PrimeGrid's 19th Birthday Challenge [GFN-19 GPU, CPU]

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 22 Kwiecień 2024, 19:16

chr80♂°🛰�



Zapraszamy na następne wydarzenie "PrimeGrid's 19th Birthday Challenge " które odbędzie się 12-19 czerwiec 2024 GFN-19 GPU oraz CPU.

Projekty PrimeGrid nie używają już FP64 na GPU.

Info FP64 PG

Ostatni średni czas procesora: 50:33:41
Ostatni średni czas procesora GPU: 0:49:57
Zadania procesora zużywają 10,1 MB pamięci podręcznej na zadanie


Wyniki:
Drużynowe
Użytkowników

Aktualizacja wyników: 2024-06-19
Drużyn:
Team--punkty--liczba oddanych zadań

1    TeAm AnandTech    277 829 520.01        70 495
2    Antarctic Crunchers    215 290 781.14        44 974
3    SETI.Germany    192 526 089.62        41 735
10    The Scottish Boinc Team    35 976 662.84        11 644
24    BOINC@Poland    10 165 121.31        3 054

Użytkowników:
user--punkty--liczba oddanych zadań

1. SzaMoT 5 069 620.53        935 
2. stiven 1 338 800.07        657
3. necavi  1 054 680.86        325
4. SKB@P VPS 897 573.59        166
5. vaclav_m 560 491.72        172
6. pszyklejon 417 094.63  549
7. PDH  397 792.92  98
8. chr80 188 837.47 32
9. Szalony Lelo  93 218.52  38
10. BaRyLa  69 530.54 41
11. Pawel Gawdzik 50 191.98  16
12. mariusz 16 343.49 2
13. GregorV 8 142.63 1
14. Arthusp 2 802.37 22

chr80♂°🛰�

Można zapisywać się na listę oraz przeprowadzać testy na komputerach. ;-p

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 27 Kwiecień 2024, 12:22Można zapisywać się na listę oraz przeprowadzać testy na komputerach. ;-p
Z tym zapisywaniem na listę? to może wydawać się mylące, dla osób nieznających obyczajów PG :)

Wstępne testy
NVIDIA L4
2,019.94    2,015.03    8,092.58    Genefer 19 v4.04 (OCLcudaGFN19)

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT🍀 w 29 Kwiecień 2024, 20:03
Cytat: chr80♂°🛰� w 27 Kwiecień 2024, 12:22Można zapisywać się na listę oraz przeprowadzać testy na komputerach. ;-p
Z tym zapisywaniem na listę? to może wydawać się mylące, dla osób nieznających obyczajów PG :)

Wstępne testy
NVIDIA L4
2,019.94    2,015.03    8,092.58    Genefer 19 v4.04 (OCLcudaGFN19)
Nikt nowy się nie pojawi, bo nie działa rejestracja. Więc myślę, że zostało nasze skromne grono i kilku starych bywalców pojawi się raz na ruski rok. A w wyzwaniach PG nigdy nie przekraczamy 20 osób. A jak się ktoś chce kontaktować może próbować przez stronę dowolnego projektu na PM. A może by tak utworzyć wątek na PG i tam się kontaktować?

U mnie Genefer 19 na GTX 1080 Ti - 5000 sekund, na FirePro W8100 - 16000 sekund.
Nie wiem co będzie za 40 parę dni ale na pewno co najmniej jeden komputer będzie pracował podczas wyzwania. 🥳.
Jak ktoś chce zawsze może dobrowolnie wesprzeć VPSa kontaktując się z tobą przez PG.

chr80♂°🛰�


chr80♂°🛰�

Zostały 3 dni.

Polecam ciekawy odcinek na polskim YT "Liczby, od których zależy Twoje bezpieczeństwo - Kod Wszechświata "

SzaMoT_🪄

Późnym wieczorem zobaczę.

offtop
Niedziela to jak dla mnie YouTube, rs elektronika, reduktorszumu Daniel R., wielki elektronik - (kulki BGA spod mikroskopu i niekiedy ciekawa przypadki usterek), to zawsze oglądam, lubię też zmaslo,
i kilku innych.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

CytatPolecam ciekawy odcinek na polskim YT "Liczby, od których zależy Twoje bezpieczeństwo - Kod Wszechświata "

Obejrzałem do końca, ciekawy materiał ale trochę liczyłem, że wspomną
o projektach na platformie BOINC, PG i inne matematycznych, trochę "materialistycznie" pod koniec się zrobiło, wspominając o nagrodach w GIMPS.
Na kanale PG Discord już kiedyś wspominali, że same liczby (trafienia) same w sobie nic nie znaczą, rozmieszczenie ich ma ważne znaczenie.
Z tego co się orientuję to zakresy liczb PG pobiera z jakieś bazy ogólnej, rezerwacje, chyba to GIMPS, ale teraz nie mam pewności.

