownych sensownych  temperatur uzyskać, okolice niecałych 60*C to fajny i bezpieczny temat na lata, uwzględniając też elementy sąsiadujące.

PS.
3900X, płyta, RAM, rozważasz  sprzedaż?
     

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Później spróbuję wyłączyć AVX i liczyć bez - to powinno zwiększyć częstotliwość. Może okazać się, że będzie szybciej.
Próba z wyłączeniem SMT też jest planowana.

Płyta itd. już idzie do Basi. :)

tito

Opróżniłem cache Asteroids.
Wyłączyłem AVX w BIOSie
Pobrałam nowe próbki - w logach liczą na rozszerzeniach FMA (poprzednio AVX512). Różnica w taktowaniu: jakieś 50-100MHz MNIEJ niż przy 512 - czasy przeliczeń podobne/delikatnie krótsze.
Tego się nie spodziewałem. AVX512 w Asteroidach / przy tej serii CPU ssie.?

SzaMoT_🪄

#1203
Tak samo jest dla EPYC 4.gen. winna apka która nie korzysta z dobrodziejstwa avx512,
pytanie po co została wprowadzona?
Tak samo liczenie na GPU Asteroid mało korzystne opłacalne, skoro
ARM 10 rdzeni 400/500 sekund sumarycznie liczy się zadanie a karty graficzne średniej półki podobnie.

PG np. nie wprowadza aplikacji które są mało wydajne i opłacalne dla przykładu,
sito SR5 można policzyć na GPU ale nie dodali z powodu wymienionego powyżej.

Napisz może na forum projektu Asteroid i przedstaw różnice FMA/avx512 jak możesz

EDIT:
Może jeszcze warto przeprowadzić test dla avx512/FMA na fizycznych rdzeniach

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Trochę duże rozrzuty, ale:
SMT off AVX512 OFF - 12 próbek jednocześnie (3 rdzenie  dla Einsteina, 1 dla systemu)
Asteroids: ~~1800-2100sek - więc w porównaniu do SMT on sumarycznie gorzej.

PG PPS LLR taktowanie 3800MHz  czasy przeliczeń 4300-5700

Ale przy zastosowaniu AVX512 taktowanie ~ 3900MHz (100 więcej niż bez AVX - to trochę dziwne)
czasy 3800 - 4700

Link do hosta. W tej chwili liczy SMT off AVX 512 ON
https://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=1347901


Ze względu na bezproblemowość myślę, że wszystko zostawię na ON

SzaMoT_🪄

CytatAle przy zastosowaniu AVX512 taktowanie ~ 3900MHz (100 więcej niż bez AVX - to trochę dziwne)
czasy 3800 - 4700

Przy tym taktowaniu "~ 3900MHz"  liczył bym na lepsze wyniki,
dla przykładu SKB@P VPS ma AMD EPYC 9634 2246MHz
cpu MHz         : 2246.626
cpu MHz         : 2246.626
cpu MHz         : 2246.626
cpu MHz         : 2246.626
link do hosta:
https://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=1346255
Trochę mały zysk wychodzi dla avx512 7950X, może skonsultuj sprawy na forach projektów?
Dla przykładu osoby liczące np. PG stosują różne techniki do "wiązania rdzeni" process Lasso oraz
https://github.com/patnashev/primeUtils/releases/tag/0.1.2
Dla Asteroid zysku z avx512 nie widać ale to też zaobserwowałem dla EPYC jakiś czas temu jak jeszcze serwer decydował
która apka "korzystniejsza"

Najważniejsze by działało bezproblemowo, każde niestandardowe modyfikacje mogą w przyszłości powodować jakiś tam zakłócenia itd.

A dla PG przy AVX512 "~ 3900MHz" jakie były temperatury?     

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Temperatur nie sprawdzałem - sorki.
Zresztą nie oszukujmy się: mała ilość przeliczonych WU nie daje reprezentatywnych wyników.
Nie ważne - sprzęt mi się podoba. Będzie liczył z AVX i SMT on.

3900 idzie dla Basi, ale Genek przekonał Ją do Linux Mint - będzie miał zdalny dostęp to niech kombinuje.

emik



tito


tito


tito

Nie - to było oszustwo :P (chyba, że założenia długoterminowe by zadziałały).

SzaMoT_🪄


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Cytat: SzaMoT_👍😉 w 28 Maj 2024, 23:15Jaki był powód usunięcia BM ze sklepu Play?

