Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kilka pytań na temat projektu

Zaczęty przez TJM, 12 Lipiec 2007, 16:57

TJM

Mam parę pytań, głównie do tych, którzy dłuższy czas liczą uFluids:

1). Mniej więcej jak długo trzeba czekać na pełne zaliczenie wszystkich przeliczonych WU ? Aktualnie na liście 'pending credit' mam dużo więcej niż tych już zaliczonych.

2). Projekt raz na jakiś czas (kilka razy dziennie robi parogodzinne pauzy) przestaje przydzielać mi 'robotę' mimo, że na serwie są dostępne jednostki. Da się to jakoś wyeliminować ? W praktyce wychodzi to tak, że dostaję WU tylko na kilka godzin przeliczania dziennie (wychodzi kilkaset WU, średni czas na moim sprzęcie jest poniżej 2 minut + zawsze parę błędnych się trafi które często wywalają się w pierwszych sekundach).

3). Od jakiegoś czasu w godzinach porannych naszego czasu (zwykle około 10-11 się 'naprawia') strona projektu jest u mnie nieosiągalna (BOINC też nie może się połączyć z serwerem i ustawia dość długi czas oczekiwania przed ponowną próbą, co z kolei znów ogranicza mi liczbę WU jakie dostanę, bo jak już serwer wstanie mija jeszcze sporo czasu nim sam manager to zauważy) - tak ma być, czy to jakieś problemy z moją siecią/netem/providerem ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Czerwek

Cytat: "TJM"Mam parę pytań, głównie do tych, którzy dłuższy czas liczą uFluids:
2). Projekt raz na jakiś czas (kilka razy dziennie robi parogodzinne pauzy) przestaje przydzielać mi 'robotę' mimo, że na serwie są dostępne jednostki. Da się to jakoś wyeliminować ? W praktyce wychodzi to tak, że dostaję WU tylko na kilka godzin przeliczania dziennie (wychodzi kilkaset WU, średni czas na moim sprzęcie jest poniżej 2 minut + zawsze parę błędnych się trafi które często wywalają się w pierwszych sekundach).

U mnie niestety tez sie to dzieje. Tylko raz pobral mi kilkaset jednostek (i ledwo sie wyrobilem w czasie), ale od tamtego czasu musze stopowac wszystkie posiadane jednostki z roznych projektow aby cos czasami dostac...
Natomiast na moim drugim kompie (wlasciwie hoscie) nie widzialem probki uFluids od ponad miesiaca, mimo, ze tamten host pracuje szybciej i ma wieksze szanse na nudzenie sie (zwykle ma 3 probki na 2 rdzenie)

TJM

hm i znów

2007-07-13 23:16:16|uFluids|Sending scheduler request: Requested by user
2007-07-13 23:16:16|uFluids|Requesting 1105 seconds of new work, and reporting 1 completed tasks
2007-07-13 23:16:21|uFluids|Scheduler RPC succeeded [server version 511]
2007-07-13 23:16:21|uFluids|Deferring communication for 1 hr 35 min 19 sec
2007-07-13 23:16:21|uFluids|Reason: no work from project



EDIT: pokopałem tu i tam na stronie projektu i widzę już przyczynę opóźnionego zaliczania creditsów. Z tego co widzę śmigając po WU na liście Pending Credit, to chyba dużo ludzi łyka więcej WU niż ich kompy są w stanie przerobić, pełno na listach czerwonych wpisów z timeoutem... Przez jakiś czas przez to miałem prawie 4 razy więcej Pending Credit niż tych zaliczonych %-) Dopiero teraz, jak te WU złapały timeouta i zaczynają być ponownie wysyłane, zalicza mi zaległe creditsy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.