Ogólnie to w BOINC jak dla mnie nadal mnie "krecą" badge, godziny wuprop, statystyki, trochę podczas zawodów rywalizacje ale z tym się niekiedy muszę pilnować, by nie przesadzać,
jakieś tam założone cele na przeszłość.

Jak mam okres, że nic nowego nie wynajmę to liczenie staje się nudniejsze, to tak jakby nowe liczydło, jakiś czas zaspakaja ale z czasem po analizie wydajności, z czasem pojawiają się lepsze cena wydajność i tak to się powoli spina.

Lepsze to niż media społecznościowe typu FB, albo oglądanie bezsensownych Shorts itd.
Trzymam się z dala od "toksycznych" informacji.

To teraz trochę info odnośnie zbliżającego wyzwania, podobno będzie duży nacisk na znalezienie kolejnej w tym roku GFN-19, ale jest w niektórych lokalizacjach gorąco 🔥 dlatego TSC będzie z pewnością mocno zaangażowane.
Tesla L4 wypada dobrze do tych zadań, CPU też aktywuję choć liczę
teraz PPS, ostatni był 17 maja, więc już czas 🥳

SKB@P VPS łącznie 8 rdzeni, postaram się przestawić na czas.
Kiedyś podczas wyzwania trafiłem GFN-18 ale to za czasów podwójnej kontroli, liczyłem na CPU (Doublechecker)




>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#8
Jest nas siedmiu.

SzaMoT_🪄

Do jutra 3 karty Tesla L4 jedna w Colab, 2 TSC, później przerwa, może pod koniec coś podziałam, CPU cały czas liczą.
To jest decyzja na dziś, być może jutro będą inne założenia?
 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Czyli u mnie na CPU i9-7980XE GFN-19 najlepiej ustawić 2x zadania po 9x rdzeni na każde czy jedno zadanie na 11x rdzeni?

i9-7980XE Level 3 cache is an 11-way 24.75 MB.

Inno3D iChill GTX 1080 Ti X3 ma na hot spocie 86,6 °C i będzie to prawdopodobnie na kości vram przy slocie pcie
Czyli trzeba przykleić więcej miedzi. Ale najpierw namierzyć punkt.

SzaMoT_🪄

2 zadania powinny się zmieścić na styk ale GPU i inne rzeczy też mają wpływ.
Twój CPU dość dobrze się skaluje przy liczeniu na wszystkich rdzeniach/wątkach, GFN możesz spróbować liczyć ~32?wątki, zostawiają trochę luzu dla GPU i inne procesy.

Dla serii Zen 4 teraz nawet odkryli, że SMT pomaga przy liczeni LLR ale w połączeniu z process Lasso

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#12
Cytat: SzaMoT_🏓 w 14 Czerwiec 2024, 09:012 zadania powinny się zmieścić na styk ale GPU i inne rzeczy też mają wpływ.
Twój CPU dość dobrze się skaluje przy liczeniu na wszystkich rdzeniach/wątkach, GFN możesz spróbować liczyć ~32?wątki, zostawiają trochę luzu dla GPU i inne procesy.

Dla serii Zen 4 teraz nawet odkryli, że SMT pomaga przy liczeni LLR ale w połączeniu z process Lasso
Puściłem 2x zadania po 16 wątków na zadanie. Najbardziej cieszy quad channel oraz dobre zasilanie na tej płycie. Na ramach z 3600 MHz można spokojnie mieć 4000 MHz. Jeszcze próbuję zmieniać timingi.

Przy dwóch zadaniach chłodzenie CPU nie wyrabia, a na razie potrzebuję trybu turbo.

SzaMoT_🪄

#13
CytatPuściłem 2x zadania po 16 wątków na zadanie. Najbardziej cieszy quad channel oraz dobre zasilanie na tej płycie. Na ramach z 3600 MHz można spokojnie mieć 4000 MHz. Jeszcze próbuję zmieniać timingi.