Coś znalazłem odnośnie BM, usunięcia ze sklepu Play
https://aenbleidd.blogspot.com/2023/08/android-boinc-where-are-my-gpus.html

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

5ty dzień nurkowań.
Dziś wrak VIS Titov - muszę się dobrze przyjrzeć :)

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 13 Lipiec 2024, 08:235ty dzień nurkowań.
Dziś wrak VIS Titov - muszę się dobrze przyjrzeć :)
Wrzuć zdjęcia.

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_👍😉 w 07 Lipiec 2024, 21:52
Cytat: SzaMoT_👍😉 w 28 Maj 2024, 23:15Jaki był powód usunięcia BM ze sklepu Play?

Coś znalazłem odnośnie BM, usunięcia ze sklepu Play
https://aenbleidd.blogspot.com/2023/08/android-boinc-where-are-my-gpus.html

Jeżeli wejdzie z telefonu na stronę https://boinc.berkeley.edu/download.php

To jest link do najnowszego BM.
W przeglądarce w Windows chcesz inne systemy to trzeba pobawić si ę user agentem.

tito


SzaMoT_🪄

#1217
Ktoś "władny" usunął z kalendarza wydarzenie SKB@P VPS, pewnie za długo trwa?

Data zakończenia była ustawiona na 9999, proszę o wskazanie powodu odpięcia z kalendarza, a może to chwilowe, temat z archiwum nie został usunięty.

Wątek był zamknięty, mał służyć tylko do głównego tematu, którego teraz nie można dodać do kalendarza, może system nie pozwala na tak długi czas trwania wydarzenia?
albo nie może trwać dłużej niż określony czas?

🤔

EDIT:
Edytowałem   I teraz wyświetla ale jakoś buntuje się jak są 2 wydarzenia jednocześnie, zobaczymy jak dojdzie kolejne dla
wyścigu PG


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_👍😉 w 09 Czerwiec 2024, 09:16Ahoj Kompani obliczeń rozproszonych :)

Chciałbym w tym roku zdobyć total kredyt 1 mld,
może wyprzedzić Naszego mocno zagarzowanego Kompana♂°🛰�, czy to jest możliwe?

Do dyspozycji mam głównie CPU, średnio musiał bym ponad 1M dziennie.
Czas pokaże na ile procent do końca roku zbliżę się do wyznaczonego celu.

Przy obecnej wynajętej flocie brakuje do celu ale z czasem powiększy się, do tego okazjonalnie
jakieś wpadnie GPU.

Totalny  "maniakalny" w dobrym kierunku cel

PS
GRG mógłby rozważyć możliwość powrotu do B@P, podratowało by to sytuację RAC, szczególnie w PG.
Podczas wyścigów dało by wiele dobrego dla zespołu.
Agitacja od czasu do czasu chyba jest dopuszczalna?


Pozdrawiam

I wyprzedziłeś mnie. Więc udaję się na zasłużone wakacje (na emeryturę jeszcze za wcześnie) do słoneczniej Hagi nad Morze Północne.

tito

Tu link do filmu z nurkowania na Baronie Gautschu - w związku z nowym filmem linki w którychś tam postach wcześniej przestały działać (tu również zastrzegam sobie prawo do kasacji).
https://drive.google.com/file/d/1RAFRE-pSEvMJLvfLmS-4xmnarMaYwg5y/view?usp=sharing

SzaMoT_🪄

#1220
Cytat: chr80♂°🛰� w 19 Lipiec 2024, 19:59
Cytat: SzaMoT_👍😉 w 09 Czerwiec 2024, 09:16Ahoj Kompani obliczeń rozproszonych :)

Chciałbym w tym roku zdobyć total kredyt 1 mld,
może wyprzedzić Naszego mocno zagarzowanego Kompana♂°🛰�, czy to jest możliwe?

Do dyspozycji mam głównie CPU, średnio musiał bym ponad 1M dziennie.
Czas pokaże na ile procent do końca roku zbliżę się do wyznaczonego celu.

Przy obecnej wynajętej flocie brakuje do celu ale z czasem powiększy się, do tego okazjonalnie
jakieś wpadnie GPU.

Totalny  "maniakalny" w dobrym kierunku cel

PS
GRG mógłby rozważyć możliwość powrotu do B@P, podratowało by to sytuację RAC, szczególnie w PG.
Podczas wyścigów dało by wiele dobrego dla zespołu.
Agitacja od czasu do czasu chyba jest dopuszczalna?


