Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

SKB@P VPS

Zaczęty przez SzaMoT_🪄, 20 Kwiecień 2023, 19:05

SzaMoT_🪄

Hosty dla SKB@P VPS są od teraz widoczne

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Dobra decyzja - podoba mi się ta lista.

SzaMoT_🪄

#122
Aktualizacja w toku
8 core / >>> ~12/14?/96?/128?/256?/512?/"∞" 😂 | docelowo na rok?

Jeśli uda się przy kolejnej dobrowolnej zbiórce nazbierać na cały rok z góry,
to będzie rabat -25%, czyli 1 rdzeń 9,74 zł na miesiąc.

Może zrobimy koronę w podpisie dla wspierających?
@chr80♂°🛰�
Kiedyś coś wspomniałeś, że bawiłeś się w graficzne scenariusze, może coś
za jakiś czas, w wolnym, zaispirowanym czasie przygotujesz, i tym samym każdy będzie mógł sobie w
podpisie umieścić.
Nie chodzi  o lewel top donate, a raczej o zaangażowanie w inicjatywę,
taka unikalna odznaka, równa dla wszystkich, chyba, że pozostali wspierający uznają inaczej i chcieli by być wszczególnieni za największy wkład?

Ja sobie już umieściłem w podpisie zapominając o innych wpierających, jeśli ktoś chętny to
mogę przesłać na pocztę ale odznaka jest amatorsko przeskalowana, nie ma odpowiedniej ostrości.

 
Albo cokolwiek, mozna np. co miesiąc 10/20 zł przeznaczyć na inicjatywę.
Każdy wspierający może bezpośrednio wpłacić do usługodawcy VPS i wskazać ID SKB@P VPS,
nie trzeba na moje konto w Banku.
Wszystkie info mogę dla chętnych podać na PW, tutaj na forum, lub w projektach,
nie każdy ma możliwość zalogowania itd.

To takie z mojej strony przemyślenia.

Pozdrawiam



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#123
Cytat: SzaMoT_🏓 w 11 Czerwiec 2024, 00:12Aktualizacja w toku
8 core / >>> ~12/14?/96?/128?/256?/512?/"∞" 😂 | docelowo na rok?

Jeśli uda się przy kolejnej dobrowolnej zbiórce nazbierać na cały rok z góry,
to będzie rabat -25%, czyli 1 rdzeń 9,74 zł na miesiąc.

Może zrobimy koronę w podpisie dla wspierających?
@chr80♂°🛰�
Kiedyś coś wspomniałeś, że bawiłeś się w graficzne scenariusze, może coś
za jakiś czas, w wolnym, zaispirowanym czasie przygotujesz, i tym samym każdy będzie mógł sobie w
podpisie umieścić.
Nie chodzi  o lewel top donate, a raczej o zaangażowanie w inicjatywę,
taka unikalna odznaka, równa dla wszystkich, chyba, że pozostali wspierający uznają inaczej i chcieli by być wszczególnieni za największy wkład?

Ja sobie już umieściłem w podpisie zapominając o innych wpierających, jeśli ktoś chętny to
mogę przesłać na pocztę ale odznaka jest amatorsko przeskalowana, nie ma odpowiedniej ostrości.

 
Albo cokolwiek, mozna np. co miesiąc 10/20 zł przeznaczyć na inicjatywę.
Każdy wspierający może bezpośrednio wpłacić do usługodawcy VPS i wskazać ID SKB@P VPS,
nie trzeba na moje konto w Banku.
Wszystkie info mogę dla chętnych podać na PW, tutaj na forum, lub w projektach,
nie każdy ma możliwość zalogowania itd.

To takie z mojej strony przemyślenia.

Pozdrawiam




Takie coś może być?
A tu mała wersja:


chr80♂°🛰�


SzaMoT_🪄

Wielkość do podpisu musi być 28 x 28 pikseli, inaczej nie dodasz chyba, że osobno poza podpisem
statseb.fr
Najlepiej umescic napis by było widać, że tyczy się wsparcia dla SKB@P VPS ale
to pewnie trudno wykonać przy tak małym obrazie, pozostawiam Tobie wolną wolę, grunt to zachować
wymaganą wielkość, chyba, że poza podpisem to dowolna.