Było dość sporo czasu na testy przed wyścigiem "Error while computing" CPU
To tylko taka mała dygresja z moje strony :)

EDIT:
"Tryb turbo CPU"
Mam też włączony i3 4 gen. Jak potrzeba więcej Hz to w zasileniu , zarządzaj energią procesora, zmieniam dowoli,
łatwe i jeszcze nie zdążyło się sytuacja by napięcia były nie tak dobrane, ale pewnie na innych płytach głównych,
trzeba dodatkowo w Biosie odszukać opcje by system sprawował kontrole itd.
Jak często zmieniam projekty to Hz też zmieniam, a lubię na CPU temp. na poziomie ~50 stopni, a teraz to szczególnie ważne, gdyż telefony korzystają,
z nadmuchu.

PS. offtop
Z telefonami kiedyś były próby, zdjęcia limitów Hz, pełny root, obudowa zdemontowana, użycie dodatkowego chłodzenia, pozbycie baterii.
Ogólnie ARM typu Malinki, telefony, VPS w chmurze z ARM są ekonomiczne, zadania liczą się szybko kwestia podniesienia Hz i dbania o niskie temp.

Za jakiś czas pewnie pojawi się więcej sprzętu z ARM, zobaczcie co potrafią z pod loga jabłuszka, sprzęty.
Jest plan kilka rdzeni w chmurze w dobrej cenie, ciekawe jak Asteroid wypadnie czy pokona tel. A55 ale widzę, że głównie większe, niż instrukcje CPU ma znaczenie Hz, wyżej lepiej ale wtedy trzeba temperatury w miarę niskie utrzymywać mniejszy pobór "W" rośnie natężenie prądowo/cieplne.
Przy tym samym napięciu i częstotliwości, obniżając temperatury, powinno to skutkować spadkiem prądu, tym samym watów pobranych.
(spostrzeżenia tyczą projektu Asteroid, ma avx512 ale ARM Samsung A55 przy wyższym taktowaniu ~2,8 GHz "zjada" Colab 2,2 GHz, TSC 2,2 GHz wydajnością, a też mają avx512, tylko EPIC 4 gen. okazuje się lepszy z tego co testowałem, bez SMT VPS 2,4 GHz w granicach ~1500/2000 sekund zadanie)

Niby mało projektów pod ARM, nie wszystko da się policzyć ale zabawa jakaś tam jest.
Miedzy czasie pisania postu, postanowiłem nie pchać więcej GPU w chmurze dla GFN-19 (cena), a w zamian ARM na miesiąc, zamówienie miedzy czasie złożone na 10 rdzeni, 16 Giga RAM, potestuję Asteroidy i kilka innych projektów.

Dla GPU w chmurze to planuję 4090, albo poczekam na serię 5000, cel pod GPUGrid, by cel 1 mld przybliżyć i zdobyć godziny (kolejna gwiazdka itd.)

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cześć Tomasz,

Dziękuję za Twoją uwagę dotyczącą błędu w BOINC. Zdaję sobie sprawę, że przed wyścigiem było trochę czasu na testy, jednak niestety moja sytuacja zawodowa nie pozwala mi na tyle czasu, ile bym chciał na dodatkowe testy. Pracuję od 5 rano do 16 i często brakuje mi czasu na dodatkowe sprawy w tym hobby.

Doceniam Twoje zaangażowanie i zrozumienie. Postaram się, aby w przyszłości poświęcić więcej czasu na testy, jeśli tylko będę miał taką możliwość. Mam nadzieję, że rozumiesz moją sytuację.

Pozdrawiam serdecznie,
chr80

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 15 Czerwiec 2024, 06:54Cześć Tomasz,

Dziękuję za Twoją uwagę dotyczącą błędu w BOINC. Zdaję sobie sprawę, że przed wyścigiem było trochę czasu na testy, jednak niestety moja sytuacja zawodowa nie pozwala mi na tyle czasu, ile bym chciał na dodatkowe testy. Pracuję od 5 rano do 16 i często brakuje mi czasu na dodatkowe sprawy w tym hobby.

Doceniam Twoje zaangażowanie i zrozumienie. Postaram się, aby w przyszłości poświęcić więcej czasu na testy, jeśli tylko będę miał taką możliwość. Mam nadzieję, że rozumiesz moją sytuację.

Pozdrawiam serdecznie,
chr80

Dlatego pisałem, że mała dygresja.
Oczywiście rozumiem ale wypracuj na tej maszynce stabilność.
Temperatury bym starał się obniżyć mimo spadku wydajności, ciepło w domu, kondensatory w sekcji zasilania, wszystko ma swój kres.
Jak potrzeba wysokiego Hz do np. gier to lepiej sterować w systemie, niż co chwilę zaglądać i zmieniać w Biosie.