Pozdrawiam

I wyprzedziłeś mnie. Więc udaję się na zasłużone wakacje (na emeryturę jeszcze za wcześnie) do słoneczniej Hagi nad Morze Północne.

Pamiętaj, że RAC jest ~zmienny, a głównie teraz stawiam na projekty matematyczne.


Mam kilka przemyśleń jak to w życiu bywa, złe i okrutne działania  - żądza pieniądza ale to może wynikać dla wielu z
manipulowanej edukacji wczesno rozwojowej, cofając się do lat 70, jak to ma miejsce odnośnie mojego rocznika.

Nauka potrafi wiele dać dobrego oraz wiele może okazać się wykorzystane w złej wierze dla dalszych pokoleń itd.

Raczej forum jest publiczne i indeksowane nie odważne się pisać o sprawach które
wykraczają poza obszar przetwarzania rozproszonego.

Nasza łajba już tak miała przerwy w świadczeniu dostępu do forum dlatego ograniczę się tylko do przemyśleń które powiązane są z matematykę, fizykę, chemię oraz nutką wyobraźni.

Do tego zamierzam użyć wizytówki i tam może podzielę się tym co do tej pory "poukładało" się w głowie, być może informacje które analizowałem wiele lat są niespójne ze względu na okres czasu który upłynął.

Mała zapowiedź dlaczego "parowozy" "kopciły" tym samym marnując w znacznym stopniu zasoby kopalne, potoczna nazwa "kopciuchy"

U mnie co sobotę taki jeszcze niedawno pokonywał trasę około 80 km w jedną stronę ale
mieli przerobić palenisko by niezadymiał okolicy ale z sentymentu do "chorej tradycji" jest jak jest ("tłusta oliwa" pot z niej spływa it'd) Jak parowozy były projektowane mogły już wtedy nie kopcić, była wiedza na ten temat, jak efektywnie dopalić substancje lotne, tak samo piece w domach, rozgarnięty "palacz" był wstanie we własnym zakresie w latach 70 spalać czysto, minimalizując szkodliwe substancje, praktycznie nic nie było widać z komina a bywały konstrukcje bez komina z odwróconym wymiennikiem ciepła na końcu mały wetylatorek.

Czasem te patenty bywają okrutne i krzywdzące, ale idzie ku dobremu :)

Czy można winić system po latach i nakładać karę? Jak po drodze bywały "kłody"
ustrojowe (takie były czasy)

Ok starczy tych nie do końca w tym wątku moich wypowiedzi, może za jakiś czas
napiszę w wizytówce, a może lepiej nic nie będę pisał nasze Forum ze względu  sentymentalnych niech trawa online jak tylko można.

Dziękuję za utrzymanie serwisu i czy dla Fundacji BOINC Polska datki można jeszcze przekazywać?
chodzi o dołożenie na pokrycie kosztów serwisów, chciałbym wznowić stałe przelewy.

EDIT:
ok znalazłem wątek z numerem konta

PS
post w żaden sposób nie był wspierany przez ogólnie dostępne AI

EDIT 2:
CytatI wyprzedziłeś mnie. Więc udaję się na zasłużone wakacje (na emeryturę jeszcze za wcześnie) do słoneczniej Hagi nad Morze Północne.

Ogólny kredyt mało obiektywny ze względu na różne projekty które dają różne kredyty, niekiedy kredyd w obrębie jednego projektu zostaje zredukowany lub zwiększony, przykład Asteroid

Do tego mieszanka CPU/GPU, a jak ktoś jeszcze uwzględni ASIC to nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Dla jednych bardziej liczy się wkład w naukę i nie patrzą na statystyki ale my raczej do takich się nie zaliczamy.
Bardziej od kredytów zależy mi na badge i specjalnych odkryciach ale nie ukrywam, że ostatnimi czasy mocno spoglądam na wuprop i to mnie napędza, daje paliwko na dalsze działanie.
Forum B@P też odgrywa ogromne inspiracje :)

Od czasu do czasu spoglądam na Discord projektów by być bliżej nadchodzących zmian, a szykują się niebawem, virtualbox ma zostać zastąpiony kontenerem Docker natywnie, takie plany, wymaga to czasu.
Nowa apka dla PG przed wyścigiem zostanie uruchomiona     

