Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

SKB@P VPS

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 20 Kwiecień 2023, 19:05

SzaMoT🍀

Może VPS międzynarodowo?
Bez drużyny bez konfliktów bajos :ahoy:

tito

Hmmm. W sumie czemu by nie opisać naszgo SKB@P i dalej Infinia + VPS na forach innych projektów i zaproponować wspólny VPS?

chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 16 Lipiec 2023, 09:01
Może VPS międzynarodowo?
Bez drużyny bez konfliktów bajos :ahoy:
A były kiedyś jakieś konflikty? :book:  :facepalm2:
A tu raczej chodzi o rywalizację drużyn, krajów. :ahoy:

SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 16 Lipiec 2023, 22:05
Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 16 Lipiec 2023, 09:01
Może VPS międzynarodowo?
Bez drużyny bez konfliktów bajos :ahoy:
A były kiedyś jakieś konflikty? :book:  :facepalm2:
A tu raczej chodzi o rywalizację drużyn, krajów. :ahoy:

Miałem na myśli konsolidację "Fuzję za kulisami"

SzaMoT🍀

Przelewy na konto do wpłat w Banku zostały cofnięte z automatu (likwidacja konta) dalej mogę zajmować się inicjatywą ale chyba na to została powołana Fundacja by urząd Skarbowy nie robił jakiś "chorych manewrów" odnośsnie wspierania dla Nauki a kwoty nie są deflałtowo duże.
Proszę o opinie w tej sprawie najlepiej Prezesa FUNDACJI BOINC POLSKA

Z POWAŻANIEM
szamot.pasja.odkrywania.ok[AT]gmail.com

chr80♂°🛰�

Cytat: chris80uppers w 22 Maj 2023, 20:33
Nadal nie mamy ustalonego celu?
Chodzi mi o to żeby ustalić. Ile stale pracuje rdzeni i jaką kwotę mamy na zasilenie SKB@P VPS.
Czyli przykładowo 2 rdzenie 10€ / miesiąc.
[*****-----]€
[5/10]€
I każdy wie że potrzeba dozbierać 5€.  :whip:
Również rzadko bym wpłacał, ale coś tam bym wpłacał.
Też cieszę się, że Ci się polepsza stan zdrowia.

SzaMoT🍀

Obecnie liczą 2 rdzenie dla Universe@home
Koszt na miesiąc 19.68 PLN/miesiąc z VAT

Osoby które chcą coś dołożyć do inicjatywy proszę o PW

Odnośnie kwestii co ma liczyć i czy ma brać udział we wspólnych wyzwaniach, proszę o info?

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT ♪ Aga w 14 Sierpień 2023, 20:54
Obecnie liczą 2 rdzenie dla Universe@home
Koszt na miesiąc 19.68 PLN/miesiąc z VAT

Osoby które chcą coś dołożyć do inicjatywy proszę o PW

Odnośnie kwestii co ma liczyć i czy ma brać udział we wspólnych wyzwaniach, proszę o info?

Czyli 5€/miesiąc, a 60€/rok? 60€/5 osób = 12€ czyli każdy 1€ miesięcznie
Niech liczy cokolwiek na CPU z: yoyo@home, WUProp@Home, Universe@Home, SRBase,PrimeGrid.
Na czas wyścigu puść chociaż jedno wu na dwóch rdzeniach.

Nadal nie wiadomo ile masz kasy, a ile potrzebujesz?
Tu poniżej przedstawiam proste rozwiązanie:
Piszesz mamy jedno euro z pięciu na miesiąc
[1/5]€/miesiąc,
Mamy dwanaście euro z sześćdziesięciu na rok
[12/60]€/rok

I tak by przykładowo wyglądał twój raport raz na kwartał (tylko pogrubiona czcionka):

Zebrana kwota na SKB@P VPS: [1/5]€/miesiąc - [12/60]€/rok

Żadnych czarów, ma to być bezobsługowe i nieabsobujące czasu, bo ja nie zawsze go mam.
Dla mnie to najprostsza i najczytelniejsza forma o jakiej pisałem już na samym początku.
Wyścigi/wyzwania nie są priorytetem dla SKB@P VPS ma ciągle liczyć dla Naszej Drużyny BOINC@Poland.
Chyba, że reszta ma inny pomysł.

SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 14 Sierpień 2023, 21:46
Cytat: SzaMoT ♪ Aga w 14 Sierpień 2023, 20:54
Obecnie liczą 2 rdzenie dla Universe@home
Koszt na miesiąc 19.68 PLN/miesiąc z VAT

Osoby które chcą coś dołożyć do inicjatywy proszę o PW

Odnośnie kwestii co ma liczyć i czy ma brać udział we wspólnych wyzwaniach, proszę o info?

Czyli 5€/miesiąc, a 60€/rok? 60€/5 osób = 12€ czyli każdy 1€ miesięcznie
Niech liczy cokolwiek na CPU z: yoyo@home, WUProp@Home, Universe@Home, SRBase,PrimeGrid.
Na czas wyścigu puść chociaż jedno wu na dwóch rdzeniach.

Nadal nie wiadomo ile masz kasy, a ile potrzebujesz?
Tu poniżej przedstawiam proste rozwiązanie:
Piszesz mamy jedno euro z pięciu na miesiąc
[1/5]€/miesiąc,
Mamy dwanaście euro z sześćdziesięciu na rok
[12/60]€/rok

I tak by przykładowo wyglądał twój raport raz na kwartał (tylko pogrubiona czcionka):

Zebrana kwota na SKB@P VPS: [1/5]€/miesiąc - [12/60]€/rok

Żadnych czarów, ma to być bezobsługowe i nieabsobujące czasu, bo ja nie zawsze go mam.
Dla mnie to najprostsza i najczytelniejsza forma o jakiej pisałem już na samym początku.
Wyścigi/wyzwania nie są priorytetem dla SKB@P VPS ma ciągle liczyć dla Naszej Drużyny BOINC@Poland.
Chyba, że reszta ma inny pomysł.

Popieram Twoją Wizję  :p_arr:

Odnośnie poprzednich wpłat to przedstawiłem je w 1 poście, w dużej mierze pochłonął środki BOINC Pentathlon,
może to nie było aż tak konieczne ale mój stan zdrowia i maniakalne podejście spowodował nadmierne emocje a zabrakło taktyki i Nasza Drużyna nie posiada,
aż tak wielu osób zaangażowanych itd.
Mieliśmy jeden udany rzut oszczepem i zajęliśmy 3 miejsce 7 maja 2023

Ok niech sobie SKB@P VPS powoli liczy, "małą łyżką" ...

 

SzaMoT🍀

Między czasie zauważyłem 2 czynniki trafione dla ECM found factors




chr80♂°🛰�

 :parrrty:
Powinieneś raz w roku puścić los w loterii.

W wyścigach nie mamy wielkich szans, bo jest nas za mało i brakuje nowych członków.

A na strategię trzeba mieć czas.

A choroba nie wybiera i nikt nie ma ci niczego za złe.

2 czynniki trafione dla ECM found factors 2023-07-03 01:36:02 i 2023-07-03 00:49:41   

https://www.rechenkraft.net/yoyo//y_factors_ecm.php?u=369160

SzaMoT🍀

Składkowy VPS liczył Universe@Home teraz jest przerwa w dostawie zadań.
Z wiązku z tym przełaczylem na PG na czas decyzji co ma liczyć.
Proszę o wskazanie dalszych działań co ma liczyć.

Pozdrawiam

tito

Pozostańmy w tematach kosmicznych - Asteroids.
No tak - zapomniałem o tym fakcie, trzeba jakiś przelew zrobić.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 06 Luty 2024, 22:06Pozostańmy w tematach kosmicznych - Asteroids.
No tak - zapomniałem o tym fakcie, trzeba jakiś przelew zrobić.
No na czasy eventów w PG może też PG.


chr80♂°🛰�

Jest jeszcze ktoś chętny do wsparcia naszego składkowego VPS'a?

Nadal nie mamy określonego budżetu miesięcznego/kwartalnego/jakiego kolwiek. Więc nie wiadomo ile i na co wpłacać. To samo na B@P nie wiadomo czy kasa dotarła ile jeszcze potrzeba. Nie wróży to niczego dobrego dla wsparcia!

Tomasz podaj ile rdzeni ile kosztuje miesięcznie?

SzaMoT🍀

Obecnie liczy 8 rdzeni koszt na miesiąc to 94,64 zł,
była podwyżka ceny, obecnie wychodzi 23,31 za VPS każdy ma 2 rdzenie i 2 giga ramu.
Liczą 4 VPS obecnie.

chr80♂°🛰�

A jaki jest koszt GPU na miesiąc?


chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT w 11 Luty 2024, 16:36Niecałe 150 USD
TSC


To już chyba mieć tą T4 na własność, ale jak ktoś nie ma możliwości to zawsze jakaś alternatywa.

tito

Kasa poszła.
Tylko nie wiem, czy my nie robimy błędu. Jeśli opłacamy VPS, to czy nie lepiej (tj ekonomiczniej) byłoby opłacić któremuś zaufanemu kamratowi prąd do nieużywanej maszynki?
Chr8, masz chyba jakiś nieużywany sprzęt ze względu na rachunki za prąd - może to byłoby bardziej opłacalne?
Pomyślcie.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 13 Luty 2024, 10:35Kasa poszła.
Tylko nie wiem, czy my nie robimy błędu. Jeśli opłacamy VPS, to czy nie lepiej (tj ekonomiczniej) byłoby opłacić któremuś zaufanemu kamratowi prąd do nieużywanej maszynki?
Chr8, masz chyba jakiś nieużywany sprzęt ze względu na rachunki za prąd - może to byłoby bardziej opłacalne?
Pomyślcie.
Czy 0,34 € za kWh się kalkuluje?

tito

Zależy za jaki sprzęt.
Teraz 2 rdzenie VPS (jakie? - ~ 2,4GHz ?) liczy za 23zł miesięcznie.
Policzmy dla mojego sprzętu (znam wartości dlatego łatwo mi policzyć): AMD 3900x @ 65W - ciągnie w okolicach 100W na godzinę (bez liczenia na GPU).
Przy liczeniu Universe miał RAC w okolicach 300k.
Koszt prądu (przy stawce 1,5zł(sam nie wiem ile teraz będzie)) 2,4*30*1,5 to 108zł miesięcznie.
Przykład drugi: laptop 4600h@ECO + GPU 1650 (50W) - pobiera prądu ~ 95W RAC w Universe ~ 130k + RAC w Moo ~ 550k
Jaki RAC miały w Universe te 8 rdzeni z VPS? Ktoś pamięta?

SzaMoT🍀

CytatJaki RAC miały w Universe te 8 rdzeni z VPS? Ktoś pamięta?

Z tego co widziałem to wychodziło 10k na rdzeń czyli 20k na 2 rdzeniach.

tito

Czyli 80k RAC za 92zł? Drogo Panowie, drogo.


tito

Dobrze. Trzymałbym to do powrotu Universe.


chr80♂°🛰�


SzaMoT🍀

#69
Kolejne 16 rdzeni już liczy, w konfiguracji po 8 rdzeni
https://asteroidsathome.net/boinc/show_host_detail.php?hostid=767923

tito

Ten EPYC - ROME jest znacznie szybszy niż 16yo rdzeniowy Milan. :O

SzaMoT🍀

Cytat: tito w 06 Marzec 2024, 17:10Ten EPYC - ROME jest znacznie szybszy niż 16yo rdzeniowy Milan. :O
Tak ROME inny dostawca na razie próbuje coś poszukać optymalnego.
Milan nowsza generacja powinien być szybszy ale wychodzi że dostawca go ogranicza ale cena promocyjna była kusząca, będzie liczyć przez miesiąc potem się zobaczy co i jak.




SzaMoT🍀

#72
Chyba mam dobrą wiadomość.
Testuję nowego dostawcę VPS, docelowo zastąpi E5-2680 v2 @ 2,80 GHz,
Wydajność jest nieporównywalna a cena jest porownywalna.
Ma instrukcje AVX512, serwer wysłał kilka zadań dla asteroid, kilka AVX512, ale teraz głównie pobiera AVX, trzeba by wdrożyć anonimową platformę.

Czas CPU jest ustawionay na 85%

tito

Świetny deal. Czas avx vs 512 porownywalny, wiec nie ma co się spinać.

SzaMoT🍀

#74
Info odnośnie wpłat na inicjatywę SKB@P VPS w tym roku:
Podam łączną kwotę by nie można powiązać wpłat z sugestią która była poruszona w tym wątku.
Cytat: tito w 29 Kwiecień 2023, 22:39Uważam, że kwota wpłacona nie powinna być możliwa do powiązania z darczyńcą.

W tym roku dla wsparcia dla SKB@P VPS
chr80♂°🛰�
tito
SzaMot
GRG

Łączna kwota podana zostanie jutro na PW.

PS
Pewnie może ktoś zapytać dlaczego nie w tym wątku,
ponieważ tylko osoby wspierające mogą wiedzieć ile zostalo łącznie zebrane.

Pozdrawiam





SzaMoT🍀

#76
Cytat: tito w 13 Luty 2024, 10:35Kasa poszła.
Tylko nie wiem, czy my nie robimy błędu. Jeśli opłacamy VPS, to czy nie lepiej (tj ekonomiczniej) byłoby opłacić któremuś zaufanemu kamratowi prąd do nieużywanej maszynki?
Chr8, masz chyba jakiś nieużywany sprzęt ze względu na rachunki za prąd - może to byłoby bardziej opłacalne?
Pomyślcie.

Tak teraz sobie myślę, że od października 2023 miałem w nocy włączany grzejnik olejowy
z termostatem, był cały czas niegrzał, za rachunek na 2 miesiące wyszło ponad ~1200 Kwh
1200 x 0,7 zł, obowiązuje jeszcze upust wyszło niecałe ~1000
Oprócz grzejnika trochę oświetlenia, niewiele LED, bojler na ciepłą wodą,
Czajnik, kuchenka elektryczna sporadycznie używana, komputer około 50 W poboru.

Tak teraz myślę czy na kolejną zimę dogrzewać zamiast grzejnika, GPU, albo gdzieś jakiś stary serwer z odzysku do Universe@Home i wiele innych projektów dałoby radę ogrzać.

Pytanie ile ciepła miałbym z GPU jakiegoś starego typu, a ile idzie na pracę, którą wykonuje?
Dajmy na to serwer, jakieś starsze GPU o mocy pobieranej z sieci okolice ~2,5 KW, ile będzie energii cieplnej wydzielał?

Mam ogrzewanie "koza" z szybą wyglądem taki kominek palone drewnem ( ale tylko w dzień )
Na kominek dmucha wentylator by odzysk cieplny był większy,
Po godzinie ostrego palenia w pomieszczeniu robi się ~30*, pewnie jakbym dłużej palił
doszło by do 40 albo i więcej ...

Mam dwa pomieszczenia które dzieli przejście bez drzwi, temperatura się wyrównuje w całym obiekcie, dużą zasługa wentylatora, kubatura obydwóch pomieszczeń około 46 m².

Jak bywają chłodne dni to przepalam rano i popołudniu, w nocy ze względu bezpieczeństwa, nie jest palone, stąd na noc jest włączany grzejnik elektryczny.

Trochę bolało mnie że ten grzejnik oprócz komfortowej temperatury około 20* nic oprócz grzania przy okazji nic sensownego nie robi, w to miejsce chciałem skołować od kuzyna z Firmy stary sprzęt,
który idzie do utylizacji ale nie ma GPU tylko CPU to są sprzęty biurowe, i3 2 gen. I pewnie jakiś stary serwery ale to robi za dużo "wiatru" i hałasu.

Ale stan depresyjny uczymujacy się o ponad 6 miesięcy od wejścia ze szpitala latem tamtego roku + do
tego w grudniu przechodziłem tak zwanego " Covida" brak smaku tylko, ale samoczucie tak spadło, że się "zakopałem".

Ponad 6 miesięcy tylko w około miejsca zamieszkania z trudem wychodziłem, miałem anty społeczne epizody, bałem się wyjść itd.

W styczniu tego roku kolejne przeziębienie, rodzinka pochorowana itd.

Teraz stan zdrowia ok!

Trochę się rozpisuję ponieważ chciałem opisać co i jak.

Forum było offline to też przyznam dołowało, chwała za reakcje Administracji!
Jeszcze jakby tak zapanować nad uruchomieniem rejestracji byłby świeży powiew ...

Wracając do tematu dogrzewania grzejnikiem w nocy planuje uruchomić na jesień nocną taryfę, zamiast grzejnika zastąpić sprzętem liczącym pod SKB@P VPS, (Bardziej chwilami zależy mi na koncie zburkowym niż na swoim, ja tylko bawię się teraz zdobywanie dla
wuprop kolejnych celów na swoim koncie ⭐

PS.
chr80♂°🛰�
Ten pasek postępu ile trzeba uzbierać na dany cel wynajmu jest mało realny z tego powodu, że za dużo zmian jest dokonywanych, nie ma jak na razie stałej konfiguracji.

Składki są dobrowolne i robiąc jakiś cel, że tyle brakuje nie ma sensu, jak brakuje to ja pokrywam itd.

PS
Będę od tego roku podawał info dla osób którzy wsparli na PW, a pod koniec roku z sumuje się wpłaty.
Kolejna zbiórkę, może przeprowadzimy we wrześniu/październiku 2 razy do roku ok?

Pozdrawiam



tito

Energia elektryczna pobrana to niemal w całości energia oddana w postaci ciepła.
Przyjmując, że Twój grzejnik pobrał w te 2 miesiące 800kWh to masz do dyspozycji na komputery grzejące 550w. A to są 2 komputery z mocnymi (tj pobierającymi ~200W - czy nowymi, czy starymi) GPU liczącymi non stop.
Jak czytam na forach to sporo jest osób, które liczą tylko w zimnych miesiącach dogrzewając w ten sposób domy.
Mam nadzieję, że zdrowie fizyczne jak i psychicznie Ci będzie dopisywać. Ale fakt, że powrót forum dał mi uśmiech na twarzy.

SzaMoT🍀

@tito
Zgadza się co wyliczyłeś, tylko nie chodzi o to żeby liczyło 24H, tylko w razie "W",
Zastępując grzejnik w chłodne noce ( nie zawsze jest taka potrzeba właczenia )
Dlatego zakładam że musiał bym mieć sprzęt który pobierze minnimum ~1,5 Kwh na godzinę:

Od 22 do 6 rano = 8 godzin w taryfie nocnej.
1,5 Kwh x 8 = 12 Kwh na dobę w razie potrzeby.

Wolałbym ogrzewać tylko drewnem ale piecyk z płaszczem wodnym + bufor 1000 litrowy.
Wtedy najtaniej, a drewno wyrabiam sam koszt niewielki.

Jak jest stan zdrowia zmienny (~) to trudno niekiedy podejmować działania we własnym zakresie, inwestycje itd.

Jak zniosą limity i cena będzie ~ 1,5 zł za Kwh (0,34 €) to plany też się zmienią itd.
Zimą brakuje nasłonecznienia, kilka używanych paneli zamontować, mały off grid.
Taki który pozwolił by ~100 W ciagłej energii dostarczać, czyli panele musiały by ~2,5 Kwh daoastarczyc do akumulatorów a to mało realne zimą, i koszty zakupu też by trochę wyniosły na zakup używanych paneli, akumatory trakcyjne falownik itd.

Można również siłą mięśni wytworzyć energię przerabiając rower stacjonarny z podpięta
prądnicą, i na forum, dziś udało się przejechać 30 km, produkując 1Kwh 😂
Zawsze to zdrowa alternatywa w zimowe pochmurne dni, tańsza niż panele słoneczne.




chr80♂°🛰�

Z tym ogrzewaniem/dogrzewaniem to zależy od metrów sześciennych pomieszczenia i klasy energetycznej budynku - czyli jakości izolacji i materiałów użytych do do budowy, wilgotności powietrza, pogody na zewnątrz.
Gazu w ciągu roku bez BOINC średnio zużywałem: 1100-1200m3, prądu 680-1200 kW.
Z BOINC 2020-2021 (od 22 maj 2020 do 20 maj 2021) 1089 m3, 6441 kWh.
        2021-2022 963 m3 , 10239 kWh
        2022-2023 1055 m3, 5057 kWh
        obecnie 2023-2024 993 m3 2496 kWh
       poprzednich historycznych odczytów nie mam, ale mam zdjęcia liczników jak się wprowadzałem.

Wprowadziliśmy się do pustego mieszkania w 2017, dokupowałem agd/rtv w między czasie umarł piec gazowy CO. poprzedni rocznie zjadał 1400-1600m3. Pozakładałem otuliny na rurki od ogrzewania, ekrany są za kaloryferami, w każdym pokoju dwa wentylatory włączają się z ogrzewaniem żeby szybciej rozprowadzić ciepłe/ogrzane powietrze. W drewnianych oknach założone uszczelki, w plastkiowych oknach dwa razy w roku czyszczenie mycie uszczelek i pokrywam je olejem glicerynowym z wazeliną techniczną w celu zabezpieczenia/konserwacji. W zimie podczas mrozów warto przynajmniej dwa razy dziennie przewietrzyć mieszkanie/zrobić przeciąg po uprzednim wyłączeniu ogrzewania oczywiście. Żeby pozbyć się wilgoci.

Także dogrzewanie komputerami działa ale jest nieopłacalne. To jak różnica między Athlonem, a Ryzenem w BOINC. Oraz w zależności od komputera dochodzi hałas.

Już zacząłem się rozkręcać/rozwinąłem flotę, a tu pojawiają się "czarne łabędzie". Podwyżka cen, paliwa, gazu, prądu i inflacja.
Na szczęście już więcej nie gryzą z tymi cenami, ale stare czasy już nie wrócą.