Możesz użyć aplikacji od INTEL teraz nie pamiętam jak dokładnie się nazywa, lub sterować z automatu w zasileniu, wtedy do BOINC nisko (bazowe) i będzie chłodno, nie powinno być problemu z doborem napięć z automatu.
Przy ustawieniach w Biosie jedne zadania bez AVX512 mogą wykonywać się stabilnie a z avx512 powodować błędy przy zbyt niskich ustawieniach (margines błędu, nie zawsze co wyświetla jest do końca rzeczywiste, odczyty z czujników mogą być mylne) itd. 

Udanego weekendu Pozdrawiam     

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Wszystkie aplikacje z poziomu systemu Windows w tym komputerze nie dają takiej możliwości. Nie rozpoznają sprzętu (brak uprawnień) mimo, że jest uruchomione jako administrator oraz inne tego typu mankamenty. Nie wiem o co chodzi. "Intel turbo max technology" po roku przestał działać - pewnie po jakieś aktualizacji.
Pozostaje więc mi tylko z poziomu biosu lub w boinc menadżerze sterowanie ilością wykorzystania rdzeni. A do GPU - Msi Afterburner.

SzaMoT_🪄

Masz "bogatą" płytę, na 99% masz opcję w Biosie by system kontrolowal zasileniem i tym samym pozwoli to
na zmianę Hz, mogę poszukać dokładnie jak się ta opcja nazywa, podaj dokładny model płyty, pewnie w necie można znaleźć manuał z opisem opcji bios.
Wiem, że dla E5-2697 nie znalazłeś tej opcji ale podaj też model płyty głównej, może uda się wspólnie poszukać, zasilenie pod win i zmiana max CPU działa wtedy jak system kontroluje, jak bios zarzadza to nie działa.
Do zmian częstych warto w systemie, jak na stałe to w biosie, jak kto lubi.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#18
Evga Dark x299 model: 151-SX-E299-KR
https://www.evga.com/articles/archive/01114/evga-x299-series-motherboards/default.asp

To jest ta z dwoma wentylami na fazach zasilania od cpu.

Do komputerów z Xeon E5-2697 v2 oraz 2x Xeon E5 2696 v2 musiałbym znaleźć czas na szukanie pudełek, tam jest amibios płyty z aliexpress na x79. I są uruchamiane max. dwa razy w roku więc nie widzę sensu zawracania sobie tym głowy.

necavi

Wyścig powoli dobiega do mety. Mimo tego, że liczy na konto teamu 13 osób pozycja zespołu to póki co 24 miejsce...

SzaMoT_🪄

Może na 20 Birthday Challenge, będzie lepiej :)
Można się zawsze wspomóc chmurą na 1/2/3 dni, to nie są duże koszty.
GFN-19 jak na razie bez znaleziska.
Drugi w tym roku zapowiada się, może warto pozostać po wyścigu, liczyć na szczęście? bez znaczenia czy GPU, CPU.
Jak ma dopisać dobry los, to tym bardziej miło zdobyć mała ilością "losów" na CPU.

PS offtop
Dla SoB,  trafiła kiedyś osoba która przeliczyła kilka zadań, rzadko się trafiają, więcej "losów" zadań przeliczonych ma mniejsze znaczenie, niż w mniejszych projektach.

Po wyścigu daję wszystko na PPS już prawie miesiąc mija od ostatniego trafienia.
SR5 LLR
Ciekawe czy wpadnie kolejny w tym roku? Wyścig w Październiku może to przybliżyć, zadania będą z pewnością większe po przesianiu nowych kandydatów.

PS.2
Pod koniec może coś jeszcze uruchomię na GPU 
 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

CytatMożna się zawsze wspomóc chmurą na 1/2/3 dni, to nie są duże koszty.

A jakieś konkretne informacje?

SzaMoT_🪄

CytatA jakieś konkretne informacje?

Najprościej TSC NVIDIA L4 + 4 rdzenie procesora, koszt na dobę 7,8912$
Jest x3 wydajniejsza od T4, zadanie wykonuje w granicach ~2000 sekund.
Nie kiedy zdążają się zadania, błąd obliczeń związane jest to z chwilowymi przestajami w chmurze,
taka jest specyfika GFN, że punk kontrolny niekiedy jest nieczytelny, albo niedostępny.

cyt.
Rytis
"Charakter tych instancji – są to instancje punktowe w tej cenie – oznacza, że będą one zamykane losowo , więc może ten proces zniszczy pliki punktów kontrolnych."

