Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Primorial Prime Search (PRS)

Zaczęty przez SzaMoT_🪄, 23 Lipiec 2024, 18:07

SzaMoT_🪄

Nowy/"stary" podprojekt PRS, z tego co mówią będzie, co jakiś czas zawieszany i wznawiany.
Sito na prywatnym serwerze (Private GFN server) nie nadąży za przesiewaniem.

Rozmiar FFT będzie dość szybo zwiększany.

Po przekroczeniu około pół miliona zadań (Digits - ~ 4 000 000)
Przed nami wyzwanie w tym podprojekcie, szybko to wszystko wzrośnie.

Ciekawi mnie na ile zadań będzie przypadać "M", bez dodatkowych "F", "K" w tym podprojekcie.
 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

EDU Enthusiast

wbilem 150k, jak skoncze migracje serwerow to moze jeszcze policze troche - temperatury nie byly takie zle w ostatnich dniach.

Sproboje troche podbic w czasie wysciugu jesli nie bedzie tragedi z temperaturami.

chr80♂°🛰�

#2
Cytat: EDU Enthusiast w 01 Sierpień 2024, 22:16wbilem 150k, jak skoncze migracje serwerow to moze jeszcze policze troche - temperatury nie byly takie zle w ostatnich dniach.

Sproboje troche podbic w czasie wysciugu jesli nie bedzie tragedi z temperaturami.
Niezłego masz potwora 200W. Xeon(R) Gold 6154 tylko bez AVXa-512. :(
To masz cały serwer, stację roboczą?
A co ze starymi maszynami E5-2697 v2?
Ile całość pobiera mocy?
Opłacalna jest u was fotowoltaika na dach np.?
Nie masz klimatyzacji?

EDU Enthusiast

Cytat: chr80♂°🛰� w 02 Sierpień 2024, 01:36Niezłego masz potwora 200W. Xeon(R) Gold 6154 tylko bez AVXa-512. :(
To masz cały serwer, stację roboczą?
A co ze starymi maszynami E5-2697 v2?
Ile całość pobiera mocy?
Opłacalna jest u was fotowoltaika na dach np.?
Nie masz klimatyzacji?

Te procki (2x) Gold 6154 maja AVX-512 :)
Stary z 2x e5-2697v2 odchodzi na zasluzona emereture.

Nowy system na spoczynku bez prawdziwego loadu jakies 130W, pod pelnym ogniem zzre jakies 1200W
(psu 2x 2200W)

(tam jest w tej chwili 3080Ti kvm/do zabawy, A4000 - ai/media transcode)



Klimatyzacja na rack jest, ale nie oplaca sie odpalac pelna moca wszystkiego - sobie nie poradzi.
*do schlodzenia byloby jakies 4800W ciepla, 4 serwey za jakies $550 za miesiac jesli pelna sila lece
(2x e5-2690v4, 2x Gold 6154, 1x Ryzen 5900x, 1xW-2135)
(A2000, A4000, P100, 7900xtx, 3080Ti, Rad7Pro, 2080)
(3 sas controllery i 24 sas3 ssd, 8 nvme, 24 sas3 hdd)


Panele na dach sie nie oplaca - nie zwrocilo by sie przez 20-30lat - nie mowiac o tym ze panele stracily by wiekszosc wydajnosci po 5ciu.

raczej by sie nigdy nie zwrocily przy moim uzytku pradu - jesli uzywasz pradu cos wiecej ta cala technologia to scam zielonych - probowalem takie panele z 500W za 1k usd postawilem na zewnatrz i ledwo robily po 250W jak bylo naprawde slonecznie, i po roku juz tylko robily tylko 170W (go mylem oczywiscie bo bez mycia to jakies 100W) po 5ciu latach rozebralem to, i wywalilem - ostatni szajs ktory zajmowal tylko miejsce a generowal juz jakies 50W - zabawa kosztowala mnie jakies $3k ktore moglbym wydac na lepsze rzeczy a pradu moze jakies $40 na miesiac oszczedzilem w pierwszym roku.

https://www.walmart.com/ip/Renogy-2Pcs-550-Watt-Monocrystalline-Solar-Panel-Off-Grid-for-Shed-Farm-Home-Residential-Commercial-House/856878432

chr80♂°🛰�

Faktycznie mają AVX-512. Wszędzie jest podane, a tylko na techpowerup była ta informacja szukana przeze mnie.
To gdzie ty mieszkasz i jakie tam panują temperatury i ile masz w pomieszczeniu gdzie jest serwer?

EDU Enthusiast

Mieszkam na polnocy indiany, aktualnie jest chlodniej wiec jest po 80'F (26'C), ale norma w tym miesiacu to jakies 98-100'F (36-37'C).

W pokoju na serwery mam zrobiona isolacje na racku * i rack ma wlasny AC ustawiony zazwyczaj na 70'F (21'C) lecz inlet mi pisze na serwerach ze mam 23-24'C. Jak jest goraco nawet jesli AC jest ustawione na 65'C mam jakies 29'C inlet. Outlet jest bezposrednio wyprwoadzany przez okno na zewnatrz pokoju.
W pokoju potrafi byc naprawde cieplo jako iz nie jest podlaczony do glownego AC systemu domu. Wiec sa tam podobne temp (zazwyczaj -2-4'C) co na dwoze w cienu. W racku mam moze jeszcze miejsce na jeden 2U serwer.