Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

SKB@P VPS

Zaczęty przez SzaMoT_👀, 20 Kwiecień 2023, 19:05

SzaMoT_👀

Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Wrzesień 2024, 18:21Tak to nie przekaz nie zdążyłem usunąć. Jak możesz to edytuj i usuń. Dodawałem projekt na innych komputerach, a tak szybciej niż z pendrivem.
chcesz powiedzieć że to były dane do logowania, jeśli tak było to raczej nieodpowiednie zachowanie
Nie było bezpieczniejszego sposobu?
Proponuje zmienić bo to, że zostało usunięte i tak już może być zindeksowane itd.
jeśli o to chodzi

Zaproszenie Discord PG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<

>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#201
Cytat: SzaMoT_👀 w 12 Wrzesień 2024, 18:27
Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Wrzesień 2024, 18:21Tak to nie przekaz nie zdążyłem usunąć. Jak możesz to edytuj i usuń. Dodawałem projekt na innych komputerach, a tak szybciej niż z pendrivem.
chcesz powiedzieć że to były dane do logowania, jeśli tak było to raczej nieodpowiednie zachowanie
Nie było bezpieczniejszego sposobu?
Proponuje zmienić bo to, że zostało usunięte i tak już może być zindeksowane itd.
jeśli o to chodzi
Nie nie chcę powiedzieć. Dodałem 8 extra znaków. Jeszcze nie jest tak ze mną źle. Jest zmienione na: GeCu]w8*'k6b+[XsehPFB,&}~ 🤣
Po ataku na wukrainie miałem wyraz typu {DuzaChmura+5353CFR=ERDS8B} i odkąd to ktoś przejął to używam generatora losowych i dodaję coś od siebie i wszystko zapisane długopisem na karteczce w szufladzie. A co trzy-cztery tygodnie zmiana jak mam czas w weekend.
Masz racje, że zwróciłeś na to uwagę - na takie potencjalne zachowanie. 👍

SzaMoT_👀

Aktualizacja w toku
Cyt.
"> Około 25 września dojdzie kolejne 8 rdzeni do końca roku będzie opłacone, w sumie będzie 24 rdzenie z zapewnioną opiekę do końca roku
EPYC 4.gen. avx512 <"

Mamy obecnie 16 core, bez GPU, za kwotę na pokrycie 8 core ~300 zł do końca roku,
tak myślę o dodaniu CPU ~20 core + Tesla V100,
Tesla model V100 ma TDP 250/300 są 2 rodzaje ( PCIE-16GB - 250W, SXM2-16GB 300W )
wersja 300W jest z reguły trochę droższa, ale trzeba też zwrócić uwagę na CPU,
ilość core Hz, dla np. Quantum apka mocno korzysta z CPU, będę nawet testował
przydzielenie 2 rdzeni CPU do zadania.

Pozostaje decyzja reszty załogi, 8 core bez GPU, do końca roku
lub teraz puki są zadania Quantum, zbliża się wyzwania w PG, dodatkowe rdzenie CPU.

Kasa wystarczy na około miesiąc liczenia dla zestawu CPU, GPU, 16 rdzeni te co liczą
bez zmiany są środki do końca roku.

Wspomaganie GPU przesunie znacznie pozycję w Naszej Drużynie.


PS
Odnośnie moich osobistych celów, już prawie pozbywam się samych CPU (VPS),
w miejsce rozległy świat CPU/GPU.
Lepiej mogę dysponować określonymi wydatkami na hobby, testując różne sprzęty,
analizując, i co nieco dowiedziałam się przy okazji o profesjonalnych GPU.

Mam pewne postanowienia na przyszłość 🔝

Pozdrawiam "> BOINCOWY>MANIAK>OBOLICZEN>ROZPROSZONYCH > cdn.




V100 dobrze sobie radzi w AP27 (~260sec wersja 250TDP)


Zaproszenie Discord PG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<

>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Wg mnie GPU. Niech naliczy punktów i skoczy w statystykach.

SzaMoT_👀

#204
Cytat: tito w 16 Wrzesień 2024, 11:48Wg mnie GPU. Niech naliczy punktów i skoczy w statystykach.

Dodatkowo teraz testy dla Einstein@Home, 1 zadanie, 2 zadania, w toku 3 zadania,
Tesla TDP 250 ma tą zaletę, że chlodzenie nawet dobrze sobie radzi przy AP27 ~65°C,
Wersje V100 300W, mają tendencję do 🔥, a przy tym cenowo trochę droższe, i tak przy ~270/280 zaczna się lekki throttling a przy ~300 zegary okolice ~1200/1300,
ale są apki na których podkręcona V100 UTRZYMUJĘ zegary w okolicach ~1530/70 MHz,
RTX 4090 w większości mają problemy z AP27 a to na ~500W dobijają do okolic ~86°C

Fajna jest 4070S TI  ma akurat teraz na próbę GRG, (nawet nie we o tym), ma limit ustawiony na 275W,
przy liczeniu TF ~65°C, w AP27, nie testowane ale ta karta porównując do 4090 niewiele odstaje przy liczeniu AP27, RAC ~3 mln, 4090 RAC ~4 mln, a 4090 dużo drożej wychodzi.

Dla np. GFN16/17/18/19 V100 ma dobre czasy w stosunku cena/wydajność.

Karty typu H100, A100, są obecnie za drogie na maratony, w cenie H100, można mieć ~16 X V100, a to zmiażdży H100 dla naszych BOINICOWYCH celów.

PS

Stawiam o poranku ☕☕☕🔋🔋🔋🔋🔋
Na dobry początek dnia

A tak na marginesie lepiej np. GFN16/17/18 na CPU liczyć, a GPU do innych projektów chyba, że wyścig lub TDP.

Miała być jedna karta V100 DLA SKB@P VPS/GPU, (chyba będzie trzeba z czasem pomyśleć o dodaniu w nazwie GPU, albo "rozległy" GPU)

Cena V100 X 2 jest lepsza i więcej core najlepiej cały CPU na wyłączność,
ale to hosty z 4/8 GPU.

4070S TI ma AMD Ryzen 9 7950X3D, liczy SoB Hz ~4,5/8 na wszystkich wątkach,
8 rdzeni na zadanie, ogólnie X3D ma dostęp tylko do jednej matrycy, trzeba to godzić w różne techniki ale to tylko na "polu" PG, najlepiej nie stosować liczenia z większą ilością rdzeni, straty na synchronizacji ale jak mocno się przekroczy pamięć podręczną kosztem dodatkowego dłuższego wykonywania zadania ale sumarycznie w określonym czasie jest ok, robiłem tak z reguły na VPS liczyłem po 1 rdzeniu na zadanie i wychodziło z reguły na + podczas wyścigów tylko trzeba rozważyć czas i kalkulacje by w połowę wyścigu już nic więcej się nie policzy bo nie ma na to czasu itd.

Ok starczy pisania, dotykowe pisanie na  tablecie, staje się zbyt łatwe ...☕



Zaproszenie Discord PG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<

>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Skb@pvps przegonił dziś skb@p.