No to zapuściłem ponownie 1 GPU L4

Jak ktoś chce pobawić się dodatkowo to podaję link do TSC, wystarczy podać słaby klucz z projektu.
Pamiętać, że ustawienia nowych instancji korzystają z profilu (default) zarówno do wyboru aplikacji,
oraz ustawienia przetwarzania, tam najlepiej ustawić mały bufor zadań 0,01 dnia, 100% czasu, ilości CPU 100%, te ustawienia działają globalnie na wszystkie projekty po synchronizacji.

https://thescience.cloud/

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#23
Koszt? Chodzi mi na 24h co jest najbardziej opłacalne i czy są limity na sesję?

CytatPricing
1 CPU cores (basic)   $0.0111 per hour (EU/EEA, VAT inclusive)
$0.0092 per hour (Rest of world, no VAT)
12 CPU cores (AVX-512)   $0.2016 per hour (EU/EEA, VAT inclusive)
$0.1666 per hour (Rest of world, no VAT)
NVIDIA L4 GPU + 4 CPU cores   $0.3288 per hour (EU/EEA, VAT inclusive)
$0.2717 per hour (Rest of world, no VAT)
Nvidia T4 GPU + 1 CPU core   $0.1998 per hour (EU/EEA, VAT inclusive)
$0.1651 per hour (Rest of world, no VAT)

PS. ja odpadam pasta się skończyła na cpu i zanim przyjdzie nowa będzie po wyścigu.

SzaMoT_🪄

CytatKoszt? Chodzi mi na 24h co jest najbardziej opłacalne i czy są limity na sesję?
Nie ma żadnych limitów w TSC, dopóki jest kasa liczą, jak zabraknie to maszynki same się zamykają z wdziękiem anulując zadania. Do GFN-19 chyba najbardziej opłacalna jest opcja L4

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#25
Tesla L4 to karta zbliżona do RTXa 4070.

Zajmujemy 24 pozycję i jest nas 14.

SzaMoT_🪄

#26
Cytat: chr80♂°🛰� w 17 Czerwiec 2024, 19:35Tesla L4 to karta zbliżona do RTXa 4070.

Zajmujemy 24 pozycję i jest nas 14.

Przyjrzałem się dokładniej czasom u innych, bardziej L4 zbliżona do 4060.

Jest trafienie GFN-19 na GPU, może ktoś z naszej drużyny? Weryfikacja w toku ...

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🪄

#27
Cytat: chr80♂°🛰� w 15 Czerwiec 2024, 09:59Wszystkie aplikacje z poziomu systemu Windows w tym komputerze nie dają takiej możliwości. Nie rozpoznają sprzętu (brak uprawnień) mimo, że jest uruchomione jako administrator oraz inne tego typu mankamenty. Nie wiem o co chodzi. "Intel turbo max technology" po roku przestał działać - pewnie po jakieś aktualizacji.
Pozostaje więc mi tylko z poziomu biosu lub w boinc menadżerze sterowanie ilością wykorzystania rdzeni. A do GPU - Msi Afterburner.

Coś tam szukałem w manual do Twojej płyty głównej, brakowało w nim wszystkich opcji w biosie.
Poszukałem standardowych nazw odpowiadających za zarządzanie energią, mogą być jednak różnice w nazwach ale coś w tym stylu powinno się znajdować.

parametry pracy modułu oszczędzania energii (Power Management Setup)PM Control APM - informujemy BIOS, czy oszczędnością prądu ma się zając on, czy funkcję tę ma przekazać systemowi operacyjnemu.
Możesz również zapisać obecne ustawienia i spróbować ustawić default ustawienia.

Daj znać za jakiś czas.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 19 Czerwiec 2024, 19:36
Cytat: chr80♂°🛰� w 15 Czerwiec 2024, 09:59Wszystkie aplikacje z poziomu systemu Windows w tym komputerze nie dają takiej możliwości. Nie rozpoznają sprzętu (brak uprawnień) mimo, że jest uruchomione jako administrator oraz inne tego typu mankamenty. Nie wiem o co chodzi. "Intel turbo max technology" po roku przestał działać - pewnie po jakieś aktualizacji.
Pozostaje więc mi tylko z poziomu biosu lub w boinc menadżerze sterowanie ilością wykorzystania rdzeni. A do GPU - Msi Afterburner.

