Ciekawa aplikacja Android 4.0 i nowsze. Detektor CREDO

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 02 Lipiec 2023, 15:32

chr80♂°🛰�

Detektor CREDO (nieBOINCowa)
CytatCzym jest nauka CREDO? :book:
Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO) — wspólny projekt Citizen Science, który umożliwia strategię globalnej analizy danych promieniowania kosmicznego w celu osiągnięcia czułości na niezwykle rozległe zjawiska promieniowania kosmicznego, nazywamy je Cosmic-Ray Ensembles (CRE), niewidoczne dla pojedynczych detektorów lub obserwatoriów. Dotychczasowe badania promieniowania kosmicznego nastawione były na wykrywanie pojedynczych pęków, podczas gdy poszukiwania CRE to naukowa terra incognita. Naszym celem jest eksploracja tego niezbadanego królestwa. Obserwacja CRE miałaby wpływ na kosmologię, fundamentalne interakcje cząstek i astrofizykę ultrawysokich energii.

Dużą rolę w projekcie CREDO odgrywa aplikacja mobilna CREDO Detector, która wykorzystuje matrycę kamery do rejestracji cząstek promieniowania kosmicznego. Tworząc sieć użytkowników na całym świecie, otrzymujemy teleskop promieniowania kosmicznego wielkości całej Ziemi. Cały kod aplikacji jest publiczny i dostępny na naszym GitHubie.

CREDO to otwarty wspólny projekt Citizen Science, a wszystkie zebrane dane są publiczne. W projekcie biorą udział szkoły i instytucje z 5 kontynentów.
:p_arr:

tito

To niech jeszcze zrobią apkę dla BOINCa i wchodzę w to.

krzyszp

W sumie ktoś mógłby im podpowiedzieć... w zasadzie to nawet mamy siły, żeby to uruchomić jakby się uprzeć ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito


chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 03 Lipiec 2023, 21:43
Ale rejestracja na forum leży...
Dokładnie to samo pomyślałem. :p_arr:
Widocznie nie jest już potrzebna.

Krzysiak

W czym jest problem z tą rejestracją (tak wiem e-mail nie dochodzi sam próbowałem)

Kasa, czas, wiedza, chęci???


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 03 Lipiec 2023, 22:42
W czym jest problem z tą rejestracją (tak wiem e-mail nie dochodzi sam próbowałem)

Kasa, czas, wiedza, chęci???
Najwyraźniej chęci i czas.
A im dłużej to trwa to coraz bardziej na niekorzyść drużyny.
W profilu drużyny przy projektach powinno być info, że rejestracja nie działa i podwieszone na głównej.