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające


SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Czerwiec 2024, 19:4928x28



https://s9584.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=L5mNaNbXKgTncXoZIThDgYvUv8fTNwxhT2t59uEbqCW58cRw3RZJc_hxUBt_-QMUmP2a-YjBQ5jBZuMbVw7xArqXwU1ZvLJ5Cyh18wldhtA&pv=2

Ok z oryginału sobie przeskalowalem na Androidzie,
czyli umieszczamy w podpisie 28 x 28 oraz trochę mniejsza poza podpisem by było widać tekst?
zaraz to wypróbuję

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 12 Czerwiec 2024, 19:53
Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Czerwiec 2024, 19:4928x28



https://s9584.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=L5mNaNbXKgTncXoZIThDgYvUv8fTNwxhT2t59uEbqCW58cRw3RZJc_hxUBt_-QMUmP2a-YjBQ5jBZuMbVw7xArqXwU1ZvLJ5Cyh18wldhtA&pv=2

Ok z oryginału sobie przeskalowalem na Androidzie,
czyli umieszczamy w podpisie 28 x 28 oraz trochę mniejsza poza podpisem by było widać tekst?
zaraz to wypróbuję
Można rozpowszechniać ale najlepiej wśród fundatorów VPS'a.

chr80♂°🛰�


SzaMoT_🪄

#131
Srbase:
Aktualna średnia liczba punktów    0.10
Asteroidy:
Aktualna średnia liczba punktów    35.28
NFS
Brak profilu (już jest i liczy), też jest apka pod Linux - avx512
LHC - jeszcze się nie poddałem, virtualbox odpada.
Okazało się przy pewnych zmianach, serwer teraz komunikuje, sprzętowa wirtualizacja jest off, pozostaje tylko natywna ale czekam na odp. na forum LHC.

Tak pomyślałem by liczyło nie tylko PG, pozwolę ustawić 3/4 wymienione projekty,
ECM P2 odpadają teraz za mało RAM, a zwykłych ECM już coś policzyło i nawet udało się trafić 2 czynniki w zeszłym roku podczas rzutu oszczepem.

Jak są jakieś sugestie, propozycje, wspólna inicjatywa, wspólne decyzje, temat otwarty 💬






>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

W SKB@P VPS to Google Colab Pro i Pro+ mogą być interesującą alternatywą dla obliczeń w ramach BOINC, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rosnące koszty energii elektrycznej. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy rozważaniu tej opcji:

Zalety Google Colab Pro/Pro+
Dostęp do Potężnych GPU:

Colab Pro oferuje dostęp do GPU takich jak Tesla T4, P100, a Pro+ daje dostęp do V100. Są to wydajne jednostki, które mogą przyspieszyć obliczenia.
Dzięki temu można przeprowadzać obliczenia, które na lokalnym sprzęcie zajęłyby dużo więcej czasu i energii.
Brak Kosztów Energii Elektrycznej:

Korzystanie z Colab eliminuje koszty związane z zużyciem energii elektrycznej, co jest istotne przy dużej liczbie komputerów pracujących non-stop.
Elastyczność i Skalowalność:

Możesz łatwo skalować swoje obliczenia, bez potrzeby inwestowania w nowy sprzęt.
Możliwość szybkiego dostosowania zasobów w zależności od aktualnych potrzeb.
Oszczędność Czasu i Miejsca:

Korzystanie z zasobów w chmurze eliminuje potrzebę fizycznego przechowywania sprzętu, co jest korzystne w przypadku ograniczonej przestrzeni.
Wydajność:

Wysokowydajne GPU w Google Colab mogą przyspieszyć obliczenia, co może być korzystne dla projektów wymagających dużej mocy obliczeniowej.
Wady i Ograniczenia
Koszty Subskrypcji:

Google Colab Pro kosztuje około 10 USD miesięcznie, a Pro+ kosztuje około 50 USD miesięcznie. Musisz rozważyć, czy te koszty są opłacalne w porównaniu do kosztów energii i utrzymania sprzętu.
Ograniczenia Zasobów:

Istnieją limity dotyczące czasu pracy na GPU oraz ilości zasobów, które można jednocześnie wykorzystać. W przypadku intensywnych obliczeń może to być ograniczenie.
Bezpieczeństwo Danych:

Przy korzystaniu z usług chmurowych należy brać pod uwagę kwestie bezpieczeństwa danych i prywatności.
Dostępność Zasobów:

W zależności od popytu zasoby GPU mogą być czasami trudniej dostępne, co może wpłynąć na wydajność pracy.
Porównanie z Obliczeniami Lokalnymi (BOINC)
Koszty Energii: Korzystanie z Google Colab może być bardziej opłacalne, jeśli koszty energii elektrycznej są wysokie.
Wydajność: Wysokowydajne GPU w Google Colab mogą zapewnić lepszą wydajność niż starsze GPU w Twoich komputerach.
Elastyczność: Google Colab oferuje większą elastyczność i łatwość skalowania, bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt.
Podsumowanie
Google Colab Pro/Pro+ może być atrakcyjną alternatywą dla BOINC, szczególnie jeśli koszty energii są wysokie, a Twoje obliczenia wymagają dużej mocy obliczeniowej. Jest to elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które eliminuje koszty związane z energią elektryczną i utrzymaniem sprzętu. Jednak warto rozważyć również ograniczenia, takie jak koszty subskrypcji, limity zasobów oraz kwestie bezpieczeństwa danych.

Jeśli chcesz przetestować Google Colab Pro/Pro+, możesz zacząć od krótkiego okresu próbnego, aby ocenić, czy spełnia Twoje potrzeby obliczeniowe i jest bardziej opłacalne w porównaniu do lokalnych obliczeń BOINC.

Taką otrzymałem rekomendację.

SzaMoT_🪄

Mam już 2 miesiące subskrypcję Pro ~12$, teraz będzie mijał 3 miesiąc.
Dla CPU jest to tania opcja 8 rdzeni EPYC ROME/INTEL ponad ~50 giga RAM.
Opłata starcza na pokrycie tej konfiguracji (100 jednostek oablaiczeniowych, za kwotę niecałe 50 zł), zostaje kilka jednostek dla GPU.
GPU za tą kwotę to starczy dla T4 ~3 dni, L4 / A100 to ~1 dzień, mało opłacalne.

Po wyczerpaniu 100 jednostek albo dokupuję dodatkowo 100, lub korzystam jak bez sobskrypcji ale konsole mam dostępna jako root, nie ma tylko dostępu do większej ilości rdzeni CPU, większ ilość RAM jest dostępna, GPU T4. Subskrypcja odnawia się
automatycznie i w każdej chwili można anulować, lub przejść na Pro+

Jak w chmurze to na stale wolę CPU, GPU też można wynajmować ale w skali miesiąca to nie jest tanio, tym bardziej, że zapotrzebowanie na obliczenia na GPU jest ogromne,
a to pewnie winduje ceny.

@chr80♂°🛰�
CytatTaką otrzymałem rekomendację.

Wiadomość dostałeś od dostawcy?

SKB@P VPS nie ma Colab, konto można mieć tylko jedno.
SKB@ VPS ma rdzenie z avx512 EPYC 4gen. W dobrej cenie ~13 zł, a cenę można jeszcze obniżyć, wykupując usługi na rok z góry -25%

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Aktualizacja w toku
Na dniach zamiana 4 core RAM 8 (12,15 €) na 8 core RAM 16 (20,95 €), bardziej się opłaci - 12,15 € vs 20,95 €
Teraz liczy 12 core, po aktualizacji 16 core


Jak ktoś ma ochotę dobrowolnie wesprzeć inicjatywę, w pierwszym poście jest info.

PS
można bezpośrednio do usługodawcy, zakładając profil, pozwala to na transfer środków do SKB@P VPS


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Miało być na dniach, już zaktualizowane.

PS
Przydało by się chociaż słowne poparcie czy zwiększanie ilości core ma sens?
Pole decyzyjne powinno być wspólne co i jak.

Sugestia odnośnie ECM P2, teraz jest miejsce na 1 zadanie, czy ma liczyć yoyo?

Niestety Asteroidy ze względu na ustawienie czas CPU ~90%, duży odsetek niepowodzeń.


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Dlaczego wszystko nie może być łatwe/proste?
Sugerowałem/prosiłem żeby zrobić info w postaci gadżetu postępu ile potrzebujemy miesięcznie, kwartalnie, rocznie. Niektórzy użytkownicy nie chcą żeby powiązać wielkość wpłaty z użytkownikiem ok zgoda. Ale wszystko powinno być przejrzyste jak np. na stronie PG https://www.primegrid.com/donations.php
.
A ta konspiracja i niewiadome jakbyśmy budowali bombę jądrową niczemu nie służy.
Zainteresowanych wsparciem naszego SKB@P VPSa proszę o wypowiedź w tej kwestii.
Bo ciągle na coś zbieramy ale nie możemy uzbierać i koło się zamyka.

tito

Bombę jądrową powiadasz?
(i cyk algorytmy działają i Pan Porucznik już czyta nasze forum zwiększając liczbę odsłon).
W PG jest prosto, bo koszty miesięczne są stałe - u nas ilość VPS możemy płynnie regulować i w ten sposób upłynniać kasę.
Więc jakiś progress bar jest niemożliwy do ogarnięcia.

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Lipiec 2024, 00:05Dlaczego wszystko nie może być łatwe/proste?
Sugerowałem/prosiłem żeby zrobić info w postaci gadżetu postępu ile potrzebujemy miesięcznie, kwartalnie, rocznie. Niektórzy użytkownicy nie chcą żeby powiązać wielkość wpłaty z użytkownikiem ok zgoda. Ale wszystko powinno być przejrzyste jak np. na stronie PG https://www.primegrid.com/donations.php
.
A ta konspiracja i niewiadome jakbyśmy budowali bombę jądrową niczemu nie służy.
Zainteresowanych wsparciem naszego SKB@P VPSa proszę o wypowiedź w tej kwestii.
Bo ciągle na coś zbieramy ale nie możemy uzbierać i koło się zamyka.

Dla PG przez pewien dłuższy okres też nie było gadżetu z postępem wpłat,
teraz jest.
Dla inicjatywy SKB@P VPS od samego początku już rok minął nie było żadnego
założenia ile potrzeba na wynajem VPS, była w zeszłym roku podjęta jedna akcja donate, z początku za zebraną kwotę liczyła większa ilość core, po wyczerpaniu kasa
ze 1 zbiórki VPS przeszedł w tak zwany stan "podtrzymania inicjatywy" 2 core (~20zł za miesiąc).

Na początku tego roku nastąpiło ożywienie tematu, kolejna 2 zbiórka, zaowocowała
większą zebraną kwotą (1280 + plus w późniejszym okresie doszło kolejne ~60 euro)
Przez ten okres były dokupywanie różne VPS od różnych dostawców.
Finalnie po przetestowaniu i wybraniu tych z nowsza generacja CPU, liczą do dnia
dzisiejszego, obecnie w ilości 16 rdzeni.

Teraz kwestia postępu jako gadżet tu na forum.
Pisałem już osobiście, że można opłacić na rok do przodu z 25% rabatem, wydaje się to dobra opcją.
Tylko najpierw trzeba wiedzieć ile mamy zebrane by móc określić na ile nam to starczy
do wykupu na rok.

Albo określić na ilu rdzeniach nam zależy by opłacić je
Obecnie liczy u tego dostawcy 4x2 rdzenie co uwzględni rabat na rok 25%
Mamy też u innego dostawcy 8 core ale tam rabet inaczej trochę działa,
trzeba się zdeklarować na 12 miesięcy (umowa) wtedy cena za 8 rdzeni za miesiac z 21 euro spadnie o około 3 euro ale trzeba utrzymać to na rok minimum inaczej kara umowna, płatności nie tak jak w pierwszym przykładzie na rok z góry lecz co miesiąc
z zobowiązaniem na rok.

Takie to są różnice.

Teraz określił w jakąś ilość celujemy na rok, wtedy pasek postępu?
Może pozostali się wypowiedzą ja mogę ten pasek jakoś przygotować lecz najpierw
trzeba określić ile potrzeba, to nie jest projekt PG gdzie wiadomo ile kosztuje
utrzymanie serwerów na rok, mamy ten komfort, że to my ustalamy ile wydamy,
i raczej nie ma jakiegoś określonego celu tyle potrzeba,

Jeśli określimy wspólnie ilość rdzeni do wykupu i wszyscy to potwierdzą że zgadzają,
się na taką ilość, będzie to oznaczało mus do wpłat, a jeśli mają być rabaty,
to spoczywa obowiązek.

Trochę to potrwa aż pewnie coś będzie ustalone, niech wypowiedzą sią kolejne osoby,
czy ma być ten pasek postępu?

EDIT
cyt.
"Bo ciągle na coś zbieramy ale nie możemy uzbierać i koło się zamyka."

Z tym się nie mogę zgodzić, zbieramy na wkład dla nauki wykupując VPS, nie możemy nazbierać to trochę nieadekwatnie zabrzmiało, jakbyśmy nie mogli nazbierać to by inicjatywa była offline a tak od ponad roku liczy dla różnych projektów,
raz więcej a chwilami mniej, wszystko zależy ile jest $


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Obecna przepustowość na dobę dla PRS - ~32-36 zadania.
8 rdzeni na każdym po 1 zadaniu, czas dostępu CPU od 70% do 85%

Dla pozostałych 8 rdzeni liczy Srbase (100% czasu dostępu, taka specyfika aplikacji) , NFS - oraz może liczyć 1 zadanie w yoyo ECM P2 (nie dostałem odpowiedzi czy ma liczyć)

Asteroidy, niestety szczególnie dla Linux'a oraz jest tryb ograniczenia czasu CPU, powodował wiele niepowodzeń
ale u innych użytkowników też można to zaobserwować w większym lub mniejszym stopniu.
Kiedyś tego w tym projekcie nie było, odnośnie walidacji niejednoznacznej.

Wszystkie rdzenie mają avx512, stąd dobór aplikacji korzystających z avx512 wskazany.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Obecna zbiórka zaowocowała tym, że do końca roku mamy zebrane na opłacanie 4x2 oraz 8 core EPYC Genoa.
Możliwość opłacenia na rok z góry dla 4x2, nie starczy, a też to dość długi okres, wiele może się wydarzyć.

Docelowo do końca roku pozostaje 16 core
Ile co kosztuje podawałem w poprzednich postach oraz na PW.

Ku chwale BOINC@Poland 
Dla Kamratów którzy wspierają wspólną inicjatywę :)

   

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito


SzaMoT_🪄

25 osób za ostatni dzień w tym info za 7 dni i miesiąc

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Szykuje się nowy projekt, będzie miał mnóstwo dodatkowych badge, samofinasujacy na wsparcie BOINC oraz nastawiony na zarobek za rozwój sztucznej inteligencji AI.

Działanie jest proste


Kto cofnie zmiany zdobywa nagrodę.
Pamiętać trzeba że samo zamalowanie fragmentu można łatwo cofnąć gdy używa się wiadomych filtrów, magicznej gumki, ołówka it'd.

A tak w kwestii nowego Projektu to


C.D.N


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

#144
Z wiadomych przyczyn, przez ponad rok SKB@P VPS zgromadził w ~98% punkty na CPU około (84,737,686)
2024-08-06 239,241,095 104,102,350 5848 2,873 89 24 134 45
2024-08-05 135,138,745 50,401,059 8721 3,298 113 46 179 66
2024-08-04 84,737,686 237,851 12019 31 159 0 245 4
2024-08-03 84,499,835 181,327 12050 16 159 0 249 1
2024-08-02 84,318,508 259,227 12066 27 159 3 248 2
2024-08-01 84,059,281 224,329 12093 21 162 0 250 0
2024-07-31 83,834,952 201,878 12114 21 162 0 250 1
2024-07-30 83,633,074 212,391 12135 18 162 0 251 0
2024-07-29 83,420,683 147,789 12153 14 162 1 251 1
2024-07-28 83,272,894 215,628 12167 21 163 0 250 0
2024-07-27 83,057,265 174,318 12188 19 163 0 250 2
2024-07-26 82,882,948 193,961 12207 12 163 0 252 1
2024-07-25 82,688,987 217,534 12219 23 163 1 251 2
2024-07-24 82,471,453 255,622 12242 23 164 1 253 1
2024-07-23 82,215,831 220,815 12265 25 165 0 254 1
2024-07-22 81,995,015 240,057 12290 23 165 0 253 0
2024-07-21 81,754,958 247,936 12313 25 165 0 253 0
2024-07-20 81,507,022 111,142 12338 11 165 0 253 0
2024-07-19 81,395,879 239,479 12349 27 165 0 253 1
2024-07-18 81,156,401 140,828 12376 13 165 1 254 0
2024-07-17 81,015,573 144,408 12389 13 166 0 254 0
2024-07-16 80,871,165 118,432 12402 12 166 0 254 1
2024-07-15 80,752,733 153,341 12414 13 166 0 255 1
2024-07-14 80,599,392 152,954 12427 12 166 0 254 0
2024-07-13 80,446,437 110,631 12439 14 166 0 254 0
2024-07-12 80,335,806 138,326 12453 11 166 0 254 0
2024-07-11 80,197,480 123,548 12464 15 166 0 254 0
2024-07-10 80,073,932 129,603 12479 13 166 0 254 0
2024-07-09 79,944,329 118,107 12492 7 166 0 254 0
2024-07-08 79,826,222 82,071 12499 12 166 0 254 0
2024-07-07 79,744,152 87,432 12511 10 166 0 254 0
2024-07-06 79,656,719 111,399 12521 14 166 0 254 0
2024-07-05 79,545,321 145,755 12535 15 166 0 254 0
2024-07-04 79,399,566 152,278 12550 16 166 0 254 0
2024-07-03 79,247,287 95,404 12566 6 166 0 254 1
2024-07-02 79,151,884 78,921 12572 10 166 0 253 0
2024-07-01 79,072,962 107,440 12582 13 166 0 253 0
2024-06-30 78,965,522 107,353 12595 15 166 0 253 0
2024-06-29 78,858,169 106,312 12610 12 166 0 253 0
2024-06-28 78,751,857 91,651 12622 0 166 0 253 0
2024-06-27 78,660,206 109,496 12622 11 166 1 253 1
2024-06-26 78,550,710 83,268 12633 9 165 1 252 1
2024-06-25 78,467,442 84,398 12642 6 166 0 253 0
2024-06-24 78,383,045 132,864 12648 16 166 0 253 0
2024-06-23 78,250,181 143,538 12664 13 166 0 253 0
2024-06-22 78,106,643 103,343 12677 11 166 0 253 0
2024-06-21 78,003,301 118,053 12688 9 166 0 253 0
2024-06-20 77,885,248 144,162 12697 14 166 0 253 0
2024-06-19 77,741,085 108,326 12711 15 166 0 253 0
2024-06-18 77,632,759 140,968 12726 18 166 1 253 1
2024-06-17 77,491,792 131,233 12744 21 167 0 254 0
2024-06-16 77,360,559 124,200 12765 14 167 0 254 0
2024-06-15 77,236,359 166,172 12779 17 167 0 254 1
2024-06-14 77,070,187 96,127 12796 11 167 0 255 0
2024-06-13 76,974,059 109,493 12807 11 167 0 255 0
2024-06-12 76,864,566 105,857 12818 14 167 0 255 0
2024-06-11 76,758,709 89,763 12832 15 167 0 255 0
2024-06-10 76,668,946 114,936 12847 12 167 0 255 0
2024-06-09 76,554,010 120,435 12859 14 167 0 255 0
2024-06-08 76,433,575 91,086 12873 10 167 0 255 0
2024-06-07 76,342,489 96,501 12883 8 167 0 255 0