Coś tam szukałem w manual do Twojej płyty głównej, brakowało w nim wszystkich opcji w biosie.
Poszukałem standardowych nazw odpowiadających za zarządzanie energią, mogą być jednak różnice w nazwach ale coś w tym stylu powinno się znajdować.

parametry pracy modułu oszczędzania energii (Power Management Setup)PM Control APM - informujemy BIOS, czy oszczędnością prądu ma się zając on, czy funkcję tę ma przekazać systemowi operacyjnemu.
Możesz również zapisać obecne ustawienia i spróbować ustawić default ustawienia.

Daj znać za jakiś czas.
Dam znać może w ten weekend.


chr80♂°🛰�

Nasza drużyna zajęła 24 miejsce na 128 startujących.

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 19 Czerwiec 2024, 19:36
Cytat: chr80♂°🛰� w 15 Czerwiec 2024, 09:59Wszystkie aplikacje z poziomu systemu Windows w tym komputerze nie dają takiej możliwości. Nie rozpoznają sprzętu (brak uprawnień) mimo, że jest uruchomione jako administrator oraz inne tego typu mankamenty. Nie wiem o co chodzi. "Intel turbo max technology" po roku przestał działać - pewnie po jakieś aktualizacji.
Pozostaje więc mi tylko z poziomu biosu lub w boinc menadżerze sterowanie ilością wykorzystania rdzeni. A do GPU - Msi Afterburner.

Coś tam szukałem w manual do Twojej płyty głównej, brakowało w nim wszystkich opcji w biosie.
Poszukałem standardowych nazw odpowiadających za zarządzanie energią, mogą być jednak różnice w nazwach ale coś w tym stylu powinno się znajdować.

parametry pracy modułu oszczędzania energii (Power Management Setup)PM Control APM - informujemy BIOS, czy oszczędnością prądu ma się zając on, czy funkcję tę ma przekazać systemowi operacyjnemu.
Możesz również zapisać obecne ustawienia i spróbować ustawić default ustawienia.

Daj znać za jakiś czas.

Na płytach z procesorami Xeon w Amibios jest tylko opcja : Zarządzanie energią procesora:
- energooszczędność
- zbalansowana energooszczędność
- zbalansowana wydajność
- wydajność.

PM Control APM - nie ma takich opcji ani niczego podobnego. Jest jedynie mod do biosu, że ustawia wszystkie rdzenie na sztywno na najwyższej częstotliwości. Ale gra nie jest warta świeczki z tym modem.

SzaMoT_🪄

Cytat: chr80♂°🛰� w 23 Czerwiec 2024, 19:40
Cytat: SzaMoT_🏓 w 19 Czerwiec 2024, 19:36
Cytat: chr80♂°🛰� w 15 Czerwiec 2024, 09:59Wszystkie aplikacje z poziomu systemu Windows w tym komputerze nie dają takiej możliwości. Nie rozpoznają sprzętu (brak uprawnień) mimo, że jest uruchomione jako administrator oraz inne tego typu mankamenty. Nie wiem o co chodzi. "Intel turbo max technology" po roku przestał działać - pewnie po jakieś aktualizacji.
Pozostaje więc mi tylko z poziomu biosu lub w boinc menadżerze sterowanie ilością wykorzystania rdzeni. A do GPU - Msi Afterburner.

Coś tam szukałem w manual do Twojej płyty głównej, brakowało w nim wszystkich opcji w biosie.
Poszukałem standardowych nazw odpowiadających za zarządzanie energią, mogą być jednak różnice w nazwach ale coś w tym stylu powinno się znajdować.

parametry pracy modułu oszczędzania energii (Power Management Setup)PM Control APM - informujemy BIOS, czy oszczędnością prądu ma się zając on, czy funkcję tę ma przekazać systemowi operacyjnemu.
Możesz również zapisać obecne ustawienia i spróbować ustawić default ustawienia.

Daj znać za jakiś czas.

Na płytach z procesorami Xeon w Amibios jest tylko opcja : Zarządzanie energią procesora:
- energooszczędność
- zbalansowana energooszczędność
- zbalansowana wydajność
- wydajność.

PM Control APM - nie ma takich opcji ani niczego podobnego. Jest jedynie mod do biosu, że ustawia wszystkie rdzenie na sztywno na najwyższej częstotliwości. Ale gra nie jest warta świeczki z tym modem.

Tak, sprawdź dla i9-7980XE, konsumencka płyta, powinno dać się to zmienić i sterować z poziomu systemu

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające