Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

SKB@P VPS

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 20 Kwiecień 2023, 19:05

SzaMoT🍀

@tito
Ciekawe jak to się dzieje?
Po wpisaniu użytkownika tito w wyszukiwarce na stronie PG
Participant Profiles

Pojawia się SKB@P VPS, obojętnie czy użytkownik który to wpisuje jest zalogowany czy nie.
Tak samo chr80, SzaMoT, ale dla GRG oczywiście imię i nazwisko, nie pokazuje SKB@P VPS
Ciekawe?

EDIT:
Już chyba wiem dlaczego, jest to związane brakiem profilu.
Ale dlaczego wychodzi SKB@P VPS?

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT🍀 w 23 Marzec 2024, 13:07@tito
Ciekawe jak to się dzieje?
Po wpisaniu użytkownika tito w wyszukiwarce na stronie PG
Participant Profiles

Pojawia się SKB@P VPS, obojętnie czy użytkownik który to wpisuje jest zalogowany czy nie.
Tak samo chr80, SzaMoT, ale dla GRG oczywiście imię i nazwisko, nie pokazuje SKB@P VPS
Ciekawe?

EDIT:
Już chyba wiem dlaczego, jest to związane brakiem profilu.
Ale dlaczego wychodzi SKB@P VPS?

Może najnowszy żywy użytkownik w B@P.

SzaMoT🍀

Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Marzec 2024, 13:12
Cytat: SzaMoT🍀 w 23 Marzec 2024, 13:07@tito
Ciekawe jak to się dzieje?
Po wpisaniu użytkownika tito w wyszukiwarce na stronie PG
Participant Profiles

Pojawia się SKB@P VPS, obojętnie czy użytkownik który to wpisuje jest zalogowany czy nie.
Tak samo chr80, SzaMoT, ale dla GRG oczywiście imię i nazwisko, nie pokazuje SKB@P VPS
Ciekawe?

EDIT:
Już chyba wiem dlaczego, jest to związane brakiem profilu.
Ale dlaczego wychodzi SKB@P VPS?

Może najnowszy żywy użytkownik w B@P.

Po wpisaniu SKB@P VPS nie ma nic a profil jest, patrzyłem w profilu czy można zablokować dostępność profilu ale
nie doszukałam się takich opcji?

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT🍀 w 23 Marzec 2024, 13:17
Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Marzec 2024, 13:12
Cytat: SzaMoT🍀 w 23 Marzec 2024, 13:07@tito
Ciekawe jak to się dzieje?
Po wpisaniu użytkownika tito w wyszukiwarce na stronie PG
Participant Profiles

Pojawia się SKB@P VPS, obojętnie czy użytkownik który to wpisuje jest zalogowany czy nie.
Tak samo chr80, SzaMoT, ale dla GRG oczywiście imię i nazwisko, nie pokazuje SKB@P VPS
Ciekawe?

EDIT:
Już chyba wiem dlaczego, jest to związane brakiem profilu.
Ale dlaczego wychodzi SKB@P VPS?

Może najnowszy żywy użytkownik w B@P.

Po wpisaniu SKB@P VPS nie ma nic a profil jest, patrzyłem w profilu czy można zablokować dostępność profilu ale
nie doszukałam się takich opcji?
A po co cokolwiek blokować, ukrywać? Nie robimy niczego złego.

SzaMoT🍀

Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Marzec 2024, 13:25
Cytat: SzaMoT🍀 w 23 Marzec 2024, 13:17
Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Marzec 2024, 13:12
Cytat: SzaMoT🍀 w 23 Marzec 2024, 13:07@tito
Ciekawe jak to się dzieje?
Po wpisaniu użytkownika tito w wyszukiwarce na stronie PG
Participant Profiles

Pojawia się SKB@P VPS, obojętnie czy użytkownik który to wpisuje jest zalogowany czy nie.
Tak samo chr80, SzaMoT, ale dla GRG oczywiście imię i nazwisko, nie pokazuje SKB@P VPS
Ciekawe?

EDIT:
Już chyba wiem dlaczego, jest to związane brakiem profilu.
Ale dlaczego wychodzi SKB@P VPS?

Może najnowszy żywy użytkownik w B@P.

Po wpisaniu SKB@P VPS nie ma nic a profil jest, patrzyłem w profilu czy można zablokować dostępność profilu ale
nie doszukałam się takich opcji?
A po co cokolwiek blokować, ukrywać? Nie robimy niczego złego.

Nie chodzi o ukrywanie tylko niezgodność wyszukiwarki profili użytkowników.
Zapytam na Discord, czy ta wyszukiwarka działa tak jak powinna?
Dam później znać


SzaMoT🍀

#85
Dziennik SKB@P VPS:

Trwa jeszcze wyścig dla PG, niektóre VPS nie zdołały by przeliczyć w wyznaczonym
czasie trwania wyścigu, wracają do Asteroids.
Jeden 16 core z promocji ( AMD EPYC-Milan ), był opłacony na miesiąc z obniżką 50% ceny wyjściowej,
okazał się ograniczany przez dostawcę, teraz spojrzałem i load wynosił ~50%, przy taktowaniu 2,98 Giga,
będzie liczył do 2024-04-05, kosztował x / 16 wychodzi 10,60 zł za 1 rdzeń, co wydawało się dobrą ceną za rdzeń.

Z myślą o nowych aplikacjach do statystyk wuprop ( nowe apki )
Tak myślę o dodaniu go tam na czas wygaśnięcia do milkyway, to też zagadnienie w obrębie kosmosu.
Chciałbym go tam przetestować bo wykorzystuje apka wszystkie rdzenie do zadania.

Teraz go wyłączyłem na 15/20 minut być może ulokuje się w innym węźle u dostawcy, (niekiedy to pomaga).
Nawet bywa tak jak dostawca ma kilka różnych modeli, są przydzielane losowo, zobaczymy czy to zadziała.

Dopóki się nie przetestuje ciężko stwierdzić czy jest dobre czy słabe przy składaniu zamówienia.
Na pewno jest wydajniejszy od tych po 2 core CPU E5-2660, które też niedługo będą uśpione.

To tyle Kamraci, jak ktoś ma uwagi albo fajne pomysły to piszcie.


SzaMoT🍀

#86
Cytat: chr80♂°🛰� w 20 Kwiecień 2023, 20:01Zmoduj pierwszego posta i opisz co i jak a na końcu umieść sygnaturkę i linki z boincstats.com jak przykład poniżej dla SKB@P Ifinia

https://www.boincstats.com/stats/-5/user/detail/90576413394/projectList - Projekty

https://www.boincstats.com/stats/-5/user/detail/90576413394/lastDays - Ostatnie 60 dni



A w zapasie z stats.free-dc.org

https://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=3821df2a074492958e2b8d62904488eb



I według mnie nie musisz robić żadnego raportu ?

I możemy wrócić do głosowania na projekt miesiąca lub kwartału?

A wrazie twojej niedyspozycji lub braku wolnego czasu znajdziemy rozwiązanie.

I może dałoby się podwiesić wątek i dać link na głównej stronie Naszej Drużyny.

Moje typy projektów to te w których jesteśmy blisko podium w rankingu międzydrużynowym i międzykrajowym np.:

https://www.boincstats.com/stats/22/team/list/0/0#5 - RALPH@Home 5 miejsce.

https://www.boincstats.com/stats/98/team/list/0/0#5 - WUProp@Home    5 miejsce.

https://www.boincstats.com/stats/158/team/detail/139 - Universe@Home 7 miejsce.

https://www.boincstats.com/stats/3/team/detail/211 - LHC@Home 8 miejsce.

Cytat: SzaMoT🍀 w 21 Kwiecień 2023, 11:48@chris80uppers
CytatI możemy wrócić do głosowania na projekt miesiąca lub kwartału?
Głosuję za Universe@home, projekt zapasowy PG

PS
Dla LHC nie da rady policzyć brak wsparcia wirtualizacji sprzętowej nie jest aktywna chyba że podprojekt bez virtualboxa
EDIT:
Teraz powinno się udać coś policzyć dla LHC na Virtualboxa, procesor wspiera wirtualizację sprzętową i powinna ona być również włączona w Biosie u dostawcy.
Napotkałem po drodze nieoczekiwane chwilowe problemy z liczeniem na kilku rdzeniach dla LHC, jak wiadomo bywa problematyczny a tym bardziej w Linux.
Za jakiś czas być może uda się pokonać problemy, czytałem posty na Forum Projektu LHC,
związane z Linux, po zastosowaniu pewnych proponowanych zmian, VPS wyświetla teraz w info dla hosta, że CPU wspiera wirtualizację ale jest ona wyłączona co się niezgadza z tym co przed modyfikacją pokazywało, że jest aktywna i włączona.


PS
Jeszcze kilka rzeczy mam do omówienia w sprawie LHC ale to za jakiś czas teraz ogień 🔥 dla Asteroid, podobno nadlatuje ...
Mamy jeszcze do plus minus połowy kwietnia inne rodzaje CPU, które nie będą utrzymywane, ponieważ pojawiły się między czasie wydajniejsze.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
jutro będzie "NEWS pesymistyczny" 🇵🇱 🇳🇱 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 🍀


tito

Ja z LHC zrezygnowałem nawet na domowych komputerach - cały czas coś się mieszało.
Ale próbuj - może będzie stabilnie i coś dla LHC policzy.

chr80♂°🛰�

#88
Cytat: tito w 31 Marzec 2024, 21:11Ja z LHC zrezygnowałem nawet na domowych komputerach - cały czas coś się mieszało.
Ale próbuj - może będzie stabilnie i coś dla LHC policzy.
U mnie problemem była wirtualizacja w BIOSie/UEFI wyłączała się po aktualizacji BIOSu/UEFI, bo standardowo jest wyłączona.
Teraz już problem zniknął, bo wiem czego trzeba pilnować. Ale chodziło mi o odznakę w Atlasie:
A czasami coś tam policzę.

CytatI możemy wrócić do głosowania na projekt miesiąca lub kwartału?
Moje typy projektów to te w których jesteśmy blisko podium w rankingu międzydrużynowym i międzykrajowym np.:
Podchodząc realnie do tematu to możemy głosować na projekt roku.
A te blisko podium to są lata świetlne możemy jedynie przeskoczyć drużyny które nie liczą ale to za kilka lat. Pisałem o tym kiedyś. To chyba faza zmierzchu naszej drużyny ci co liczą robią co mogą.
W ciągu 14 lat spadliśmy w międzydrużynowym z 7 miejsca na 21 miejsce. Na 5715 członków B@P liczy 251.
Fajnie, że jest SKB@P VPS ale musiałby robić przynajmniej dziennie 28 mln punktów żeby cokolwiek zmienić.
Cieszę się, że mamy ciebie i masz czas i siłę się tym zajmować.
Takie jest moje zdanie.

PS. Universe@Home nie działa i nie wiadomo kiedy znowu zacznie działać!

SzaMoT🍀

@chr80♂°🛰�
CytatFajnie, że jest SKB@P VPS ale musiałby robić przynajmniej dziennie 28 mln punktów żeby cokolwiek zmienić

Trzeba rozgraniczyć pojęcie zdobycia kredytów na GPU oraz CPU.
Idąc w taktykę zdobycia ~28 mln, nawet licząc pod panelami i egzotycznym terytorium, dużo słońca itd. tylko gna się za kredytem, a są po drodze oprócz punktów inne cenne zdobycze oraz nie wszystko da się policzyć dzięki GPU które są wydajniejsze tylko w określonych celach ...

Inicjatywa SKB@P VPS opiera się tylko na CPU i jak kiedykolwiek miało by to mieć
dodatkowy charakter z zapleczem GPU, to najlepiej było by utworzyć kolejnego SKB@P GPU.
DLATEGO tak wnioskuje by było wiadomo co i jak liczy, a mieszając dwa rodzaje CPU, GPU,
nie jest to aż tak przejrzyste ( czytelne ).

Już kiedyś padały takie stwierdzenia na forach że statystykami by rozgraniczyć aplikacje GPU od apki pod CPU, taka zmiana nigdy nie została wprowadzona
ale za to BOINC w połączeniu bez ASIC została uwzględniona.

PS
Pisałem powyżej o moim dogrzewaniu grzjnikiem i zastąpieniu na kolejną zimę jakim sprzętem liczącym, błędnie to trochę napisałem i chciałbym to skorygować.
Cokolwiek będzie liczone na profilu SKB@P VPS to dla czytelności wkładu pozostańmy tylko VPS CPU bez dodatkowego wsparcia np. GPU lub innych osób podpinajacych się przez słaby klucz itd.

Ja jak kolejnej mroźnej zimy będę musiał się dogrzewać elektrycznie to wszytko idzie na mój profil nie dla SKB@P VPS, dla lepszego wglądu który mógłby być zakłócony np. GPU itd.
VPS niech pozostanie tylko w chmurze obliczeniowej bez TSC itd.

Jak dotąd tylko przez pomylenie słabych kluczy nieświadomie podpiąłem TSC na chwilę podczas wyścigu w styczniu dla PG PPSE ale nawet nie policzyło 1 zadania, w porę się zorientowałem i przełaczylem na swoje konto PG.

Tak więc mamy w miarę czysty obraz VPS CPU, kilka może na początku zadań wpadło ale to znikome ilości (pomijalne) były to chyba Genefer 15, AP27 podczas jakiś tam zawodów.


PS.2
To wszystko co pisane 1 kwietnia jest pisane w tym dziale na poważnie :)

chr80♂°🛰�

Też piszę na poważnie nieważne GPU czy CPU to realnie nie mamy szans na wyższe miejsca w rankingach.
Dogrzewanie mieszkania komputerami BOINC przy obecnych cenach energii elektrycznej jest nie opłacalne. Kominek na drewno w dobrze wentylowanym i izolowanym domu chyba najlepiej wyjdzie. A już na pewno nie w projektach które są offline.

Ważne, że cokolwiek się dzieje i ktoś ma jeszcze zapał i chęć. ♾️ 💓

SzaMoT🍀

TAK
realnie na CPU raczej nie da się w ogólnych między projektowym rakingu uzyskać wyższych miejsc ponieważ w grę weszły od dłuższego czasu GPU.
Dla poszczególnych projektów lub nawet PG ale nie licząc ogółem kredytów da się wypracować co nieco a po drodze może uda się się coś trafić SOB?, ESP?, PSP?,
to raczej wynikało by z loterii ale PPS, GFN17,18, SR5, 321.
Jest osiągalne realnie na CPU.
Mamy też fajne badge do zdobywania inne apki itd. jest co działać

Celowanie w rankingu światowym z innymi zespołami jakoś mało mnie to "jara"
"Mamy to co mamy" i to powinno wystarczyć, by się mogło stać niemożliwe, z czasem do pokonania na spokojnie
ok?

SzaMoT🍀

@chr80♂°🛰�
CytatW ciągu 14 lat spadliśmy w międzydrużynowym z 7 miejsca na 21 miejsce. Na 5715 członków B@P liczy 251.

Według statystyk na BOINCstats zerowy RAC zaczyna się od 504 user, ponad ~500 osób,
zdobyło w ostatnim czasie jakiś kredyt.
Chyba że masz na myśli ostatni miesiąc 251 (zgodne)

Dla Polski ilość osób z udziałem powyżej 1 (Average credit) 888 user
Ostatni miesiąc - 528 user

Pewnie jakaś część osób liczy podpięta przez Science United, prostszy sposób dołączenia do projektow, wszystko idzie na konto Science United.

Jeszcze trzeba wspomnieć o możliwości podpięcia pod charityengine (nagrody za obliczenia BOINC?), co jak dla MNIE JEST NIDOPUSZCZALNE! i z tego co czytałem prowadziło do nadużyć itd.

Pomaganie bezinteresowne, nie dla jakieś tam rekopesaty $, uważam za lepszą formę, a w zamian wirtualne kredyty i badge, może trochę rywalizacji.

W skali całego globu zerowy RAC od pozycji 52533, to tyczy osób które eksportują statystyki na zewnętrze serwisy, i nie tu Science United która gromadzi wszystkich pod jednym kontem.
Jak widać np. dla PrimeGrid Science United ma najwyższy obecnie RAC a to tylko jeden z wielu projektów wspieranych.
Asteroid, Science United też RAC numer 1

Jest pewnie wiele innych projektów w których Science United jest wspierany i użytkownicy liczą pod jednym kontem.
Tak widać że "wiele" tych obliczeń jest wykonywanych dla nauki, i narzekając, że się kończy ( umiera ) to trochę chyba na wyrost stwierdzenie?


Trochę odbegliśmy od tematu związanego z SKB@P VPS ale tak to bywa.





chr80♂°🛰�

Dlatego skupiamy się na tym co mamy. 😍
Może powinni odzielić statystyki gpu od cpu jak asic.
Za naszego VPSa i jego operatora 🍺

SzaMoT🍀

#94
Dziennik nr.2 SKB@P VPS:

Mam kilka przemyśleń odnośnie Asteroid:
Liczenie na GPU, CPU, po staremu (480 pkt. za zadanie) GPU, wyglądało "blado" odnośnie punktacji,
CPU na kilku wątkach dawało to samo co liczenie na średniej klasy GPU, to było kiedyś i na CPU, można było "poszaleć".
Teraz po nowemu dalej z punktu zużycia energii wychodzi taniej na CPU niż na GPU

Kolejna kwestia dla Asteroid, słabo zoptymalizowana aplikacja dla instrukcji AVX512, (jest co prawda w fazie rozwojowej) ale dla CPU serwerowych typu EPYC nie zauważyłem przewagi odnośnie AVX, fma.
Może dla konsumenckich CPU AVX512 coś dała więcej.

Ilość nieoprawnych wyników obecnie dla SKB@P VPS:
(59 bez kredytu), oczekujących (13), przetworzonych (24481), w tym oczekuję na walidację (872)
Czyli jakiś tam promil ale tu każdy kredyt jest ważny, przy takiej redukcji punktacji.

Uważam, że do czasu pojawienia z powrotem Universe, powinniśmy skorzystać z innych projektów które dadzą większy RAC.
Które wspierają dobrze AVX512, liczą stabilnie bez dodatkowych błędnych zadań.

Dla testu przestawiłem jedną instancję która pobierała tylko sse3 dla Asteroid dla PrimeGrid dla SR5 LLR.
Na dobę wychodzi około ~x dla 1 rdzenia.
Możemy tym samym "upiec kilka pieczeni na jednym ogniu" - Wzrost RAC, T5K, badge "M" "K".
Nie piszę o pozostawieniu tylko pod projekty dla PG, z czasem jak SKB@P VPS, osiągnie wzrost RAC i tym samym trafi do 1 setki w drużynie, będzie można liczyć bardziej, być może "opłacalne" projekty itd.

Jak na razie pobranych zadań do przeliczenia jest obecnie ( w toku 2524), przydział zasobów ustawiłem na "0"

Czekam na Wasze pomysły odnośnie dostania się do 1 setki w drużynie dla SKB@P VPS, Asteroidy nam tego w realnym czasie nie dadzą, mimo liczenia z doskoku podczas wyścigów w PG.

LHC być może uda się za jakiś czas coś policzyć by wykorzystać RAM



Grzegorz R. Granowski

Dzień dobry ... jako jeden z Darczyńców proponuje SR5 ... to dobry trop uważam, GRG

tito

Jeśli mówimy tylko o RAC to oczywiście tylko SR5 sieve

SzaMoT🍀

Cytat: tito w 03 Kwiecień 2024, 16:54Jeśli mówimy tylko o RAC to oczywiście tylko SR5 sieve

Dla avx512 lepszy RAC dla SR5 LLR, z tego co mi wiadomo sito nie korzysta z dobrodziejstwa AVX512

tito

Nie, ale sieve punktuje lepiej. Przynajmniej u mnie.

SzaMoT🍀

Sito zyskuje ~25% przy włączonym HT, SMP, a brak instrukcji AVX512, dlatego lepiej wychodzi u Ciebie.

SzaMoT🍀

Jaka decyzja pozostałych Darczyńców?

PS
Możemy również trochę czasu włożyć w GFN19, podobno zbliża się "wielkimi krokami",
również wspiera AVX512.
Głównie chodzi o jakiś mały sukces, przed lub w narodziny które się zbliżają.



tito

Ja nie mam celów dla SKB@P VPS- wybierajcie Kamraci.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 03 Kwiecień 2024, 21:07Ja nie mam celów dla SKB@P VPS- wybierajcie Kamraci.
Primegrid - PPS.
Yoyo@home - jak ma mało RAMu to ecm, jak dużo RAMu 10GB to ecm P2.
WUProp@Home - to wiadomo.
Einstein@Home   
Rosetta@Home   

SzaMoT🍀

PPS ok

Yoyo@home nie da się przez stronę ograniczyć ilości pobranych zadań, i chyba nie wspiera AVX512

Einstein@Home głównie fajnie się liczy na GPU, na CPU też chyba jest teraz apka dostępna ale jakie instrukcje są wspierane, by nie marnować potencjału AVX512

Rosetta@Home zacząłem bym od sprawdzenia na forum i zobaczenia ile tysięcy zadań zostało zmarnowane od nas parę osób liczy, można zobaczyć. Brakuje info czy wspiera AVX512,
Rosetta zbyt problematycznym tematem, a administracja mało komunikatywna społecznie i wypuszcza beta aplikacje która wywala się pod koniec przeliczeń, niedopuszczalne

LHC jak się być może uda uruchomić by wykorzystać RAM, można na stronie wybrać ile zadań itd.
Przetestuję u mnie za jakiś czas na win

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT🍀 w 04 Kwiecień 2024, 21:34PPS ok

Yoyo@home nie da się przez stronę ograniczyć ilości pobranych zadań, i chyba nie wspiera AVX512

Einstein@Home głównie fajnie się liczy na GPU, na CPU też chyba jest teraz apka dostępna ale jakie instrukcje są wspierane, by nie marnować potencjału AVX512

Rosetta@Home zacząłem bym od sprawdzenia na forum i zobaczenia ile tysięcy zadań zostało zmarnowane od nas parę osób liczy, można zobaczyć. Brakuje info czy wspiera AVX512,
Rosetta zbyt problematycznym tematem, a administracja mało komunikatywna społecznie i wypuszcza beta aplikacje która wywala się pod koniec przeliczeń, niedopuszczalne

LHC jak się być może uda uruchomić by wykorzystać RAM, można na stronie wybrać ile zadań itd.
Przetestuję u mnie za jakiś czas na win

Amicable Numbers
LODA
MilkyWay@home   
SRBase   
The Ramanujan Machine   
Universe@Home   
World Community Grid   
A by nie marnować potencjału AVX512 to Primegrid
LHC wykorzystuje max 8 rdzeni i większość potrzebuje wirtualizacji.
Czyli najlepiej postawić na PG.



tito

Rosetta nie wykorzystuje absolutnie nic - nigdy nie było info od adminów, czy coś z tym zrobią.
AVX512 to chyba tylko PG i SR-base

chr80♂°🛰�

#106
Cytat: tito w 05 Kwiecień 2024, 06:51Rosetta nie wykorzystuje absolutnie nic - nigdy nie było info od adminów, czy coś z tym zrobią.
AVX512 to chyba tylko PG i SR-base
Czyli procesory z AVX512 najlepsze do wyścigów w PG, SR-base.
Może na początek SKB@P VPS niech zdobędzie po brązowej odznace z każdego podprojektu w PG na CPU?

Do kiedy mamy opłaconego SKB@P VPSa?

SzaMoT🍀

CytatDo kiedy mamy opłaconego SKB@P VPSa?
W kalendarzu jest podany koniec wsparcia technicznego (9999)?

Wszystkie raporty będą przedstawiane co jakiś czas przez PW

chr80♂°🛰�

Wyglądaj przez okno Luxemburczyków 🇱🇺🎁 przed wyścigiem "JUICE's Birthday Challenge" coś powinni przynieść📈.

chr80♂°🛰�

Przełącz VPSa na TRP?


SzaMoT🍀

W zeszłym roku 19 kwietnia ruszyła wspólna inicjatywa składkowa, najpierw podpięta
pod konto SKB@P,  20 kwietnia oficjalnie pod SKB@P VPS

Przetwała do dziś z różną mocą obliczeniową.
Początek był z większą mocą,
w późniejszych okresach "dryfowała" na 2 rdzeniach do ~stycznia tego roku.
Obecnie liczy znaczna ilość rdzeni ale pewnie na koszty trzeba będzie w maju trochę obniżyć koszty.

Pozdrawiam

chr80♂°🛰�

Ile mamy jajek w VPSie?
Przeznacz 2x po jednym na ecm i ecm P2 w Yoyo@home.