Przez ~2 dni liczenia na Tesla V100 plus 64 rdzenie 128 wątków ( AMD EPYC 7542 32-Core X 2 )
Jutro po godzinie 16 ?
Dlatego wnioskowałem by statystyki były osobne dla CPU / GPU
4 karty GPU V100 robią ponad 100 mln na dobę plus CPU około ~500K na dobę SR5 sieve
Przez ~9,5 dnia od uruchomienia 10 dni ponad 1 mld a ja i np Chr80 zdobywali to ile lat?
Chyba na tyle lat by wypadało przyznać wyższość poprzednikom.
Jakby porównywać wkład na rozwój nauki to kilkanaście lat vs ~10 dni
>>> szkoda dalej pisać <<<


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Przez ~2 dni liczenia na Tesla V100 plus 64 rdzenie 128 wątków ( AMD EPYC 7542 32-Core X 2 )
Jutro po godzinie 16 ?
Dlatego wnioskowałem by statystyki były osobne dla CPU / GPU
4 karty GPU V100 robią ponad 100 mln na dobę plus CPU około ~500K na dobę SR5 sieve
Przez ~9,5 dnia od uruchomienia 10 dni ponad 1 mld a ja i np Chr80 zdobywali to ile lat?
Chyba na tyle lat by wypadało przyznać wyższość poprzednikom.
Jakby porównywać wkład na rozwój nauki to kilkanaście lat vs ~10 dni
>>> szkoda dalej pisać <<<

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Jak dalej tak pójdzie, za parę dni SKB@P VPS będzie miał najwyższy RAC, jako host w projekcie GPUGrid

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

#147
Widzicie jakie to są śmieszne na osobę $ na 7 miesięcy koszt od osoby ~320 rozłożone w czasie 7 miesięcy czyli za dzień od każdego po 1,5 2 zł od 100 osób czyli na dzień łącznie 200 zł za 16 V100 plus około 1536 wątków rdzeni połowa z tego, szok
Wszystkie wilczenia mogą zwierać jakiś błędy matematyczne, cześć w głowie liczyłem
~200to koszt utrzymania na dobę 16 x V100
100 darczyńców dziennie, każdy po 2 zł ?
a ilość kredytu to ~okolo 500 mln na dobę za 2 zł od każdego (sto osób)
1000 osób po 20 groszy na dobę
10 000 osób to 2 grosze na dobę
100 000 osób to 0.1 grosza na dobę
1 000 000 milon osób
0,01 grosza na dobę
10 000 000 mln
0,001 grosza na dobę, 
na 100 dni 0,1 grosza 10 000 00 osób na dobę,  matematyka nie kłamie
mam liczyć dalej?

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

10 mln osób to jakaś ~0,3 populacji na świecie, akcja na skalę światową
uzyskać od każdej osoby po 0,001 grosza
10 000 matematyka wykracza poza obliczenia idę spać

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 07 Sierpień 2024, 01:57Widzicie jakie to są śmieszne na osobę $ na 7 miesięcy koszt od osoby ~320 rozłożone w czasie 7 miesięcy czyli za dzień od każdego po 1,5 zł od 100 osób czyli na dzień łącznie 200 zł za 16 V100 plus około 1536 wątków rdzeni połowa z tego, szok
Wszystkie wilczenia mogą zwierać jakiś błędy matematyczne, cześć w głowie liczyłem
~200to koszt utrzymania na dobę 16 x V100
100 darczyńców dziennie, każdy po 2 zł ?

Ale na darczyńców jest tylko pięciu czy 20x mniej. Więc 200zł/ 5 osób= 40zł/10€
To miesięcznie 300€/ osobę, a to już niezła sumka.
Skąd weźmiesz więcej wspierających?
Wg. mnie jeżeli będziemy mieli 2x rdzenie działające przez cały rok z naszej wspólnej inicjatywy.
To realnie i tak to jest bardzo dobry wynik.

Jak już wspominałem powinniśmy ustalić jakiś realny budżet/cel.
2,8 rdzeni i info np. potrzeba 200zł miesięcznie/ rocznie. Mamy uzbierane tyle a tyle - potrzeba tyle.
Każdy kto ma ochotę wpłaca. I mamy Naszego Drużynowego VPSa, który ciągle liczy.
Małą łyżką, a ciągle. Ustalcie realne cele i harmonogramy, aby wszyscy wiedzieli, jak długo trzeba będzie zbierać środki i kiedy można spodziewać się wyników.
Wierzę, że wspólnie uda się naszej Drużynie osiągnąć nasze cele i kontynuować naszą pracę nad projektami BOINC.
A ostatnio ile zostało uzbierane i co zostało kupione?

SzaMoT_🪄

hosty są odkryte wystarczy policzyć rdzenie, pisałem, że uzbierane jest do końca roku na utrzymanie  16 rdzeni CPU,
tu na forum publicznie, proszę cofnąć listę postów wstecz, jest info podane
Zbiórka nr.3

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 07 Czerwiec 2024, 08:52Hosty dla SKB@P VPS są od teraz widoczne
Dzięki za odpowiedź.

SzaMoT_🪄

Jeśli 5 osób dla 4 x Tesla V100 to na dzień od każdej osoba 10 zł,
teraz aplikacja jest dostępna a za rok pewnie nie będzie, myślę że to kwestia 3, 4 miesięcy i szaleństwo wysokiego RAC się skończy.
Teraz zbliża się wyścig w PG 64 rdzenie dodatkowo do PRS jak znalazł po 8 rdzeni na zadanie ze względu na 5 dyniowy wyścig, a VPS z avx512 po 1 zadaniu na rdzeń i tak 2,5 zadania na dobę wykonają ~40 zadań x 10k = 400k, 400k kredytu na dzień plus to policzy 64 rdzenie tego nie testowałem

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

#153
Ok trzeba by w miarę szybko podjąć decyzję odnośnie VPS dla SKB@P VPS

Obecnie 16 core EPYC 4.gen na które było zebrane do końca roku
koszt na dzień to około 7 zł na miesiąc ~200 zł
Koszt utrzymania na dzień 12,852$ z 4 X Tesla V100
Możemy od przyszłego miesiąca albo wcześniej jak ktoś przejmie np. GRG wyłączyć VPS samo CPU.
A utrzymywać 4 x V100 aż GPUGrid będzie "szalał" zadania będą dostępne.
W miesiąc to 3 mld kredytu dla GPUGrid
Koszty się zwiększą ~7 zł VPS CPU vs 12,852$ Tesla x4 V100 plus 128 wątków CPU (64 core)

12,825 : 5 = 2,565 $ na dzień od każdego czyli po ~10,26 groszy, na miesiąc od każdego darczyńcy przy założeniu tylko 5 osób wspierających
10,26 x 30 = 307,8 zł na miesiąc składkowego

Mogłem gdzieś popełnić błąd w wyliczeniach ale na pewno mało znaczący
wtedy w miesiąc 3 mld



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Jak byśmy mieli około 15/30 wspierających to na dzień od każdego wyszło by na utrzymanie x4 Tesla V100 - 64 rdzenie CPU
Dla 15 wspierających wychodzi 0,855 $ na dobę
Dla 30 wspierających wychodzi 0,4275 $ na dobę ~2 zł od każdego na dobę

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Pkt są fajne, ale to nie wszystko.
Proponuję utrzymać te CPU tak jak planowałeś do końca roku.
GPU ewentualnie z jakiś nadmiarowych/dodatkowych wpłat.
Zobowiązuję się w piątek dokonać kolejnej wpłaty ~ 200zł tylko na GPU.
Skończą się fundusze to wyłączyć GPU i tyle.

SzaMoT_🪄

#156
Bardzo mądre podejście i z sensem ma podejście na  przyszłość od strony,
tito.
Ja jeszcze dla AP 27 ~ 2 mln brakuje do 50 mln i likwiduje 3 x 7950X3D X 6 RTX 4090.
Jutro jest start w PRS, przydało by się dodatkowe 14 x 3 = 42 rdzenie ale
teraz to nie ma sensu tak gnać a żeby trafić AP26 to nie jest kwestia 2/3 dni może być miesiąc albo kilka miesięcy albo dłużej.
Cena za dodatkową odznakę AP26 jest zbyt wysoka.
Od jutra po starcie PRS dołożę raczej kolejne 4 x Tesle V100 z Intelem z avx512 w ilości 40 core będzie dostępne ~35 dla CPU, musi być miejsce ta apka drenuje CPU na 100% przez większość czasu.

Do końca wyścigu pewnie starczy kasy a tym samym wpadnie do SKB@P VPS ponad
miliard kredytu, tito zdeklarował się dlatego zwiększenie mocy,
jak kolejni coś postanowią to będzie po prostu dużej utrzymywana móc na poziomie ~240 milionów dziennie, teraz dla 4 X V100 JEST ~150 mln na dzień
przy 8 V100 POWINNO być około 300 mln na dobę razy np. 10 dni I ponad 3 mld

ok? 🆗 👌

Realne koszty dla 4 x V100,
kolejny będzie w podobnej cenie tylko CPU Intel avx512


EDIT:
Oferty, ceny są zmienne trzeba jak "jastrząb" to co pisałem wcześniej odnośnie kolejnych 4 x V100,
być może lepiej będzie w jednym kawałku, jeden 8 x V100,
zobaczymy jak pozostanie jeden x 4 V100 to kilka dni będzie dłuższy czas liczenia tylko CPU nie ma avx512,
ale i tak ładnie sobie radzi z PPS, a dla SR5
1781701989 1131313361 6 Aug 2024 | 19:30:08 UTC 6 Aug 2024 | 20:55:19 UTC Completed and validated (1st) 4,937.45 4,927.72 447.40 Sierpinski/Riesel Base 5 Sieve v1.01
1781701510 1131313100 6 Aug 2024 | 19:28:46 UTC 6 Aug 2024 | 20:53:31 UTC Completed and validated 4,894.33 4,884.21 447.40 Sierpinski/Riesel Base 5 Sieve v1.01
1781701494 1131313092 6 Aug 2024 | 19:32:33 UTC 6 Aug 2024 | 20:56:22 UTC Completed and validated (1st) 4,827.79 4,827.79 447.40 Sierpinski/Riesel Base 5 Sieve v1.01
1781701493 1131313091 6 Aug 2024 | 19:32:20 UTC 6 Aug 2024 | 20:56:22 UTC Completed and validated (1st) 4,884.26 4,884.26 447.40 Sierpinski/Riesel Base 5 Sieve v1.01
1781701278 1131312889 6 Aug 2024 | 19:29:27 UTC 6 Aug 2024 | 20:53:18 UTC Completed and validated (1st) 4,840.03 4,830.78 447.40 Sierpinski/Riesel Base 5 Sieve v1.01
1781701271 1131312886 6 Aug 2024 | 19:27:25 UTC 6 Aug 2024 | 20:51:54 UTC Completed and validated (1st) 4,889.16 4,878.79 447.40 Sierpinski/Riesel Base 5 Sieve v1.01

Teraz jest zapewnione liczenie do
"Zabraknie Ci kredytów za
3 dni, 20 godzin, 59 minut"

Jak pozostali wspierający chcą żeby to liczyło dłużej potrzebne wsparcie, na dzień wychodzi
13.2 $/day

Wszystko zależy czy dołączą inne osoby do inicjatywy, może z czasem tak  nie ma sensu na siłę naciskać.
Każdy ma inne podejście, pamiętam dyskusje że to nieopłacalne ale to było kilka lat temu,
teraz sytuacja się skłania do wynajmowania, odchodzi kilka poważnych kwestii zakup sprzętu fizycznego pod taką inicjatywę,
zakup, prąd, konserwacja, ewentualne awarie. problem w upalne dni, nieuknione postarzenie produktu



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Cytat: tito w 07 Sierpień 2024, 10:40Pkt są fajne, ale to nie wszystko.
Proponuję utrzymać te CPU tak jak planowałeś do końca roku.
GPU ewentualnie z jakiś nadmiarowych/dodatkowych wpłat.
Zobowiązuję się w piątek dokonać kolejnej wpłaty ~ 200zł tylko na GPU.
Skończą się fundusze to wyłączyć GPU i tyle.

Potwierdzam raz jeszcze, kasa zaksięgowana, jutro przelew do Vast :) 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

Doszła kolejna osoba wpierająca inicjatywę SKB@P VPS - EDU (obecnie w tym roku inicjatywę wparło 5 osób w tym łącznie mamy 6 osób.
Podpis dla
https://signature.statseb.fr/
Chwilowo wyświetla błąd aktualizacji, wszystko przez dodawanie dodatkowego zaimportowanego obrazu do podpisu

Mod_python error: "PythonHandler mod_python.publisher"

Traceback (most recent call last):

  File "/usr/lib/python3/dist-packages/mod_python/apache.py", line 402, in HandlerDispatch
    result = obj(req)
             ^^^^^^^^

  File "/usr/lib/python3/dist-packages/mod_python/publisher.py", line 222, in handler
    published = publish_object(req, object)
                ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  File "/usr/lib/python3/dist-packages/mod_python/publisher.py", line 446, in publish_object
    return publish_object(req, util.apply_fs_data(obj, req.form, req=req))
                               ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  File "/usr/lib/python3/dist-packages/mod_python/util.py", line 662, in apply_fs_data
    return object(**args)
           ^^^^^^^^^^^^^^

  File "<string>", line 1337, in index

NameError: name 'conversion' is not defined

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#159
Cytat: SzaMoT_🪄 w 08 Sierpień 2024, 08:56Doszła kolejna osoba wpierająca inicjatywę SKB@P VPS - EDU (obecnie w tym roku inicjatywę wparło 5 osób w tym łącznie mamy 6 osób.
Czyli trzeba szykować odznakę.