Tak szukam gdzie można zobaczyć ogólny dla wszystkich (zakończonych/aktywnych) projektów certyfikat wkładu w obliczenia?
Tak zwane FLOPS dla wszystkich projektów łącznie,
tutaj znalazłem ale są tam tylko aktywne
https://boinc.berkeley.edu/cert_dev.php

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Cytat: SzaMoT_Gra_PRS w 21 Kwiecień 2023, 13:12@ Krzysiak
Wszystkiego Najlepszego trafienia PSP

Cytat: Krzysiak w 21 Kwiecień 2023, 13:15A dziękuje  :parrrty:

Czas na korektę wpisu, miało być PPS, dla PSP było by dużo większe wydarzenie,
niekiedy przez nieuwagę - używanie skróconych nazw podprojektów, może dojść do pomyłki

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

To się Basia nacieszyła Linuxem. Przerwa w dostawie prądu i Kernel panic. Zero możliwości uruchomienia systemu. Spędziłem trochę czasu, liczne rozmowy z Genkiem. I postawiłem windę. Cóż, to by było na tyle z przygód.

SzaMoT_🪄

Może podczas aktualizacji wywaliło zasilanie? ach ten Linux, są przygody

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Możecie sprawdzić czy możecie się zalogować do Moo Wrapper
Dostaje taki nagłówek po zalogowaniu i nic więcej:
Notice: Undefined variable: Id in /home/boincadm/projects/moo/html/languages/compiled/pl.po.inc on line 1497

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/boincadm/projects/moo/html/languages/compiled/pl.po.inc:1497) in /home/boincadm/projects/moo/html/inc/util.inc on line 157

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/boincadm/projects/moo/html/languages/compiled/pl.po.inc:1497) in /home/boincadm/projects/moo/html/user/login_action.php on line 70

Próba zmiany hasła, na pocztę przychodzi link ale też wyświetla sam nagłówek.
Dajcie znać 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito


SzaMoT_🪄

Cytat: tito w 30 Lipiec 2024, 11:24Przeglądarka i bm muszą być po angielsku.
Tego się nie spodziewałem, zmieniłem w Opera na język angielski, poszło
dzięki :)

Kilka miesięcy temu logowałem się bez tych zmian na angielski, nagłówki się wyświetlały, logowanie było możliwe.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

https://drive.google.com/file/d/1qPVXXRwhbvoJ1sqNdo2kVZvpo1NzL67-/view?usp=sharing
Tutaj jakieś dziwne zwierzątka pod wodą.

SzaMoT_🪄


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

#1229
Cytat: chr80♂°🛰� w 19 Lipiec 2024, 19:59
Cytat: SzaMoT_👍😉 w 09 Czerwiec 2024, 09:16Ahoj Kompani obliczeń rozproszonych :)

Chciałbym w tym roku zdobyć total kredyt 1 mld,
może wyprzedzić Naszego mocno zagarzowanego Kompana♂°🛰�, czy to jest możliwe?

Do dyspozycji mam głównie CPU, średnio musiał bym ponad 1M dziennie.
Czas pokaże na ile procent do końca roku zbliżę się do wyznaczonego celu.
 
Przy obecnej wynajętej flocie brakuje do celu ale z czasem powiększy się, do tego okazjonalnie
jakieś wpadnie GPU.

Totalny  "maniakalny" w dobrym kierunku cel

PS
GRG mógłby rozważyć możliwość powrotu do B@P, podratowało by to sytuację RAC, szczególnie w PG.
Podczas wyścigów dało by wiele dobrego dla zespołu.
Agitacja od czasu do czasu chyba jest dopuszczalna?


Pozdrawiam

I wyprzedziłeś mnie. Więc udaję się na zasłużone wakacje (na emeryturę jeszcze za wcześnie) do słoneczniej Hagi nad Morze Północne.

Chyba będzie deal obliczeń rozproszonych, 2 dni liczenia ATMML 8x4090 powinienem dobić do 1 mld
Chyba przestawię za jakiś czas 2 pozostałe hosty już AP25 skromnie trafione można świętować :)

Koszt tych 200 mln (tyle mniej więcej brakuje do 1 mld) dla GPUGrid około 100$ to chyba dobry deal?

Jakbym chciał to uciułać na CPU lub średniej klasy GPU, koszt (pomijam zakup karty) za prąd, wyszło by więcej.

Ciekaw jestem czy TSC to za jakiś czas uruchomi u siebie jako łącznik, musi to jakoś pokleić, oskryptować

EDIT:
Jest tych instancji w kontenerach Docker multum.
Jeśli ktoś myśli o szybkim zdobyciu określonych kredytów w projektach mogę dopiąć przez słaby klucz,
~15% dodatkowo za fatygę która będzie przeznaczona do puli składek dla SKB@P VPS, to tak na marginesie jakby ktoś chciał, i tym samym staje się darczyńcą do wspólnej inicjatywy, tym samym SKB@P VPS wskoczy do pierwszej setki w zespole :) niekoniecznie korzystając z GPU, można to uczynić zwiększając EPYC ZEN.4 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Ależ B@P wygląda ładnie w statystykach za ostatnie 2 dni :)

SzaMoT_🪄

#1231
Już wspominałem w innym wątku że statystyki, wykresy będą "szaleć", zarazem
staną się mało czytelne 👽


Dzięki tym testom w vast uświadomiłem sobie wiele kwestii na przyszłość i raczej
nie da się tego sensownie w jakiś sposób podważyć i odbiec od tematu.

Opiszę kilka przykładów:

Idea BOINC przetwarzanie rozproszone na domowych hostach miało i ma idę do podzielenia się "wolną mocą" jak komputer jest w idle, albo mało obciążony i
w tej kwestii zdania nie zmienię.

Kupowanie dodatkowego sprzętu tylko pod obliczenia trochę w dobie szybkiego postępu
raczej mało sensowne.

Odnośnie mnie i hobby BOINC, to nie tylko RAC, dla mnie liczą się badge, najlepiej
specjalne, za specjalne odkrycia, godziny dla każdej apki w wuprop.boinc (wianuszki, kolorki, godziny poświęcone).
Od początku w domu mam tylko 1/2 hosty max 6 rdzeni łącznie, kiedyś liczyłem na GPU GT 8500, 2009/2010, jakoś tak.
Kolejno testy w claud rok 2012/2013, później Aruba claud VPS po 4zł w ilości (50 szt) kilka miesięcy, OVH tam miałem sporo claud po 4 rdzenie, ale czepili się o load powyżej 70% a wydajność w tedy tam rok ~2013 mizerna.
Kolejno tiktalik Warszawa, nawet do dziś mam 3 z sentymentu :) około 12 lat współpracy.
Byli też inni dostawcy ale raczej przejściówki (chwilowo)
Ogólnie w swojej hobbystycznej przygodzie przetestowałem większość na świecie usług,
claud, VPS, sporo tego się uzbierało przez lata, a czasem powstają nowe centra albo "podcentra" na tych trzeba uważać nie mają u siebie sprzętu tylko bazują na kontraktach u innych dostawców, w razie awarii są zdani na dostawcę fizycznego.

Vast będzie liczył jeszcze około 1 dzień 12h, 1,5 dnia, po tym wszystko kasuję,
naliczają tam opłatę za przechowywanie wyłączonych instancji.

Kolejna próba będzie albo podczas wyścigu w PG dla GPU, chyba, że trafię na bardzo tani host ale raczej, wolałbym odłożyć i w styczniu, lutym kolejnego roku uderzyć w zdobycie koszulki podczas sprintu 1 dzień.
W nowym roku powinny się pojawić seriie 5000, to będzie okazja zobaczyć jak liczą,

Cały czas będę zasilał VPS dla CPU, może zmniejsze trochę ilość, GRG lubi CPU,
również wspomina i zastanawia nad zmianą drużyny, ale nic nie sugeruje w prost,
tylko zachęcałem o przyłączenie do BOINC Games, tam drużyna może być inna niż w projektach i raz do roku można zmienić.

Inicjatywa SKB@P VPS jest dla mnie dużym priorytetem, długo planowym,
nawet jak nie będzie wsparcia od darczyńców to i tak będzie liczyć z mniejszą mocą,
a konsekwentnie, mogę nawet 1 VPS wykupić dożywotnio,są taki oferty, mniejsza wydajność ale w miarę tanio.

FORUM TU jest bardzo ważne zachęcam do wsparcia poprzez Fundację i dopisać na cele utrzymania hostingu it'd.
Wszytko kosztuje i trzeba wspólnie dokładać nie są to duże kwoty ale w ilości suma może być znaczną.

Zobaczcie ile podczas live na kanałach YouTube youtuberzy, potrafią zachęcić oglądających do wsparcia np. do DOMÓW DZIECKA 6/7 k podczas 1 live.
Oglądam to znam tematy LOGO FIRMY "wIelKi EleKtRoNiK" innych nie oglądam, kiedyś oglądałem \Polonie/ w ciepłym kraju, nawet nazwy nie będę publicznie podawał, nie warto tam zaglądać, choć trochę podpatrzyłem jak tam ludzie mieszkają, bez urazy dla Twórcy kanału, każdy ma jakieś tam założone cele it'd.

Niech wszyscy dbają o kurz w środku hostów, ważny jest też zasilacz rozkręcić, choć
raz do roku tam w zakamarkach potrafi się zebrać, a jak wiadomo kurz, trochę wilgoci i są efekty specjalne iskrzenie i host 📴

Idziemy powoli jako drużyna, z długim stażem, konsekwentnie online, czasem coś tam niedomaga, dlatego spadajcie przekazać choć złotówkę na Fundację, cel można sobie określić na co ma to iść lub bez określania celu, wtedy idzie to na potrzeby pokrycia bieżących wydatków. A pytać co robi Fundacja to trochę dziwne pytanie, jakie działania? zajrzyjcie do tematów po co była powołana Fundacja to rozjaśni może trochę temat po co. By na składki na SKB@P były zbierane formalnie it'd.

Jak ktoś woli wpłacić na Fundację niż np zasilić obecną wspólna inicjatywę VPS,
niech da znać to ja dołożę tyle i wykupie za to VPS, ale kasa zostaje w Fundacji na cele pokrycia hostingu i reszty

PS
Mogą być literówki, pisanie na tablecie, słownik korekta, jak co to później przeczytam  i poprawie pisownię





>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

EDU Enthusiast

Jestem ciekaw czy ma to sens, podzielenie karty na wiele. (sr-iov)
Widze ze wiekszosc taskow pod gpugrid leca tak samo na starszych kartach jak i nowszych.

Powiedzmy ze P100 by sie podzielilo na 4x4G lub 8x2G czesci, czy to mialoby jakis sens? Wyslaloby wiecej probek?

SzaMoT_🪄

#1233
Ma sens bo Quantum chemistry calculations on pobór wacha się od 50W do 210 w porywach dla V100 która ma limit 250W, a wieszczości korzysta z dużej ilości VRAM i 100% rdzenia CPU,
Ale to nie tylko chodzi o GPUGrid np. GFN-16/17 słabo dociążą np 4090, albo  Binary Radio Pulsar Search (MeerKAT),
Nawet stosując 20 zadań jednocześnie pobór nie przekraczał 250W a limit to 450W dla 4090.
Inni tak robią czytam Discorda z kanałów projektów, mix aplikacji jednocześnie,
na CPU jest prościej powiększyć Wątki nawet do 1200

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Load dla GPUGrid Quantum chemistry calculations on
Tesla V100 X 4

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito


SzaMoT_🪄

Będziemy z Tobą tutaj zawsze :)
Może główna ruszy to będziesz kontynuował newsy, może rejestracja jak już pisałem,
będę "męczył" Fundację micro wpłatami do skutku 😂

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 07 Sierpień 2024, 19:40Za parę dni na łajbę. Zarabiać na BOINC :)
A ile można siedzieć w domu :D.
Zleci jak zawsze.

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 07 Sierpień 2024, 19:43Będziemy z Tobą tutaj zawsze :)
Może główna ruszy to będziesz kontynuował newsy, może rejestracja jak już pisałem,
będę "męczył" Fundację micro wpłatami do skutku 😂
Kiedyś wspominałem żeby utworzyć taki wątek newsy.
I co o tym kolega tito myśli?
Bo główna i rejestracja nieprędko ruszy.

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 07 Sierpień 2024, 20:40
Cytat: SzaMoT_🪄 w 07 Sierpień 2024, 19:43Będziemy z Tobą tutaj zawsze :)
Może główna ruszy to będziesz kontynuował newsy, może rejestracja jak już pisałem,
będę "męczył" Fundację micro wpłatami do skutku 😂
Kiedyś wspominałem żeby utworzyć taki wątek newsy.
I co o tym kolega tito myśli?
Bo główna i rejestracja nieprędko ruszy.
CytatBo główna i rejestracja nieprędko ruszy.
Ja mam swój plan

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające